Baron Prášil

Podivuhodné cesty po vodě i souši, polní tažení a veselá dobrodružství Barona Prášila jak je vypravuje při víně v kruhu přátel. Z německého originálu „Wunderbare Reisen zu Wasser und zu Lande, Feldzüge und lustige Abenteuer des Freiherrn von Münchhausen, wie er dieselben bei der Flasche im Zirkel seiner Freunde selbst zu erzählen pflegt“, vydaného nakladatelstvím Insel-Velag, Lipsko, 1921, přeložil a upravil Jiří Kolář za spolupráce Jiřího Havlíka. Graficky upravil, obálku a vazbu navrhl Method Kaláb, laureát státní ceny. Ilustroval Gustave Doré. 1. vydání v Našem vojsku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28567/baron-prasil-wwl-28567.png 458

Wunderbare Reisen zu Wasser und zu Lande: Feldzüge und lustige Abenteuer des Freiherrn von Münchhausen (1786)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Naše vojsko

Jeronym

Ke knize jsem se dostal, protože mě zajímalo, kdo je to ten baron Prášil.
Je sice pěkně vyprávěná, ale někdy se baronu práší od úst až moc. Nezaujala mě, nejvíce jsem tedy ocenil kratké kapitoly.

jiri77
30.12.2017

Krásné ilustrace,skvělá autorova fantazie,až jsem žasl jak ho mohlo něco takového napadnout a veselé rýmy a povídky, akorát co mi trochu nesedlo, to zacházení se zvířaty ale to k té době hold patřilo. Je to klasika,kterou by si měl každý přečíst.

LuckaH2
13.12.2017

To je vesela,absurdni klasika, pri ktere obdivuju spisovatele jak na nektere prihody prisel;-)mam moc rada!

Rup
27.06.2017

Vždy zhltnu na posezení a Zemanův film je také skvělý. Doporučuji.

pecinka21
01.07.2016

Sem tam vtipně napsané a samozřejmě neuvěřitelné příběhy Barona Prášila mě konkrétně moc nenadchly, ale cením autorovu fantazii.

Tarrei
13.10.2015

Parádní, rychle přečtené, zábavné, neuvěřitelné; zkrátka, když nemáte, co na práci..zkraťte si tím chvíli!

tomalakis
29.09.2014

Skvělé a osobité ilustrace Cyrila Boudy. To hlavní proč po téhle knize vždycky znovu sáhnu.

hejsahopsa
12.01.2014

Když už si myslíte, že právě přečtenou historku nic nepředčí, tak vás Baron překvapí dalším pravdivým příběhem. Pěkně jsem se při čtení pobavila.

SuzukiZ
06.07.2013

Prášila jsem dostala, když mi bylo 11, ale tehdy mě nijak neoslovil, nedokázala jsem pochytit ten humor, nadsázku, surrealistický proud myšlenek.. Až dnes dokážu knihu ocenit. Před očima mám vždy Vlastu Buriana jako ztělesnění Prášila :)

Seraphin
01.05.2013

Přišlo mi to strašně zdlouhavé a neuvěřitelné :o)

bukiet
19.03.2013

Nejlepší prášilovské vyprávění, protože to pravé od Mat... A k tomu skvělý výtvarný doprovod od Gustava Doré.