LuciMarkova LuciMarkova komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Za mě skvěle napsaná kniha. Neuvěřitelné pro mě jako matku. To zoufalství Báry, snaha se zavděčit, nepochopení rodičů, ale i sestry. Silný příběh na necelých 200 stránkách.

01.04.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Z knihy jsem zklamaná. Nezdála se mi mysteriózní, strašlivá ani jinak děsivá. Vyprávění Igora mi spíše vadilo, chápu, že autor jen přepsal vyprávění, ale celé mi to nesedlo.

Nechápu ten humbuk o knize kolem. :)

28.04.2018 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mě první autorova knížka. Mám p. Hartla moc ráda jako člověka a vždy když ho někde vidím, je pro mě záruka zábavy. Kniha mě pobavila. Taková oddechovka na dva večery. Člověk se zasmál, ale také zamyslel.

17.02.2021 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tušila jsem, že mě tento příběh bude bavit, ale zasáhl mě až natolik, že jsem si začala pomalu dohledávat fakta k Willardu a těch zajímavostí kolem! Myslím, že autorka nijak nepřeháněla, když nám líčila život v ústavu pro choromyslné.

Asi více mě bavila dějoví linka Clary, jejíž příběh byl vážně krutý a jako rodič si vůbec nedokážu představit co k tomu její rodiče vedlo.

Příběh Izzy byl více pro mě takový román, ale pěkně napsaný. Neměla to holka snadné, ale nakonec to s ní dopadlo, jak nejlépe mohlo.

24.04.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Síla Anny byla neuvěřitelná. Pozitivní člověk, který v tom co jí život připravil si obstála bravurně. Vychovala 9 dětí, nikdy si nestěžovala a brala život takový, jaký byl.

Její sílu a odhodlanost bych si přála mít! :-))

26.07.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Psychologická hloubka, pestrost charakterů a morální otázky.

Živý a čtivý jazyk, kde nechybí napětí. Široká škála povah obyvatelů Medvědína a jejich rozmanitých názorů.

Celý román je navíc psán v přítomném čase, což zesiluje celkový dojem bezprostřednosti.

14.05.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King psát opravdu umí. Když píše o tom, jak v noci vane vítr a šumí listí, slyšíte to. Stejně tak, uslyšíte tajemné zvuky a čtete-li před půlnocí v posteli, máte opravdu strach.

Kniha je o smrti, ta je smutná a bolestivá, ale i přes to je lepší nechat mrtvé odpočívat v pokoji. ...

03.03.2019 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Milá, citlivě napsána knížka, kde se člověk zasměje i uroni par slz. Pohladila po duši. Za mě parádní letní čtení. ️

13.07.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Jak vyhledávám místa na dovolenou pouze v teplých krajích, tak po přečtení Hotýlku na Islandu bych tam jela hned a s horkou čokoládou v ruce žila hygge a nechala čas jen tak plynout. ️

29.12.2021 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tohle byl bizár a zdravě přemýšlející člověk vůbec nedokáže pobrat myšlení Shelly. Místy mě úplně mrazilo, o to víc, když člověk ví, že tohle není jen smyšlený příběh ...

01.10.2023 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Co udělat s časem, který máme mezitím než se narodíme a než zemřeme? Užít si to! A kéž by, každý z nás měl v životě štěstí potkat Arthura Truluva.

11.08.2023 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Kniha mě bavila, konec byl nepředvídatelný ... nicméně, na mě trochu moc postav. Občas jsem se v tom ztrácela a musela hodně přemýšlet o koho zrovna jde. Určitě dám ještě autorce šanci a nějakou z dalších knih si přečtu.

26.04.2022 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Nadpřirozeno patří ke Kingovi, stejně tak jako hluboká myšlenka toho, kam až může člověk spadnout, když je závislý.

Spíše než strach (kniha je zařazením horor) jsem vnímala adrenalin jednotlivých postav a nedočkavě jsem čekala jejich další vývoj.

Strach znamená všemu se postavit čelem a zotavit se.

19.09.2018 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Předvídatelné od první stránky, ale tohle jsem o Vánocích potřebovala. :) K navození vánoční atmosféry to bylo super!

08.01.2023 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Skvělé a děsivé zároveň. Aktuální téma. Zařadila bych do povinné četby nejen dětem, ale i jejich rodičům.

07.12.2022 5 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

V půlce knihy jsem zjistila, ze čtu 2. díl. Nicméně nic mi az tak nechybělo. :) Kniha, co pohladila na dusi. U které jsem si odpocinula a usmala se, ze je na světě hezky. A taky jsem koupila kardamom na skoricove šneky! ;-)

21.01.2024 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Tolik pravdy a síly na taak málo stránkách. Bravurní zpracování.

15.02.2022 5 z 5

"Nejsi bezbarvý, máš na to, záleží na tobě a můžeš něco dokázat."

17.03.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Oddechovka, na to, jak je doporučována, čekala jsem od ní více. Téma je skvělé, ale zpracování bych si představovala více čtivé. Toto bylo dost "utahané". Autorka se věnuje dost popisování prostředí, myslím, že síly měla soustředit jinam ...

17.03.2018 3 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Taková oddechovka k vodě. Ideál. Člověk nemusí přemýšlet, jen čte ... nevadilo mi ani vyrušování dcerou. :)

Víckrát si ji nepřečtu, ale nápad autorky takto knihu napsat mi přijde fajn.

09.08.2018 3 z 5