Lucik100 Lucik100 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je to prostě klasika a člověk by čekal, že příběh z nudného venkova, kde se všichni řídí pravidly nebude zábavný. Ale Jane Austenová svůj příběh ztvárnila tak dokonale, že kniha strčí do kapsy plno knih z dnešní doby. Za mě plný počet.

12.12.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Všechny dějové linky byly zajímavé, ale nejlepší část knihy byla ta, kde se osudy jednotlivých postav střetly.

26.06.2022 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Strhující kniha. Od příběhů jednotlivých postav jsem se nemohla odpoutat. Myslím, že je důležité připomínat si, jaké hrůzy se ve světě děly.

23.08.2022 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Naprosto boží knížka. Celým svým srdcem jsem si oblíbila Sama a už je mi celkem jedno s kým Celaena skončí, protože Sam je nejlepší.

23.07.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Naprosto skvělá kniha se senzačním a originálním nápadem.

07.01.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný romantický příběh, který donutí člověka vážit si svého zdraví a všech maličkostí, které v životě máme.

22.12.2020 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tato kniha je ještě lepší než autorčina předešlá. Opravdu skvěle zpracované příběhy uprchlíků z KLDR. Člověk si při čtení uvědomí, jaké má štěstí, že žije v demokratické zemi.

14.02.2022 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jedna z nejlepších knih své doby. Žádná z postav nebyla vlastně zcela kladná a přesto jsem si je všechny oblíbila.

16.05.2020 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Skvělá kniha. Příběh se neustále vyvíjel a já se opravdu nikdy nenudila.

25.04.2020 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Moc hezky napsaná kniha. Příběh je originální a výborně zpracovaný.

17.07.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Autorka skvěle pokračuje svým stylem. Je skvělý, že je to z pohledu všech možných osob.

06.07.2017 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Bývají knižní série, ve kterých se každým dalším dílem celý příběh horší. Toto je však naprostý opak.

15.06.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce je skvělá oddechová knížka, která mě naprosto pohltila.

21.05.2016 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Skvělé, nadčasové dílo. Donutí nás zamyslet se.

08.07.2021 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Určitě zajímavý nápad a pěkné zpracování. Kniha byla o zamyšlení se nad společností a zlem, které číhá v každém z nás.

22.12.2020 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Některé pasáže v knize byly opravdu zdlouhavé. Neustále se řešilo hospodářství. Jinak sám příběh byl velice poutavý a zasazení do dané doby a soudobého Ruska bylo skvělé.

29.02.2020 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Výborně napsaná kniha. Autor skvěle vytvořil mimozemšťany, kteří se nacházejí v lidech, že jsem ani na chvíli nepřestávala přemýšlet nad tím, kdo je a kdo není člověk.

20.07.2019 5 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Krásné téma, krásný happyend. Ale celé by se to dalo shrnout do 200 stránek.

10.03.2019 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Prostě skvělé zakončení, skvělé série. :D

25.12.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha, kterou jsem četla v rámci povinné četby. Asi to není úplně šálek mé kávy.

18.05.2021 3 z 5