Démon z Hex Hall

Druhý díl z knižní série Hex Hall. Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla... Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114117/big_demon-z-hex-hall-36k-114117.jpeg 4.4640

Hex Hall 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Demonglass, 2011

Kniha Démon z Hex Hall

Áža707

Bezprostředně po dočtení prvního dílu jsem se pustila do druhého, který mě chytl hned od prvních stran.

Sophie pomalu končí rok v Hex Hall a přijde zajímavá nabídka, aby strávila léto se svým otcem v Londýně a nejen se svým otcem, ale i snoubencem. Pod podmínkou, že s ní pojede i její kamarádka Jenna, souhlasí. V Londýně chce podstoupit rituál Odstranění a všichni její společníci doufají, že ji to rozmluví.

Musím přiznat, že kniha neztratila ani na chvilku nit z prvního dílu a to velmi chválím. Autorka si pro nás připravila zase velmi propracovaný zážitek, ve kterém nechyběl vtip a sarkasmus. Dozvídáme se více o historii celého světa a vlastně i o rodině samotné Sophie. Ta se snaží naučit sžít s novými informacemi, které se k sobě dozvěděla a stejně tak se snaží zvládnout a pracovat se svou moc.

Vyskytují se nám tu nové postavy a i některé z předchozího dílů, u kterých se dozvídáme nové skutečnosti. Vážně by mě trochu víc zajímal příběh Cala. Mimochodem za mě další velmi skvělá postava, je to oravdový kamarád, bojovník a strašně moc se mi líbilo, jak stál ve všech ohledech za Sophii.

Jak už jsem zmínila výše, autorka nám připravila skvěle zamotaný příběh, který se rozmotal přesně do takového stavu, aby vás nalakala i na poslední díl série. Nenudila jsem se ani chvilku, již od začátku nás příběh udržoval v napětí a opět zde proběhly doopravdy nečekané zvraty.

Musím přiznat, že jednu část jsem začala trochu tušit, ale vůbec mi to nevadilo a stejně pro mě konec byl wow v jiných ohledech.

Jak už jsem psala u předchozího dílu, tak mohu jen a jen doporučit. Obzvlášť pokud milujete upíry, čarodějnice, démony a podobné bytosti. Pokud hledáte napínavé, ale přitom oddechové fantasy, tak u téhle série nešáhnete špatně.

⭐ 4.5/5

Luigi1

Pokračování nezklamalo a moc se mi líbilo ikdyž jednu chvili jsem se Sophii nesouhlasil a pěkně jsem vyčinil,ale pak jsem se zklidnil a četl jedním dechem.Doporučuji

marie2577
14.10.2021

Bavilo i kdyz 1. Dil lepsi tento take zahral . Prijemne

DvěTéčka
29.04.2021

Přečteno během 2 hodin, nešlo prostě přestat! :3

Veronika33
10.03.2021

Druhý diel až na trochu nudnejší začiatok, tiež pekne odsýpal. V príbehu sa ocitli ďalšie nové postavy, niektoré sympatické, iné menej. Záporňákov som odhadla ihneď, takže som nebola veľmi prekvapená ako sa to vyvinulo. Knihu som si však aj napriek tomu užila.

AniDi
16.01.2021

Bezva pokračování. Ani druhý díl neztratil jiskru! Těším se na závěrečný díl.

Veronikados
31.10.2020

S tímto dílem to bylo trošku horší. Problém byl že byly jiné knihy které jsem četla a k této jsem se nechtěla vrátit. Když jsem to udělala, byla jsem ráda že je za mnou. Nebyla špatná, ale mrzelo mě že jsem se v tom nenašla, je to holt pro mladší čtenáře a mě tam chyběla jakási pořádná zápletka. Ano, pořád mě milostný trojúhelník bavil a pořád mi příběh přišel moc zajímavý, to i kniha. Doporučuji, ale opravdu spíše mladším čtenářům. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

Scathia
21.09.2020

O půl hvězdičky silnější, než první díl. Příjemná oddychovka na jedno odpoledne.