Když se introvertka vdá

Když se introvertka vdá https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449336/bmid_kdyz-se-introvertka-vda-yvD-449336.png 4.3 262
Koupit Koupit eknihu Bazar

Naše známá introvertka se vdala. Jak se jí daří zvládat soužití s blízkým člověkem? Co když je ten blízký až moc blízko? Pokračování komiksových memoárů Debbie Tung odhaluje, jak se introverti dokážou popasovat s tím, že do jejich bubliny vstoupí někdo druhý, ačkoli si ho sami vybrali a mají ho moc rádi. Deborah „Debbie“ Tung je ilustrátorkou a tvůrkyní komiksů. Její komiksy vycházejí z každodenního života a z její lásky k čaji a knihám.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro ženy

Vydáno: , Portál

Happily Ever After & Everything In Between , 2020

Komentáře 67 Recenze 4

horakova.s
horakova.s
02.09.2023 5 z 5

Tohle je napsáno o mně a o mém muži! :-D
Tolikrát jsme se v tom poznali, zasmáli tomu, jak výstižné skeče se v knize objevují. Knížka má čestné místo v naší knihovně.

knidopel
knidopel
17.08.2023 4 z 5

Milé a vtipné oddechové čtení. V mnoha situacích jsem viděla sebe s přítelem. Ilustrace jsou roztomilé. Určitě se pustím i do dalších knih této autorky.

ydnac
ydnac
12.08.2023 4 z 5

MANŽELSTVÍ A SPOLEČNÉ BYDLENÍ :-).

I toto spolu Debbie a její manžel museli sladit.
Našla jsem plno úsměvných situací, ve kterých se zajisté najde nejen introvert :-).
Hlavní je tolerance, pak jde všechno samo :-).
Těším se na introvertku na terapii :-).

Semtamťuk
Semtamťuk
27.06.2023 3 z 5

Ubývá humoru! Oproti ostatním dílům slabý kus.

Ronnie68
Ronnie68
26.06.2023 4 z 5

Kniha byla taková opravdu příjemná jednohubka, která zahřeje u srdce

Aghatte
Aghatte
19.06.2023 5 z 5

Milá knížka,
jen mi nepřipadá moc ze života introvertky, na to je příliš otevřená, free a happy,
spíše takové klasické párování - rozdíly mezi mužem a ženou, různé situace v manželství, partnerství.

Správná introvertka nemá skoro žádné kamarády, nechodí k ní návštěvy, a ona sama jde na návštěvu asi jako k zubaři - zatnou zuby a přežít to.
Introvertka nešetří a nejezdí na dovolenou ( příliš mnoho neznámých a proměnných: cizí prostředí, cizí lidé, cizí jídlo, cizí koupelny..., musí se přizpůsobovat lidem, které nezná a nechce znát, musí se bavit s lidmi, které by nejraději vzala po palici pěkně tlustou knihou ), po absolvování dovolené by potřebovala týden na zotavenou sama pod dekou - viz obálka knihy "Introvertka v hlučném světě ".
Introvertka nikdy a nikde neprdí, i kdyby měla prasknout a umřít. Ani před manželem, ani po 10 letech. Obdivuje v duchu tvory, kteří to dělají, a dokážou o tomto fenoménu mluvit NAHLAS, ale ona sama - NIKDY. atd... Takže do introvertky to má ještě daleko.

Kdybych psala- nepíšu, kdybych kreslila - nekreslím, kdybych znala někoho, koho by to zajímalo - neznám, kdybych měla ambice - nemám,
ukázala bych mu ( vám), co to je, být INTROVERT... :-)

Vážně hezká knížka, dostala jsem ji jako dárek - DĚKUJI! - a užili jsme s ní spousty zábavy, vymýšleli jsme celý den vlastní obrazy a situace.
Doufám, že k svátku, který budu mít za pár měsíců, dostanu další díl.

adela2230
adela2230
07.06.2023 5 z 5

Skvělý komiks, který nezklamal. Je to vtipné a člověk se ve spoustě věcí pozná.

Lka
Lka
01.06.2023 5 z 5

Tak opět skvělý komiks. Několikrát jsem se od srdce zasmála. Jak kdyby to bylo od nás...
Už se těším na další knihu.

Knihotyna
Knihotyna
27.05.2023 4 z 5

Stále skvělé, ale pro mě nejslabší díl.

Introvertka se vdá, co čeká jí a manžela během svatby, po svatbě, během prvního společného bydlení a jak to skončí? Koukněte se a zjistěte sami :).

Můžu říct, že první roky vztahu jsme to doma měli dosti podobné :D, takže je pro mě knížka milým připomenutím našich společných začátků - střední škola, vysoká škola, svatba, první společné bydlení, státnice, narození syna, nové bydlení, vlastní bydlení! :)
A v mnoha věcech stále nejsme dospělí, stejně jako Debie a Jason :)!

bazyk21
bazyk21
03.01.2023 5 z 5

Jako fakt vtipný glosy a kresby bomba, doporučuji... ;o))

Petkona
Petkona
13.11.2022 5 z 5

Moc hezky zpracovaný a nakreslený komiks. Situace byly velmi vtipné a u čtení jsem se kolikrát zasmála. Pro pobavení je to určitě dobrá volba a jestli se rozhodnete přečíst tento komiks, rozhodně nešlápnete vedle.

Luciluc
Luciluc
17.09.2022 5 z 5

Jsem introvertka. Vdaná introvertka. A můj manžel je (převážně) extrovert. Takže jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít :-) I tady jsem, stejně jako v předchozí knize, našla situace, s kterými jsem se úplně ztotožňovala (například strany 61, 107 a 144)...ač jich bylo tentokrát méně. Bylo to opět pohodové čtení a prohlížení, nad některými situacemi jsem se i zasmála, (třeba strany 85, 86 a 97 mě pobavily). Hodnocení bych dala o něco málo horší než Introvertce v hlučném světě, ale stále je to super oddechovka, kterou doporučuji. Debbie Tung zkrátka umí - jak kreslit, tak vystihnout radosti a strasti života introverta.

AlčaH
AlčaH
16.09.2022 4 z 5

Celá tahle série věnovaná introvertce a jejímu knihomolství se mi moc líbí - a díl inspirovaný životem po svatbě není výjimkou. :)

Jak asi vyplývá už z názvu, tentokrát se autorka rozhodla prozkoumat partnerské soužití, respektive manželství. A za mě se jí to opět podařilo velice dobře. V situacích z každodenního života přeměněných do podoby krátkých stripů jsem se často našla. U některých jsem se pousmála, jak moc byly milé a sladké, někde jsem se musela hlasitě smát, jak moc to bylo přesné a ze života... :)

Autorka si nadále drží svůl osobitý styl - v kresbě i v humoru - a servíruje nám další příjemnou odpočinkovou jednohubku, která pobaví i potěší. :)

eliska2126
eliska2126
28.08.2022 5 z 5

Od této tvůrkyně jsem zkusila už Že života knihomolky a to mě dost bavilo. Proto jsem se rozhodla zkusit další stripy z pera Debbie a opět nezklamala. Opět jsem se v pár věcech viděla a u pár věcí jsem se zasmála. Takže pokud hledáte milou jednohubku, u které si dokonale odpočinete a zasmějete se, tak jsou tyto stripy přesně pro vás

libuse6749
libuse6749
24.08.2022

Tuto knížku věnovala v úvodu autorka svému muži za všechnu lásku, podporu a trpělivost a spoustu hrnků skvělého čaje, co jí udělal. Až někdy napíšu knížku, mohla bych napsat to samé poděkování svému muži, ranní čaj je totiž v jeho režii.

Až budete mít chuť na romantiku, tak si určitě přečtěte tento komiks. Já ho stihla přečíst za víkendové ráno a zjistila jsem, že láska jako z pohádky může existovat i v reálném životě....protože autorka kreslí o svém každodenním životě, své lásce ke knihám a k čaji a tohle je nádherné vyznání lásky jejímu muži. Dopadne to happy endem, a kdyby vás autorka zajímala více, můžete ji nahlédnout pod ruku, když kreslí, a zároveň vás pustí i maličko do soukroumí @wheresmybubble.

Tohle sice byla rychlovka o prvních letech ve společném svazku, ale určitě se kouknu i po jejích dalších knížkách, co u nás vyšly.

Hnaty
Hnaty
10.08.2022 5 z 5

Pěkné, oproti předchozím autorčiným dílům slabší. Ale milé. Anglicky originál lepší než překlad.

muchomurka
muchomurka
18.06.2022 4 z 5

Líbilo. Pobavilo. Některé situace jak kdyby autorka opsala od nás. :) Příjemná oddychovka.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
13.05.2022 3 z 5

Oproti předchozím knihám autorky se mi tato líbila o něco méně. Ne že by mě nebavila, ale těch situací, které by mě rozesmály nebo ve kterých bych se našla, bylo o dost méně a vcelku se opakovaly..

Čand@
Čand@
13.05.2022 4 z 5

Keby ma náhodou niekto pozoroval pri prezeraní tohto komiksu, musel by si myslieť, že asi nemám všetkých päť pohromade :). Pozdvihnutému obočiu a prihlúplym úsmevom sa tu však nedá zabrániť. Také roztomilé vtípky, niečo ako videá so šteniatkami či mačiatkami :)). Bavila som sa. Aké pekné je, keď vás má niekto rád takého, aký ste.

Kate18
Kate18
23.04.2022 4 z 5

Další nálož komiksů ze života introvertky, i tentokrát jsem se v mnoha situací našla.

knihomolka27
knihomolka27
05.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Milé a příjemné počteníčko...místy sladší než reklama na čokoládu Merci....kéž by byl život v páru jen z půlky takový. Ve skutečnosti si myslím, že těch rozepří ve vztahu mezi introvertním a extrovertním partnerem musí být daleko víc...a né vždy člověk dosáhne oné harmonie jako je v této knize. Ale co já vím...pro mě jsou vztahy jeden velký strašák, takže si jenom představit jak někoho varuju, že dneska prdím víc než obvykle...no představit si to je pro mě těžší než představa, že jednoho dne slezu sama bez pomoci Mont Blanc...pro ty co nevědí, jestli se něčeho bojím...tak jsou to výšky. Chci tim říct, že introvertce v této knize závidím, i když to člověk jako já nerad přiznává...kdo by nechtěl zažít ty roztomiloučké chvilky s někým kdo s vámi chce trávit čas, před kterým můžete chodit po domě jako bezdomovec a on vám na to nic neřekne...jenže i přesto, že možná, že jistá moje část to chce...tak to neznamená, že je to něco pro mě...vztahy, nejsou nutností ...jsou naší volbou. A žít se dá i bez nich...možná, že pro někoho je nejlepším partnerem v životě nezávislost nebo on sám. A jakkoli to možná zní sobecky nebo nepravděpodobně, tak tomu věřím...to jen, že člověk nemusí být při čtení této knihy smutný, že jeho vztah takhle nevypadá, nebo že žádného přítele nebo přítelkyni nemá....pokud to nevadí vám, že nejste ve vztahu...tak komu jinému by to pak mělo vadit? Hold né všichni jsou na vztahy a je introvert a introvert. Jedna věc je nalhávat si, že vám vztah nechybí a druhá když to tak skutečně cítíte...vztahy jsou těžké, ale jen ty za, které vám stojí za to bojovat stojí za to. Takže neudržujte vztahy s tím kým nechcete, nepřemáhejte se, jen protože to po vás chtějí druzí, a nestydte se za to, že nesplnujete to co se od vás očekává.

...
Na závěr chci říct, že knihy této autorky vždycky vedou k nějakému tomu zamyšlení. Tak se prosím nezlobte, že tady trochu laicky filozofuju, nebo si vylévám své ,,srdíčko" obzvlášt mi knihomolové a introverti víme jaké to je....být knihomolem a introvertem. A i přesto, že to první je vaše vášen i prokletí vaší peněženky zároven a to druhé je kapitola sama pro sebe...tak bych neměnila. Dál jsem hrdnou introvertkou a vášnivou knihomolkou...bez ohledu na to ..kolik dalších hladovek(protože upřednostním peníze za knížky než za jídlo) mě to bude stát, a kolika dalšími myšlenkami o tom jestli nemám být jiná se budu ještě trýznit...důležitý je, že jako každý mají i introverti své pochybovačné dny, pověstná introvertní nerozhodnost....ve výsledku jde ale především o to, že i přes to všechno je být introvertem vlastně ok...lidi jsme tak důležití, že o nás píšou i knížky :)

...
Pokud jste se prokousali až sem...tak vám chci jen říct, že předešlé dvě knihy mi sedly přeci jen o něco víc...prostě s víc věcmi jsem se dokázala ztotožnit, a přišly mi i lépe propracované a nápadité.

Manifest blech
Manifest blech
19.02.2022 5 z 5

Bomba pokračuje a těším se na další. Úžasný komiks.

alishek
alishek
10.02.2022 4 z 5

Milá knížka, co se dá přečíst během chvilky u čaje, místy se člověk usměje, ale není potřeba se k ní vracet.

Karoley
Karoley
30.01.2022 5 z 5

Introvertka Debbie se vdala a s humorem sobě vlastním nám dává nahlédnout do prvních let manželství s Jasonem. Přijemné počtení, mám chuť si uvařit hrnek čaje a schoulit se pod deku ;)

luckomar
luckomar
03.01.2022 5 z 5

Vdaná introvertka mě bavila víc než Introvertka v hlučném světě... Viděla jsem v tom sebe a manžela na každé stránce :-D

Ágnes007
Ágnes007
21.12.2021 3 z 5

Pěkná a milá kniha. Osobně se mi více líbila Introvertka v hlučném světě.
Po knize Ze života knihomolky je u mě „vdaná“ introvertka až na třetím místě.

rarášek
rarášek
02.12.2021 4 z 5

Sice nemám ani přítele a ani manžela, ale stejně jsem se dokázala vážně pobavit. :)

keny
keny
31.10.2021 4 z 5

Jsem introvert, mám manžela extroverta, ráda čtu o někom, kde podobně myslí, cítí, prožívá...Že v tom nejsem sama...

Jarka_rybář
Jarka_rybář
21.10.2021 5 z 5

Tak tenhle dl mne dojal i pobavil. Připadal mi trochu jako návod na použití mně.:-D

Madi
Madi
02.09.2021 2 z 5

OK, milujete se...ale proč o tom dělat celou knížku??? Autorka měla nechat udělat 1 kus a ten dát manželovi k výročí.

sgjoli
sgjoli
14.08.2021 3 z 5

Abych se přiznala, předchozí autorčiny komiksové knihy z introvertního a knihomolského života mne bavily o něco víc. Nemůžu říct, že by tahle kniha byla vysloveně nudná - našla jsem tu řadu stripů, které mne pobavily, u kterých jsem se pousmála, se kterými jsem se ztotožnila. Ale v těch předchozích knihách jsem to prostě cítila a prožívala o dost silněji než tady.
Nechci tvrdit, že autorčiny zážitky z jejího života, které tu kreslí, jsou tím pádem špatné nebo horší než moje životní zážitky - to určitě nejsou. Ale faktem je, že já si s některými situacemi úplně ztotožnit nedovedla (byť jsem introvertka a knihomolka každým coulem, očividně i tak některé věci prožívám trochu jinak, no...)
Každopádně musím říct, že autorčin vcelku minimalistický styl s použitím jen černé a bílé barvy mne baví a sedí mi. :-)
Myslím, že tak 3 hvězdy jsou na místě... :)

gargamelka
gargamelka
01.08.2021 5 z 5

Čtecí rychlovka ze života. Milý vztah mezi partnery, radost pohledět.

ivzu77
ivzu77
07.07.2021 4 z 5

Vtipné a pravdivé. Kniha plná ilustrací a hlášek z manželského života.
Za mne nádherné vyjádření jejího krásného vztahu k manželovi, knihám a čaji.

madlenka3189
madlenka3189
04.07.2021 5 z 5

Kniha se mi oproti předešlé zdá slabší, ale zase je více osobnější a přijde mi to jako krásné vyjádření lásky k manželovi. Čekala jsem spíše situace, kde je pro introverta těžké sžít se s někým jiným, ale ono je to přesně naopak! Je to kniha o dokonalém manželství pro introverta a já se u čtení celou dobu rozplývala. Prostě komiks co zahřeje u srdíčka (:

dlabikk
dlabikk
16.06.2021 4 z 5

Jak já jí rozumím :o) Výborné a tak pravdivé.

WomanInLove
WomanInLove
25.05.2021 5 z 5

Asi to je věkem, ale zdá se mi lepší a zajímavější než Introvertka v hlučném světě, od té jsem se místy odtrhávala...

Alma-Nacida
Alma-Nacida
12.05.2021 3 z 5

Stejné hodnocení a podobné dojmy, jako z prvního dílu. Minule jsem toužila zvědět, jak se introvertka seznámila s manželem, to jsem se nedozvěděla - a vlastně ani nic jiného jsem se nedozvěděla. :) Bylo to pozitivně laděné, líbí se mi styl kresby, neurazilo ani neuchvátilo.

Fortuna7
Fortuna7
11.05.2021 4 z 5

Pokračování milého komiksu o introvertce se mi líbilo ještě víc než první díl. Moc se mi líbí autorčina styl kresby a jsem zvědavá na další její knihy.

lenkaabooks
lenkaabooks
20.04.2021 4 z 5

Moc milý komiks, dva zaláskovaní při běžných činnostech a taky jen tak spolu s hrnkem čaje. A nemusíte být ani introvert aby jste se v malých příbězích našli.

JointlieKat94
JointlieKat94
31.03.2021 5 z 5

Tohle prostě nelze nemilovat. Ačkoliv nejsem vdaná, mám přítele, který je jako můj manžel. Vypadá to u nás naprosto stejně. Miluju tuhle introvertní ilustrátorku, která snad zná celý můj život.

Miluju ty ilustrace. Mohla bych to prohlížet každý den, každou její knihu a najdu se ve většině. Je to skvělé!

Štítky knihy

partnerské vztahy manželství každodenní život idyla

Autorovy další knížky

Debbie Tung (p)
anglická, 1990
2019  88%Ze života knihomolky
2019  90%Introvertka v hlučném světě
2020  85%Když se introvertka vdá
2023  90%Introvertka chodí na terapii

Kniha Když se introvertka vdá je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x