Čarodějnice z Hex Hall

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88861/carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4.3658

Hex Hall (1.)

Raising Demons (2009)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Shaki
07. listopadu

Čtivý první díl se spoustou zvratů. Zajímavá zápletka a ještě zajímavější závěr.

Gabriela456

Krásný příběh,těším se na další díl.

Honey0105

Už jsem si potřebovala odpočinout od thrillerů a zastesklo se mi po fantasy. Zrovna po téhle knížce jsem sáhla hlavně kvůli vysokému hodnocení tady na webu, to mě opravdu navnadilo. Bohužel musím říct, že to byla pěkná nuda! Je to pár stránek, takže přečteno má člověk hned, ale příběh je neslaný, nemastný. Začátek ještě docela šel, čekala jsem, jak se to rozjede. Postava Archera vypadala slibně. No.. Škoda, ani ta to nezachránila. Přišlo mi to suché, jako náčrt knihy, která nikdy nebyla dopsaná. Všechny "akční" scény byly napsané tak, aby obsáhly 2řádky a to bylo vše. Občas mě v knihách štve, jak je vše sálo-dlouze popisované, aby se vykreslil každý detail dané situace, ale tady mi to vyloženě chybělo - člověk se do knihy kvůli tomu ani nemohl začíst.
Plánovala jsem přečíst celou sérii, ale nevím zda se k tomu odhodlám. Možná ano, třeba se to rozjede. Rozhodně už jsem četla horší knihy, ale tohle byla prostě opravdu nuda, nuda, nuda. Dala bych 1hvězdu, ale vím, že jsem četla i horší knihy, tak dávám alespoň 2. Přihlédnu k tomu, že už jsem nejspíš z téhle literatury opravdu vyrostla a tohle je kniha pro mladší ročníky.

deedulka

Pustila jsem se do toho s obavou, že starším čtenářům to možná přijde moc dětské. Mám ráda čarodějnické knihy a všechno to kouzelné okolo. Nakonec jsem byla mile překvapená, jak se mi autorka trefila do noty. Četlo se to svižně a celý vykreslený svět měl hlavu a patu. Kniha je docela tenká, tak to uteče raz dva. Další oddechový díl mne nemine.

Karol160

Tato kniha byla naprosto úžasná. Pokaždé když jsem začala číst, tak jsem se strašně začetla. Děj, zápletky a prostě celá k knížka byla super.

Laughtubbe

Musím se přiznat, knihu jsem si pořídila díky krásné obálce. Zaujala mě na první pohled, ale to asi každého. Jsem velmi ráda, že jsem se s příběhem Sophie střetla. Kdo to ještě nečetl, měl by tak v nejbližší době udělat. Je to poměrně tenká kniha a nezabere Vám víc jak den, dva času. Je to originální pojetí démonů, čarodějnic i například duchů. Líbila jsem mi, a to velmi, hlavní zápletka. Za mě 5 hvězd.

marta0912

Tuhle sérii jsem tak strašně žrala na prvním stupni. Pamatuji si, že kniha byla strašně napínavá a vůbec jsem se nemohla odtrhout. V té době to byla moje nejoblíbenější kniha. Doporučila jsem ji několika holkám ze třídy a všechny byly úplně stejně nadšené.

šneki

Po druhém přečtení zvedám na 5*, protože jsem nečekala, že mě to bude znovu tak bavit. Začetla jsem se, i když jsem věděla jak to skončí a to znamená, že je to opravdu dobře napsaná kniha.

brijana

Vtipné, čtivé a příběh zajímavý :-)

Devil-Ivet

Chytlavé, napínavé, vtipné. Velmi čtivé. A hlavně oddechové. Jak už tu někde zaznělo, mě to nic nepřipomínalo. Nečtu moc knihy tohoto typu, takže pro mě to bylo něco nového a nápaditého.

BelphegorSara
23.11.2017

Není co vytknout! Skvělá knížka.

Veveruškaaa
17.11.2017

Super, kniha byla lehounká a četla se sama. :-)
Je to zase moje oblíbené téma čarodějky a magická škola.
Sophii jsem si jako hrdinku oblíbila hned, Trochu mě naštvalo to s Archerem. A jsem zamilovaná do Cala a doufám že, se spolu dají aspoň dohromady. :-D
5* :-)

nelly2712
12.11.2017

Mrzi me, ze tato serie neni znamejsi, je to strasne super kniha, doporucuju vsem, je v tom trochu fantasy, trochu romantiky, trochu dobrodruzsvi, trochu vseho. Cetla jsem ji v 15 a doporucila bych asi vsem v rozmezi 12-20 let :)

Lucieza2002
04.11.2017

Moc jsem od knížky nečekala, proto jsem asi byla mile překvapena. Když jsem se na to zpětně podívala, připadalo mi, že tam nebylo moc akce.. Až na ten konec. Ten byl vážně skvělý.

HankaSkorepova
15.10.2017

Čtivá trilogie, která není špatná, nicméně mě moc nenadchla. Čekala jsem víc. Uvítala bych, kdyby byly knihy více rozepsané. Pozitivně hodnotím humornou povahu hlavní hrdinky.

boucner
01.09.2017

Průměrná fantasy, první díl asi nejlepší, z celé trilogie, dává poměrně naději, že to bude pěkné odlehčené čtení.

Pamima
31.08.2017

Kniha se mi líbila nejvíc z celé trilogie. Super čtení na letní prázdniny.

Turmee
29.08.2017

Odpočinkový příběh holky čarodějky, která se dostane do podivné školy/ústavu pro podobné podivíny. Ovšem ani tam nezapadá.

Originální nápad to úplně není ale čte se to dobře. Svižný děj, občasné vtipné poznámky a lehká romance tomu dávají ten správně puberťácký švih.

jolca-jolly0953
17.07.2017

Příjemná změna a dobrá oddechovka. Četlo se to samo.

knihomolkačenka
19.05.2017

Tato kniha patří k těm, u které mi bylo líto, že jsem jí dočetla.
Jinak krásná kniha

Efeméra
29.03.2017

Pěkný příběh se sympatickou hlavní hrdinkou, která trousí jednu sarkastickou hlášku za druhou. Text byl však na můj vkus napsaný příliš jednoduše, knížku proto doporučuji spíše mladším čtenářkám.

katallinka
03.03.2017

Pěkná kniha

TerraNova
16.02.2017

Trvalo mi, než jsem se do toho začetla, ale druhá polovina knihy stála za to. :3 Doslova a do písmene jsem to nemohla odložit. :)

Charley
08.02.2017

Pěkně napsáno. Sice krátké, ale alespoň nejsou zbytečné věci rozpitvávány do minidetailů. Těším se na další díl.

KaileyBlot
22.12.2016

Musím říct, že mě tahle knížka mile překvapila. Nejdřív jsem si myslela, že to nebude úplně pro mou věkovou kategorii, ale nakonec to bylo opravdu skvělý. Čarodějnice a tyhle kouzelný věcičky mužů takže paráda. Taky mě autorčin vtipný styl psaní dokázal rozesmát. Perfektní knížka na proložení něčeho složitějšího. Opravdu takové ideální odpočinkové čtení.
Konec byl pro mě překvapivý tudíž se ihned vrhám na druhý díl.
Doporučuju! :)

venacava
10.10.2016

Tato knížka mě překvapila, opravdu příjemná oddychovka a příběh není vystrzeny jak s cervene knihy a hlavně mi rozpohyboval bránici :)

Lokina
01.10.2016

Když jsem začala číst tuto knihu, myslela jsem si, že to bude taková ta průměrná fantasy pro dívky mladšího věku než jsem já. Ano pro mladší ročníky to je, ale rozhodně ne průměrné. Hlavní hrdinka chrlí jednu sarkastickou poznámku za druhou, díky vtipným, svižným pasážím děj rychle ubíhal, nikde žádná hluchá místa. A dobrý konec, který navnadí na druhý díl. Vážně povedená oddechovka nejen pro teenagery ;-)

ChciOdŽivotaVíc
29.09.2016

Když jsem s knihou začala, bála jsem se, že se mi nebude líbit, jelikož je určena pro mladší čtenáře. Ale nakonec se kniha ukázala jako vhodná i pro čtenáře v mém věku (17 let). Nebudu lhát, nejde o žádný světový bestseller, ale když máte těžší období a potřebujete si čtením odpočinout, sázím na to, že tahle kniha je správná volba.
Když se zaměřím na styl psaní, kniha mi doslova mizela pod rukama. Autorka píše neuvěřitelně čtivě a čte se to opravdu krásně.
I děj je poněkud nápaditý, zaujme a je radost to číst. Postavy jsou hodně reálné a jsem schopná si je vybavit jako lidi, kteří se mnou chodí na školu.
Rozhodně doporučuji pro náročné období je to skvělá oddechová kniha.

Jůšo
28.09.2016

Milý příběh, který mě dokázal rozesmát a moc jsem si ho užila. Tyhle kouzelnosti já můžu a když se k nim přidá ještě dobrý nápad, tak vznikne něco skvělého. Tohle je přesně ten případ. ;)

Leome
19.09.2016

Neočekávala jsem žádnou slávu, když jsem si tuhle knihu půjčovala, ale docela mě překvapila; autorka píše moc dobře. Nicméně, příběh je tak trapně ohraný... Holka, naprostý loser samozřejmě, přijde nová do "školy" znepřátelí si pár slepic a zakouká se do jednoho "nedosažitelného" chlapce. Kolikrát už jsme tohle viděli? Škola noci, Vampýří Akademie a plno dalších, na které ani nechci vzpomínat. Když ale pominu příšerný příběh, Hawkinsová píše velmi pěkně, umí čtenáře navnadit i překvapit.

čarodějnice americká literatura víly lykantropové démoni

Rachel Hawkins

Rachel Hawkins