lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Hodnocení: Na tuto knihu jsem se díky její veliké propagaci a tématu Druhé světové války, ale bohužel jsem z ní nebyla nějak více nadšená a hodnotím jí přízviskem průměrná . Kniha sleduje peklo koncentračního tábora v Osvětimi z pohledu porodní sestry, neboli takového místního anděla, který zachraňoval matky a děti. Kniha je psána odlehčeným jazykem , díky kterému se kniha četla i přes velice silné a drsné téma velice dobře. Opět jsem byla ráda že jsem se něco nového o této době přiučila a líbilo se mi že byla kniha psána z pohledu porodní sestry a zároveň zde byly vidět i hrůznosti, které v táboře dělal doktor Josef Mengele.
A teď k těm negativům. Měla jsem problém s orientací v jednotlivých časových rovinách ( v knize a místy jsem se i ztrácela v postavách. Kapitoly mi přišly velice chaoticky, nesmyslně a nesystematicky členěné. Zároveň mi přišlo že zde bylo dost pasáží, které se daly zkrátit a ne tak zbytečně protahovat, některé pasáže se docela často opakovaly a kniha místy díky tomu přestávala být čtivá.
Líbilo se mi že se zde vyskytovalo dost myšlenek, které nabádaly čtenáře k zamyšlení a že se to autorka snažila psát i přes náročné téma s lehkostí a zakomponovala tam opravdu pěkné myšlenky. Též oceňuji že zde autorka zmiňuje události, které se v této době odehrávaly i mimo tábor, jsem ráda že jsem se dozvěděla něco nového. Knihu opravdu nemohu doporučit citlivějším osobám , kterém by velká část knihy mohla být nepříjemná. A pokud jde o to, zda Vám knihu ve výsledku doporučím, či ne, tak to řeknu asi takto- líbil se mi styl psaní a také to že kniha byla psána z jiného úhlu pohledu, než bývá zvykem, ale to provedení a členění knihy bylo za mě horší a musela jsem tomu odebrat celkem dost ve finálním hodnocení. Pokud Vás zajímá téma 2. světové války, tak knihu pro mě za mě zkuste.

02.03.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Hodnocení: Tuto knihu jsem si chtěla přečíst již delší dobu kvůli tomu, že nějakým způsobem souvisí s aktuální pandemií a velice mě zaujalo to , že tuto knihu autor napsal několik let před vypuknutím celosvětové pandemie. A musím říci, že kniha naplnila má očekávání a i přes ne tolik pozitivních recenzí na tuto knihu se mi kniha líbila měla jsem jí přečtenou za 3 dny.
__
Kniha se sice potýká s rozsáhlým šířením ptačí chřipky i mezi lidmi,ale musím říci, že se zde vyskytovalo mnoho podobností s dnešní celosvětovou pandemií a jednalo se o doopravdy reálnou situaci, opravdu mi přijde husté že to autor napsal 15 let před opravdu celosvětovou pandemií. Knize ihned od začátku nechyběla čtivost, díky tomu že se nejednalo o úplně obyčejný a ohraný thriller, tak to pro mě bylo i zajímavější a začetla jsem se po pár stránkách a seznámení s hlavními postavami. Případ, který se v knize vyšetřoval mi přišel na první pohled takový obyčejný, ale po přečtení pár dalších kapitol mě ihned zajímalo více a více , vyskytovalo se zde mnoho zvratů, které mě nutily číst neustále dále. Hlavního vyšetřovatele jsem si celkem oblíbila, líbilo se mi že se ničeho nebál , ale šel i do rizikových situací , které by mu mohly napomoci k rozuzlení případu . Jediné co bych knize vytkla byly na můj vkus až moc zdlouhavé popisy míst a moc stručný a pro mě trochu odfláknutý závěr. Některé situace byly sice předvídatelné a některé pasáže trošku nudnější, ale to nic nemění na tom, že Vám mohu knihu doporučit, pokud hledáte nějaký neotřelý thriller v trochu jiném prostředí než bývá zvykem.

26.02.2021 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Jako první velice oceňuji obrovskou originalitu a velice nevšední a originální provedení celé knihy. Líbilo se mi že byla kniha až po okraj naplněná uměním, jelikož umění zbožňuji a ráda se v tomto oboru vzdělávám. Kniha přinášela mnoho krásných a nevšedních myšlenek , nad kterými jsem mnohdy delší dobu přemýšlela a mrzelo mě že mám knihu půjčenou z knihovny, jinak bych určitě i lepíkovala a lepíků by v této knize určitě nebylo málo, protože myšlenky měla kniha doopravdy úžasné a velice často jsem nad nimi přemýšlela.
___
Kniha byla psána ze dvou úhlů pohledu, tím pádem jsem měla možnost poznat obě postavy lépe . Též mi přišlo zajímavé že byl příběh psán ve více časových rovinách, chvilku jsem si na to zvykala, ale později mi to žádný problém nedělalo. Hlavní postavy jsem měla moc ráda, ale přece jen jsem si více oblíbila Noaha, který mi neskutečně přirostl k srdci a neskutečně jsem mu ve všech jeho snech podporovala i když se ne vždy zachoval úplně správně. Jude jsem měla ráda také, ale ne vždy a ne tolik jako Noaha, který mi byl více sympatický, též jsem si poté neskutečně oblíbila Briana, takže o skvělé a sympatické postavy nebyla nouze. Chvílemi mi asi všechny postavy lezly na nervy díky svým rozhodnutím, ale to patří asi ke každé knize.
__
Styl psaní mi ze začátku přišel takový zvláštní , ale v průběhu příběhu jsem si na něj zvykla a i mi vyhovoval. Hlavně mě nadchly ty skvělé myšlenky , ale o tom jsem se již zmiňovala. Kniha byla naplněna mnoha pocity a čtenář prožíval vše spolu s postavami.
__
Co se zvratů a překvapivých momentů týče , tak jich zde bylo celkem dost, což také oceňuji, protože si bez nich nemohu představit dobrou knihu. Hlavně se mi líbilo jak do sobe ty 2 časové linie zapadaly a na konci knihy se vše propojilo a vše do sebe perfektně zapadalo.
__
Kniha má velikou šanci se zařadit mezi mých top 10 knih tohoto roku, tak jsem zvědavá, zda si tu top 10 obhájí.

26.02.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hodnocení: Byla to má druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a byla jsem opět nadšená, líbila se mi více než Šelma, určitě mám v plánu si přečíst autorovy zbývající knihy, protože doopravdy umí skvěle psát. Kniha mě již od začátku bavila a byla jsem schopna se do ní velice rychle začíst . Hlavní vyšetřovatel byl stejný jako v knize Šelma a strašně jsem si ho už po druhé oblíbila- na jednu stranu podivínský chlapík a na druhou neohrožený vyšetřovatel, který se nezalekne žádné výzvy , též se mi líbily jeho velice neobvyklé metody vyšetřování, které mě někdy celkem udivovaly a to jak dokázal přemýšlet a vše si pospojovat, nebyl vyškolen v oboru kriminalistiky a udělal toho více než kriminalisté kteří případ vcelku podcenili . V knize jsem se nudila pouze na úvodu , cca u prvních 20 stran, ale poté už to byla bomba a nebyla jsem schopná se od knihy odtrhnout. Neustálé převraty ve vývoji příběhu a zároveň příběh s celkem rychlým spádem, to doopravdy mohu. Opět chválím temnou a mysteriózní atmosféru obohacenou o skvělý, drsný a napínavý příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. I když to byl pouze vymyšlený příběh, tak jsem byla udivená co někteří lidé dokáží napáchat. Vše do sebe skvěle zapadalo, dávalo to smysl a za to má u mě autor veliký obdiv, obdivuji každého kdo dokáže napsat dobrý thriller či detektivku. Knihu vřele všem milovníkům detektivek a thrillerů doporučuji.

26.02.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem četla jako součást povinné četby do školy a zařadila se mezi lepší knihy, které jsem z povinné četby četla, měla jsem jí přečtenou za jeden večer , protože se četla doopravdy rychle a stránky se mi otáčely úplně samy. Příběh Krysaře mě do děje vtáhl ihned po přečtení pár stránek, kde jsem se s příběhem seznamovala.
Krysaře jsem si celkem oblíbila,líbila se mi jeho tajemná a přitom velice vlídná stránka, takovéto postavy s tajemnou aurou mám velice ráda .
Nějaké momenty v knize mě celkem překvapila a hlavně celkové zakončení knihy, tento závěr jsem vůbec nečekala. V knize se stalo několik událostí, které jsem vůbec nečekala a mile mě překvapilo,že literární klasiky mají někdy taky celkem nepředvídatelné zvraty.
Kniha měla skvělé myšlenky a chvíle nad kterými autor nabádá čtenáře k zamyšlení, opravdu měl příběh něco do sebe a nejednalo se o povrchní záležitost bez myšlenky. Tuto knihu mohu doporučit, máte jí přečtenou hned a nebudete z ní otrávení jako z některých knih z povinné četby

18.02.2021 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Než začnu obsahem samotné knihy, tak musím vyzdvihnout skvělý a velice tématický obal knihy, který vystihoval hlavní téma knihy a celkově se mi obálky knih tohoto autora moc líbí.
__
Kniha byla vážně povedená až na několik drobností. V knize se nacházelo dost zvratů, bez kterých si dobrou detektivku nedokáži představit a ani jsem skoro po celou dobu knihy neměla tušení kdo v případu má prsty. Líbilo se mi že se kniha nezabývala jen samotným případem , ale i zde bylo dobře vykresleno prostředí a doba , kde se vše odehrávalo a též se zde řešily mnohé běžné problémy kriminalistů. Děj dobře plynul, někdy zde byly méně zajímavé a čtivé části, za které jsem odebrala jednu hvězdičku . Kniha byla skvělá, nejen že se zde řešil případ , ale i zde byly myšlenky nad kterými se vyplatilo se zamyslet. Děj byl za mě velice dobře promyšlený, všechny ty zvraty, skvěle promyšlená psychologie postav , myšlenky... to vše z knihy dělalo skvělou detektivku . Do knihy jsem se byla schopna začíst ihned od prvních stránek a takto čtivá byla po celou dobu až na nějaké již zmiňované pasáže. Autor zde též velice dobře vykreslil postupně se vyvíjející vztahy kriminalistického týmu a jejich vzájemnou spolupráci.
__
Od autora si určitě někdy něco dalšího přečtu, protože detektivky vážně umí a zajímá mě jeho další tvorba. Mohu vřele doporučit!

16.02.2021 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Hodnocení: Na tuto knihu jsem se již delší dobu chystala a konečně jsem se k ní dostala,když jí koupili k nám do knihovny. Kniha mě velice příjemně překvapila a zařadí se zajisté k nejlepším thrillerům, které jsem kdy četla, protože jich nebylo zas tolik- v tomto žánru teprve pozvolna začínám a musím říci, že jsem si thrillery opravdu oblíbila.
__
Kniha mě již od začátku dokázala pohltit svou originalitou a temnou atmosférou. Atmosféra v knize byla velice povedená a přesvědčivá, kniha dokázala velice dobře přenést svou mrazivou atmosféru na čtenáře. Byla jsem upřímně v šoku, příběh byl doopravdy drsný a nemohu ho doporučit citlivějším čtenářům, protože by pro ně mohly být nějaké části nepříjemné. Atmosféra byla za mě excelentní. A samotný nápad příběhu velice originální, ještě jsem ho v žádné knize neviděla, ale možná je to tím, že nemám moc přečtených thrillerů.
__
Příběh byl psán z několika uhlů pohledu, což mám na knihách moc ráda, protože mohu zároveň do hlavy nahlédnout několika postavám. Autorku musím pochválit za excelentně vykreslené charaktery postav , skvěle je na postavách vidět, jak se po traumatickém zážitku změnily a jak vše poté prožívají trochu jinak. Bylo velice zajímavé sledovat postupnou proměnu postav, hlavně těch 2 dětí, které v příběhu hrály celkem zásadní roli.
__
Příběh byl plný zvratů a nečekaných překvapení, až do konce knihy jsem vůbec neměla tušení kdo v únosu ženy má prsty a z výsledku jsem byla celkem překvapená a nečekala jsem ho. Příběh byl doopravdy zvraty naplněný a nemohla jsem se od příběhu odlepit, protože zde byl použit i dobrý styl psaní, který mi sedl. Byla i přes to že se jednalo o příběh zaskočená čeho jsou lidé schopni.
_
Knihu mohu všemi deseti doporučit, pokud jste milovníky thrillerů a nezaleknete se i neotřelého a neobvyklého příběhu jako je tento.

09.02.2021 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Hodnocení: Po této knize jsem sáhla čistě náhodně, protože jsem byla zvědavá jaká bude a dlouhou dobu jsem již žádný takovýto ženský román nečetla. Kniha nebyla špatná, ale by mě natolik nadchla, tak to zase ne. Jednalo se o takový průměr , co se románů týče.
Jednalo se o takovou upřímnou zpověď ženy středního věku - zkušenosti s muži a věcmi co k nim patří, nespokojenosti s postavou a dalších problémů, které se k ženě automaticky pojí. Líbilo se mi,že kniha byla upřímná bez jakýchkoli příkras a celé to bylo psáno s nadhledem a humorem. Hlavní hrdinku knihy jsem si celkem oblíbila díky její upřímnosti a díky tomu, že se k problémům stavěla s nadhledem a neděla z nich bůhvíjakou tragédii a také díky tomu, že jsem na některé věci měla podobný názor jako ona. Styl psaní byl upřímný a vtipný, takže se díky tomu kniha četla velice rychle a dobře. V knize nebyla odvažuji se říci žádná zápletka a byla to čistě zpověď vtipných a vážnějších příhod ze života, což mě trochu mrzelo,čekala jsem souvislý příběh s alespoň nějakou zápletkou, bez kterých si knihu nedokáži představit. Takže se jednalo pěknou, upřímnou a zároveň průměrnou knihu.

09.02.2021 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Hodnocení: Tuto knihu jsem si v knihovně půjčila čistě jen ze zvědavosti a nic extra oslnivého jsem od toho nečekala. A tato hypotéza se mi naplnila- jednalo se o průměrný oddechový young adult román cílený spíše pro mladší čtenáře, u kterého si odpočinete,ale zároveň Vám to nic moc nedá. Knihu jsem četla ve svých 17 letech a řekla bych i tak, že by kniha mohla více bavit a oslovit mladší čtenáře, než jsem já.
Ten hlavní nápad - práce se sny a celkově bádání ve světě snů se mi moc líbil, ale přišel mi takový nedotažený a ne zas tak důkladně promyšlený. Myslím že by se z toho nápadu dalo vyždímat ještě více. Kniha slibovala sympatické postavy a pasáže, u kterých se budeme smát nahlas , ale bohužel se mi ani jedno z toho nestalo . Co se postav týče, tak jsem si oblíbila jen Maxe, který byl moc fajn, chytrý a hlavně rozvážný. Ale naopak hlavní hrdinka Alice mi moc sympatická nebyla díky své nerozvážnosti, zbrklosti a vlezlosti. V některých částech knihy mi vážně lezla na nervy a nechápala jsem její rozhodnutí. Jinak mě ostatní postavy nenadchly.
Styl psaní mi vcelku sedl a kniha se díky němu četla rychleji. Co se zvratů týče, tak zde nebylo tolik obratů v příběhu, které by se nedaly očekávat, nic mě zas tak nepřekvapilo a konec knihy jsem odhadovala tak, jak skončil. Jinak musím vyzdvihnout obálku knihy, která se mi moc líbila , upřímně více než příběh , kterému prostě něco chybělo. Byl to takový klasický romantický příběh s celkem zajímavým nápadem, ale nějak mě to nenadchlo natolik abych to musela všem doporučovat, věřím , že se to mladším čtenářům bude líbit více.

01.02.2021 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Hodnocení: Siréna byla mou druhou přečtenou knihou od Kiery Cass a tentokrát mě velice příjemně překvapila. Od autorky jsem zatím četla Zaslíbenou , která nebyla špatná, ale na druhou stranu se jednalo o průměrnou knihu s neuvěřitelně naivní hlavní hrdinkou.
Kniha Siréna byla úplně skvělá a hned po prvních stránkách jsem byla schopna se do knihy plně začíst. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny knihy a neskutečně mi přirostli k srdci a každičký moment jsem prožívala spolu s nimi. Kniha byla neskutečně nadupaná emocemi- smutkem, láskou,zoufalstvím a mnoha dalších pocitů se vešlo do jedné knihy a za to má ode mě autorka velký obdiv. Celkově se mi nápad knihy spojený se Sirénami a Oceánem moc líbil , svět byl takový osobitý a neokoukaný a to mám na knihách ráda a samozřejmě obdivuji autorku za to že dokázala něco takového vymyslet. Kniha byla i díky stylu psaní, který mi sedl velice čtivá od první do poslední stránky a čtení jsem si neskutečně užila , celý příběh mi neskutečně přirostl k srdci. Kniha byla neskutečně emotivní a pokud čekáte nenáročnou romantiku, tak musíte počítat i s nelehkými momenty a překvapeními, které se v knize vyskytují. V příběhu se vyskytuje dost nečekaných zvratů, které jsem někdy nečekala a byla jsem z nich někdy celkem v šoku .
Pokud chcete vcelku odpočinkovou četbu ze skvělého smyšleného světa, tak mohu vřele doporučit. Moc se těším, až si od autorky přečtu Selekci, na kterou mě touto knihou celkem nalákala.

26.01.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

__
Hodnocení: Po knihách od tohoto autora jsem již delší koukala, tak jsem se rozhodla si jeho 2 knihy -Šelmu a Hračkáře půjčit v knihovně. Šelma mě velice příjemně překvapila.
Autor mě ihned ze začátku dokázal vtáhnout do děje, díky stylu psaní a skvělému humoru, který se zde také občas vyskytoval . Hlavní postavu jsem si také ihned po pár stránkách oblíbila, i když to nebývá u thrillerů tak časté. Hlavní postava byla svým způsobem podivínská, zvláštní, ale velice inteligentní, velice mě zaujaly jeho velice neobvyklé metody , které používal při vyšetřování. Postava, která byla v příběhu velice podceňována a považována za šílence toho nakonec pro případ, který se v knize vyskytuje udělala úplně nejvíce a to se nejednalo o vyškoleného kriminalistu.
Příběhu již od začátku nechybělo napětí a stránky se mi otáčely samy . Zvratů zde bylo požehnané množství a člověk měl neustále potřebu číst dále, aby se dozvěděl jak to nakonec dopadne . V příběhu se zároveň vyskytovaly nějaké trošku fantaskní prvky, které si myslím,že by se v opravdovém případu nevyskytovalo, ale to neubírá na kvalitě knihy, alespoň to knihu udělalo nevšední a zajímavou. Někdy zde působila až hororová temná atmosféra, která přidávala knize grády. Byla jsem celkem překvapená z konce, vůbec bych netipovala toho kdo to udělal za finálního pachatele.
Jediné co mi na knize trochu vadilo bylo to, že se zde vyskytovalo až moc odborných biologických pojmů, kterým jsem moc nerozuměla, ale zase chápu že hlavní hrdina s biologií pracoval, jelikož to byla jeho práce. A zároveň mi přišel konec knihy moc natažený, jelikož jsem poté už věděla kdo je pachatelem, tak se na můj vkus konec moc táhl a já bych ho klidně zkrátila.
Jinak mě autor velice příjemně překvapil a těším se na Hračkáře,kterého mám také půjčeného. Mohu doporučit! A plus se obal knihy krásně třpytí

24.01.2021 4 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

Hodnocení: Tuto knihu jsem objevila v novinkové sekci naší knihovny a svou obálkou mě zaujala, tak jsem se jí rozhodla půjčit.
Kniha se již od začátku rychle četla, stránky se mi otáčely samy a byla jsem schopna se do knihy plně začíst i přes méně napínavý děj a ne zas tak bohatou slovní zásobu,která byla v knize použita. Ale tyto faktory vůbec neovlivňovaly čtivost knihy, celou dobu jsem byla schopna se začíst. Kniha obsahovala celkem závažné téma a to vypořádávání se mladistvých se závislostí na alkoholu a v této knize to byla velice silná závislost hlavního hrdiny, celkově zde byl velice dobře popsaný tento závažný problém . Co se hlavního hrdiny týče, tak ten mi neskutečně lezl na nervy , neoblíbila jsem si ho vůbec v ničem- ta jeho arogance, povýšenost a jeho posedlost svým vysokým postavením ve společnosti svých spolužáků. Byl to neskutečný spratek , nevděčník a kdybych měla hledat jediné pozitivum na této postavě, tak ho asi bohužel nenajdu i přes veškerou snahu. Ostatní postavy jsem si také neoblíbila až na Ethana, který mi byl neskutečně sympatický a často mi ho bylo líto, jak se k němu ten spratek Louis choval . Děj nebyl zas tak překvapivý a plný zvratů, ale přesto mě byl schopný vtáhnout do děje. Konec byl na můj vkus moc uspěchaný a neuzavřený a byla jsem jím celkem zklamaná. Ale jinak Vám mohu knihu doporučit, pokud chcete čtení na pár večerů.

21.01.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Hodnocení: Tuto knihu jsem si v knihovně půjčila z toho důvodu, že se mi od autorky moc líbily její knihy Vrány a Chirurg, ale musím říci,že jsem u této knihy byla celkem zklamaná.
Kniha byla rozdělena na několik částí- příběhů jednotlivých rodin či obyvatel vesnice, některé mě bavily a chvilkově jsem byla schopna se začíst, ale delší příběhy mi přišly zdlouhavé , nezajímavé a neustále se tam odehrávaly podobné události a řešily podobné věci . Zároveň se zde nevyskytovala žádná zápletka nebo překvapivý moment. Kniha mě nedokázala vtáhnout do děje, do čtení jsem se někdy i musela nutit, což mi u knih vadí.
Na druhou stranu musím vyzdvihnout nářečí, které autorka do knihy zakomponovala a tím pádem to vytvářelo větší atmosféru života na vesnici. Jelikož autorka v mládí žila na Vysočině, tak zde bylo nářečí skvěle napsané a pokud jsem něčemu nerozuměla, tak se na přední straně vyskytoval velice přehledný slovníček slov napsaných v dialektu. Zároveň se mi líbilo, že byla schopná vdechnout tu pravou vesnickou atmosféru- ať už díky nářečí, nebo velice trefně vyobrazeným vlastnostem některých lidí na vesnici, či návyky těchto lidí, jelikož jsem z města, tak bylo fajn se dozvědět, jak se také může žít na vesnici.
Nápad knihy byl fajn a pokud by se do příběhu zakomponovala nějaká výraznější zápletka, tak by byla kniha ještě lepší a čtivější.

19.01.2021 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Hodnocení: Jelikož jsem od autorky již četla Jeho banán, tak jakmile koupili k nám do knihovny Její třešničky , tak jsem si je půjčila a jednalo se také o fajn oddechovku na pár dní.
V příběhu se neřešilo moc těžších témat, taková ta ze života tam byla, ale opravdu se jednalo o odpočinkovou záležitost, nad kterou se nemuselo tolik přemýšlet a zároveň stránky ubíhaly rychle pod rukama i když jsem odhadla správně jak příběh dopadne, tak jsem si čtení moc užila a často jsem se i zasmála díky vtipným pasážím o které také nebylo v knize nouze. Nějaké větší zvraty zde nebyly, ale to jsem ani od knihy takového typu nečekala. Kniha byla napsána vtipným jazykem se sklony k sarkasmu, na který nedám nikdy dopustit a vždy si ho v knihách neuvěřitelně užívám, je to můj nejoblíbenější typ humoru vůbec.
Co se postav týče, tak Hailey mi byla mnohem více sympatická než Natasha z knihy Jeho banán, která mi občas pěkně lezla na nervy. Hailey byla skvělá postava , nezalekla se žádné překážky, ke každému problému a výzvě se postavila čelem. A co se týče Willama, tak ten mi byl také sympatické, ale z nějakého důvodu mi více sedl Bruce z knihy jeho banán, William mi jednou za čas lezl na nervy, ale na druhou stranu byl někdy vážně vtipný.
Co se týče samotného konceptu příběhu, tak mi oba příběhy přišly tak nějak podobně vtipné, u obou jsem se zasmála a obě knihy měly super nápad.
Pokud chcete nějakou vtipnou záležitost na pár dní, tak mohu doporučit.

18.01.2021 4 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Hodnocení: Po dlouhé době jsem se opět vrhla do nějaké té fantasy knihy a kniha Dvojníci byla skvělou volbou.
Již po přečtení pár stránek, kdy jsem se seznamovala s celým knižním světem a systémem, jak to v něm funguje jsem byla schopná se do knihy začíst. K tomu,že jsem se byla do knihy schopna začíst přispěl velice originálně a dobře promyšlený svět, který mi hlavně díky otázce identity, na kterou zde byl kladen důraz připomínal takovou vizi alternativní budoucnosti. Ne že by mi byla úplně na 100% sympatická hlavní hrdinka, která podle mě někdy měla až přehnané a moc impulzivní reakce, jinak se hlavní hrdinka celkem dala, líbilo se mi že byla statečná a do všeho se vrhala po hlavě a nezalekla se žádné výzvy.
Kniha byla plná zvratů a napětí, právě i to jí přidávalo na čtivosti, někdy jsem myslela že už je vše vyřešené, ale poté přišel další zvrat a vše se úplně převrátilo- o zvraty a překvapivé momenty nebyla v knize nouze a jeden den jsem díky tomu byla schopna přečíst kolem 200 stran,což je asi můj rekord co se přečtených stran za den týče. Též se mi celkem líbila taková menší romantická vsuvka, která knihu ještě ozvláštnila. Kniha začala se zvraty velice rychle, což na knihách vždy ocením, čím více akce a nevyřešených záhad a otazníků, tím lépe. Konec zůstal celkem otevřený a moc se těším na další díl, protože jsem zvědavá na další posun v příběhu. U mě zatím jedna z nejlepších fantasy knih, kde není nouze ani o prvky romantiky a thrilleru. Mohu vřele doporučit.

18.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hodnocení: První knihou , kterou jsem od autorky četla byly Vrány, to byla neskutečná bomba a tak jsem se rozhodla si přečíst další autorčinu knihu, kterou byl právě Chirurg. Sice Vrány už asi nic nepředčí, ale jednalo se také o velice povedenou knihu.
__
Jelikož jsem zatím četla jen jednu knihu z lékařského prostředí, kterou byla kniha Pět kroků od sebe, tak to pro mě byla fajn změna, opět něco nového . Do knihy jsem se byla schopná jednoduše začíst, stránky mi rychle ubíhaly pod rukama. Jelikož autorka studovala na střední zdravotnické škole,tak má přehled o čem píše a čtenář se v tom poté neztrácí. Zároveň jsem si čtením této knihy potvrdila, že nikdy nechci pracovat ve zdravotnictví a o to větší obdiv u mě mají ti, kteří ve zdravotnictví pracují. Styl psaní byl nespisovný, ale tentokrát se to ke knize moc hodilo a příběh měl pak tu správnou atmosféru. Kniha byla odrazem dnešní společnosti, aneb jak to také někdy ve vztazích a v práci chodí, to autorka vystihla velice trefně a upřímně-krize ve vztazích, problémy v práci a řešení problémů alkoholem -to jsou hodně řešená témata v této knize. Postavu jsem si žádnou neoblíbila, ale myslím že to autorka udělala záměrně. Akorát mi tam chyběla nějaká výraznější zápletka a větší napětí, ale to je vše, co bych vytkla .Doporučuji všem, kdo chtějí nahlédnout do lékařského prostředí a přečíst si o problémech nynější společnosti.

18.01.2021 4 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Hodnocení: Na tuto knihu jsem náhodně narazila u nás v knihovně a zaujala mě svou obálkou, ale byl to propadák a určitě se zařadí mezi nejhorší knihy tohoto roku, byla to má první přečtená kniha za rok 2021 a jednalo se o neskutečný propadák. Jediné co se na knize povedlo je celkem hezká obálka, ale ten obsah už trochu pokulhává.
Už od začátku jsem se nemohla do knihy začíst, bylo to neskutečně nudné, monotónní a bez jakékoliv pointy,nebo zápletky. Nechápala jsem proč o tom vůbec autorka píše a co tím chtěla čtenářům vzkázat.
Postavy byly mdlé, nevýrazné, nikoho jsem si neoblíbila a byly neskutečně odbyté. Zápletka v knize absolutně nulové, jednu hvězdičku dává první časti, která nebyla tak špatná, ale pak to jelo neuvěřitelně z kopce a byla jsem ráda když jsem knihu dočetla, protože jí považuji za ztrátu času. Z této série jsem četla již 2 knihy a byly skvělé, ne vždy se s výběrem knihy trefím. Jednoznačně Vám knihu nedoporučuji, je to ztráta času a mně kniha nepředala vůbec nic.

07.01.2021 1 z 5

Girl Online jde svou cestou Girl Online jde svou cestou Zoe Sugg

Myslím si že knihy Girl online zná každý,nebo jste o nich alespoň slyšeli .. Byly moderní asi tak před 3 roky - 3 roky mi vězely v knihovničce a já pořád ne a ne je vzít do ruky- až někdy v prosinci jsem uchopila do rukou první díl . Asi není úplně potřeba psát o čem kniha je - většina jí zná -jedná se o trojdílný dívčí románek pojednávající o obyčejné dívce Penny -píše anonymní blog ,která má matku pracující ve firmě,ta pořádá svatby po celém světě-Penny matce pomáhá s organizací svateb a často s ní cestu je po světě,aby jí se svatbou pomohla-hlavně co se týče fotografování-to miluje. Tím pádem má možnost potkávat nové lidi -jednou potká zajímavou osobu,která jí kompletně změní život,dále už nebudu prozrazovat,kdyby si jí někdo chtěl přečíst . Hodnocení: 4/5
1 díl jsem přečetla asi za 3 dny -děj byl poutavý -poukazoval na falešné přátelství ,životní priority,život online ... Očekávala jsem,že to bude další z x dívčích románů,na které si půl roku po přečtení ani nevzpomenu a nebudu vědět o čem vůbec byly .. Opak je pravdou ,knihy mě vtáhly do děje a měla jsem je přečtené za cca 10 dní . Taková oddechovka s relativně předvídatelným dějem a zápletkou ,ale líbila se mi . Ideální na cesty, ke kávě a čaji .

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Girl Online Girl Online Zoe Sugg