Lokina Lokina komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

I po čtvrtém díle mě tato série nepřestává bavit a překvapovat. Akční, plné krve a zvratů. Konec byl tak přesycený akcí, že mi řádky mizely přímo před očima, jak dychtivě jsem to četla. Tento díl předčil i ten třetí. A Manon se stala jednou z mých nejoblíbenějších postav. Jsem zvědavá s čím se autorka vytasí v pátém díle, protože tam zůstává plno zvratů a dalších dějových linek, které potřebují pokračovat. Bože už aby tady byl další díl!

21.12.2016 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha roku! Dokonale propracované prostředí, postavy, situace dokonce i terorizující "ochranitelsky" smýšlející AI, ke které jsem i nakonec pocítila ždibec lítosti. Děj vás vcucne a na konci nechce nechat pustit. Po dočtení jsem jenom seděla na židli a hlavou mi prosvištělo jedno velké WAU i velká úleva z toho, jak to dopadlo a že tam jsou otevřená vrátka pro další díl. Nechť ať pokračující příběh je takovým skvostem jako tento. ;-)

12.12.2016 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Kniha má zvláštní styl psaní, který mě neustále nutil číst dál a dál. Měla jsem co dělat, abych se neustále neotáčela, jestli za mnou není hladovec. To britské ponuré prostředí dává knížce ještě víc strašidelnou atmosféru. Já jsem s knihou spokojená ;-)

07.12.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tahle kniha se zaslouží víc než pět hvězd. Silný příběh a i díky tomu, že kapitoly byly krátké, příběh rychle ubíhal. Kniha, která určitě by měla patřit do povinné četby. Při dočtení posledních stránek jsem měla slzy na krajíčku. Víc dodat nemohu.

26.11.2016 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Nenucené, jednoduché, ale chytlavé čtení. Příběh se nezamotával, hlavní postavy byly sympatické. Jak jsem proplouvala knihou, nechtěla jsem, aby byl konec. Teď čekat na další díl. Plus navíc za krásnou obálku knihy, ta se povedla.

22.11.2016 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Velmi příjemné počteníčko :-) Draky miluji a po tomhle je zbožňuji ještě víc :-D Sem s dalším dílem.

17.11.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Originální, svižné a depresivní. Vážně takovou budoucnost bych teda nechtěla, při čtení pasáže rozpojení, mi naskakovala husí kůže a ještě dlouho potom jsem o tom přemýšlela, jak mi to vrtalo hlavou. Prostě brilantní a děsivé. A jsem ráda, že jsem už dávno jiná věková kategorie :-D

13.11.2016 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Kniha se dobře četla, happyendu jsem se dočkala, ale připadalo mi to takové nedotažené a uspěchané, klidně bych snesla třetí díl ;-)

06.11.2016 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Ze začátku jsem se do čtení této knihy nutila, ale potom přišel zlom a najednou se to četlo úplně samo. No Mare mě někdy rozčilovala, Cala jsem si ještě víc oblíbila a Kilorna mi bylo líto, jak ho Mare pořád odstrkovala. Škoda Shadea, viděla jsem v něm potenciál a povahově byl fajn. Ale proč ten konec?? Takhle napínat, v tom nejlepším. Už aby tady byl třetí díl ;-)

29.10.2016 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tak tenhle díl se povedl, vážně dobře zakončený příběh. A konec, ve stylu šťastný slaďárny, ale myslím to v dobrém slova smyslu, mě dojal, protože si myslím, že takovýchto konců, by mělo být víc ;-) Prostě a jednoduše řečeno, já si celou sérii užila a tento poslední díl byl příjemnou třešničkou na dortu :-)

18.10.2016 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Skvělé zakončení série, jen ten konec, no pár slz se uronilo :'( Škoda, že není pokračování, tahle série mě bavila, měla šmrnc, dějově to bylo poutavé, vtipné dialogy, pochopitelný a lehký styl psaní. Takže podtrženo sečteno, jsem nad míru spokojená, ikdyž série je určena mladším čtenářkám.

11.10.2016 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

No ze začátku to vypadalo na klasické klišé, ale postupně, jak jsem proplouvala dalšími stránkami mě to chytlo. Nenucené, příjemné čtení. Sice dějově to bylo chudší, ale přesto příběh byl chytlavý, plynule ubíhal. Kaidana jsem si od začátku oblíbila a opravdu, opravdu jsem chtěla, aby zůstal s Annou. Ale když se objevil Kopano, no nevím, komu fandit víc :-) A velice by mě zajímalo, co se Kaidanovi honí v té jeho hlavě :-D

09.10.2016 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Ani na podruhé kniha nezklamala. A i když se to neodehrávalo na Hex Hall, určitě to ději nesebralo kouzlo, které čarodějnické školy mívají. Kniha se četla takřka sama, opět množství zvratů, vtipných dialogů a to díky skvělému a pochopitelnému stylu autorky. Hltala jsem doslova každé slovo a konec jsem přečetla jedním dechem. Za mě opět příjemná, čtivá relaxovka ;-) Tak šup na třetí díl.

05.10.2016 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Když jsem začala číst tuto knihu, myslela jsem si, že to bude taková ta průměrná fantasy pro dívky mladšího věku než jsem já. Ano pro mladší ročníky to je, ale rozhodně ne průměrné. Hlavní hrdinka chrlí jednu sarkastickou poznámku za druhou, díky vtipným, svižným pasážím děj rychle ubíhal, nikde žádná hluchá místa. A dobrý konec, který navnadí na druhý díl. Vážně povedená oddechovka nejen pro teenagery ;-)

01.10.2016 4 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Já nevím jak ostatní, ale mě kniha zaujala. Ten mrak tajemnosti vznášející se nad příběhem mísený s dívčím světem. Ten pocit, kdy nevíte, jestli je to realita či plod fantazie. To se mi na knize líbilo, že příběh není daný, jestli je to tak nebo tak. Každý si může vytvořit vlastní názor, myšlenku, na to, jak to autorka vlastně zamýšlela. Takže za mě kniha určitě stojí za přečtení ;-)

29.09.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Čtivý, napínavý, příběh a ještě k tomu od české autorky. Klobouk dolů. Už jenom proto, jsem si to oblíbila, protože hlavní postavou nebyla starší dívka, jak se u těchto knížek stává, ale je to z pohledu třináctileté dívky. Od samotného začátku jsem Ilan fandila. Byly momenty, kdy mě některé pasáže opravdu rozesmály a u některých jsem ani nedýchala. Vargas mi hned padl do oka, jako jedna z postav. Nevím, jak to napsat, ale oblíbila jsem si ho, už jenom z toho důvodu, že mezi ním a Ilan se vytvořilo zvláštní pouto. Upřímně tuto knihu vřele doporučuji :-)

23.09.2016 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Jisté podobnosti s jinými knihami tohoto žánru tam jsou, ale to neznamená, že to knihu nějak znehodnocuje. Ba naopak bylo to velmi čtivé, napínavé, hlavní postava byla fajn. Jsem velmi zvědavá, co nabídne druhý díl :-)

20.09.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Čtivé, podmanivé, okouzlující. Ano tahle kniha se mě dostala pod kůži..Jak je vidět autorka má velice v oblibě víly a já jí to rozhodně za zlé nemám :-) Teda ten konec...to jsem nečekala :-D Vedle Tamlina a Feyre, které jsem si od začátku oblíbila (a kdo taky ne), mě imponovaly dvě postavy a to Lucien a Rhysand, tedy hlavně on. Lucien byl od začátku takovou vtipnou složkou toho trojúhelníku a Rhysand..bože, jak ho autorka popsala..vzhled, jeho povaha..no prostě tohohle zakeřného pohledného zmetka, si nejde prostě neoblíbit :-D No nic teď jenom čekat a vdáli vyhlížet druhý díl :-)

19.09.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Sem s dalším dílem ;-) Neotřelé prostředí, s husinou nahánějící záporná postava, milostný trojúhelník a k tomu všemu džinové!

08.07.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Prosím další díl!!! :-) Úžasná kniha, zajímavé postavy a ten konec jsem teda nečekala :-) Já osobně jsem měla v oblibě více Cala ;) Mare byla super...to jak to nakonci natřela Evangelině, to už byla jenom třešnička na dortu :-)

27.06.2016 5 z 5