LuciezOstravy LuciezOstravy komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Mně se kniha velmi líbila, byť není o líbivých věcech, jazyk, metafory, atmosféra, přečetla jsem ji rychle, protože jsem byla zvědavá, jak to se Sárou a její rodinou dopadne. Konec mohl být rozvitější, ale i tak dávám plný počet. Zajímavé byly informace o houbách, na které moc ráda chodím, i když patřím do kategorie víkendových sběračů pouze molitanových hřibů :-)

04.06.2020 5 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Kniha se mi moc líbila, svérázný detektiv, který přijde věcem na kloub za použití ne vždy těch správných policejních metod a postupů. Zajímavá zápletka z dějin Vietnamské války, mocenské boje, trochu love story zasluhuje plný počet hvězd. Umocněno i tím, že jsem po Vietnamu cestovala a viděla i washingtonský památník padlých američanů v této válce. Určitě si přečtu i další příběhy Harryho Bosche. ČV 2020 kniha autora, který získal cenu E.A.Poa.

11.08.2020

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tahle detektivka se mi fakt líbila a zaslouží si titul bestseller. Ty nechuťárny jsem si moc neužívala, přece jen jsem normální :-), ale mělo to spád, myšlenky, motiv i momenty překvapení. Doporučuju.

01.04.2019 5 z 5

Bavila mě jako malou holku a bavila mě teď znovu po 30 letech do ČV 2022. Četla jsem ji s 10letým synem, který se nejdříve ošklíbal, že nechce číst příběhy o holce, ale hned si Pipi také oblíbil.

31.05.2022 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Erotické romány nečtu, ale díky jejímu vysokému hodnocení zde na Databázi knih jsem si ji zařadila do ČV 2020 - kniha autora, od kterého jsem ještě nic nečetla. Neměla jsem žádné očekávání a byla jsem mile překvapena. Jo, občas tam toho sexu bylo moc, ale celkový příběh mě fakt zaujal. Zprvu nepochopitelné chování hlavní hrdinky začalo dávat smysl s přibývajícími stránkami a vše do sebe skvěle zapadalo. Inteligentní zápletka zabalená do erotického obalu a nad tím vším stojí láska.

29.01.2020 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Knihu jsem přečetla do Čtenářské výzvy 2019 : Kniha, která získala Man-Bookerovu cenu. Nečetla se snadno, nejen kvůli tématu, z počátku místy zdlouhavé popisy reálií, složitá souvětí. Od půlky jsem se již začetla naplno. Obdivuhodný čin pana Schindlera, který riskoval svůj život, aby zachránil aspoň hrstku "svých Židů". Neuveřitelná doba, na kterou nesmíme zapomenout.

11.11.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vtipně popsaná cesta poutníka Ladislava přes Turecko a Izrael, kterou jsem četla do Čtenářské výzvy 2019. Hezké ilustrace. Dělá si legraci sám ze sebe a poukazuje na dobrotu a pohostinnost lidí bez ohledu na náboženství, zemi, věk a jejich materiální poměry. Obdivuhodný výkon autora ujít tolik kilometrů ve vedru.

09.10.2019 4 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Skvělý a napínavý příběh, nutí vás číst dál a dál a pak litujete, že už je konec. Moc se mi líbil jazyk, slovní spojení, vtipné hlášky a zmínky o dalších knížkách...Těším se na další autorovy knihy!

10.06.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Skvěle vyprávěný generační příběh s detektivní zápletkou. Knihy Aleny Morštajnové se mi líbily všechny, ale tato nejvíc. Rozhodně doporučuji.

05.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silný příběh, který však nebyl skvěle zpracován. Strohé vyprávění, opakující se slova....škoda, měl to zpracovat někdo s talentem vyprávět.

26.02.2019 3 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opět skvělá detektivka, pátá v pořadí, čtu je chronologicky a neumím říct, která je lepší. Fakt se divím, že nemá nálepku bestseller. Těším se na další, ještě že jich Tess tolik napsala.

06.07.2020 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Mě se kniha celkově líbila, i když jsem měla občas výtky k jazyku, struktuře věty. Zajímavě popisovala cínové doly v Anglii, život na samotě u divokého Atlantiku, ponurou atmosféru. Tu autor uměl vystihnout dokonale, bylo to napínavé, nutilo číst pořád dál a zápletka dost dobrá.

15.05.2020 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Knihu jsem četla do ČV 2020 - dánský autor. Trvalo mi to tři týdny, což je extrém, podobně obsáhlé knihy čtu 3-5 dní. Příběh sám byl zajímavý, ale zpracování se mi nelíbilo, hrdinka vypráví v přítomném čase, vadila mi absence přímé řeči, takže jsem někdy nevěděla, kdo mluví. Občas jsem se úplně ztrácela v postavách. Styl vyprávění ve mně bohužel nevzbuzoval žádné emoce, a to se umím u knih bát, smát i plakat.

24.01.2020 2 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Krásná kniha, smutná kvůli Alzheimrově chorobě, avšak plná lásky a naděje vypráví rodinný příběh tří generací žen. Obdivuji autorčin jazyk a schopnost popsat emoce tak, že jsem místy plakala. Určitě si přečtu i její další knihy.

30.04.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Tato malá knížka na mě udělala veliký dojem! Objevila jsem jí díky Čtenářské výzvě. Dva silné příběhy v různých časových rovinách spojené překrásnou (poslouchala jsem ji na internetu) valčíkovou skladbou Incendio, kterou složila sama autorka. Mohu jen doporučit.

23.04.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Mě se kniha líbila. Je velmi čtivá a plná zvratů. I když nemám ráda prokleté básníky, propojení s verši Baudelaira mi přišlo zajímavé. A hlavně celou dobu nevíte, komu věřit.

10.04.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje první kniha od Třeštíkové, žádné očekávání a musím říct, že se mi moc líbila. Milá, vtipná, smutná i k zamyšlení, vztah dospělé dcery k rodičům, její eskapády s partnery, fakt ze života. Navíc jsem taky z Moravy, byť severní, která odešla do Prahy. Určitě si přečtu i další knihy této autorky.

10.03.2019 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Super detektivka!

05.05.2020 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Tak smutný příběh tak krásně napsán. Autorka mě donutila několikrát k slzám. Nejsem z to pochopit hrůzy, které páchala na dětech vlastní rodina. Určitě se chystám na pokračování.

03.07.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Moje čtvrtá přečtená kniha od R.Brynzy (beru to v pořadí) a podle mě nejslabší. Sice čtivá, děj odsýpal, ale vadil mi tentokrát jazyk, opakovala se slova, divné konstrukce vět (může to být chyba překladu). Profil vraha mi přišel nedokreslený. Rozhodně mě to ale neodradilo, Brynza je můj oblíbený autor a těším se na další příběhy s Erikou.

28.03.2019 3 z 5