Démon z Hex Hall

Démon z Hex Hall obálka knihy
Mé hodnocení:

Druhý díl z knižní série Hex Hall. Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla... Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114117/demon-z-hex-hall-36k-114117.jpeg 4.4612

Hex Hall 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Demonglass, 2011

Kniha Démon z Hex Hall

Veronika33

Druhý diel až na trochu nudnejší začiatok, tiež pekne odsýpal. V príbehu sa ocitli ďalšie nové postavy, niektoré sympatické, iné menej. Záporňákov som odhadla ihneď, takže som nebola veľmi prekvapená ako sa to vyvinulo. Knihu som si však aj napriek tomu užila.

AniDi

Bezva pokračování. Ani druhý díl neztratil jiskru! Těším se na závěrečný díl.

Veronikados
31.10.2020

S tímto dílem to bylo trošku horší. Problém byl že byly jiné knihy které jsem četla a k této jsem se nechtěla vrátit. Když jsem to udělala, byla jsem ráda že je za mnou. Nebyla špatná, ale mrzelo mě že jsem se v tom nenašla, je to holt pro mladší čtenáře a mě tam chyběla jakási pořádná zápletka. Ano, pořád mě milostný trojúhelník bavil a pořád mi příběh přišel moc zajímavý, to i kniha. Doporučuji, ale opravdu spíše mladším čtenářům. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

Scathia
21.09.2020

O půl hvězdičky silnější, než první díl. Příjemná oddychovka na jedno odpoledne.

stelloušek
08.07.2020

Stejně jako první díl se mi to moc líbilo. Bylo to napínavé, ale i romantické. Když jsem knihu četla, úplně jsem se do příběhu vžila. Strašně se těším, až si přečtu poslední díl. Jinak obálka je krásná, jako v předchozím díle...

Kyta
09.04.2020

Druhé pokračování Hex Hall mě celkem potěšilo. Narozdíl od jedničky jsem věděla, co od autorky čekat a rozhodně mě nezklamala. Píše tak, jak jsme na ní zvyklí - k věci a zbytečně nic neprotahuje - to je taky důvod, proč je kniha tak krátká.

Nový díl přináší i nové prostředí a postavy. Myslím si, že z nápadu nového prostředí Anglie šlo vytěžit ještě více. Nemluvě o využití Itinerisu - to mělo velký potenciál. Ale jak už jsem zmínila, autorka zbytečně nic neprotahuje a nenapíná čtenáře. Z nových postav Nicka a Daisy jsem neměla moc dobrý pocit, připadali mi zkrátka jako praví démoni. Na druhou stranu Sophiin otec byl sympatický, věděl, co dělá.

Vztah mezi Sophie a Archerem hraje v příběhu významou roli. Dodalo to knize takový hezký nádech. Od začátku jsem věděla, že Archer není takový padouch, jakého se autorka snažila vykreslit. Sophie je do něj pochopitelně zblázněná a chová se tak, jak bych očekávala od sedmnáctileté dívky. Popravdě bych se chovala stejně, přestože to bylo trochu nezodpovědné. Jejich vztah mi připomínal Romea a Julii. Sophie se stále drží svého sarkasmu, který začíná být pro tuto sérii typický a bez kterého by to nebylo ono. Sophiiny poznámky odlehčovaly různé situace a autorka je neváhala použít ani tam, kde by se to normálně nehodilo.

V knize jsou jisté nesrovnalosti jako fakt, že Sophie neumí používat své schopnosti a když je potřebuje, nedělá jí problém je využít. Kniha stejně jako první díl končí otevřeně, což nabádá k tomu začít číst hned trojku. Já jsem celkem spokojená - tato série není nijak světoborná, ale zaujme čtenáře a ti se u ní rozhodně nebudou nudit.

Nika320
06.11.2019

pěkné, zajímavé, napínavé :)

Kacennnka
04.11.2019

Moc jsem doufala, že Rachel bude pokračovat ve stejně výborných stopách jako v prvním díle, ale bohužel jsem byla zklamaná. Přesto tuhle sérii doporučuju, protože je to oddechové a miloučké čtení, které vám rozhodně rozjasní svět. Nicméně není to ani nic výjimečného, z čeho byste si sedli na zadek. Autorka je vtipná, nápaditá a je vidět, že psát umí (alespoň podle českého překladu soudě), ale až moc často jsem v příběhu našla mezery. Ne tak markantní, aby se nadaly překousnout, ale moc nadšená jsem z toho nebyla.