Všemi dary obdarovaná

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/big_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4.3448

Všemi dary obdarovaná 1.

Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Host

The Girl with All the Gifts, 2014

Kniha Všemi dary obdarovaná

marra82

Překvapení... od začátku, až vlastně do konce. Ten konec no... nevím. Prostě překvapení. Zároveň ale dost čtivé, tak nějak "hladce průchodné", to napětí, strach, emoce, umě vázané na vesměs dobře napsané postavy.

evineckY

Není to zrovna můj šálek kávy, ale přesto jsem ji doposlouchala.

allart

Nemôžem povedať, že ma kniha ohúrila, ale bolo to celkom zaujímavé. Spočiatku sa to trochu ťažkopádne rozbiehalo, naproti tomu bol záver excelentný. Chýbalo mi viac opisu príčiny nákazy. Keď Melanie prvýkrát odlákala hladovcov, pripomenulo mi to film s podobnou tematikou, akurát sa to odohrávalo v nejakej starej opustenej priemyselnej zóne, neviem či to bol film podľa tejto knihy, ani názov filmu si nepamätám. Každopádne námet bol dobrý.

hanzmb

Dost špatně se mi tato kniha zařazuje. Je taková širokospektrální. Máte tam sci-fi základ, hororový průběh a vizionářský závěr. Navíc ten horor je průběžně uhlazován kvantem citů. Pomalu každý si přijde na své. Co mi nesedí jsou věci logického charakteru. Hrdinka z jednoduchého dítěte během 3 dnů dospěje pomalu do stádia génia. A anotace na 2. díl vůbec nenavazuje na závěr prvního.

Alma-Nacida

To bylo nad očekávání dobré čtení, velmi uvěřitelně zpracovaný nápad, myšlenka se logicky rozvíjí a závěr je překvapivý. Z děje mi teda běhal mráz po zádech... ale troufám si pustit se rovnou do dalšího dílu.

Pavlína79

pěkné - myšlenka, zápletka, hlavní hrdinové, ale ten konec má extra hvězdičku

Arev122

Pěkné sci-fi čtení, děj od počátku zajímavý a napínavý, hlavní hrdinové sympatičtí. Moc se mi to líbilo.

Arwen777

Milá postapo hororová variace na Živé mrtvé. A proč milá? Protože hlavní hrdinkou je malá, chytrá, bezbranná holčička, která s nadšením vsakuje učení, kterého se jí na uzavřené vojenské základně dostává, a nás dostává svým vnímavým pohledem na svět a přirovnáními k příběhům, o kterých se dozvídá od své učitelky. Až později zjistíme, že zas až tolik bezbranná není, ale to už nás má omotané kolem prstu.
Výborný tah od autora... v podstatě hororový příběh zjemněný napůl záporáckou hlavní hrdinkou, které ale musíte držet pěsti. Skvělé popsání světa, včetně příčiny katastrofy a velice překvapivý konec. Dobré vykreslení postav, jejich vývoj a pro nás námět k zamyšlení, jak bychom se chovali my. Občas jsou v knize i drsnější scény, ale z mého pohledu nijak přehnaně.
Za mě má tato kniha velké kouzlo, byla pro mě velkým příjemným překvapením.
A navíc velice dobře zpracována jako audiokniha.
Doporučuji všem, kteří mají chuť vybočit ze svých zajetých kolejí a zkusit něco odlišného.