lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Toto byla má 2. kniha od Markéty Lukáškové a byla jsem opět nadšená. Tato kniha se mi líbila ještě více než Vlaštovka v bublině,která byla též skvělá .
Kniha je psána skvělým hovorovým a odlehčeným jazykem ,tím pádem mi stránky velice rychle ubíhaly pod rukama . Líbily se mi vtipné odkazy na Harryho Pottera , u kterých jsem se držela abych se nezačala smát na celé kolo . I ostatní odkazy na známé filmy a osobnosti byly super a dělalo to knihu ještě zajímavější a pestřejší .
Co se hlavní hrdinky týče,tak v té jsem se neskutečně viděla , měla velice podobnou povahu a jedná se o jednu z mála postav ,která doopravdy vystihuje mou povahu velice trefně a v této postavě jsem našla takovou svou menší spřízněnou duši a neskutečně jsem si jí oblíbila už i proto že jsme toho měly hodně společného . Od teď patří k mým oblíbeným postavám.
Co se týče její babičky ,tak tu jsem si oblíbila sice o trošku méně,ale i ona byla skvěle napsanou postavou s líbil se mi pak ten nápad,že na svou vnučku mluvila z nebe/celkové se mi ten nápad nebe moc líbil.
Líbilo se mi též,že se v příběhu střídal pohled na věc babičky a vnučky,protože je vždy zajímavější viděl pohled na věc z více úhlů.
Knihu jsem měla přečtenou velice rychle,protože byla doopravdy krásná - skvělé spojení dojemných a vtipných pasáží -hodně častý sarkasmus , který miluji a velice chytlavý a zajímavý příběh!
Akorát bych si přestavovala o trošku více rozvedený závěr,který byl na můj vkus až moc otevřený.
Jinak Vám mohu knihu s čistým svědomím doporučit

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Hodnocení: jednalo se o mou první přečtenou detektivku a určitě se nejednalo o poslední,protože byla úžasná! Detektivky jsem hodně opomíjela a ani nevím proč,celkem mě to mrzí.. Tuto knihu jsem objevila u nás v knihovně v sekci s novinkami,tak jsem si řekla,že jí zkusím a nebyla to vůbec špatná volba .
Kniha začala velice zajímavě, poté byla chvíli nudná a ztrácela jsem se v postavách a celkem i v ději,ale poté přišel masakr! V tom dobrém slova smyslu. Nechci nějak spoilerovat,neboť tato kniha doopravdy za přečtení stojí,ale byl to fakt masakr, posledních 60 jsem již tušila kdo za celým masakrem stojí,ale ze začátku jsem toho pachatele neměla vůbec vytipovaného a netušila jsem že to bude zrovna on . Nedoporučuji citlivějším osobám ,protože by to někomu mohlo být nepříjemné, ale tím jak to bylo drsné,tak tím více jsem si čtení užívala a nebylo možné se od knihy odtrhnout, v tom mi bránila škola,jinak bych to měla dříve přečtené . Bylo to plná zvratů a překvapení a moc jsem si četbu užila a byla jsem napnutá,kdo za vším stojí a jaký k tomu činu měl motiv a důvod.
Co se postav týče,tak ty mě moc nezaujaly,ale oblíbila jsem si inspektorku Avu, která byla neohrožená,odvážná a do všeho se vrhala po hlavě,takové postavy mám ráda. Jazyk knihy mi celkem sedl, jednalo se o hovorový,sice nespisovný jazyk,ale to mi do knihy sedělo.
Pokud máte rádi napětí a detektivky ,tak směle do toho! Za mě jedno velké doporučení !

05.01.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Hodnocení : tato kniha byla součástí povinné četby do školy a jednalo se o takový průměr co se povinné četby týče.
Jak je již z názvu zřejmé,tak se jedná s knihou ,která se primárně zabývá válečnou tématikou.
Ze začátku jsem si musela zvykat na styl vyprávění - bylo tam na mě moc slangových výrazů a děj se dle mě moc nepohyboval z místa-jednoduše dlouho stál strnule na jednom místě. Po delším otálení se již nějaká ta akce dostavila ,ale že bych byla schopna se do knihy začíst, tak to ne. Oceňuji,že jsem se opět něco nového dozvěděla,co se válečného tématu týče a hlavně jak se ti lidé cítili a jaké sváděli vnitřní boje sami se sebou. Styl psaní mě ze začátku nevyhovoval ale následně jsem si na něj zvykla a co se postav týče,tak jsem si žádnou neoblíbila a naopak jsem ani jednu nenáviděla.
Oceňuji autorův záměr poukázat na krutost války a život mladíků ve válce, to zde autor vystihl velice trefně.
Věřím že kniha na 100% nesedla třeba jen mně,ale že se najdou tací ,jenž si četbu užijí

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Hodnocení: tuto knihu jsem si chtěla již delší dobu přečíst a shodou okolností jí měli u nás v knihovně.
Kniha mě zaujala již svou vizuální stránkou-obálka je úplně nádherná a moc se k hlavnímu tématu knihy hodí.
Jedná se o 1. knihu,kterou jsem přečetla, kde se děj odehrával v nemocničním prostředí- byla to zajímavá změna co se normálně prostředí v knihách týče a tím více mě zajímaly podrobnosti. A též velice oceňuji že jsem se mohla něco nového přiučit o cystické fibróze ,o které jsem dříve věděla celkem málo informací a jsem ráda,že jsem si o ní díky knize rozšířila obzory.
Co se postav týče,tak jsem si déle zvykala na Willa, hlavně mi vadila jeho neochota se léčit , v průběhu knihy jsem si ho již oblíbila a takto to zůstalo až do konce knihy . Líbilo se mi ,jak se osobnost postav postupně vyvíjela a ubírala se trochu jiným směrem. Ale na můj vkus se docela razantně změnila Stella ,kterou jsem si též oblíbila,ale její proměna v polovině knihy byla veliká,pro mě celkem šokující. Ale to neubíralo nic na tom,že jsem měla ráda obě hlavní postavy a autorce se velice povedly.
Samotný děj pro mě byl zajímavý,sice se tam někdy odehrávaly podobné scény stále dokola,ale později byl děj již svižnější s rychlejším spádem a většími zvraty . Vyskytovalo se zde několik momentů,kdy mi doopravdy zatrnulo.
Jazyk byl skvěle odlehčený,ne zbytečně složitý a čtení mi odsýpalo velice rychle. Příběh byl plný emocí,smutku a složitých životních situací,knihu by si měl přečíst doopravdy každý.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Hodnocení: tuto knihu jsem si chtěla již delší dobu přečíst a konečně bylo mé přání vyslyšeno- Dopisy ztraceným konečně zakoupili k nám do knihovny.
Kniha se mi ihned zalíbila svou jednoduchou a nepřeplácanou obálkou . Bylo krásné,že každá kapitola začínala dopisem ,skvělý nápad ,jenž jsem v žádné jiné knížce zatím neviděla a moc se mi líbil, kapitoly pro mě byly optimálně dlouhé a skvěle se četly. Co se jazyka týče,tak ten do knihy velice zapadal a kniha se díky tomu rychle četla .
Děj byl plný situací,které jsem vůbec netušila že by se mohly přihodit ,hlavně na konci-konkrétně spoilerovat nechci. V průběhu děje jsem si oblíbila jak Juliet tak i Declana, na počátku knihy jsem si na obě postavy zvykala a v průběhu si je moc a moc oblíbila. I přes všechno to zlé co se jim vše v životě přihodilo byli oba neskutečně stateční .
Kniha byla úplně nádherně napsána , plná krásných myšlenek-lepíkovala jsem jak divá , protože ty myšlenky a citáty byly opravdu nádherné a nemohla jsem je tam nechat netknuté,dopisy a emaily,které si postavy mezi sebou vyměňovaly byly opravdu nádherné co se stylů psaní týče-věty byly krásně rozvinuté a to se mi neskutečně líbilo. Přemýšlím,že si časem přečtu i knihu Na co slova nestačí,poněvadž Dopisy byly boží! Nemohu jinak,než Vám knihu doporučit.

05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: tuto knihu jsem si již delší dobu chtěla přečíst , přiznám se že hlavně kvůli tomu názvu knihy,který se mi zalíbil už kvůli tomu,že se nebude jednat o jen tak ledajakou knihu. A měli jí u nás v knihovně,tak jsem knihu nemohla za žádných okolností vynechat.
Co chci vyzdvihnout a co jsem na knize velice oceňovala je to,že byla jiná, originální, upřímná, odlišující se a takové věci a osoby mám velice ráda-jednoduše nechtějí za každou cenu zapadnout. Autorovy myšlenky byly vážně skvělé- byl v knize upřímný a myšlenka, kterou jsem oceňovala bylo to,že vše špatné v životě se nedá zamaskovat optimismem a pozitivitou - prostě musíme brát život takový jaký je a život doopravdy někdy sluníčkový není. Kniha byla též skvěle rozčleněná jednotlivé kapitoly,které se zaobíraly jednotlivými myšlenkami-bylo to takové přehledné. Líbilo se mi,jak jeho myšlenky spojoval se svým osobním životem a uváděl příklady na jednotlivých životních situacích. V knize se někdy vyskytovaly i sprostě výrazy,ale ty hold k upřímnosti někdy patří a v některých situacích se bez nich neobejdeme -znám z vlastních zkušeností . Kniha mi pomohla se nad nějakými věcmi zamyslet a uvědomila jsem si díky ní mnoho věcí ,některé pasáže byly zdlouhavější ale to knize nijak neubíralo na kvalitě a pokud chcete knihu,která Vám nabídne pohled na svět z trochu odlišné perspektivy,tak směle do ní, dala mi toho doopravdy dost a jsem za to vděčná.

05.01.2021 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Hodnocení:
Co se povinné četby týče,tak jsem si měli od Kafky přečíst buď proměnu,či proces. Já si vybrala Proměnu , protože je přece jen známější a též jsem si přečetla pár povídek , které se spolu s Proměnou v knize nacházely.
Už ze začátku Vám mohu říci, že se jednalo o jednu z velice povedených knih co se povinné četby týče a četbu jsem si užila, i když jsem všechny povídky nepřečetla,tak Proměna byl skvělá!
Nechápu , jak někdo mohl vymyslet povídku o tom že se člověk probudí a stane se z něj moucha -obdivuji autora za velice originální námět povídky , líbilo se mi též to, že to nebyl povrchní příběh , ale měl něco do sebe . Hlubší psychologické myšlenky , propojené s pochmurnou atmosférou celého příběhu - to se doopravdy povedlo.
Styl psaní nebyl též vůbec špatný, povídka se četla rychle a neměla jsem problém s porozuměním slov.
Hlavní postavu- tedy Řehoře/mouchu jsem si celkem oblíbila a litovala zároveň- tolik pocitů nepochopení ze strany Řehořovy rodiny , nevědět jestli navždy zůstane v podobě mouchy- neuvěřitelné...
Jednalo se o povídku , kterou by si měl přečíst každý, nachází se tam tolik pocitů , je to sice smutné,ale mně se povídka moc líbila a vřele Vám jí doporučuji, pokud Vám nevadí trochu té pochmurné atmosféry .
A co se ostatních povídek týče,tak některé byly doopravdy skvělé a měly výraznou a pěknou myšlenku , ale některé mi přišly takové nedokončené,moc jsem u nich nepochopila, co tím chtěl autor říci a byly zbytečně krátké .
Jinak Vám mohu hlavně Proměnu vřele doporučit .

05.01.2021 4 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Hodnocení: již na první pohled mě v knihovně v sekci novinky zaujaly 3 knihy z této edice, tak jsem si je musela bezpodmínečně přečíst a půjčit. Toto byla má první přečtená z této edice a byla jsem velice příjemně překvapena.
Již na první pohled mě uvítala krásná a milá obálka knihy ,která se velice povedla a působila na mě moc milým a klidným dojmem.
Ale nyní už k obsahu knihy - již od začátku jsem se do knihy začetla a stránky se mi obracely s velikou lehkostí ,nikdy jsem neměla problém se do knihy začíst- šlo to takřka samo. Líbilo se mi,že se v příběhu prolínala minulost s přítomností a přitom se v tom člověk velice lehce vyznal- kapitoly byly přehledně označeny. Děj měl několik spádů, které jsem nečekala, ale některé pasáže se daly celkem jednoduše předvídat, avšak to vůbec neubíralo knize na kvalitě. Příběh byl strašně emotivní- v jednu chvíli jste měli chuť brečet a v tu další jste se přemáhali abyste se nezačali smát nahlas- jednoduše řečeno kniha plná různorodých emocí, je fajn že autorka ty pocity a emoce takto vybalancovala.
Vztah vnučky s dědečkem byl doopravdy krásný plný lásky ,porozumění , ochoty .. I přesto s jakou nemocí se dědeček setkal mu vnučka pomáhala s jeho každodenními strastmi a úskalími . Autorka zde popisuje průběh Alzheimerovy choroby velice přirozeně a nic se nesnaží zkrášlovat . Vnučku i dědečka jsem si velice oblíbila a v průběhu děje mi přirostli k srdci .
Pokud chcete něco emotivního s zároveň odpočinkového ,co budete mít přečtené jedna báseň, tak Vám mohu s klidnou hlavou tuto knihu doporučit.

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Hodnocení: k této knize jsem se dostala úplně náhodou- zahlédla jsem jí v novinkové sekci naší knihovny a řekla jsem si ,že si jí půjčím - a rozhodně jsem udělala tu nejlepší možnou volbu. Řadí se mezi mých top 10 přečtených knih za tento rok a to jsem si jí vybrala náhodou.
Příběh byl psán ze dvou úhlů pohledu, tedy jsme měli možnost nahlédnout do hlavy oběma postavám ,což dělalo knihu zajímavější a rozmanitější. Obě dvě hlavní postavy jsem si oblíbila a přirostly mi k srdci, ale doopravdy neuvěřitelným způsobem a všechny ty pocity jsem prožívala s nimi. A byla to první kniha, u které mi na konci ukáplo i pár slz- poprvé,co se mi to u nějaké knihy stalo , nechci Vám tu nijak spoilerovat , ale ten konec mě doopravdy neskutečně zasáhl..????
Příběh byl plný nečekaných momentů, nějaké situace jsem sice bohužel předpověděla správně , ale i přesto jsem vůbec netušila jak by to celé mohlo dopadnout, proto jsem nemohla přestat číst a kniha mi ubíhala rychle . Ale u posledních pár kapitol mě přepadl neskutečný smutek, protože jsem již věděla jak to vše dopadne. Většina rozhodnutí, která postavy učily mi přišla správná-obě hlavní postavy byly rozvážné,inteligentní a cílevědomé. . Líbilo se mi že byla kniha rozdělena na 3 části a často se odkazovala na písničky , jejichž zmínky mám v knihách strašně moc ráda. Síla slov v této knize byla neskutečná, autorka si s tím neskutečně vyhrála, bylo to vše neskutečně sentimentální , do sebe zapadající a jazyk se mi líbil- nebyl obyčejný, ale věty byly krásně košaté na krásná slova. Též se mi líbilo že se děj pohyboval v několika časových rovinách ,to bylo neskutečně zajímavé vidět všechen ten vývoj a tak.
Takže pokud chcete emocionální bombu s krásnými slovy a zdrcujícím koncem tak směle do toho!

Elixír na lásku Elixír na lásku Kim Martinová

Již když jsem se na knihu podívala zvenku, tak mě velice příjemně překvapila moc hezká obálka knihy ,která je velice příjemná na oko , působí na mě optimistickým dojmem❤️.
Kniha byla psána z pohledu dvou hlavních postav, líbilo se mi,že jsem mohla “nakouknout do hlavy” oběma postavám a prožívat příběh z více úhlů pohledu.
Fantasy svět se za mě též velice povedl , autorka ho promyslela moc hezky. Sice ještě nemám tolik zkušeností s fantasy knihami a chvíli mi trvalo,než jsem se v tom světě zorientovala a zvykla si na to jak to tam chodí,ale po cca 50 stránkách jsem se v příběhu vyznala bez problémů a byla jsem schopná se začíst a ponořit do příběhu . Líbil se mi celkově systém v tomto fantasy světě -rozdělení podle barev mi přišlo jako velice originální nápad , chvíli jsem se sice ztrácela v tom , jako schopnost má jaká barva, ale i to jsem si časem zapamatovala a nedělalo mi to problém.
Byla to má druhá kniha, kterou jsem četla ve slovenském jazyce a nedělalo mi sebemenší problém v tomto jazyce číst, kniha se četla moc dobře a většině slov jsem rozuměla. Skvělý byl i slovníček na konci knihy, který vysvětloval nějaké pojmy ,které by mohly být někomu nejasné.
Děj krásně postupem knihy gradoval až do té míry ,že jsem se od knihy nebyla schopná odlepit a četla jsem a četla až jsem knihu dočetla , byla to kniha u které jsem potřebovala vědět jak to vše dopadne .
Willa a Yasmin - tedy hlavní postavy jsem si moc oblíbila - u Yasmin jsem velice obdivovala její odvahu a to že se do všeho vrhala po hlavě.
A Will byl zlatý- chytrý ,rozvážný, rozumný a oblíbila jsem si ho ještě více než Yasmin. Samozřejmě jsem měla chuť někdy postavy profackovat,ale to se stává snad v každé knize, pár vedlejších postav jsem neměla ráda .
Na to že to byla autorčina prvotina, tak smekám ,protože se jednalo o skvěle promyšlenou knihu, se skvělým světem a postavami a mohu Vám knihu jen a jen doporučit .

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Hodnocení: po této knize jsem v knihovně sáhla , tak nějak náhodně, nacházela se mezi novinkami,tak jsem si říkala,proč to nezkusit.
Za poslední dobu to pro mě byla asi nejhorší kniha.
Začátek knihy vypadal slibně,četl se mi docela dobře vypadalo to na celkem originální a zajímavý knižní námět ,ale asi po 20 stranách mě kniha začala neuvěřitelně nudit,nebyla jsem schopná se začíst, raději jsem si prohlížela Instagram a do knihy jsem se musela nutit. Ztrácela jsem se v tom příběhu,nevěděla jsem jaká postava je jaká a ke komu patří, někdy jsem nevěděla co se v knize právě teď děje,působilo to na mě celkově takovým chaotickým dojmem.
Nejdříve se mluvilo o někom, pak hned autorka nesmyslně odbočila k někomu úplně jinému,to vše bylo proloženo nějakou vsuvkou.. Šla mi z toho hlava kolem abych byla upřímná .. Na postavy jsem si žádný názor neutvořila, protože jsem ani pořádně nevěděla kdo je kdo..Ani nevím podle čeho autorka rozdělovala ty kapitoly, těmi kapitolami mi v knize nadělala ještě větší chaos. Chaos bude asi nejvýstižnější pojem pro tuto knihu.
A za co knize vůbec dávám ty 2 hvězdy? Za to,že se mi ten hlavní nápad knihy líbil -poukázat na problémy populace, které autorka vystihla doopravdy dobře a jaké může mít dopady na lidstvo to záhadné těleso,které je tématem celé knihy,ale to je asi tak celé,co bych na knize vychválila, jinak mi to prostě nepadlo do vkusu.. Věřím,že si někdo může knihu oblíbit,ale já Vám jí doporučit nemohu .

05.01.2021 1 z 5

Síla hlasu Síla hlasu Martin Rousek

Kniha sleduje nelehkou životní cestu Oskara , který jako dítě vyrůstal s rodiči závislými na alkoholu a drogách a poté jeho dospělost, kdy už s rodiči nežil a potloukal se životem po vlastní ose.
Mně již od začátku příběh sedl a byla jsem schopná se začíst ihned po přečtení pár prvních stránek. Příběh Oskara byl popisován reálně,bez jakýchkoli příkras a jazyk ve kterém byl příběh napsán mi sedl- jazyk byl ozvláštněn bohatšími větami a toho si vždy u knih vážím.
Sice pro mě Oskarovo dětství bylo o trochu zajímavější a čtivější než jeho dospělost, ale to mi skoro nic neubírá na kvalitě knihy - za to dávám těch 0,5 ????dolů .
Už od začátku mi vrtalo hlavou co je za tím tajemným hlasem,který Oskarovi v skoro celé knize napovídal a neměla jsem ponětí, co za tím hlasem může stát, byla jsem ráda že byla má otázka zodpovězena,konec se doopravdy povedl - byl uzavřený a na všechny otázky,které jsem si v průběhu četby kladla mi autor na konci knihy odpověděl. Jsem člověk co moc nemusí uspěchané a otevřené konce a přesně tato kniha mi nabídla pravý opak,za což jsem ráda.
Postavu jsem si žádnou v průběhu knihy neoblíbila, ale postavy byly záměrně takové zkažené a zoufalé,což se k té temné a pesimistické atmosféře knihy velice hodilo. Hlavně mě zajímal postupný vývoj Oskara, který mě v některých chvílích až šokoval .
Příběh byl velice silný a skvěle napsaný,doporučuji si ho přečíst úplně všem,protože je až neskutečné jaké může mít na člověka dopady jeho dětství, byla to první kniha,kde jsem se s tímto tématem setkala a jsem za to vděčná!

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Jednalo se o první rozsáhlejší komiks, který jsem kdy četla, měla jsem ho přečtený za dva večery. Čtení komiksu jsem si celkem užila,ale nějaké ty chybičky tam za mě byly.
Na první pohled mě zaujala moc hezká obálka knihy a po otevření knihy následně i krásně ilustrovaný a po grafické stránce velice povedený komiks.
Příběh ubíhal velice rychle už jen proto,že se jednalo o komiks, stránky se mi otáčely jedna báseň a komiks jsem měla přečtený za chvíli. Pokud bych neměla školní povinnosti,tak bych komiks přečetla za jeden večer.
Děj byl zajímavý,čas od času se v příběhu vyskytly nějaké zvraty a momenty,které jsem neočekávala,že by se mohly stát . Akorát na mě byl příběh takový moc jednolitý a někdy se dalo celkem dobře předpovídat,co se v příběhu asi stane. Jednalo se o fajn oddechovku,ale kdybyste chtěli něco spletitějšího ,tak to musíte hledat jinde.
Hlavní hrdinku- Meru jsem si moc oblíbila, protože mám moc ráda postavy,které nechtějí za každou cenu splývat s davem a jdou si za svým a přesně taková Mera byla-sama sebou a cílevědomá.
Konec byl otevřený, otevřené konce moc nemusím,ale věřím že bude/nebo již je nějaké pokračování,kde se vše rozplete a vyjasní,protože tam dost věcí zůstalo neuzavřených .
Mohu doporučit těm,kteří hledají nenáročný a odpočinkový příběh,který budou mít za jeden večer přečtený,ale pokud chcete něco složitého a více dějově náročného,tak asi raději sáhněte po
něčem jiném.

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Kniha mě ihned pohltila svou temnou a záhadnou atmosférou,kterou já u knih prostě mohu! Knihu jsem četla sice delší dobu,protože máme poslední dobou strašně věcí do školy a času na čtení mám tím pádem méně ,alespoň jsem mě kniha udržovala delší dobu v napětí . Velice obdivuji autora, za to ,že má tak skvělou fantasii,protože ten knižní svět byl vážně skvěle promyšlený do detailů a všemožných spojitostí,které do sebe skvěle zapadaly. Na atmosféře knihy a tomu skvělému světu , který mě ihned vtrhl do příběhu nemohu nic vytknout.
__
Děj byl plný napětí,některé události jsem sice předvídala,ale těch zvratů tam bylo mnohem více a jakmile jsou v knize zvraty, tak to prostě mohu! A pokud by mě mělo něco v knize nudit,tak to bylo doopravdy jen pár pasáží,kde se skoro nic nedělo,ale těch tam bylo vážně minimálně a nijak to neubírá knize na kvalitě. Vyskytovalo se zde dost zvratů za sebou a příběh skončil uzavřeně, což je také jedno velké plus. Všechny otázky,které jsem si v průběhu čtení kladla mi byly na konci příběhu zodpovězeny a já jsem byla spokojená,protože těch záhad byl v příběhu vážně nespočet. Hlavně co vše stojí za těmi tajemnými stíny,které neustále škodily obyvatelem vesnice,ve které se příběh odehrával. Měla jsem pár hypotéz,ale nakonec to skončilo úplně jinak.
__
Styl psaní autora mi velice sedlo,protože mám ráda když jsou věty takové originální,nebo květnaté-nevím jak to vysvětlit,ale snad mě chápete.
__
Hlavní postavu jsem si též celkem oblíbila z jednoho důvodu- byla odhodlaná jít do všeho po hlavě a nezalekla se žádné překážky , byla neskutečně statečná.
__
Knihu Vám mohu vřele doporučit,pokud zbožňujete jako já knihy s temnou, místy i depresivní a záhadnou atmosférou .

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Hodnocení: byl to můj první přečtený horor a byla jsem opravdu upřímně nadšená! Určitě si v budoucnu mám v plánu přečíst zbývající 3 autorčiny knihy a více se začít zaměřovat na horory.
__
Autorčin styl psaní mi sedl,kniha se díky tomu četla rychle a byla velice čtivá. Styl psaní mi ke knize sedl, děj autorka zbytečně neprodlužovala, akorát bych o trochu více rozvedla ten konec,který na mě byl moc uspěchaný.
__
Děj byl úplně bombastický! Kniha mě byla schopna hned od začátku vtáhnout do děje a začetla jsem se vážně ihned po pár úvodních stránkách .
V knize bylo mnoho zvratů a okamžiků, které bych za žádných okolností nečekala, vyskytly se zde i snadno předpovídatelné události, asi jako v skoro každé knize .
Velice obdivuji autorčinu fantasii, protože ty vymyšlené nadpřirozené prvky v knize byly skvělé! A to samé platí i o úžasné a temné atmosféře,která provázela knihu od začátku do konce????.
__
Oblíbila jsem si i hlavní hrdiny příběhu -sourozence,kteří mezi sebou měli velice pevný a moc hezký sourozenecký vztah. Stáli při sobě stůj co stůj a vzájemně se podporovali v těžkých chvílích .
__
Pokud jste milovníci temnějších a hororových knih,tak Vám tuto mohu velice doporučit.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hodnocení:
už delší dobu jsem si chtěla něco od Shari Lapeny přečíst,protože jsem na její knihy viděla samou chválu. Začala jsem tedy knihou Nevítaný host, která mě přesvědčila o tom že opravdu psát umí a určitě si brzy přečtu její další knihy.
__
Ze začátku se příběh táhl,vypadalo to jako celkem poklidně začínající román,ale poté co jsem se těmito jednolitými stránkami prokousala,tak už to byla celkem jízda. Po prvním případu nás tedy autorka nechala celkem vystřízlivět,než se v knize stalo něco dalšího, ale alespoň mě autorka na druhou stranu nechala v napětí,čehož si cením. Děj pak po těch pár monotónních stránkách ubíhal svižně s mnoho zvraty a nečekanými momenty a vůbec jsem nečekala, že by ty vraždy měla spáchat ta osoba,která je spáchala,podezřívala jsem více lidí ale tuto jsem netipovala. Druhá polovina knihy byl vážně masakr a stránky se mi otáčely samy.
__
Styl psaní autorky mi sedl,nebyl nijak více přikrašlovaný a děj díky jazyku velice rychle ubíhal pod rukama a ani jsem pomalu nevnímala otáčení stránek, protože byla kniha vážně napínavá.
__
Postavu jsem si žádnou vyloženě neoblíbila,některé mi byly vyloženě protivné,ale to bývá asi v detektivní knize záměr. Na druhou stranu se mi líbilo, že byl v knize rozvinu alespoň trochu život každé z postav, tím byla pro mě kniha ještě zajímavější. A samozřejmě každý něco tajil- tak už to v detektivkách a thrillerech bývá.
__
Vypadá to tak,že se detektivky a thrillery stávají mým oblíbeným žánrem a určitě chci v četbě těchto žánrů pokračovat. Pokud jste milovníky knih s temnějším podtextem a plné napětí a záhad ,tak je to zajisté kniha pro Vás,mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek a thrillerů.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hodnocení: Malého prince jsem četla jako součást letošní povinné četby,už nějaký ten pátek jsem si chtěla tuto knihu přečíst a udělala jsem dobře.
Kniha mě ihned po otevření okouzlila krásnými a roztomilými ilustracemi, já mám pro roztomilé věci prostě slabost a v této knize mě velice potěšily.
Knihu jsem měla přečtenou za jeden den, četlo se to velice rychle i díky ilustracím ,ale zároveň mě knihy nabádala k tomu, abych si neustále kladla různé otázky a přemýšlela na různými věcmi. Moc jsem si oblíbila i samotného malého prince,strašně mi přirostl k srdci a konec knihy mě dohnal k pár slzám.
Kniha byla plná zajímavých myšlenek a krásných citátů,které se mi neskutečně zalíbily. Knihu jsem četla poprvé a myslím,že jsem udělala dobře, protože dříve by člověk nerozuměl těm krásným myšlenkám.
Kniha mi přirostla k srdci a malý princ ho tam bude mít vždy také,určitě se plánuji v budoucnu ke knížce vrátit. Byla to jedna z nejlepších knih co se povinné četby týče a mohu ji všem jen a jen doporučit.

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Hodnocení: tuto knihu jsem úplnou náhodou spatřila v novinkové sekci naší knihovny,tak jsem si říkala že si ji zkusím přečíst, protože mám knihy od Yoli moc ráda. Za mě byla tato kniha takovým průměrem,četla jsem už lepší young adult knihy a celkově knihy od Yoli.
Na první pohled mě ihned zaujala moc hezká a neobvyklá obálka,která se k samotné knize velice hodila a byla moc hezky slazená.
Knihu budete mít přečtenou opravdu rychle,protože se jedná o nijak náročný odpočinkový příběh na pár dní. Kniha se mi četla dobře a rychle,ale ten příběh mi nepřišel svým obsahem nijak převratový nebo speciální,že bych z něj byla nějak více odvázaná a nadšená.
Hlavní hrdinka mi celkem často lezla na nervy a někdy jsem vůbec nechápala její rozhodnutí a jednání. Žádnou hlavní postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbila,spíše mi často nějaké lezly na nervy. Přišlo mi že se v knize odehrávaly neustále podobné věci a příběhu chyběl šmrnc, nebo jak to říct,nebo nějaké ten dobrodružný nádech,který mi tam celkem chyběl. Co se romantické linky týče , tak se dala docela dobře předvídat a nějak mě neohromila.
Ale pokud chcete nějaké odlehčení na pár dní,tak proč ne, třeba se Vám bude líbit více než mně.

Jáma Jáma C. J. Tudor

Hodnocení: Od tohoto thrilleru jsem měla velká očekávání ale bohužel se mi nenaplnila a kniha mě celkem zklamala. Obálka se mi líbila více než samotný příběh uvnitř knihy.
__
Ze začátku mě příběh zaujal a přišel mi zajímavý, ale to byla jen iluze, protože po přečtení více stran se začal příběh strašně táhnout a buď se tam odehrávalo neustále něco podobného,nebo příběh delší dobu stál na jednom místě a to nemám v detektivkách nebo thrillerech ráda,tam potřebuji mít vždy napětí po celou knihu, ale to se bohužel v této knize nedostavilo. Ne že by byla kniha neustále nudná a bez akce,vyskytovaly se zde části ,které byly napínavé a nutily mě číst dále, ale bohužel byly bez finálního rozuzlení a konec mi přišel takový odfláknutý . Konec byl moc uspěchaný a zároveň jsem se nedozvěděla dost neuzavřených věcí u kterých bych čekala,že se nějak uzavřou a vyšetří. Autorka se do knihy též snažila zakomponovat prvky nadpřirozena,které se mi upřímně do knihy vůbec nehodily. Postavy mi byly všechny nesympatické, ale to si myslím že byl záměr, protože se příběh odehrával v takové pro mě velice zvláštní společnosti. Přišlo mi že se v knize stalo strašně věcí, které bylo potřeba vyřešit a nějakým způsobem rozuzlit, ale přišlo mi že se tam více věcí stalo než vyřešilo,což nemám ráda. Mám ráda pokud se na konci vše vyřeší a všechny otázky jsou zodpovězeny a už mě nenutí si nějaké otázky klást. Autorka používala v knize pro mě takový zmatený styl, ve kterém jsem se byla schopna velice často ztratit a nechápala jsem co se v knize právě děje, což by se nemělo v dobré knize stávat. Oceňuji samotný nápad knihy, který mě na počátku zaujala, ale nadšení po více stránkách opadlo. Knihu Vám tentokrát bohužel nedoporučím.

05.01.2021 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Hodnocení: K této knize jsem se dostala náhodou,zaujala mě v novinkové sekci naší knihovny, tak jsem si říkala že zkusím mou první knihu od tohoto velice chváleného autora.
Velice se mi líbil hlavní námět knihy,který mi v něčem připomínal Hunger games, ale autor tento námět udělal úplně jiným a originálním způsobem jak Hunger games,takže mi ta nepatrná podobnost vůbec nevadila.
Do knihy jsem byla schopna se začíst již od začátku, protože mě ihned od začátku chytl celkový námět knihy,který by velice zajímavý, též se mi líbilo že se příběh odehrával v budoucnosti, tím pádem byl pro mě příběh ještě zajímavější. Postavu jsem si žádnou neoblíbila, ale to asi nebyl autorův záměr , abychom si zde našli nějakého svého oblíbence, protože kniha byla plná zákeřných a nedobrých lidí. Celkově se mi strašně líbil nápad soutěže a zároveň televizní show běh o život, přišlo mi to jako originální a poutavý nápad knihy.
Příběh byl plný akce a napětí, takže nebylo skoro možné se od knihy odtrhnout a potřebovala jsem už nutně vědět jak běh o život skončí a co bude s hlavní postavou. Jediné co mi ve knize nesedlo a musím za to odebrat dvě hvězdičky je styl psaní, který knize ubíral na čtivosti a poutavosti, nebyl ničím zajímavý a byl takový mdlý a knihy mi díky stylu psaní přišla méně čtivá a u nějakých úseků jsem nebyla schopna udržet pozornost. Třeba Vám jazyk v knize sedne více a byla to čistě záležitost vkusu.
Pokud pominu styl psaní,tak Vám mohu knihu doporučit a třeba se Vám bude líbit i styl psaní.