Všemi dary obdarovaná

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/big_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4.3496
Série:

Všemi dary obdarovaná 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Host
Originální název:

The Girl with All the Gifts, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (134)

Kniha Všemi dary obdarovaná

LenkaVes
20. ledna

Kniha se dobře čte, líbí se mi, že můžeme sledovat příběh pohledem hlavních postav. Zajímavý konec :-)

Miker
11.07.2022

Další z mých top přečtených knih. Románu nic nechybí, napětí, tajemno, spád, a hlavně uvěřitelnost. I přes otřepané téma je zápletka po všech stránách originální a vše ještě zlepšují skvěle napsané postavy. Určitě si přečtu pokračování a i další autorčina díla.


juliesze
28.06.2022

Takový milý postapokalyptický příběh o dívce. Je to zaručený úspěch, když autor vloží do těžkého tématu děti - prtože na nich si dá z mnoha věcí udělat trochu srandu. Moc se mi líbil začátek a odhalování, že Melanie je také jiná. Povedené, i zajímavě zamotané. Na mě akorát moc otevřený konec.

Sanmark
27.05.2022

Velké příjemné překvapení. Živé postavy, zajímavý nápad, skvělé "řešení" "konce". ;-)
Těšila jsem se na čtení, a na další díl.

laura
03.05.2022

Ne každý, kdo vypadá jako člověk, člověk je...

Nevšední, drsné, krvavé, hrůzné... Ale také velmi překvapivé. Nabité emocemi, krutou pravdou, adrenalinem, odvahou i šílenstvím. Beznadějné a přece se špetkou naděje v jedné křehké, dětské duši...

Hned v jedné z prvních kapitol jsem si myslela, že už vím, proč se kniha jmenuje Všemi dary obdarovaná. Ale vlastně jsem to skutečně pochopila až na konci. Proč tenhle název. Proč tahle dívka. Proč Melanie...

Proč právě ona a ne někdo jiný. Dívka s duší dítěte, odhodláním ženy a odvahou a čestností vojáka.

Příběh je zpočátku pomalejší, ale brzy nabere spád, napětí se dá krájet a čtenář do poslední chvíle netuší, jak to skončí. S nadějí - nebo bez naděje?

Je to jako kdyby se Bůh nikdy ani neobtěžoval...

evilunicorn
11.03.2022

(+ SPOILER) Skvělé.Tyhle post/apo/zombie/horory mohou málokdy nabídnout něco nového do žánru, ale téhle knize se to povedlo.Asi nejvíc bych vyzvedl charaktery postav.. Každý má pro své jednání nějaké pohnutky a všechny postavy působí hodnověrně.Nápad z houbou mi přijde úžasný,stejně tak jako její evoluce, ať už v případě Melanie, nebo plodů..Násilí je tu taky docela dost, ale není to prvoplánové,vždy příběh posune dál.
P. S. Podle téhle knihy byl natočen i film, ale ten knize (jak už to tak bývá) nesahá ani po kotníky.

snimcibdim
06.02.2022

Nevšední příběh se zajímavým námětem, který bych na pomyslné poličce šoupla někam do sousedství s Dnem triffidů.
Podáno lehce stravitelnou formou, což je klad i zápor zároveň - nemohu se zbavit dojmu, že to je materiál, z kterého šlo dostat mnohem mnohem víc.

Charmedka
05.02.2022

Asi si to se zombie tématem protiřečí, ale kniha je miloučká, kapitoly vyprávěné z pohledé desetileté Melanie jsou nevinné, navíc děvčátko je hodně vnímavé, chytré a citlivé a bohužel za mě je to asi jedné plus knihy, teda ještě originální námět.

Já čekala více, mnohem více. Obtížně jsem se knihou prokousávala, do čtení jsem se nutila, protože mě to zkrátka nebavilo. Na mě málo akce, málo vypjatých situací a chyběl mi vyloženě nějaký ten wow efekt.

1 ...