Dvojníci

Dvojníci obálka knihy
Mé hodnocení:

Letos na podzim přichází do třetího ročníku prestižní Černohvozdské akademie šest nových studentů. Ale nejsou to jen tak obyčejní ambiciózní teenageři. Jsou to klony. A do školy chodí spolu se svými originály. Dvojníci jsou předmětem každé konverzace. Co jsou tyto klony zač? Proč všichni chodí na Černohvozd? A kdo je ten šílenec, který porušil zákon, aby je stvořil? Emmaline Chanceové je to ukradené. Její nejlepší kamarád Oliver v létě zemřel a ona se musí ze všech sil snažit, aby bez něj den za dnem přežila. Poté se však ocitne tváří v tvář Levimu – jednomu z Dvojníků a přesné kopii Oliverova DNA. Emma je záhy vtažena do party Dvojníků. Nemůže uniknout znepokojivým pravdám o klonech a svém prestižním internátu. Nikomu se nedá důvěřovat… Dokonce ani chlapci s Oliverovým obličejem, který se jí zamlouvá čím dál víc…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426979/dvojnici-DUZ-426979.jpg 496

Dvojníci 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

Similars, 2019

Kniha Dvojníci

Anannas

Vcelku hodně povedená YA kniha. Celý děj ubíhá rychle a svižně (někdy bych řekla, že až moc – hlavně konec :) ).Přišlo mi, že postav a různých jmen se tam vyskytovalo také hodně (až jsem se ztrácela) a že jejich charaktery nebyly propracované moc do hloubky. Rozhodnutí hlavní postavy byla často nepochopitelná a nerozvážná, spousta momentů v příběhu se odehrála jen díky "náhodě".
Jinak jsem se ale vůbec nenudila. Tajemné prostředí, výzkumy a obecně celé to zpracování tématu "klony" bylo pěkně promyšlené. A protože mám pořád spoustu otázek a potřebovala bych pokračování, které si určitě pořídím.

Enolain

Zajimavy napad na dej.. Pulka knizky me celkem bavila, ale nemelo to 'stavu".. Neco mi tam chybelo.. A ten konec, takovy.. Hmm.. Druhy dil si rozhodne neprectu..

kačenka80

I když je kniha určena puberťákům, tak se mi líbila (už nejsem puberťák :-D). Nápad a zpracování mělo hlavu a patu i když byl předem jasný konec. Hodně hvězdiček je hlavně za nápad.

JointlieKat94

Byla jsem mile překvapena. Četla jsem dvě směny v práci a byla jsem u toho napnutá a celkem překvapená koncem. :)

Zajímavě zpracované téma Dvojníků a výzkumů kolem nich. Moc dobré. :)

Horselen

Do knihy jsem šla s nulovým očekáváním, vlastně jsem si myslela, že to bude nějaký obyčejný průměr, i podle hodnocení na Databázi knih. Musím říct, že jsem byla velice překvapená. Už jen to neotřelé a řekněme aktuální téma - klonování, dávalo naději, že příběh bude stát za to. Knížka mě neskutečně bavila, četla se hodně rychle a okamžitě mě vtáhla do děje.
Jediné minus vidím v rychlém konci, závěr byl hodně uspěchaný, nedotažený a trochu nereálný, nicméně ten zvrat mě dostal. Moc se těším na další díl.

lost.in.books

Hodnocení: Po dlouhé době jsem se opět vrhla do nějaké té fantasy knihy a kniha Dvojníci byla skvělou volbou.
Již po přečtení pár stránek, kdy jsem se seznamovala s celým knižním světem a systémem, jak to v něm funguje jsem byla schopná se do knihy začíst. K tomu,že jsem se byla do knihy schopna začíst přispěl velice originálně a dobře promyšlený svět, který mi hlavně díky otázce identity, na kterou zde byl kladen důraz připomínal takovou vizi alternativní budoucnosti. Ne že by mi byla úplně na 100% sympatická hlavní hrdinka, která podle mě někdy měla až přehnané a moc impulzivní reakce, jinak se hlavní hrdinka celkem dala, líbilo se mi že byla statečná a do všeho se vrhala po hlavě a nezalekla se žádné výzvy.
Kniha byla plná zvratů a napětí, právě i to jí přidávalo na čtivosti, někdy jsem myslela že už je vše vyřešené, ale poté přišel další zvrat a vše se úplně převrátilo- o zvraty a překvapivé momenty nebyla v knize nouze a jeden den jsem díky tomu byla schopna přečíst kolem 200 stran,což je asi můj rekord co se přečtených stran za den týče. Též se mi celkem líbila taková menší romantická vsuvka, která knihu ještě ozvláštnila. Kniha začala se zvraty velice rychle, což na knihách vždy ocením, čím více akce a nevyřešených záhad a otazníků, tím lépe. Konec zůstal celkem otevřený a moc se těším na další díl, protože jsem zvědavá na další posun v příběhu. U mě zatím jedna z nejlepších fantasy knih, kde není nouze ani o prvky romantiky a thrilleru. Mohu vřele doporučit.

barbb8k
03.12.2020

Od této knihy jsem celkově čekala něco úplně jiného, ale to, co jsem dostala, bylo ještě lepší.
Na začátku jsem se do knihy sice nemohla začít, ale i přesto jsem se do ní zamilovala, protože děj byl celou dobu plný akcí a to mě nutilo číst dál.
Nejlepší na této knize, byly ty zvraty. Těch tam bylo fakt hodně.
V jednu chvíli si myslíte něco, ale autorka vám to o tři strany později vyvrátí a vy musíte začít znovu přemýšlet nad tím, jak to teda sakra je.

Tato kniha je plná různých myšlenek, kterých bych si nevšimla nebýt holek, které se účastnily štafety přede mnou, což by byla hrozná škoda.
Nejvíc se mi asi líbilo, jak holky po každé této myšlence, otevřely "diskuzní okénko" a začaly to všechno probírat.

Hlavní hrdinku jsem v podstatě měla ráda celou dobu, ale chvílemi se v její náladě vyskytly velké skoky, kterým jsem jako vážně nerozuměla.
Holky, které četly knihu přede mnou, psaly, jak je romantická linka úžasná a jak ji zbožňují, ale v tomto já výročím z řady. Vztah mezi dvěma hlavními hrdiny se mi úplně nezamlouval, protože na začátku mu dala facku za to, že jenom existuje a po sto stranách si dali pusu, ale hned na to řekli, že se nesnáší... Takže co na to říct...

A ten konec... Za něj budu vraždit.
Řekla bych, že byl trochu moc uspěchaný. V podstatě se kniha ukončila na třiceti stranách, ale to mi ani moc nevadilo.
Teď vám tu zrychleně popíšu svoje pocity z konce knihy.
Takže začneme třeba posledními padesáti stranami... Všechno je úplně v pohodě, nic moc extra se tam neděje.
Postoupili jsme na třicet stran před koncem... Tak to si ze mě děláte srandu, ne? To nenenenene. To se snad nestalo!
A jsme u konce (posledních deset stran). Krucinál! Co to jako je?! Neeee to snad neeee. Kde je další díl?! Proč je to ukončený zrovna takto!!! Aaa já tu autorku zabiju!

bacouch
11.11.2020

Odpočinková, nenáročná kniha o úskalích inkluze nevinných klonů na snobské, elitní univerzitě. Vždycky jsem si myslela, že klonování je fujky a neetické, ale to v této knize rozhodně není. No...aspoň se to docela dobře četlo.