Sny andělů a chimér

Třetí a závěrečný díl epické trilogie o boji chimér a andělů, kteří se ve své nesmiřitelné válce neohlížejí na to, jestli při ní zničí také svět lidí. – Karou převzala kontrolu nad povstáním chimér a snaží se je odvrátit od pomsty, která by znamenala jejich zkázu. Když krutý vládce andělů vnese zmar i do lidského světa, Karou a Akiva, dřívější nepřátelé, jsou nuceni uzavřít spojenectví. Jejich nové pouto je jen pokřivenou ozvěnou jejich dávného slibu, ale přesto v sobě nese naději – pro jejich národy i pro ně samotné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342836/big_sny-andelu-a-chimer-n0r-342836.jpg 4.1174

Kost přání 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Dreams of Gods and Monsters, 2014

Kniha Sny andělů a chimér

Lacie

(+ SPOILER) Já jsem se třetím dílem úplně spokojená. Je pravda, že jsem knihy četla hned po sobě, takže jsem nemusela lovit v paměti spojitosti, ale ani tak mi úvodní rozšiřování informací, které byly shrnuté na konci druhého dílu, nijak nevadily, ráda jsem si to pročetla v detailech.
Karou a Akiva mají před sebou dlouhou cestu zpátky k sobě, pochopení, odpuštění – nejen jejich, ale i všech okolo. Nadbytečná mi nepřišla ani linka Steliánů a Eliza – koneckonců těžko očekávat, že staletí trvající nenávist a boje mezi národy by šly skončit jen tak, lusknutím prstů. Takhle po válce vyvstaly nové problémy, mnohem děsivější, než zdlouhavá obnova zničené země – a nic nespojuje tak dobře, jako společný nepřítel.
Jsem spokojená s tím, že autorka stihla uzavřít všechny linky, nevynechala ani pomsty, které v měřítku války vypadají drobně – myslím tím "babičku" Esther a Razguta i Morgana Totha. A oceňuju, že jako lidstvo jsme se tu projevili poměrně rozumně, nesplnili jsme požadavky návštevníků na první žádost, ale klasicky o tom pindali:)

RemiBlack

2022/4
První díl jsem rozečetla v roce 2019 a konečně můžu říct, že mám tuhle sérii dočtenou. Ani to nebylo nějak špatné, ale nevím, jestli mi nesedl styl nebo co se to stalo, ale všechny knihy se mi četly hrozně zdlouhavě. Některá zakonční byla cliché, jiná docela cool. Líbilo se mi, že autorka dokázala pospojovat různé příběhy tak, aby do sebe nakonec zapadly. 3,5*

lenka7679

První a druhý díl byl perfektní, ani ten třetí nebyl vůbec špatný. Jen jsem s ním měla problém, protože mi přišlo, že už toho všeho je nějak moc. Jak se to všechno napínalo a napínalo, tak se to někde v půlce úplně pokazilo a nemohla jsem dočíst a doslova se musela nutit.
A koukám, že nejse sama, komu ten třetí díl dělal trochu problém. Za mě byl nejlepší díl druhý. Třetí by byl skvělý, kdyby tam toho nebylo tolik. Bylo tam nápadů, na další dvě knihy.

vlkove
04.12.2021

Bohužel série pro mě měla sestupnou tendenci. První díl byl super, druhý díl slabší a ten třetí hodně pokulhával. Je to škoda, série mohla být opravdu jednou z těch nejlepších.
Celá série knih je dost informativně náročná a svět hodně spletitý, doporučuji proto číst díly co nejdříve po sobě, tak aby pro vás příběh byl souvislý. Já musela vynaložit hodně snahy, abych si příběh po delší době poskládala dohromady.

HODNOCENÍ SÉRIE: 81 %

denniys
17.11.2021

Od chvíle, kdy jsem dočetla předchozí díl, uběhly 4 roky a upřímně mi příběh splynul s mnoha dalšími.. Na něco jsem si vzpomněla a na něco ne, ale nemyslím si, že to bude důvod, proč mě kniha moc nebavila.. Bylo to zbytečně dlouhé, příběh měl světlé i stinné stránky, poslední třetina nebyla špatná, ale prostě to nemělo "koule".. 50/50

Shaxx
30.10.2021

Druhý díl byl zhruba 200 stran docela nuda a pak to už jelo.
Tohle sice mělo přes 500 stran a začátek taky nebyl zrovna nejrychlejší a napěchovaný kdovíjakou akcí, ale... uff, krásné zakončení série. Linka s Elizou a Steliány mi přišla tak nějak navíc, nadbytečně, mohlo by to fungovat i bez ní. Ale i tak jsem spokojená. Od Laini miluju Snílka neznámého a tak jsem se s nadšením vrhla na tuhle sérii. Nevěděla jsem tak úplně co očekávat a dostala jsem něco jiného, než jsem si myslela, že dostanu a jsem za to ráda. Tahle série má absolutně boží vedlejší postavy - Mika a Zuzanu a těším se, až se vrhnu na Night of Cake & Puppets, která se věnuje těmhle dvoum. Karou byla taky velmi příjemná hlavní hrdinka. Akiva byl...no, nutností, jinak by ten příběh asi nefungoval, že? :D Ale v žebříčku oblíbených postav se neumístí.
Ale po dočtení jsem měla pěkný pocit ze zakončené série a mrzí mě, že se v cz překladu již nedá sehnat a dotisk se neplánuje. Co se dá dělat, aspoň jsem si udělala radost zakoupením krásného boxu v angličtině :)

nikiss76
20.07.2021

(+ SPOILER) Třetí díl mám úspěšně za sebou. Celá série byla originální, čtivá, vtipná, dobrodružná, skvělé postavy, barvité popisy, ale bylo tam toho trochu moc. Přišlo mi, že autorka se snaží vytřískat maximum a zbytečně příběh překombinovala. Část se Steliány byla podle mě úplně zbytečná.
Celkově nemám ráda když se ve fantasy knihách kombinuje reálný svět (prostředí Prahy) a svět "za zrcadlem" (svět chimér, andělů, netvorů atd). Mnohem raději mám pokud autor vytvoří svou vlastní mapu světa.
Na druhou stranu, zde by mi chyběla postava Zuzky a Mike, které vnesly do příběhu vzrušení a humor.
Líbilo se mi jaký spletitý osud autorka vymyslela pro Ziriho. Co se mi ovšem nelíbilo bylo 450 stran jiskření a vzdychání a výbojů mezi Karou a Akivou. Přišlo mi, že čtu stále ty stejné řádky dokola a velké finále se stejně po dočtení tří knih vlastně nekonalo. Jejich polibek v letu, kdy oba byli neviditelní a pluli oblohou byl už trochu za hranice nějaké romantiky. Spíše šlo o další pokus z daného momentu vyždímat maximum, což se úplně nepovedlo. Závěr mě také příliš nezaujal.
Celkově série nebyla špatná, ale rozhodně bych děj zvolila méně komplikovaný a ubrala trochu toho jiskření, abych neměla věčně pocit, že vše kolem exploduje včetně mě samotné.

Sirina
02.05.2021

Popravdě jsem si nedokázala představit, co by se muselo stát, aby skončila válka a Karou s Akivou spolu mohli spokojeně žít. Za to vzdávám velký hold autorce, protože to byl opravdu husarský kousek. Jediné, co mi přišlo už dost přitažené za vlasy, byla celá ta věc okolo Steliánů, ta se mi tam příliš nehodila. Jinak hodnotím celou sérii za velmi povedou a myslím, že se k ní v budoucnu ještě vrátím.