Čarodějnice z Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88861/carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4.3618

Hex Hall (1.)

Raising Demons (2009)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

BelphegorSara
23. listopadu

Není co vytknout! Skvělá knížka.

Veveruškaaa
17. listopadu

Super, kniha byla lehounká a četla se sama. :-)
Je to zase moje oblíbené téma čarodějky a magická škola.
Sophii jsem si jako hrdinku oblíbila hned, Trochu mě naštvalo to s Archerem. A jsem zamilovaná do Cala a doufám že, se spolu dají aspoň dohromady. :-D
5* :-)

nelly2712
12. listopadu

Mrzi me, ze tato serie neni znamejsi, je to strasne super kniha, doporucuju vsem, je v tom trochu fantasy, trochu romantiky, trochu dobrodruzsvi, trochu vseho. Cetla jsem ji v 15 a doporucila bych asi vsem v rozmezi 12-20 let :)

Lucieza2002
04. listopadu

Moc jsem od knížky nečekala, proto jsem asi byla mile překvapena. Když jsem se na to zpětně podívala, připadalo mi, že tam nebylo moc akce.. Až na ten konec. Ten byl vážně skvělý.

HankaSkorepova

Čtivá trilogie, která není špatná, nicméně mě moc nenadchla. Čekala jsem víc. Uvítala bych, kdyby byly knihy více rozepsané. Pozitivně hodnotím humornou povahu hlavní hrdinky.

boucner

Průměrná fantasy, první díl asi nejlepší, z celé trilogie, dává poměrně naději, že to bude pěkné odlehčené čtení.

Pamima

Kniha se mi líbila nejvíc z celé trilogie. Super čtení na letní prázdniny.

Turmee

Odpočinkový příběh holky čarodějky, která se dostane do podivné školy/ústavu pro podobné podivíny. Ovšem ani tam nezapadá.

Originální nápad to úplně není ale čte se to dobře. Svižný děj, občasné vtipné poznámky a lehká romance tomu dávají ten správně puberťácký švih.

jolca-jolly0953

Příjemná změna a dobrá oddechovka. Četlo se to samo.

knihomolkačenka

Tato kniha patří k těm, u které mi bylo líto, že jsem jí dočetla.
Jinak krásná kniha

Efeméra

Pěkný příběh se sympatickou hlavní hrdinkou, která trousí jednu sarkastickou hlášku za druhou. Text byl však na můj vkus napsaný příliš jednoduše, knížku proto doporučuji spíše mladším čtenářkám.

katallinka

Pěkná kniha

TerraNova

Trvalo mi, než jsem se do toho začetla, ale druhá polovina knihy stála za to. :3 Doslova a do písmene jsem to nemohla odložit. :)

Charley

Pěkně napsáno. Sice krátké, ale alespoň nejsou zbytečné věci rozpitvávány do minidetailů. Těším se na další díl.

AnnaWhite

Tuto knihu jsem četla už před pár lety, načež po pár stránkách jsem si říkala: no nazdar, co jsem si to koupila! Nicméně potom jsem se do ní začetla a najednou jsem byla u konce. Tato kniha mě opravdu nadchla. Je velmi zajímavá, napínavá a všem ji vřele doporučuji :)

KaileyBlot
22.12.2016

Musím říct, že mě tahle knížka mile překvapila. Nejdřív jsem si myslela, že to nebude úplně pro mou věkovou kategorii, ale nakonec to bylo opravdu skvělý. Čarodějnice a tyhle kouzelný věcičky mužů takže paráda. Taky mě autorčin vtipný styl psaní dokázal rozesmát. Perfektní knížka na proložení něčeho složitějšího. Opravdu takové ideální odpočinkové čtení.
Konec byl pro mě překvapivý tudíž se ihned vrhám na druhý díl.
Doporučuju! :)

marta0912
12.11.2016

Tu knihu jsem milovala na prvním sputni.

venacava
10.10.2016

Tato knížka mě překvapila, opravdu příjemná oddychovka a příběh není vystrzeny jak s cervene knihy a hlavně mi rozpohyboval bránici :)

Lokina
01.10.2016

Když jsem začala číst tuto knihu, myslela jsem si, že to bude taková ta průměrná fantasy pro dívky mladšího věku než jsem já. Ano pro mladší ročníky to je, ale rozhodně ne průměrné. Hlavní hrdinka chrlí jednu sarkastickou poznámku za druhou, díky vtipným, svižným pasážím děj rychle ubíhal, nikde žádná hluchá místa. A dobrý konec, který navnadí na druhý díl. Vážně povedená oddechovka nejen pro teenagery ;-)

ChciOdŽivotaVíc
29.09.2016

Když jsem s knihou začala, bála jsem se, že se mi nebude líbit, jelikož je určena pro mladší čtenáře. Ale nakonec se kniha ukázala jako vhodná i pro čtenáře v mém věku (17 let). Nebudu lhát, nejde o žádný světový bestseller, ale když máte těžší období a potřebujete si čtením odpočinout, sázím na to, že tahle kniha je správná volba.
Když se zaměřím na styl psaní, kniha mi doslova mizela pod rukama. Autorka píše neuvěřitelně čtivě a čte se to opravdu krásně.
I děj je poněkud nápaditý, zaujme a je radost to číst. Postavy jsou hodně reálné a jsem schopná si je vybavit jako lidi, kteří se mnou chodí na školu.
Rozhodně doporučuji pro náročné období je to skvělá oddechová kniha.

Jůšo
28.09.2016

Milý příběh, který mě dokázal rozesmát a moc jsem si ho užila. Tyhle kouzelnosti já můžu a když se k nim přidá ještě dobrý nápad, tak vznikne něco skvělého. Tohle je přesně ten případ. ;)

Leome
19.09.2016

Neočekávala jsem žádnou slávu, když jsem si tuhle knihu půjčovala, ale docela mě překvapila; autorka píše moc dobře. Nicméně, příběh je tak trapně ohraný... Holka, naprostý loser samozřejmě, přijde nová do "školy" znepřátelí si pár slepic a zakouká se do jednoho "nedosažitelného" chlapce. Kolikrát už jsme tohle viděli? Škola noci, Vampýří Akademie a plno dalších, na které ani nechci vzpomínat. Když ale pominu příšerný příběh, Hawkinsová píše velmi pěkně, umí čtenáře navnadit i překvapit.

simi28
11.09.2016

Úžasné. Moc jsem od této knihy neočekávala, ale strašně mě překvapila. Také jsem se u čtení hodně nasmála a spoustu zvratů jsem neodhadla. Všem milovníků fantasy doporučuji

BarkaS
03.09.2016

Až překvapivě čtivá ženská verze Harryho Pottera. I když se nakonec ukáže, že je to trochu jinak. Hlavní hrdinka není žádnej lumen, ale má srdce na pravém místě. Pokud tedy srdce má ;). Nepovažuju to za nejoriginálnější knihu, co jsem kdy četla, ale krásně jsem si to užila.

Andy-Sha
10.08.2016

Knížka a poté i další části Hex Hall mě víc než zaujala. Je to jedna z těch knih, ke kterým se v duchu vracím a neodpustím si úsměvu na dokonalým sarkasmem.
Přečetla jsem celou sérii během čtyř dnů. Opravdu tak to bylo čtivé , až mě mrzí , že jsem to nečetla déle. Už jen proto, abych si to déle užila.

Alethea_k
03.08.2016

Ze začátku jsem si myslela, že to bude opět jedna z průměrných sérií. Ale celá druhá polovina byla plná překvapení a zvratů. Jednoduše - nádhera! Těším se na další díl!!

Terka15
10.07.2016

Nečekala jsem nic, ale musím uznat že v práci mi tato kniha čas hodně ukrátila. Je to takové pohodové čtení, nic těžkého. Děj je zajímavý ikdyž mám ze sekce sci-fi fantasy hodně načteno nenudila jsem se a opět jsem poznala jak daleko může lidská fantazie ještě zajít. Těším se na další díl!

Dela90
07.07.2016

Knížka mě nezklamala, ba naopak. Knížka se mi velice líbila, beru ji jako takovou fajn oddechovku. Ačkoliv je psaná asi pro nižší ročníky, mně to nevadilo. Krásně se četla, bylo tam napětí, láska, kouzla a někdy jsem se i solidně zasmála. Prostě to co od správné knížky očekávám. Takže za mě rozhodně všech 5 hvězdiček, navíc ta obálka! :)

petruska2000
19.05.2016

Dobrá odechovka. :-) vtipný sarkasmus :D

MiliKry
19.05.2016

Kniha je čtivá, místy vtipná. Extra nezaujala, ale ani nezklamala, takže dávám tři hvězdy a vrhám se na druhý díl :)

čarodějnice americká literatura víly lykantropové démoni

Rachel Hawkins

Rachel Hawkins