Všemi dary obdarovaná

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila? Zfilmováno v roce 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295704/vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4.3357

Všemi dary obdarovaná 1.

Horory, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Host

The Girl with All the Gifts, 2014

Kniha Všemi dary obdarovaná

smardice
08. prosince

Ač zombie tématiku nevyhledávám, na zombie filmy nekoukám, tak tahle audiokniha mě dostala. Perfektně namluveno. Kniha měla zajímavý začátek, měla spád, hodně akce, kanibalismus, nepředvídatelné ukončení. Všechny postavy jsem měla ráda, i když Melanie byla TOP. Tak teď vážně Jsem zvědavá na film.

Metla
14. listopadu

Zombie tématika už za ta léta poněkud vyčpěla a zřejmě k ní nelze přispět něčím extra originálním, Mike Carey přesto vnesl do žánru svěží závan - samozřejmě notně nasáklý pachem rozkladu. „Všemi dary obdarovaná“ nabízí vše, co patří k apokalypse způsobené zombifikací obyvatelstva: izolovanou základnu, vojáky, vědce... a také objekty výzkumu. V tomto tvrdém, skomírajícím světě není místo pro černou a bílou (jakkoliv tak román zpočátku působí), i ta nejbezohlednější mrcha dláždí cestu do pekla dobrými úmysly.
Atmosféra zmaru, dostatek napětí, nelítostná akce, ucházející postavy (snad každý si mezi různorodými charaktery najde favorita), myšlenkový přesah a morální dilemata, nic podstatného knize nechybí a já stránkami proklusávala s chutí a čtyřhvězdnou spokojeností. Finále mě nijak nepřekvapilo, představovalo však vcelku logickou, patosu prostou tečku. Proto jsem se váhavě přiklonila k páté astře: „Všemi dary obdarovaná“ by mohla být o facku dospělejší, jít více do hloubky, jinak nemám co vytknout. A vlastně ani nechci hledat důvody, proč zůstat u nižšího hodnocení; líbilo a basta fidli. 85%

Atuin

Mě se to dostalo pod kůži první kapitolou a u toho zůstalo i s tím, že jsem autorovi nějaké ty výmoly v běhu akce odpustila, protože je to napsáno chytře a poutavě. Ale ano půl hvězdičky ubírám za to, že ona chytrost a poutavost byla na konci schválně záměrně maskována něčím jiným, ačkoliv autor umí velice dobře pracovat se slovy i s prostředím. 4,5/5. Knihu mohu doporučit.

Lenka_J

Všemi dary obdarovaná rozhodně není klasickou postapokalyptickou knížkou a zdejší "zombie svět" je pojatý trošku jiným způsobem než ve většině podobných knih či filmů. Pohled očima dítěte, jehož dětství se naprosto vymykalo tohoto období života, jak jej známe my, byl moc zajímavý. Za polovinou mi však přišlo, že se příběh začal místy až moc natahovat a naopak tam, kde bych chtěla, aby byl tento sci-fi svět představen více a knížka šla více do hloubky, se to nestalo.

jaroiva

Knížka mě od začátku hodně chytla, postupně mě přestávala bavit a závěr mě už dočista zklamal. Musí se nechat, že jsou to dobré nápady, celkově dobře promyšlené. Ve výsledku pro mě takový lepší střed.

š.m.i.k

Moc se mi to líbilo. Poslouchala jsem jako audioknihu a ke konci jsem si už kapitoly "šetřila" na další dny, protože se mi ještě s příběhem a "lidmi" nechtělo loučit. Závěr byl pro mě překvapující. Celé mě to chytlo a bavilo od úplného začátku až do konce.

LvíSrdce

Měl jsem jako audio knihu, takže jsem nemohl číst rychle ty pasáže, co mi připadali nudné a ukecané. U výkřiku "Ale vždyť jsou to děti, seržante" jsem to chtěl ukončit, ale nakonec jsem skočil na poslední kapitolu, abych zjistil, jak to dopadne a byl jsem zklamán.

broskev28

Kniha mě příjemně překvapila - začala jsem šokem, pokračovala hlubším ponorem všech postav a vůbec jsem netušila, jak si s tím autor dál poradí. Nebylo to špatné, ale ani strhující. Asi nejvíc mě bavily "vzdělávací" (nebo prostě jen myšlenkové) vsuvky té odporné mrchy Caldwellové na téma houba-parazit v lidských tkáních . . .

zfilmováno zombie postkatastrofická

M.R. Carey (p)