Čarodějnice z Hex Hall

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/big_carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4.3780

Hex Hall 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Raising Demons, 2009

Kniha Čarodějnice z Hex Hall

Áža707

Kniha se řadí do kategorie pro mladší čtenáře, ale myslím si, že i starší čtenáři si najdou své. Já jsem dobrým příkladem. :D Ano plno z vás ví, že mám ráda young adultovky a proto mě oslovila i tato. Rozhodně jsem si u čtení nepřipadala blbě.
Příběh vypráví o Sophii, která je mladou čarodějnicí a jednou se její magické schopnosti zvrtnout. No dobře možná ne jednou, ale trochu víckrát. Její poslední kousek skončí tak, že je poslána do internátní nápravné školy, kde bude muset zůstat až do svých 18 let. Jenže nic není jednoduché. Po letech, které žila s matkou obyčejného původu se zdá, že do magického světa nezapadá. Čarování se ji nedaří a bohužel existují věci, které vůbec nezná a někteří lidé ji proto mohou nenávidět. Kruh se začne zamotávat, když zjistí pravdu o svém otci (škoda toho spoileru v anotaci – jsem ráda, že jsem si ji těsně před čtením nečetla, protože jsem byla aspoň vice překvapena!), na škole se dějí podivné věci, některá rozhodnutí vedou k dalším problémům.
Kniha se četla velmi dobře, nejen protože má málo stránek, ale dokázala krásně zaujmout a vtáhnout do děje. Já jsem si čtení celé knihy náramně užila, protože zde bylo plno vtipných momentů, kterým jsem se mohla od srdce zasmát. Doopravdy mě oslovil a bavil ten svět.
Setkáváme se zase s něčím úplně jiným a originálním. Polepšovna pro magické bytosti, potkáváme se zde s čarodějkami, vílami nebo dokonce i s vlkodlaky. Svět byl dobře vysvětlený, dokonce zde máme i historii jednotlivých druhů a nějaké ty legendy. Za mě doopravdy skvěle promyšlené a nemám nic, co bych vytkla. Zvraty v knize byly neskutečné, nic z toho jsem nečekala a když jsem si myslela, že už autorka nedokáže překvapit, tak naservírovala další šok.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, a to hlavně proto, že je takový nespoutaný živel a potřebovala by na svou pusu retardér. S tím mám bohužel své zkušenosti, takže jsem se do toho dokázala vcítit. Mnohdy jí právě okamžitá reakce vynesla vetší potíže. Její sarkastické poznámky byly opravdu skvělé, a právě přidávaly dobrý bonus k celé vtipnosti knihy.
Já jsem si čtení hodně užila a knihu bych vám ráda doporučila. Pro mě to bylo velmi příjemné, odpočinkové a zajímavé čtení. Takže pokud máte rádi čarodějnice, upíry a další nadpřirozené bytosti, tak bych vám knihu ráda doporučila. Myslím, že ji zvládnete poměrně rychle jako já. Už teď se těším na další díl.

⭐ 4/5

Luigi1

Moc pěkně napsané poutavé podané moc se mi líbila.

marie2577
14.10.2021

Zabavne , chytlave , potesi

Libris_Na_Ex
05.09.2021

Ideálka na podzim - čarodějnice, magická škola, temná atmoška a navíc to není nic komplikovaného, což je v období začátku školy dost příjemné. No zároveň nečekejte nic nového.

Nikidree
08.08.2021

Po Hex Hall jsem sáhla s vidinou odpočinkové četby a trefila se. Za mě opravdu sedí označení "pro děti a mládež". Jedná o studentské prostředí pro nadpřirození bytosti s "typickými problémy" dané věkové kategorie - přátelství, osobní problémy a pochyby a troška zamilovanosti,..
Hrdinka je fajn, ačkoliv její sarkasmus na mě tolik nepůsobí. Občas se pousměji, ale ke smíchu mě nepřivádí. Na to by chtělo propracovanější hlášky a tak nějak.. větší kouzlo celého dialogu/momentu.
Děj je poměrně jednoduchý (stejně jako styl psaní), avšak díky nadpřirozeným bytostem, se nejedná o typický scénář ze školního prostředí. Což je dobře. Na těch pár stránkách, co kniha má, se příběh odehraje rychle, avšak poměrně plynule a má hlavu i patu.
Být mladší a mít toho méně přečteného, asi mě to zaujme víc, avšak jako oddechovka super.

DvěTéčka
28.04.2021

Boží! Připomíná mi to trochu Dceru kostí a dýmu :3

Katerina589
07.04.2021

Už jsem tuto sérii četla dvakrát. Pokud chcete příběh s internátní školou pro nadpřirozené bytosti, nějakou tu romantiku a skvělou sarkastickou hrdinku, určitě jděte do toho. Je to opravdu krátké, čtivé, odpočinkové a zábavné čtení.

Veronika33
10.03.2021

Ku sérií som pristupovala troška so skepsou, nakoľko už je mám doma nejaký ten piatok a predsa len nie som cieľová skupina. No bola som príjemne prekvapená, že až drobností ma príbeh Sophie bavil a knihu som si užila. Ďalšie zaujímavé a originálne spracovanie čarodejníckeho sveta.