Slzy jsou jen pro holky

Debut mladé české autorky. Sedmnáctiletý Louis nikdy nebyl vzorné dítě, od té doby, co je opustil otec, se rozhodl, že si bude užívat života plnými doušky. Jenže jeho rodina to nehodlala nechat jen tak, a proto se všichni přestěhovali na Floridu, kde Louis nikoho nezná a kde ho podle matčiných slov nebudou stahovat ke dnu kamarádi. A tak se ocitá v novém domě, ve škole, kde si teprve musí v získat postavení, a zároveň se musí vypořádat s vlastními démony. A nezapomenout na spolužačku, kterou nejspíš opravdu zaujal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448806/big_slzy-jsou-jen-pro-holky-g7e-448806.jpg 2.944

Kniha Slzy jsou jen pro holky

Adam2021

Musím říct že je to veliká oddechovka.
Nemá to v podstatě žádnou ohromnou zápletku, ale kniha je velmi čtivá a stránky ubíhají před očima. Hlavní hrdina, i na to jakej je to nesympatickej, zlej, drzej a špatnej kluk, velice jsem si ho oblíbil. Opravdu. Viděl jsem ten jeho hrbolatej vývoj, kdy je chvíli docela v pohodě, kdy to nedává, zase trochu v pohodě.
Rodinné situace jsou vykreslené velmi dobře, vztahy mezi postavami jsou uvěřitelné (někdy tedy chvíli nechápu Ethana, ale ok), rozhovory mezi teenagery jsou realistické.
Louisovi problémy, jeho myšlenky, deprese, ano je to alkoholik nejdříve ze zábavy a z pocitu a pak ze smutku, z důvodu.
A konec?!! Chvíli jsem na to čučel, pak hledal, jestli nebude tam někde nebude třeba Nejsem vůl, nebo mám to zapotřebí?, ale ono nic!!
Kniha je to velmi čtivá, doporučuji, jistě si ji ještě někdy přečtu a autorce se klaním.

WallopX

Trošku mě štval hlavní hrdina. Chápu, že někteří lidi takoví jsou, ale prostě jak musel vyjíždět po své matce za každou blbost, a i po sestrách, když to ani nutný nebylo, tak to mě vytáčelo a bylo mi jich líto.
To samý i s jeho sousedem.
Dějová linka tam ani moc nebyla, spíš mi to tak aspoň přišlo. Řešila se tam rodina a jeho pití a jeho sebestřednost.
dávám 3*

Bebe2004

Ne. Mě se to nelíbilo. Přišlo mi to jako velmi průměrný příběh z Wattpadu, napsaný 13letou holkou. Děj byl moc předvídatelný a nudný a ten konec? Postavy mě nebavily, nijak se nevyvíjely. Prostě ne.

veverrka11

Na tuhle knížku jsem asi už stará a kdybych ji nedostala, nikdy bych se do ní nepustila. Louis mi byl nesympatický, choval se jako i...t a je to strašný sobec

katee21

Jak to nazvat... nenazvala bych to zklamáním, ale bylo to v podstatě o ničem... Do čtení jsem se musela nutit, protože děj byl pomalý a v podstatě o ničem... Taky jsem si absolutně nerozuměla s autorčiným stylem psaní. Proto víc než 1/5 dát nemohu...

Zuzanka9001

Miluju. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Moc doporučuju ????

Nelajza

(+ SPOILER) Tedy tato knížka mě jak jinak než zaujala obálkou. To je asi tak vše. Celou tu dobu jsem čekala, až se něco stane a já si řeknu „To je zajmavé, nechtěla bych skončit jako on". No a... Nic jsem necítila, hlavní hrdina mi byl úplně jedno. Celou dobu se tam litoval a nakonci ho osvítil duch svatý a rozhodl se skoncovat s alkoholem. Hmmm. Ani tam nebyla ta část, jak se léčil a na to jsem se těšila nejvíc.

oblakaknih

0,5/5
Kniha Slzy jsou jen pro holky mě zaujala především svojí obálkou. Bohužel obsahem mě silně zklamala.

Sama anotace sice neslibuje nic převratného, příběh je spíše pro mladší věkovou skupinu, ale já se do něj stejně chtěla pustit.

Hlavní hrdina Louis mě celou knihu neuvěřitelně štval. Jistě, působil poměrně realisticky, autorka ho moc dobře popsala, ale já to nemohla vydržet. Celou knihu si pořád na něco stěžoval, utápěl se v sebelítosti a následně si vše vybíjel na své vlastní matce.

V knize je krásně vykreslené přátelství dvou hlavních postav, přesto je pro mě nepochopitelné, že toto přátelství vydrželo.

Autorčin styl psaní se k tomuto příběhu hodil. Mně osobně hodně zklamala potřeba spárovat téměř všechny postavy. V mnoha případech to působilo vynuceně a nepatřičně.

Romantická linka v knize mohla být daleko lépe zpracovaná, mohla být více popsaná.

Děj na mě působil prázdně, nic moc se v knize vlastně nedělo a některé zvraty mi opět připadaly nereálné a vynucené.

Konec mě zklamal.

Tato kniha mi vůbec nesedla, pro mě je obrovským přešlapem, takže ji bohužel nemohu doporučit.