Dám ti slunce ekniha

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedivá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá. Dvojčata spolu skoro nemluví a ani jeden nedokáže říct proč vlastně. A jejich příběhy jsou bez toho druhého jen z poloviny kompletní. Podaří se jim najít k sobě zase cestu, poskládat svůj svět a získat tak šanci na šťastný život? Brilantní příběh první lásky, rodiny, ztráty a zrady pro fanoušky Johna Greena, Davida Levithana a Rainbow Rowellové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285262/big_dam-ti-slunce-qMK-285262.jpg 4.4807

Vydáno: (ekniha), CooBoo

I'll give you the sun, 2014

Kniha Dám ti slunce

Mišák240

Zpočátku mi trvalo se do knihy začíst, ale nakonec se mi moc líbila. V knize je snad vše, co se od ní očekává, láska, spousta myšlenek, plno zvratů, pro mě zajímavé i vtipné rozhovory postav, obrazy Noaha, amulety Jude... Zkrátka pěkné čtení.

mirinda973

To byla ta nejzvláštnější knížka, co jsem četla. Jedna z těch, u kterých Vám na chvíli utečou myšlenky a musíte se vrátit zpět.
Začátek mě úplně neuchvátil a chvíli mi trvalo si zvyknout na časté závorky (u Noaha obrazy u Jude myšlenky a hovory s mrtvými), ale pak.....krásný.
Některé myšlenky se mi tak líbily, že jsem si je hodila i na papír :o)
Za mě super

Marcela_Hrubá

Četla jsem v období základní školy a knížku jsem si užila

daria44

nejak me to nechytlo. ale asi jsem jen na jiny typ knizek..

BlueTer

(+ SPOILER) Na začátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst. Postupně mě dej začal více zajímat, ale mám několik věcí, co mě na knize nebavily: umělecká hatmatilka (např. Obraz chlapce nohama dolů), docela složité myšlenky a monology na to, jak jsou dvojčata stará, trošku neuvěřitelný příběh (že ten který ji učí, je milenec její matky, kluk z obrazu bratra je první láska), dlouhé popisy a myšlenky na úkor děje. Více bych taky uvítala, kdyby kniha neskončila happyendem. Všichni skončili šťastní, Jude zase byla normální a vyřešilo se to za den.
Pokud vám ale tyto věci nevadí, určitě se vám kniha bude líbit. Byla milá, děj vás za chvíli vcucne.
A ještě si myslím, že by si kniha zasloužila hezčí obálku.

Patro

Začínala jsem četbu s nízkým očekáváním, asi jsem myslela, že to bude něco podobného knihám jako je Muffin a čaj, ale není tomu tak.
Dokonce i teď, když už je kniha zavřená, ve mně stále rezonují některé věty a fráze.
Myšlenky knihy a příběh ke mně hluboce promlouvaly a chvílemi jsem nevěděla, jestli se smát nebo plakat nebo oboje zároveň, konec knihy naštěstí vše spravil.
Určitě stojí za přečtení! Pokud ale hledáte jenom nějakou oddechovku, doporučuji spíše sáhnout po něčem jiném.

NikolaJ.
16.12.2021

Nádherně napsaná knížka plná skvělých myšlenek, ke které se určitě ráda budu vracet

nikol.03
05.12.2021

Velice milá kniha. Jediná škoda, že jsem ji nečetla mladší, protože věřím, že by na mně zanechala ještě větší dojem. Každopádně, když teď někde knihu zahlédnu, tak mám chuť vytesat sochu a to má taky své kouzlo :DD