Můří deníky

Můří deníky

Šestnáctiletá hrdinka, žijící v luxusní internátní škole, si zapisuje do deníku sve nejtajnější myšlenky. Ovládá ji stále rostoucí posedlost spolužačkou, se kterou sdílí ložnici, Lucy Blakeovou, a nemyslí na nic jiného než na její přátelství s novou žákyní Ernessou, tajuplnou, náladovou bledou kráskou s uhrančivým pohledem. S Ernessou jsou spojeny ponuré klepy, podezření a tajemství i řada hrozivých nehod. Školou se šíří hrůza a Lucy už neví, co je skutečnost a co je jen výplod zjitřené představivosti. Tajuplná, hrůzná atmosféra v sobě spojuje všechny děsy, touhy a úzkosti dospívání. Středobodem deníkových záznamů je jediná otázka: je Ernessa skutečně upír, nebo vypravěčka uvízla v horečnatém světě vlastní fantazie? 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88751/muri-deniky-88751.jpg 3.1109

The Moth Diaries (2002)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

lailaj
08.10.2017

Moc mě to nechytlo, ale dočetla jsem to. Na konci jsem měla pocit, že mi něco uniklo a nebyla jsem si jistá, jestli byla hlavní hrdinka cvok, lehce paranoidní nebo se mělo jednat o fantasy s upíry. Nakonec ani nevím, jestli ty postavy umřely a nebo si to hl. hrdinka vymyslela a jestli Ernesa byla skutečná nebo jen část podvědomí hlavní hrdinky

Sardothiem
24.09.2017

Já nemám slov. Knížka ve mě vyvolala spoustu pocitů a když jsem ji dočetla tak jsem se z ní musela vzpamatovat, tudíž jsem asi 5 minut seděla na posteli a koukala do blba. Jsem z ní hotová ještě teď :D filmová verze za to též stojí :)

carollfu
05.09.2017

Hodně kontroverzní kniha. Přišlo mi zajímavé, dívat se tímto způsobem do hlavy někomu jinému, ale někdy jsem se v tom šílenství upřímně ztrácela. Kniha se mi však četla velmi dobře, oceňuji její poetickou část a rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla.

Dakarianna
26.07.2017

Knihy jsem se trochu bála kvůli špatnému hodnocení, ale byla naprosto dokonalá. Sice má autorka trochu zvláštní styl psaní, ale po pár stránkách se začtete a už knihu nepustíte. Hlavní hrdinka prochází něčím šíleným a mění se. Den ode dne je paranoidnější a šílenější. A to je neskutečně zajímavé sledovat. Knížka není dlouhá, za chvilku je přečtená a je to ten typ, co se vám usadí do hlavy, i když ji zrovna nečtete. Za mě 5/5.

Kira128
25.07.2017

Zajímavý a především působivý příběh napsaný deníkovými záznamy, jenž vás sice v mnohém zaskočí a nebudete ho chápat, avšak nedokážete se od něj odpoutat. Kdybych chtěla a nebylo u mě zvykem se u názoru na knihu pořádně rozepsat, to dlouhé souvětí by jako hodnocení bohatě stačilo. Ten, kdo už mě ale zná lépe, ví, že toto já neudělám.
Pokud mám být upřímná (což by asi nebylo od věci, jestliže mám dílo zhodnotit), jsem mile překvapená. Vskutku jsem nečekala, že se do děje knihy tak rychle ponořím. Vlastně jsem ani netušila, že bude tak velký problém odložit Můří deníky z ruky.
Zde mohou být spoilery, takže pozor!
Když jsem si přečetla předmluvu, dosti mě zaskočilo, že tento deník si opravdu někdo vedl. Že jde o přesně stejný deník, jenž si vedla autorka této knihy. Že jsou v něm jen změněná jména a poupravené prostředí.
Málem mi také ukápla slzička, například při smrti Dory. Ta mi nějakým zvláštním způsobem přirostla k srdci.
Asi v půlce deníku jsem naprosto přestala chápat myšlenky hlavní hrdinky. Udivovalo mě to, dělala tak ukvapené záběry, až mi nad tím zůstával rozum stát.
Tady by spoilery měly skončit!
Musím uznat, že kniha se skutečně dostane člověku pod kůži. Nevím, čím to přesně je, ale na mě tak působí. Myslím, že o celkovém příběhu budu ještě dlouho uvažovat.
Zlatý hřeb to není, ale i tak je to velmi dobré, poučné, poutavé a zajímavé. Mohu doporučit všem a především lidem, co se chtějí zamyslet nad svým životem.
Dnes to tedy bude za čtyři hvězdy.

Veronika33
02.07.2017

Kniha bola nezaujímavo a nudne písaná,az bol boj dočítať ju. Vôbec ma nebavila.V podstate v polovici knihy som sa strácala v "deji", ak tam nejaký bol.

Tessina
25.06.2017

Velmi zajímavá kniha, která zaujme svou surovou upřímností ohledně soužití dívek na internátu a posedlostí hlavní hrdinky svou kamarádkou.

kamolka
28.04.2017

Tato kniha nejde moc dobře popsat. Pro mě bylo docela těžké se ze začátku začíst, nejsem zvyklá na deníkové záznamy. Asi po půlce knihy mě to konečně vtáhlo. Kniha je opravdu zvláštní. Z deníku jde velmi dobře poznat, jak je hlavní hrdinka posedlá svou kamarádkou a postupně z toho začíná šílet až se z toho nakonec zblázní.

Elsa14
13.04.2017

Z této knihy mám velmi zvláštní až smíšené pocity. Na jednu stranu zajímavý příběh, který ale kazí to, jak se dívky na internátu chovají. Strašně mi to vadilo. Ani nedokážu nic víc napsat, nejde to.

evca7271
05.04.2017

kniha se me libila,ale neco me prislo az moc prehnane.

sarahmoon
15.03.2017

Dvě slova... zvláštní a poutavá.
Tato kniha je po dlouhé době úplně jiná než knihy, na které jsem zvyklá. Je zahalena tajemstvím, které Vás neopustí dokud knihu nadobro nezavřete. (U mě ještě déle.) Autorka knihu psala způsobem ne zcela jednoduchým a mírně zmateným i toto pomáhá knize v její jedinečnosti, proto mě v blízké době čeká rekapitulace. Předpokládám, že při dalším přečtení z ní budu mít daleko intenzivnější pocity.
...A nejspíš přidám další hvězdičku :o)

LucyJec
05.03.2017

Ke knize se vždy s odstupem času ráda vracím a vždy v ní najdu něco jiného. Opravdu stojí za přečtení. Možná, že tím nevyřčeným tajemstvím, které celou knihou putuje je právě tak jedinečná a jen tak se neomrzí.

kamiknedlova
26.02.2017

Tato kniha ve mně vyvolala zvláštní pocity. Vlasně ani nevím jestli se mi nakonec líbila nebo nelíbila. Kniha je psaná formou deníku a to mě na ní velice zaujalo. Nakonec se ale musím přiklonit ke skupince lidí, kteří byli s knihou spokojení. Tajemno, které se mi vybavovalo při čtění, mě naprosto uchvátilo. Ještě lepší pocit bylo, na knihu narazit za opravdu skvělou cenu a následně si jí i díky tomu koupit a přečíst. Hlavní hrdinka psala přesně to, co se jí v tu chvíli vybavilo (předce jenom o tom je ten deník ne?) a to je ten správný text pro mě. Přes určité části, kde jsem knihu tak moc nehltala, jsem spokojena s jejím přečtením. Díky tomu ji i doporučuji.

Lokina
29.09.2016

Já nevím jak ostatní, ale mě kniha zaujala. Ten mrak tajemnosti vznášející se nad příběhem mísený s dívčím světem. Ten pocit, kdy nevíte, jestli je to realita či plod fantazie. To se mi na knize líbilo, že příběh není daný, jestli je to tak nebo tak. Každý si může vytvořit vlastní názor, myšlenku, na to, jak to autorka vlastně zamýšlela. Takže za mě kniha určitě stojí za přečtení ;-)

Sireen
25.05.2016

Knížka je skvělá, ovšem asi není úplně pro ty, kteří potřebují mít všechno naservírováno přímo pod nos a jsou líní přemýšlet :)

Smiley96
25.04.2016

A mě se knížka líbila. Faktem je že se člověk musí velmi soustředit aby jí pochopil, ale dala se přečíst. Jinak film také není špatný.

Beovulfak
11.05.2015

Přes negativní komentáře jsem si knihu koupila a udělala jsem dobře. Líbila se mi moc, nemohla jsem se odtrhnout.

useless-girl
19.04.2015odpad!

Dočetla jsem snad do poloviny? Ani ne... Prostě nezaujala.

DK197
14.11.2014

Tahle kniha je jednou z těch, na které se nezapomíná. Je trochu zmatečná, ale to vzhledem k tomu, co se dozvíme o hlavní hrdince a okolnostem, je víc než pochopitelné.
Hodlám se k ní ještě někdy vrátit a pochopit ji ještě o nějaké to procento víc.

barulina1
09.10.2014

Kniha byla hodně zmatená.Konec jsem vůbec nepochopila podle mě by to mohlo ještě pokračovat.Ale jinak slušná kniha ne že by se mi nelíbila.Myslím že chyba byla taky v tom že spisovatelka Rachel Kleinová nezmínila jméno pisatelky deníku.To mi hodně vadilo.

patricka
10.05.2014

Všude čtu na tuhle knížku špatné recenze. Ale já jsem z ní naprosto unešená. Teď ji čtu po druhý. Na jednom webu jsem četla, že příběh není takový "že by jste se od něj nemohli odtrhnout", ale přesně tohle se stalo mně, opravdu se od něho nemůžu odtrhnout.
Příběh mě naprosto fascinuje.

Karča H
28.03.2014

Záčátek a střed knihy byl velice nezáživný proto jsem tuhle knížku četla asi rok vždy jsem ji totiž odložila. Mám velice ráda knihy o upírech ale tohle byla zetím ta nejhorší:(

Wendysek
31.10.2013

Taky jsem se v některých pasážích ztratila, ale nebylo jich zase tolik, aby celou knihu úplně znehodnotily. Je krásné, jak si autorka umí pohrát s fantazií a náznaky logického vysvětlení. Krásně zde lze vypozorovat začínající psychózu, která je způsobená nejenom ztrátou blízkého člověka ve smyslu jeho smrti, ale i člověka, který sice zůstal, ale jako by také odešel, když ho hlavní hrdinka nejvíce potřebovala.
Namane se tedy otázka: nikomu z vás se ještě nestalo (podle komentářů mluvím asi zejména k dívkám), že byste zažily podivný sled náhod a okolní svět vás natolik tížil, že byste si doslova přály, aby to nebyly obyčejné náhody? :o) Nepřemýšlejte nad formou, ale nad obsahem, to je to podstatné u každého sdělení, i když jsou díla, u kterých forma velmi snadno odradí, ačkoliv myšlenka stojí za to, to je pravda...

DajaF
01.02.2013

Celé mi to přišlo strašně zmatené, nápad byl dobrý, ale hrdinka mi připadala, že vůbec neví co chce...jsem ráda, že už to mám za sebou...

Enefersis
29.01.2013

Po všech těch negativních recenzích jsem čekala kdovíjakou hrůzu, ale nakonec jsem byla poměrně příjemně překvapená. Knihu bych nehodnotila jako dobrou nebo špatnou, spíš jako... zvláštní. Téma upírů je sice ohrané, ale tady se jako ve většině případů nejedná o lovestory, ale snaží se upíry zobrazit v nepříliš idylickém světle. Navíc mě zaujaly citáty filozofů a zajímavé úryvky z jiných knih, kterých je tam požehnaně. Musela jsem mít po ruce tužku a papír, abych si mohla zapsat čísla příslušných stran a později se k nim vrátit. Jen jsem moc nepochopila konec- ale všechny nesrovnalosti se dají logicky vysvětlit tím, že hlavní hrdinka to nemá v hlavě úplně v pořádku. :D
Můří deníky bych tedy předem určitě neodsuzovala, za zkoušku nic nedáte.

dqenisa
05.07.2012

Tenhle příběh se dobře čte, ale jak sama autorka píše hlavní postava se ztrácí ve svých přadstavách. Tak nějak jsem se ztrácela i já v ději knihy. Nenapsala bych aby jste si jí nekupovali, klidně si ji kupte, ale počítejte s tím, že se možná v tom příběhu nevyznáte.

holy
15.05.2012

Sice jsem tuto knihu jeste nečetla ale viděla jsem film a i když nebyl v čestině ani nemněl titulky v cz tak se dalo lecos pochopit a tak mě zaujal že sem si objednala knihu už se moc tesím až si ji přečtu!

Mishwaa
01.04.2012odpad!

Samozřejmě nikomu nemohu radit, co má číst, ale nemohu se zbavit dojmu, že tato kniha měla vyjít před dvaceti lety, pak by to možná bylo v pořádku. A že je cílová skupina této knihy "Děti a mládež", tím je to pohřbeno naprosto.