Dny krve a hvězdného třpytu

Karou konečně získá odpověď, kterou hledala snad odjakživa. Mladá, talentovaná a tak trochu záhadná studentka pražské výtvarné školy a chráněnkyně netvorů konečně ví, kým je – a čím je. Ovšem s tímto zjištěním souvisí i pravda, za jejíž smazání by dala cokoliv… Zamilovala se do nepřítele a on ji zradil, a za to trpěl celý svět. Karou se teď musí rozhodnout, jak daleko zajde při pomstě svého národa chimér. Ve strhujícím tajemném příběhu o zlomeném srdci, velikosti krásy a plném krutých rozhodnutí se Karou a Akiva ocitnou na protilehlých stranách opět rozhořelé, již odvěké války. Zatímco Karou a její spojenci se v zemi prachu a hvězd snaží vybudovat novou armádu chimér, Akiva svádí vlastní boj: boj za vykoupení, za vlastní svědomí a naději. Je však možné vzkřísit naději z popela jejich společného a zničeného snu? Kniha navazuje na první díl Dcera kostí a dýmu stejnojmenné, v knižním fantasy světě oceňované trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207137/dny-krve-a-hvezdneho-trpytu-94j-207137.jpg 4.2295

Kost přání 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Days of Blood and Starlight, 2012

Kniha Dny krve a hvězdného třpytu

farys_books
27.08.2020

Druhý díl Dcery kostí a dýmu byl tak trochu vycpávkový, poněvadž se v něm skoro nic důležitého nedělo. Řekla bych, že něco významného pro děj se odehrálo na posledních pár stránkách, které byly opravdu super, na 5 hvězdiček. Škoda, že se v takovém duchu nenesla celá kniha. Ač byl druhý díl pouhou vycpávkou, tak se i tak četl dobře a rychle, dokonce mě to 'poklidné dění' i bavilo. Nicméně bych uvítala trochu víc interakce mezi postavami.
Co se týče postav, tak jsem si v tomhle díle hodně oblíbila Ziriho, kterého mám momentálně asi radši, než Akivu. No a samozřejmě Zuzana a Mik, to jsou zlatíčka. Jsem zvědavá na třetí díl a jak to celé dopadne.

temna.vila
19.08.2020

Z druhého dílu série Kost přání jsem měla trošičku strach. Bála jsem se táhlého děje a ta obálka mi taky moc nepřidala. Nakonec jsem se odhodlala a pustila se do toho. Pomalého vyprávění jsem se obávala právem, ale dalo se to zvládnout. Jen to prostě není kniha, kterou bych přelouskala za jeden večer. Dějová linka mě ale stále bavila a autorka opravdu umí vystavět brilantní atmosféru, která celý příběh podtrhuje. Druhý díl hodnotím 3*, byl o trochu slabší než Dcera kostí a dýmu, ale rozhodně stojí za pozornost.

DreamerX9
03.05.2020

Vetšina prostředích dílu je slabota ale tohle bylo něco nového ovšem něco tomu chybělo a první díl mě bavil víc. Za mě tam bylo příliš mnoho vedlejších postav ale Zuzana s Mikem mě vždycky pobavily. Poslední kapitoly mě bavily nejvíce a zaroveň i navnadily na další díl :)

zinon
04.04.2020

Druhý díl mě bohužel tolik nezaujal jako ten první. Jediní, kdo mě opravdu bavili byla Zuzana a její přítel. Ovšem konec byl opět hodně dobrý...tak pokud seženu další díl, tak se do něho určitě pustím.

Calla2002
21.11.2019

Tahala jsem se za vlasy, když jsem pozorovala, jak se tím parchantem nechává ovládat a manipulovat, tahala jsem se za vlasy z toho, co udělal Ziri, tahala jsem se za vlasy kvůli Hazelovi, tahala jsem se za svoje krásný vlasy kvůli konci a jediný na co teď myslím je, že prostě potřebuju třetí díl! (Ale na pět to pořád nevidím :( )

denniys
23.12.2018

Velmi milé překvapení oproti prvnímu dílu..opravdu hodně mě tenhle příběh začal bavit, svým způsobem uzrál, obsahuje od všeho něco, postavy jsou krásně vykresleny, emoce čiší téměř z každé stránky a celkově je v této knize velký posun kupředu a hlavně už na vás z každého řádku nekřičí "ahoj,já jsem young adult knížka, tak se ničemu nediv"..

Lucik100
13.10.2018

Dost mi trvalo než jsem se začetla, ale poté jsem knihu hltala stranu po straně. Tento díl skončil perfektně a už se těším na další.

Layss
07.06.2018

Po přečtení prvního dílu jsem se nadchla, a tak bylo jasné, že si přečtu celou sérii. Druhý díl mě nadchl o něco méně, ale i tak jsem se při čtení dobře bavila. Knížky o Karou mají zajímavý nádech.

pro dospívající mládež (young adult)

Laini Taylor
americká, 1971

Kniha Dny krve a hvězdného třpytu je v

Právě čtených15x
dalších seznamech8x