Čarodějnice z Hex Hall

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4.3748

Hex Hall 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Raising Demons, 2009

Kniha Čarodějnice z Hex Hall

Katerina589

Už jsem tuto sérii četla dvakrát. Pokud chcete příběh s internátní školou pro nadpřirozené bytosti, nějakou tu romantiku a skvělou sarkastickou hrdinku, určitě jděte do toho. Je to opravdu krátké, čtivé, odpočinkové a zábavné čtení.

Veronika33

Ku sérií som pristupovala troška so skepsou, nakoľko už je mám doma nejaký ten piatok a predsa len nie som cieľová skupina. No bola som príjemne prekvapená, že až drobností ma príbeh Sophie bavil a knihu som si užila. Ďalšie zaujímavé a originálne spracovanie čarodejníckeho sveta.

AniDi

Naprosto skvělá knížka, měla jsem čtenářský blok, tak jsem sáhla po něčem hodně lehkém pro mladší čtenáře, když jsem tento žánr jako teen nečetla. A moc se mi líbila. Příběh promyšlený, hrdinka vtipně sarkastická, děj napínavý i romantiku jsem si užila. Oddechovka výborná.

Veronikados
24.10.2020

Tato kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, ale mohou ji číst i starší, ti aspoň lépe pochopí nějaké narážky na jiné další knihy, které se tam párkrát vyskytly. Milostný trojúhelník byl příšerný, protože obě možnosti se mi až moc zamlouvaly, což mě trošku štvalo. Zápletka byla sama o sobě celkem poutavá, příběh běžel kupředu a nic nenudilo. Krásná oddechovka a i přesto že mě tam pár věcí štvalo, se mi líbila. Doporučuji. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

Scathia
21.09.2020

Kdybych byla o 15 let mladší, byla bych nadšená. Takhle je to příjemná oddychovka, u které se nemusí přemýšlet. ;-)

Verunka4444
09.09.2020

Kniha je napsaná velmi jednoduše a právě proto se mi líbí. Není nacpaná akcí a napětím, ale má od každého kousek. Romantická zápletka není nic nového, ale stejně si všechny postavy zamilujete. Zvrat? O ten tu také není nouze. Kniha Vám může nabídnout spousty skvělých věcí. Tak proč si jí nepřečíst?
Sophie je jedna z mála hrdinek, které jsem si oblíbila hned po první stránce a měla jsem jí ráda až do konce. Její trefné a ironické poznámky by rozesmály snad každého. Líbilo se mi, že nic nechtěla vzdávat tak lehce a všechno si dělala po svém.
Volba mezi Calem a Archrem byla těžká a proto jsem si zamilovala raději oba dva :)

stelloušek
22.06.2020

Kniha má hezkou obálku, ale nečekala jsem, že to bude takhle dobrý. Nejdřív jsem přečetla pár stran, ale potom jsem se do toho dala a přečetla jsem hned sedmdesát stran. Hlavní hrdinka se chovala stejně, jak bych se chovala já. Skončilo to otevřeně, proto se moc těším, až si přečtu další díly.

Kačí137
08.06.2020

Tato série bude spíše pro náctileté, ale tak mě to nevadilo a přijala jsem tuto knížku, jako oddechové čtení na deštivé odpoledne. Je to klasika.
Hlavní hrdinka se neustále stěhuje, dělá problémy a skončí v polepšovně čarodějnic aj. Dobře umí odsekávat a pusa je občas rychlejší než hlava, což ji dokáže okamžitě dostat do problémů.
Děj knížky je rychlý a spisovatelka nemá chuť něco natahovat. Což je občas škoda, mohlo by se z toho ještě něco vytřískat. Ale čte se to dobře a rychle.