Démon z Hex Hall

Druhý díl z knižní série Hex Hall. Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla... Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114117/hex-hall-demon-z-hex-hall-F9t-114117.jpg 4.4538

Hex Hall (2.)

Demonglass (2011)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

deedulka

Nebylo to špatné, ale první díl mne zaujal více. Nemělo to takový spád a pro mne se příběh docela táhnul. Nedařilo se mi do knihy pořádně začíst. Uvidíme, co budu říkat na třetí díl.

Laughtubbe

Páni! Druhé díly z trilogie bývají kamenem úrazu. Vždy budou ve stínu dílu prvního a předvojem dílu třetího, tudíž posledního. Bývá to taková ta vábivá část příběhu před tak očekávaným koncem. Ale! Bylo to krásné a plynulé pokračování. Nic co by čtenáře odradilo. Akce střídala vtip a to si troufám myslet, že má rád každý. Nebyla chvíle, kdy bych knihu odložila, když nepočítám oběd :). Opět přečteno za den a půl. Doporučuji !!!!!

šneki

Ne tak dobré jako první díl, ale stejně celkem čtivé.

Devil-Ivet

Hodně čtivé a vtipné. Trochu akce, nějaké zvraty a překvapení. Bavila jsem se víc jak u prvního dílu.

Veveruškaaa
23.11.2017

Musím říct že, je to super pokračování. Trochu to tam s tím Calem té romantiky bylo, ale ne moc.. spíš ten Archer mě tam štval :-D
Jinak jsem knížku hltala, četla se dobře a sama. Sophie je fajn holka. I Jenna.

Lucieza2002
05.11.2017

Něco jsem čekala.. Něco ne. Nečekala jsem ani, že se tak vžiju do hlavní postavy. Knížku jsem doslova hltala. Jdu na třetí díl.

Turmee
08.09.2017

Obstojný druhý díl, který mě i přes svou předvídatelnost bavil stejně jako první. Slupla jsem celou knížku jako malinu a chystám se na tu poslední.

boucner
01.09.2017

Taková průměrná fantasy, neurazí, nenadchne, semtam pěkný sarkasmus.

Pamima
31.08.2017

Oddechová knížka na letní prázdniny.

jolca-jolly0953
17.07.2017

Tak druhý díl jsem přečetla během pár hodin :-D nedalo se odtrhnout. Teď hurá na ten třetí.

Dakarianna
16.04.2017

Přečteno za jeden den, takže snad není třeba nic dodávat:)

TerraNova
18.02.2017

Super, tenhle díl mě bavil. Přečetla jsem ho za necelé tři dny a pořád se tam něco dělo až moc na to, abych tu knihu mohla odložit. :) Vrhám se hned na poslední dílek.

Jůšo
31.12.2016

Prostě paráda! Ještě víc magie a tajemna, prostě knížka, která bavila od začátku až po poslední stránku. Hned se musím pustit do dalšího dílu, protože jsem neskutečně zvědavá, jak si Sophie se všemi problémy, co na ni číhají, poradí. :D

KaileyBlot
27.12.2016

Tak to bylo něco! Řeka bych, že snad i lepší, jak první díl. A to je co říct, protože první díl byl úžasnej.
Tohle mělo víc napětí, tajemna... prostě všeho.
Tuhle sérii jsme si strašně oblíbila. Uvidím teda ještě jak poslední díl, ale věřím, že ani ten mě nezklame.

venacava
10.10.2016

Tato autorka mě dokáže rozesmát...o vtipny sarkasmus není v knize nouze :). Druhý díl se mi líbil stejně jako první...velice prijmne čtení, které vám o 100% zlepší náladu.

Lokina
05.10.2016

Ani na podruhé kniha nezklamala. A i když se to neodehrávalo na Hex Hall, určitě to ději nesebralo kouzlo, které čarodějnické školy mívají. Kniha se četla takřka sama, opět množství zvratů, vtipných dialogů a to díky skvělému a pochopitelnému stylu autorky. Hltala jsem doslova každé slovo a konec jsem přečetla jedním dechem. Za mě opět příjemná, čtivá relaxovka ;-) Tak šup na třetí díl.

ChciOdŽivotaVíc
03.10.2016

Musím uznat, že jsem skoro až překvapená, jak se mi ta kniha opět líbila. Nejde o žádnou náročnou literaturu a když si čtete za účelem odpočinout si, myslím, že tahle celá série je skvělá volba. Autorka píše neuvěřitelně čtivým stylem, takže vám kniha pod rukama doslova mizí. Děj je zajímavý a i když je v mnoha částech předvídatelný, Postavy jsou opravdu plastické.
Prostě musím říct, že tahle autorka mě jednoduše baví a přála bych si, aby napsala více knih.

BarkaS
13.09.2016

Není to žádnej Oscar Wilde, ale není to vůbec blbý, má to švih a kdo si chce přečíst něco lehkého, nezatěžujícího a má rád fantasy (a je ženského pohlaví), tak si to určitě užije. Skoro lituju, že toho Hawkins nenapsala víc.

Alethea_k
07.08.2016

Akce od začátku do konce. Děj, který se snažíte předvídat, ale vždy se vaše nejhorší předtuchy vynásobí tisícem. Příběh, od kterého se nejde odtrhnout a nejde přestat. Okamžitě jdu číst další díl, abych věděla, jak to celé dopadne. :)

Dela90
06.08.2016

Druhý díl byl dle mého názoru hodně nabytý akcí, napětím a taky dobrodružstvím. Ocenila jsem hlavně to, že se děj odehrával mimo školu. Což byla pro mne příjemná změna. Byl to samý zvrat za zvratem, chvílemi jsem musela číst některé pasáže dvakrát, aby jsem si udělala přehled ve jménech. Nicméně kniha i všechno co se v ní stalo se mi v celku líbilo, ačkoliv ten konec byl hodně smutný, doufám, že třetí díl dá trilogii tu správnou třešničku.

MayaBu
02.06.2016

Jako první díl - čtivé, zábavné, kouzelné.
Mám ráda Sophii, Cala i Jennu a teď se k nim přidal i Archer, kterého jsem v prvním díle téměř nenáviděla. Přijde mi neuvěřitelné, kolik zvratů v knize je, někdy mi až přišlo, že je vždy jeden na konci každé kapitoly. Série začíná být temnější, postavy tajemnější, jsem zvědavá, jak to skončí.

pink_ivy
31.05.2016

I tento díl se dobře četl, zápletka se pořádně rozjela, ale líbilo se mi to o něco méně než první. Bylo to takové temnější, scenérie Sídla se mi nelíbila tolik jako Škola. K postavám mám i nadále neutrální přístup, nikdo mě tam nijak zvlášť neirituje, ale zároveň mě ani nikdo příliš neokouzlil. 3*

SeverusSnape
16.05.2016

Tento díl se mi asi líbil nejvíce.
Odehrával se mimo Hex Hall,takže o akci tu nebyla nouze.

Liana
18.03.2016

Uf, napínavejšie ešte ako prvý diel. A skončilo to tak, že som šťastná, že mám doma hneď aj tretí diel, lebo by som to psychicky asi nezvládla. Samozrejme to usekla autorka v tom najnapínavejšom.
Na tejto trilógii sa mi strašne páči štýl humoru (neskutočne sa na tých hláškach bavím), kniha je napínavá od začiatku po celú dobu čítania, navyše sa každá kapitola končí tak, že chcem vedieť čo bude ďalej a tak musím začať čítať ešte ďalšiu kapitolu a potom ďalšiu... nedá sa prestať až kým nie je koniec. Odporúčam.

rarášek
07.03.2016

Moc se mi tenhle díl líbil. Byly tu nové postavy jako Daisy a Nick, kteří byli záhadní a zajímaví a moc se mi líbil, proto jsem nešťastná z toho, jak to s nima ke konci dopadlo, členové Rady, sestra Lara Casnofová a Sophiin otec, kterého jsem si hodně oblíbila. Nové okolnosti kolem Cala a Sophie mě překvapili, ale nějaká ta zápletka k tomu musela dojít. Líbí se mi, že pokračuje románek mezi Archerem a Sophií. Konec byl velice napínavý a smutný. Obálka zase velice pěkná. Těším se na závěr. :)

Luciluc
07.03.2016

Skvělý díl, ještě o něco lepší než díl první. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo tam vše - humor, sarkasmus, skvělé hlášky, vtipné situace, napětí, spád, tajemno, zvraty, romantika..Hodně jsem si oblíbila postavu Cala, Archera mám taky hodně ráda, ale asi bych byla radši, kdyby byla Sophie s Calem. Postavy Nicka a Daisy super ("V žádném případě se mi nechtělo strávit večer mezi Prodigiem se dvěma démony, z nichž jeden byl očividně labilní" :D) Sophiin táta na mě v prvním díle neudělal moc velký dojem, ve druhém díle jsem si ho ale oblíbila, takže mě mrzelo jak to s ním nakonec dopadlo. Velice se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

šipulka
29.01.2016

Už se těším na třetí díl.

Annie23
23.12.2015

Tahle série je lepší a lepší. Nemůžu se dočkat posledního dílu :-)
Když si ji přečtete rozhodně se od ní nedokážete odtrhnout. :-)

Linu
06.12.2015

Tak tahle kniha byla opravdu bomba!! Nemůžu se dočkat až konečně vezmu do ruky poslední díl!

stepka3765
10.10.2015

Druhá knížka se mi líbila možná ještě víc než první :) Ihned jdu na další díl :D