Sny andělů a chimér

Sny andělů a chimér https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342836/bmid_sny-andelu-a-chimer-n0r-342836.jpg 4 203 51

Kost přání série

< 3. díl

Třetí a závěrečný díl epické trilogie o boji chimér a andělů, kteří se ve své nesmiřitelné válce neohlížejí na to, jestli při ní zničí také svět lidí. – Karou převzala kontrolu nad povstáním chimér a snaží se je odvrátit od pomsty, která by znamenala jejich zkázu. Když krutý vládce andělů vnese zmar i do lidského světa, Karou a Akiva, dřívější nepřátelé, jsou nuceni uzavřít spojenectví. Jejich nové pouto je jen pokřivenou ozvěnou jejich dávného slibu, ale přesto v sobě nese naději – pro jejich národy i pro ně samotné.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Dreams of Gods and Monsters , 2014

Kukicka
13.02.2019 2 z 5

Normalne bych napsala, ze prvnich x stranek jsem se nemohla zacist, ale tady bylo 400 stran tak strasne zdlouhavych, ze jsem se musela nutit do kazde stranky a rikat si, ze je to preci konec trilogie, tak to musim docist. Pak me to jak mavnutim kouzelneho proutku zacalo bavit a hltala jsem kazdou stranku, abych nakonec dosla ke konci nekonci...

Gynger
22.01.2019 5 z 5

Naprosto úchvatná trilogie. Ráda se k ní jednou vrátím.

Markett
07.01.2019 5 z 5

Krásné ukončení jedné krásné série.
Autorka dokázala vytvořit opravdu krásný a originální příběh, který člověka upoutá, a hned tak nepustí. Jsem hrozně ráda, že jsem na tuto sérii narazila, a nyní už má čestné místo v mé knihovně.
Co dodat? Co díl, to napětí, a u tohoto dílu to není jinak. :)

Vampirosa
08.06.2018 5 z 5

Opět jsem se dočkala úžasného pokračování své milované fantasy série v čele s Karou. Autorka si dala se závěrem jistě záležet a nejednou jsem napětím pomalu ani nedýchala. Je to opravdu nádherný příběh odehrávající se v kouzelném světě, ze kterého by se jistě dalo ještě čerpat (navíc k tomu autorčina poslední věta doslova vybízí!). Děkuji autorce, že přišla s novým originálním světem, do kterého vložila celou svou duši a očarovala tak spoustu čtenářů včetně mě.

dancadragneel
27.05.2018 5 z 5

Překrásné ukončení mé nejoblíbenější trilogie. Čekala jsem opravdu dlouho a nakonec jsem se dočkala něčeho úchvatného. Všechny tři díly byli překrásné a originální, protože nic takového jsem ještě na trhu knížek prostě nenašla. Takže ať si říká kdo chce co chce, ale pro mě bude tahle trilogie nejlepší fantasy ságou. Děkuji mnohokrát Laini Taylorové, která prostě vymyslela dokonalý svět.

PeťkaW.
13.05.2018 4 z 5

Důstojné zakončení celé série, se kterým jsem byla osobně, až na pár výjimek, víc než spokojená. Taylor se totiž podařila jedna nevídaná věc - vymyslela něco originálního. Zápletka dávající logiku, smysluplný příběh, romantiky tak akorát, akce vrchovatě, nějaká ta filozofická myšlenka, trocha krve, špetka humoru a kupa emocí... to všechno ještě podané tak, že se kniha skvěle čte. Jen linka Elizy byla ubíjející a zbytečně roztáhla knihu do nepřiměřené tloušťky, díky které může mít dost čtenářů tendenci přeskakovat. Nebo aspoň já ji měla... Z části za to možná mohl i malý nešvar autorky - vracet se k předchozím motivům a opakovat určité úseky. Celkově jsem ale touto sérií mile překvapená a myslím, že je škoda, že se nedostala do širšího povědomí.

Eponka
12.04.2018 5 z 5

No moc pěkné čtivé napínavé velice zajímavé :) tak že jako pokračování super a doufám že bude i čtvrtý díl proto že je to hezky načaté na další knížku :)

Holumar
27.02.2018 4 z 5

Sama o sobě by kniha nebyla tak skvělá, ale jako závěr serie mě potěšila.

SBH
26.02.2018 3 z 5

Velmi rozporuplné dílo, nicméně přikláním se k hledisku - čeho je moc, toho je příliš. Upozornění - asi se nevyhnu spoilerům. Ukončit jednu válku a hned se pustit do další, ještě horší, je brutální. Jestli si autorka otvírala dveře k nekonečné sérii, ví Bůh. Akiva se mi ke konci transformoval v Mrakoplaše - kdyby vyplivl duši a zachránil všechny světy vesmíru, stejně bude za ústředního padoucha Eretzu. Ve stejném duchu bych mohla pokračovat donekonečna. Do třetiny knihy se řeší události předcházející závěrečné scéně druhého dílu. Trochu to svádělo ke zrychlenému otáčení stránek, aby se děj trochu pohnul kupředu. Další brzdou byly zdlouhavé filozofické a úvahové pasáže prakticky v každém druhém odstavci. Díky Bohu za Zuzanu, která neřešila emoce ani osud, ale prostě něco dělala a házela jednu hlášku za druhou.
Přitom autorka vymyslela úžasnou zápletku, relativně neotřelé řešení, brilantní charaktery. Závěru trilogie však dopřála mnohem víc koření, než bylo zapotřebí. Méně by bylo rozhodně víc. Škoda.

Monika82
16.02.2018 5 z 5

Knížka se mi strašně moc líbila. Celá série byla super :) určitě si jí ještě někdy přečtu :)

lucie2371
08.02.2018 5 z 5

Celá série byla naprosto dokonalá. Postavy mi přilnuli k srdci a nejvíce asi Liraz, která se za celou sérii hodně změnila.
Škoda, že už je konec. Vřele všem tuto sérii doporučuji, je jednou z mých nejoblíbenějších.

Misa25
05.02.2018 4 z 5

Bylo to fajn zakonceni serie, hezke bylo se vratit ke vsem starym znamym postavam ;-)

Veronicess
05.02.2018 5 z 5

Pre mňa bola táto kniha dokonalá. Laini je proste bohyňa vo vytváraní nádherných nezabudnuteľných príbehov. Vytvorila tu tak jedinečný svet plný úžasných postáv, že vám k srdcu prirastú dokonca aj všetky tie vedľajšie, ktoré sa objavia len na pár stránok. A to ani nehovorím o tých hlavných postavách. Pri čítaní som sa od radosti smiala, od smútku plakala a bála som sa o nich tak, že mi pripadali ako členovia mojej rodiny. Táto séria je teraz oficiálne jedna z mojich najobľúbenejších.

jesterka.as
27.01.2018 3 z 5

Po přečtení mám pocit, že autorka nepočítala s trilogií, ale že nám plánuje další pokračování, ten konec je dost otevřený na to, aby to takhle plánovala uzavřít od začátku... Tak uvidíme.
Jinak si kniha drží styl předchozích dílů, děj je zajímavý i napínavý.

orangerose
27.01.2018 5 z 5

Krasně zakončena série , určitě se k ni někdy vrátím :)

AgnessN.R.
11.01.2018 5 z 5

Tak, tohle svou dokonalostí doběhlo první díl této série. Ale prosím vás, co ten konec? No doufám DOUFÁM, PROSÍM, že příběh našich hrdinů bude pokračovat v nové knížce L.Taylorové, která má teď někdy vycházet od cooboo.

Alena_S
11.01.2018 5 z 5

Stále úžasné, jen čím delší odstup mezi 2.-3.dílem, tím horší orientace ve všech těch světech ke konci knihy. Přesto nádherná pohádka (v pozitivním smyslu), ke které se budu vracet, ale možná příště vynechám poslední úsek: nevím, zda autorka na poslední chvíli nechtěla "až takový" happyend, nebo jde o předzvěst pokračování. - Pokud nebude nekonečné, ráda se přikloním k druhé možnosti. Jinak zcela souhlasím s komentářem Irimie :-)

IvoryP
04.01.2018 5 z 5

Některé pasáže, obvzlášť ty Eliziny, mě moc nebavily, celkově to ale bylo úžasné dovršení úžasného příběhu a ten konec.... vím, že některým se nelíbil, ale já za něj byla ráda. Všechno do sebe zapadlo a mně se nejprve chtělo brečet, potom se smát a po dočtení epilogu jsem se prostě musela jen usmívat :) Moc povedené a originální fantasy, které všem vřele doporučuju!!!

mac.martina
03.01.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila ale upřímně se mi předchozí díly líbili víc než tenhle závěrečný díl. Na knížku jsem se těšila jen co jsem přečetla první dva díly skoro jedním dechem. Příběh byl hezký a líbilo se mi jak se vztahy mezi jednotlivými postavami vyvíjeli a některé se dali i dohromady. Jen se mi moc nelíbil Epilog, neskočilo to úplně tak jak bych si představovala... Jinak celou sérii doporučuju :-)

Lizzie523
27.12.2017

Předchozí díly jsem přečetla doslova jedním dechem. Tento díl nemohu nikde sehnat v českém jazyce takže ho čtu v originále. A to je pro změnu běh na dlouhou trať. Doufám že se mi ta námaha vyplatí a tento díl bude stejně dobrý jako předešlé.