lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Hodnocení: Od Markéty Lukáškové jsem již četla Lososa v kaluži a Vlaštovku v bublině, obě tyto knihy se mi moc líbily, tak jsem neváhala a půjčila jsem si od ní zbývající 2 knihy- InTyMně a Pandu v nesnázích. Tato recenze bude zaměřena na knihu InTyMně, jen podotknu,že Pandu v nesnázích mám nyní rozečtenou a vypadá velice dobře.
Už od prvních stránek mě kniha vtáhla do děje a velice dobře a rychle se mi četla. Velice mě v knize bavily autorčiny příhody a zážitky z dětství a později z dospělosti , u kterých jsem se zasmála, někdy skoro nahlas a některé pasáže v knize mi v něčem i otevřely oči a díky nim jsem se na mnoha věcmi zamyslela. Pomohla mi hlavně ta část knihy,kde autorka popisovala jak se vypořádávala s nízkým sebevědomím a úzkostmi,kde jsem se nad hodně věcmi zamyslela. Sice jsem nezažila dobu devadesátek,kterou autorka v knize popisuje, ale bavilo mě to snad ještě více,než kdybych tuto dobu zažila, protože jsem se dozvěděla ještě trochu více o tom,jak to v této době chodilo, co zrovna bylo trendy a tak. Velice mi sedl autorčin skvělý smysl pro humor, díky kterému mě kniha bavila ještě více a někdy jsem se držela abych se nezačala smát nahlas. Díky stylu psaní se kniha četla doopravdy sama a ani jsem moc nevnímala otáčení stránek,protože jsem neměla problém s tím se začíst.
Pokud hledáte nějakou knihu, u které se zasmějete, kde zjistíte jak se žilo v devadesátkách a zároveň Vám v něčem otevře oči,tak Vám knihu InTyMně mohu jen a jen doporučit.

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Hodnocení: Byla to poslední kniha,která mi zbývala od autorky přečíst a opět mě nezklamala, ba naopak velice příjemně překvapila. Knihy od autorky už mám přečtené všechny a ani u jedné se mi nestalo,že by se mi nelíbila. Řadí se k mým oblíbeným českým autorkám.
__
Kniha Panda v nesnázích se psána ve dvou časových rovinách , sledovala Marii, která zažívala tvrdý komunistický režim v 50. létech 20. století a Terezu která se srovnává s rozchodem a dalšími životními překážkami. Velice se mi líbilo,že bylo možné nahlédnout do minulosti i současnosti zároveň, vždy se mi líbí,když je možné vidět příběh z více časových perspektiv a pohledů na věc. Díky tomu byla kniha čtivější a napínavější, protože se tam odehrávaly 2 příběhy zároveň, kde se neustále něco odehrávalo, někdy jsem ty zvraty nečekala a byla jsem v šoku ,že se tam něco takového odehrálo. Příběh měl sice pomalejší rozjezd , ale poté už tam byly samé překvapivé momenty a o napětí a čtivost nebylo nouze.
__
Dvě hlavní hrdinky jsem si v průběhu příběhu oblíbila a prožívala jsem celý příběh s nimi. Byly inteligentní a u přes všechny strasti si dokázaly poradit a zachovat chladnou hlavu.
__
Styl psaní mi taktéž sedl jako u předchozích 3 knih , nebyl zbytečně komplikovaný a zároveň se zde vyskytovaly i vtipnější části a humor mi také sedl .
__
Pokud hledáte knihu, kde se něco dozvíte o dřívějším režimu a kde nebude o napětí nouze, tak Vám knihu vřele doporučuji.

05.01.2021 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Hodnocení: Po tomto komiksu jsem musela ihned v naší knihovně sáhnout, protože se řadím mezi velké introverty a cokoliv co se týká toho tématu mě velice zajímá. A byla jsem velice příjemně překvapena.
__
Komiks jsem měla přečtený za cca necelou hodinu, protože se jednalo o opravdu oddechovou záležitost pro dlouhou chvíli na zlepšení nálady. Komiks byl doopravdy hezky udělaný po grafické stránce , vyskytovaly se zde moc hezké, roztomilé a vtipné obrázky . Příběh znázorňoval vtipné situace , které se stávají páru skládající se z introvertů , u jednotlivých situací jsem se zasmála a v některých jsem se také viděla. Autorka zde poukazuje na situace, které mohou potkat introverta v blízkém vztahu k někomu a jaké to pro introverta je pustit si někoho blíže k tělu. Situace jsou v knize popsány velice hezky a vtipně,je to takové rychlovka pro zlepšení nálady a zasmání se a zároveň zamyšlení se nad životem a strastmi introvertů.
__
Pokud chcete nějakou rychlovku, u které se zasmějete a přijdete na jiné myšlenky, tak Vám tuto jednohubku doporučuji.

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Hodnocení: Tuto knihu jsem si přečetla z toho důvodu,že autorčina předchozí kniha Fáma byla celkem chválená a nyní od ní vyšla tato novinka Kdo o tom ví? Byla to mám poslední kniha přečtená v roce 2020. Kniha mě velice příjemně překvapila a Fámu si plánuji co nejdříve přečíst.
__
Kniha měla sice pomalý rozjezd, ale to nějak zásadně neovlivňuje kvalitu celé knihy. Po přečtení těch stránek s pomalým rozjezdem to pak byla teprve jízda- odehrálo se zde plno zvratů,které bych ani nečekala,že by se mohly vůbec stát. V knize se dostavilo i finální rozuzlení, které mě celkem překvapilo a i mě udivilo to,kdo za tím vším vlastně stojí,protože jsem tipovala někoho úplně jiného. Konec knihy byl za mě srozumitelný a jednoduše pochopitelný,což je pro mě hlavně u thrillerů zásadní. Po vlažném a takovém mdlém začátku knihy nebyla o zvraty nouze a nutilo mě to číst neustále dále a dále.
__
Co se postav v knize týče, tak si myslím že nebylo autorčiným záměrem si nějakou postavu oblíbit, mně se to také nestalo. Všechny postavy na mě působily tak nedůvěřivě a nesympaticky,že jsem si nikoho neoblíbila. Zároveň mi přišlo velice zajímavé,že autorka do knihy zakomponovala velice závažné téma jako je alkoholismus,se kterým se snaží hlavní hrdinka knihy Astrid vypořádat . Bylo fajn se o alkoholismu dozvědět trochu více, tím co hlavní hrdinka vše prožila. Kniha byla v některých částech odlehčena romantikou, což mi také přišlo jako fajn zpestření thrilleru.
__
Styl psaní v knize mi též sedl,kniha se mi četla celkem svižným tempem a nemusela jsem se u nějakých pasáží zdlouhavě zastavovat. Kapitoly byly celkem krátké,což mi také sedlo. Jsem člověk , který preferuje kratší kapitoly.
__
Pokud chcete dobrý thriller s pomalým rozjezdem,kde nebude později o zvraty nouze,tak Vám tuto knihu mohu doporučit.

Síla hotentota Síla hotentota Petr Kovařík

Kniha mě ihned upoutala svou vizuální stránkou,obálka se doopravdy povedla. A ty ilustrace uvnitř? Do těch jsem se na první pohled zamilovala a strašně se k tomu o čem kniha je hodí každá z nich. Každá má své kouzlo , význam a kniha je díky nim ještě kouzelnější a milejší. Vizuální stránka se doopravdy povedla. Klobou dolů! A teď ta o něco podstatnější část a tou je samotný obsah knihy. Jednalo se o první knihu s tématem osobního rozvoje,kterou jsem zatím a ani v nejmenším toho nelituji, ba naopak. První věc,jenž bych chtěla vyzdvihnout je styl psaní autora, který mi doopravdy sedl a kniha se mi díky tomu četla jedna báseň. Neustálé kladení otázek Vás nabádalo se nad vaším životem zamyslet a zvážit, zda by něco nestálo za změnu k lepšímu a tak se učinit šťastnějšími bytostmi a mít ze sebe dobrý pocit. Já osobně mám k filosofii velice blízko a ráda si kladu otázky k zamyšlení a tato kniha jich obsahovala plno. I mně knih pomohla se nad všemi věcmi ,které jsou v knize obsaženy zamyslet a začít svět vnímat v lepším světle. Kniha Vám pomůže s uvědoměním si sebe sama,což je jedna z velice důležitých věcí, zamyslíte si nad Vašimi sny,věcmi které Vás baví , Vašim posláním a vlastně tím, co dobrého chcete světu předat a jak se zbavit zbytečných starostí a zažívat pocit štěstí. A vše co jsem nyní vyjmenovala je doplněno o příběhy, jak už ze života, tak příběhy inspirativními, které Vás nabádají se nad daným tématem zamyslet a které se mi též moc líbily.
Ve knize se též vyskytuje příběh, jak si autor splnil sen a založil si firmu,která vyrábí čokoládu a také vysvětluje co ho k tomu nápadu vedlo. Strašně ráda jsem si přečetla část s podrobným a velice srozumitelným vysvětlením jednotlivých kroků výroby čokolády- jsem opět o něco moudřejší, protože jsem toho tolik o výrobě čokolády nevěděla a moc mě tato část bavila, jako každá část této knihy.
A pokud nevíte kdo takový hotentot je, tak to je v knize vysvětleno také moc pěkně.
Kniha Síla hotentota se mi velice líbila a určitě by si jí měl přečíst , kdo má rád seberozvojové knihy a chce se opět posunout v objevování své vlastní osoby a to hlavně po stránce vnitřní.
Čtení knihy jsem si moc užila, ve mnoha věcech mi pomohla a určitě se k ní zase brzy vrátím. Dávám zasloužených pět hvězdiček.