Sny andělů a chimér

Sny andělů a chimér https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342836/bmid_sny-andelu-a-chimer-n0r-342836.jpg 4 203 51

Kost přání série

< 3. díl

Třetí a závěrečný díl epické trilogie o boji chimér a andělů, kteří se ve své nesmiřitelné válce neohlížejí na to, jestli při ní zničí také svět lidí. – Karou převzala kontrolu nad povstáním chimér a snaží se je odvrátit od pomsty, která by znamenala jejich zkázu. Když krutý vládce andělů vnese zmar i do lidského světa, Karou a Akiva, dřívější nepřátelé, jsou nuceni uzavřít spojenectví. Jejich nové pouto je jen pokřivenou ozvěnou jejich dávného slibu, ale přesto v sobě nese naději – pro jejich národy i pro ně samotné.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Dreams of Gods and Monsters , 2014

Irimie
27.11.2017 4 z 5

Kniha suprová až na ten závěr. Ten ta podle mě autorka dala jen proto, aby měla na to navazovat dalšími díly. Když by to bylo celkové ukončení příběhu, vyznělo by to mnhoem lépe. (SPOILER) To, že oživit všechny z Loramendi je blbost před zimou, když nemají dost zásob, snad mohlo Karou dojít mnohem dřív.

hnilda3
16.11.2017 5 z 5

Krásná trilogie. I když je kniha delší, ubíhal mi děj velmi rychle, jen ke konci se mi to zdálo trochu složitější na pochopení, ale četla jsem to v autobuse, tak možná proto :-) Jinak je kniha skvělá, příběh se mi moc líbil.

andrea4315
12.11.2017 4 z 5

85 % zhltnuto na 1 záběr, ale ten popisný závěr - no. Jasně bylo potřeba to logicky uzavřít, vysvětlit souvislosti příčiny, následky a důsledky...aby vše dávalo smysl, ale prostě to na mě zapůsobilo jak kdybych ze skvělé akční, napínavé , romantické a zároveň i místy humorné, jedním slovem skvělé ya fantasy, najednou vstoupila do černobílého dokumentu. Proto ta hvězdička dolů.

Samira
09.11.2017 5 z 5

Styl mnohých autorů i forma jejich vyprávění může být mnohdy podobná, jen málokdy se stane, že narazíte na autora, který vypráví i píše jako nikdo jiný. Laini Taylor je opravdu výjimečná a svět, který stvořila neporovnatelný.
Na třetí díl se čekalo doslova věčnost. Jazyk knihy je velmi květnatý a specifický, takže by byla kniha v angličtině opravdovým oříškem.
I v češtině nejde o jednoduché čtení, již daný příběh totiž autorka ve třetí knize nečekaně rozšířila do nových rozměrů a mohu říci světů a vystavěla si prostor pro pokračování.
Pomyslné zakončení příběhu v knize nenajdete, spíše další otevřené dveře.
Někomu kniha může připadat zdlouhavá i já ji četla delší čas, ale celkově musím tuto sérii pouze vyzdvihnout a pochválit.
Je a bude jedinečná!
Už se moc těším na novou autorčinu u nás vydanou knihu. Čekání by to naštěstí nemělo být dlouhé.
Doporučuji!

Maxina
30.10.2017 5 z 5

Krásná série. Už dávno nejsem dítě ani mládež, ale užila jsem si to ;-)

Layss
29.10.2017 3 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování. Líbilo se mi, když se příběh začal z té špatné stránky obracet na trochu optimističtější notu. Souhlasím, že to bylo trochu zdlouhavé. Pár hodin v příběhu zabralo půlku knihy, ale nenudila jsem se.

Attia
28.10.2017 4 z 5

Vadila mi jedině zdlouhavost, jinak jsem dost nadšená!

Tofinka
05.10.2017 4 z 5

Krásné zakončení série. Konec mi sice přišel trochu zdlouhavý, ale i tak jsem si čtení užila.
Musím se ještě přiznat, že když jsem začínala číst první díl této trilogie, tak jsem předpokládala, že to bude jen nějaká slátanina... To jsem se ale opravdu pletla a celá tato série mě příjemně překvapila. :D

IvankaM
03.10.2017 4 z 5

Nádherný příběh. Doopravdy něco krásného.
Až na jednu věc.
Ten cliffhanger... proč...
I v poděkováni spisovatelka napsala, že se jedná o trilogii, takže žádné další díly nebudou a přesto tam nechala otevřený konec. Bylo to zbytečné a navíc to celé vysvětlování bylo zdlouhavé.
Mohla to ukončit happyendem a všichni by byli spokojení.
Nesnáším cliffhangery. Fakt.

martina1199
30.09.2017 5 z 5

Tak další série kompletní a naštěstí to dopadlo, jak jsem si přála a ještě i trochu jinak :-)
Konec mi nepřipadal zase až tak uzavřený, jak bych čekala. Že by autorka uvažovala o nějakém navázání v budoucnosti?

stozarka
01.09.2017 5 z 5

,,Těch kroků byl bezpočet, ale na jejich počátku stál sen dvou milenců."
Občas se mi to zdálo dlouhé, strašně dlouhé a protáhlé a pořád to nemělo konce, ale já na druhou stranu nechtěla, aby to někdy vůbec skončilo, chtěla bych, aby to existovalo dál. Každý detail je poklad, musel se stát a muselo to dát obří práci, něco takového napsat. A po přečtení to opravdu hodně oceníte. Je to neuvěřitelná série, nádherná, srdcervoucí. Už jsem u knížek brečela i se smála, ale takový ryzí pocity co jsem zažila tady, to se jen tak nestává, brečela jsem štěstím, abych za chvíli mohla mít zlomený srdce. A zase znovu.
Úryvek
,,Tehdy to vypadalo jako šílenost, ale snad se změnila v realitu. V duchu si promítala, jak se všechno odehrálo. Akiva, bez kterého by snad nikdy nezačala snít sen o novém světě. Přací kostička. Ziriho život. Kadidelnice s Issinou duší. Nabídka spojenectví. Těch kroků byl bezpočet, ale na jejich počátku stál sen dvou milenců. Sen po životě - po jiném životě, než jaký se jim nabízel." A jak to bude pokračovat dál?