Všemi dary obdarovaná

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila? Zfilmováno v roce 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295704/vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4.3270

Všemi dary obdarovaná (1.)

The Girl with All the Gifts (2014)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Host

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zombie horor, kde ani jednou nepadne slovo zombie a není to ani moc strašidelné. Musím říct, že seržant Parks i slečna Justinová mi byli od začátku sympatičtí, o zbytku týmu se to říct asi nedá. Postava Melanie mohla být využita trochu akčněji, ale to by asi do pojetí příběhu úplně nepasovalo.

obrobr

Vynikající kniha , napínavá zombiáda

Layyen

Za ten konec a nejen za nej 5* maloktera knizka konci jinak nez obyc. happy endem kdy jsou zombie porazeny a tady to je proste jinak, celkem jsem se do pribehu vzil a za dve odpoledne byl pryc..

Lea

U příležitosti vydání Chlapce na mostě jsem si všimla, že Všemi dary obdarovaná ode mne ještě nedostala komentář :)
Hmm. Kolem knížky jsem nějaký čas kroužila, protože se mi nepozdávala obálka a říkala jsem si, že ten název maskuje něco hrozně plytkého uvnitř. Pak mi ji ale pár přátel, recenzentů, doporučilo a vtom byla e-kniha ke všemu ve slevě, tak jsem se do ní pustila. Četla jsem ji pomalu dnem i nocí (no jo, jsem zkrátka pomalejší čtenář) a někde mezitím jsem se dostala do knihkupectví... a dočetla ji v tištěné formě, protože jsem se prostě těšila, až ji budu půjčovat lidem okolo sebe.
Jak já zombie ze všech hororových postav snáším asi nejhůř, tak zde mi díky propracovanému ústřednímu ději sedly do noty. Při čtení jsem dokonce po očku pomrkávala na Google maps, kde se nachází tábor, kudy vedou hlídky a kde jsou nebezpečné zóny, kam mají přeživší dojít a přes co je trasa povede. V tomhle případě díky autorovi za dokonale zpracované "reálie".
A nejen tím to bude, že se mi příběh tak líbil. Je to právě tou přidanou hodnotou - dívkou, která je napůl dravec bez svědomí a napůl malá holka, která chce to, co všechny děti chtějí.
Plusové body přidávám za ten konec, který mě správně dojal i namíchnul zároveň, a těším se na Chlapce.

koubin007

zcela se priklanim ke komentari =tsal=, je to tak nejak vsehochut, kokteil s docela slusnou atmosferou, napadem, psychologii postav a dejem. Ale proste tomu neco malinko chybi. At si kazdy udela nazor sam, tenhle unikovej zanr me proste bavi a bavit me bude i dal, ale Melanie me brala dokud byla na zakladne privazana k zidli a hrala si s vlastnima myslenkama, po prepadni zakladny uz se jednalo o klasickou klise post apo honicku utekacku ve stylu 28 dni pote, jenze psanou jakoby pro deti, takze zadny nervy, strach ani ultra violence.
Osobne ale mnohem lepsi nez treba Mycelium to byla uplna brecka pro deticky z panelaku.
Z tohodle zanru bych ale mnohem radsi sahnul po necem jako Silo, nebo Metro 2033. Den Trifidu je neprekonatelny, ale pro mnohe uz zastaraly.

tsal

Všemi dary obdarovaná je taková Chytrá horákyně - ani nahá, ani oblečená, ani pěšky, ani na voze. Nedočkáme se ani survival hororu ve stylu série Resident Evil, ani se neustále neptáme, jestli je důležitější morálka nebo přežití, jako v Živých mrtvých, ani se nezamýšlíme nad civilizací, jejími chybami a klady jako ve Dni trifidů. Ono to tam tedy všechno je, ale tak na půl plynu a vlastně o to vůbec nejde. Kniha je totiž hlavně o tom, jak jedna malá divná holka chce, aby ji lidé měli rádi. Trochu takové rodinné road movie. Zabaví to, nenaštve to, napsané je to vcelku dobře, byť ne výrazně, ale pochybuji, že si za půl roku na cokoliv vzpomenu. Tři hvězdy za celek a půl za to, že se autor nebál dotáhnout jednu ideu až do konce. V tom nemastném neslaném krvavě bezzubém neutrálu mě to fakt překvapilo.

Nel.K.

Díky červnové audioknižní příloze časopisu Pevnost Plus, se mi dostalo do rukou mé první postapokalyptické zombie čtení (nebo spíš poslech :) ).
Začátek příběhu odsýpal pomalu a zdál se mi místy přitažený za vlasy, ale když jsem přišla na to, proč se s dětmi jedná tak, jak se s nimi jedná, změnila jsem názor a naopak mi vše přišlo velmi promyšlené. Potom už celý děj chytil ten správný spád.
V průběhu příběhu autor čtenáře dobře obeznámí se vším, co a proč se stalo.
Mně se líbila celková promyšlenost příběhu, neokoukaný děj, ale nejlepší na tom celém byl konec, nečekaný a velmi odlišný..

jiri8548

Dostal jsem jako audioknihu a byl jsem spokojený. Kniha má spád a slušný příběh. Interakce dítěte s "učitelkou" je fajn a i další postavy jsou vcelku slušně vykreslené, bohužel mi scházejí dějové zvraty které překvapí. Jediná věc kterou jsem nečekal byl závěr... Hodnocení je tak na 75%

Renyem88

Za mě hodně dobrý. Mike Carey nezklamal, Mike Carey umí. Je to takový zombie post-apokalyptický road trip, který měl hlavu a patu. Přečteno docela rychle, až je mi líto, že už si víc o Melanie nepřečtu....Asi nemám, co bych vytkla. Jsem zvědavá na druhý díl.

Aaliyan

Přesněji ... 3,5 hvězd. Kniha je velmi dobře napsaná. Na jejím začátku jsem byla z celého příběhu opravdu nadšená. Námět byl super a zápletka mi také přišla zajímavá a těšila jsem se, až se dozvím podrobnosti. Není to vůbec hloupá kniha, ba naopak. Je to propracované, promyšlené ... a to i přesto, že v ní vlastně figurují už tolik ohraní zombie. Tedy, pardon, hladovci. Zkrátka, jde o knihu na úrovni. Ale u mě se něco cca v polovině příběhu zlomilo - začala jsem se nějak nudit. Měla jsem dojem, že se tak nějak všechno zastavilo a točí pořád dokola ... ale, musí se nechat, že byly také stránky, které jsem zhltala. Knihu ale určitě doporučuji. Věřím, že každý milovník postapokalyptických knih ji shledá zajímavou.

PeťkaW.

Po knize jsem sáhla hlavně ze zvědavosti. Hororové sci-fi, hlavní hrdince je deset a ještě zombíci? To nebude pro mě- říkala jsem jsi. Ale člověk má zkusit všechno a když byla zrovna volná v knihovně, brala jsem to jako znamení a vzala ji domů. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Téma apokalypsy je tu výborně vysvětlené a podané tak, že dává smysl. To samé vznik hladových zombíků a celé nákazy. Neokoukané, promyšlené, výborně podané - a to se cení! Stejně tak charakteristika postav, kterou by mohli dávat češtináři jako příklad v hodinách slohu. Děj plyne hladce, jazyk je hodně čtivý a vy prostě chcete vědět, co bude dál. Nemůžu říct, že bych si z knihy úplně sedla na zadek, ale vesměs jsou dojmy mnohem lepší, než jsem čekala a Všemi dary obdarovaná je příkladem toho, že nejsou 3 hvězdičky, jako 3 hvězdičky. Tohle je opravdu silný nadprůměr a já jsem ráda, že jsem svou zvědavost poslechla a knihu si půjčila ;)

devildeny

Podle mého knize nic nechybělo, poutavě psaný postapokalyptický příběh, perfektně vybarvené charaktery postav. Líbila se mi odborná stránka knihy a částečné čerpání ze skutečnosti ohledně houby Ophiocordyceps. Nevydržela jsem to a ještě před dočtením jsem zkoukla filmové zpracování, které mi oproti knize připadalo dost nedotažené a nenašla jsem v něm poselství, které jsem našla v knize.

Lenka40

Tak po delší době se ke mě opět dostala kniha s tématem zombie. Musím říct ,že příběh ,který prožíváme s Melanii se mi velice líbil. Příběh je trochu jiný ,než taková ta zombie klasika a o to víc vás kniha lákala ke čtení.
Takže shrnuto podtrženo velmi čtivý, zajímavý a originální příběh s koncem, u kterého mi ukápla i slzička.

Schary

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, většinou si je tady totiž vybírám podle recenzí. A toto neplánované rande se zombie dětma nebylo vůbec špatné!!!

Hendrychova.K

Úplně jiný pohled na zombie apokalypsu. Takový, řekněme opačný. Ale z konce mi bylo trochu úzko.

Danago

Pro mě skvělá sci-fi nebo fantazy jak kdo chce. Čtu tento žánr docela málo, ale tato knížka se opravdu povedla. Kniha mě vtáhla do děje. Je napínavá a dokonce má v sobě i skvělý humor. Na některých místech jsem se opravdu od srdce zasmála. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a ta je i dokonala namluvená.

markyticka

Nemám ráda horory, ale svět plný hlodavců mne zaujal. A pak jsem na x-té straně zjistila, že se nejedná o malé savce, ale o nemrtvé hlAdovce... Střed knihy byl trošku slabší, musela jsem se trošku nutit pokračovat, ale naděje, že to pro lidstvo dopadne přece jen dobře mne hnala dál a konec mne strhl úplně... Od dočtení nemohu na tu knihu a příběh přestat myslet, chybí mi Eddie, a doufám že se mu narodí Marie...

TipsyChipsy

Příběh z říše pohádek pro dospělé. Na odreagování asi dobré, asi jako pustit si horor po 22 hodině...

Dorrinka

Nemám moc ráda horory, post-apo, knihy o budoucnosti a už vůbec ne zombíky. Ale tahle kniha je jednoduše naprosto dokonalá a vtáhla mne od prvního odstavce, vyždímala ze mne celou paletu emocí a způsobila dokonce šrámy na mém poklidném manželství, když jsem se v pokročilém věku totálně zamilovala do fiktivní postavy. Seržant Parks by měl být navržen na titul nejvíc sexy drsňáka s jizvou přes obličej v dějinách literatury! No - ještě mě to zjevně nepřešlo.
Napínavá, akcí našlapaná knížka, co vás nenechá ani chvilku odpočívat (a ještě týden po přečtení budete v noci na WC chodit vystrašení jak malí skauti). Doporučuji!

Veronika33

Tématiku zombie ja veľmi môžem a toto spracovanie a jej poňatie bolo niečo nové, nevšedné. Kniha sa veľmi dobré číta, je pútavá. Odporúčam všetkým zombie nadšencom!!!!

Rowana

Poslouchala jsem knížku jakou audioknihu. Absolutně mě nelákají jakékoliv zombie příběhy, ale tenhle mě zaujal svým popisem. Pustila jsem si to spíš ze zvědavosti, pak jsem zdráhavě poslouchala dál a dál, až jsem zjistila, že mě vyprávění pohltilo.
Pořád nemám ráda téma zombie, určitě nezačnu vyhledávat další knížky na toto téma, ani pátrat po filmech či dávat šanci jednomu konkrétnímu seriálu. Ale tahle knížka se mi v důsledku líbila. Zapůsobilo na mě i to, jakého se jí dostalo rozuzlení.

petaSk
23.12.2017

Posloucháno jako kompletní audiokniha.
Nemám ráda zombie a stereotypní postavy: naivní holčička, otravná mateřská učitelka, posedlá vědkyně, drsný voják a nezkušený klučina. Tato kniha je na těchto věcech postavena. Přesto mě ponurá road movie bavila. Možná to bylo díky povedené audio verzi, a tím, že mi 12 hodin někdo vyprávěl.
Jedná se o bezútěšné ale standardní dobrodružství, kdy se různorodá skupinka pokouší dostat domů.
Jestli čekáte nějakou ojedinělou pecku s kupou originálních nápadů, budete zklamaní. Pokud ale přistoupíte na přímočarý příběh se známými umně poskládanými prvky, který odsýpá a skončí trochu jinak, než čekáte, budete spokojení.

rarášek
30.11.2017

Velmi zajímavé podání zombie apokalypsy. Kniha se díky krátkým kapitolám četla rychle a děj jsem si užívala. Zajímavé bylo podání příběhu, kdy jsem měla možnost nahlédnout do mysli všem hlavním postavám. Nejvíc ze všech postav se mi líbila Melanie, byla velmi moudrá, statečná, milá a lstivá. Ten konec byl zajímavý a myslím, že Melanie měla pravdu v tom, co říkala.
Rozhodně se ještě musím podívat na film, jaký nakonec je, abych mohla srovnávat. :D

KAREL6725
13.11.2017

Já mám rád postapo, na tuhle knihu jsem se vyloženě těšil Kniha nezklamala tohle se čte velice dobře, děj vás vtáhne a už nepustí. Tohle jsem od knihy čekal a kniha moje očekávání splnila. Jedna z nejlepších knih ,která u nás minulý rok vyšla. Doporučuji, zkuste dát Melanii šanci, tohle opravdu stojí za přečtení.

guuci
24.10.2017

Kniha se dobře čte, má výborný začátek, potom lehčí průměr a konec docela zklamal.

karavela
18.10.2017

Velice čtivě napsaná kniha s netradiční,velmi sympatickou hlavní hrdinkou.

parvitas
17.10.2017

Prvé strany som čítala s teplotou, takže mi je jasné, že pozornosť nebola 100%, ale jednoducho stalo sa a všade som čítala „hlodavci“ (namiesto „hladovci”) a teda chvíľu (dosť dlhú) mi nebolo jasné, prečo sa pred nimi chránia plotom (jedine že by boli zmutovaní, všakáno) a tak pani učiteľka si nemôže ísť na lúku natrhať kvietky pre deti v špeciálnej škole, ehm, väzení... toľko moja chrípková dyslexia :)
A teraz niečo o knihe:
Je naozaj fajn, že som si nepamätala, o čom to má byť. :) Užila som si prekvapení presne v tých momentoch, kedy mali prísť a bolo to úžasné.
Skupina detí, sirôt, ktore majú taký tvrdý režim, ako žiadni iní väzni. Nevedia však o čo sú pripravené, pretože nič iné nepoznajú, a ak áno, tak len teoreticky a z obrázkov. Celé roky vidia len svoju izbu, sprchy a jedlo raz týždenne a v pondelky až piatky sú pripútané na kresle a vyučujú ich rôzni učitelia, či doktori. V soboty im hrá hudba celý deň, no nesmú sa inak dorozumievať medzi sebou. Prísna izolácia a preprava spútaných detí sa koná pod dohľadom ozbrojených vojakov. A ak náhodou nejaké dieťa odvezú, už sa nevráti...
O ČO TAM, SAKRA, IDE?!?!?!?!
Jasné, pokusné vtáčatá, ale prečo, a ako, a kde, a čo sa deje, to som sa dozvedela postupne. Preto sem ani nejdem dávať anotáciu, lebo prezradí oveľa viac ako ja. :)
Melániu som si zamilovala. Jej príbeh som prežívala, akoby to bolo moje vlastné dieťa. Nevinné, poslušné, inteligentné dieťa. Ale postupne zisťuje, že svet okolo netvorí iba chodba s dvermi na oboch koncoch. Jej vzťah k jednej učiteľke je čistá láska. Túto časť som si mimoriadne užila, bolo to také pekné.
A potom príde zmena, keď ju, Melániu, vezmú na opačnú stranu chodby, do dverí, ktoré vedú von... a odvtedy už nič nie je po starom.
Môj rebríček Top-best-zombie kníh sa rozširuje!

tonysojka
27.09.2017

Nemám rád tyhlety zombie věci protože mi to z principu připadá pitomé,ale tenhle příběh je tak dobře odvyprávěn,že mu musím dát plnou palbu.Velmi příjemné překvapení!!!

Kortexo
23.09.2017

Velice dobře napsaný horor, u kterého je jistotou, že vznikne film.Dobře napsané postavy a logický děj v apokalyptickém světě je vzácností, kterou je potřeba ocenit.
Silně tato kniha připomíná děj playstation hry: The last of us.

Lumine
16.09.2017

Čte se to skvěle. Rozhodně se to čte prakticky samo, protože se v příběhu stále něco děje a zkrátka se nenudíte. Postavy mají pěkně vystavené osobnosti, které se dále v příběhu vyvíjí a vyvíjí se uvěřitelně a zkrátka vše krásně sedí.
Chtěla bych dát 4,5, ale taková volba tu není. Těch 80% dávám za konec a trochu opomenutou linii s vetešáky, kteří byli zajímavým námětem ke zkoumání. Jinak je to vážně skvělá kniha na oddych.
Zkrátka a dobře je to zombie apokalypsa plná krve, vraždění, ale i nějakých těch citů. Paráda.

zfilmováno zombie postkatastrofická

Mike Carey