Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná obálka knihy
Mé hodnocení:

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4.3425

Všemi dary obdarovaná 1.

Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno, Host

The Girl with All the Gifts, 2014

Kniha Všemi dary obdarovaná

Pavlína79

pěkné - myšlenka, zápletka, hlavní hrdinové, ale ten konec má extra hvězdičku

Arev122

Pěkné sci-fi čtení, děj od počátku zajímavý a napínavý, hlavní hrdinové sympatičtí. Moc se mi to líbilo.

Arwen777

Milá postapo hororová variace na Živé mrtvé. A proč milá? Protože hlavní hrdinkou je malá, chytrá, bezbranná holčička, která s nadšením vsakuje učení, kterého se jí na uzavřené vojenské základně dostává, a nás dostává svým vnímavým pohledem na svět a přirovnáními k příběhům, o kterých se dozvídá od své učitelky. Až později zjistíme, že zas až tolik bezbranná není, ale to už nás má omotané kolem prstu.
Výborný tah od autora... v podstatě hororový příběh zjemněný napůl záporáckou hlavní hrdinkou, které ale musíte držet pěsti. Skvělé popsání světa, včetně příčiny katastrofy a velice překvapivý konec. Dobré vykreslení postav, jejich vývoj a pro nás námět k zamyšlení, jak bychom se chovali my. Občas jsou v knize i drsnější scény, ale z mého pohledu nijak přehnaně.
Za mě má tato kniha velké kouzlo, byla pro mě velkým příjemným překvapením.
A navíc velice dobře zpracována jako audiokniha.
Doporučuji všem, kteří mají chuť vybočit ze svých zajetých kolejí a zkusit něco odlišného.

Kočičáci
22.11.2020

Jak já jsem celou dobu tomu malému hladovčeti Melanii držela palce! Skvěle vymyšlené to bylo, napínavé jak hrom a výborně se to četlo. Musím přiznat, že postapo žánr a zombíky cíleně nevyhledávám, ale tady jsem ráda, že jsem udělala výjimku a rozšířila si své čtenářské obzory. Zklamáni určitě nebudete a já zkusím i další díl.
PS: Jen ty chyby! :-(

malpet
19.11.2020

Takhle si představuju dobrou sci-fi postapo knihu.
Uvěřitelný důvod nákazy, pěkně vyvedené reálie rozpadajícího se starého světa. Pár hlavních postav, které člověk stačí sledovat aniž by se musel vracet a ověřovat si kdo je vlastně kdo a co v té knize vůbec dělá. Svižný děj, co pěkně odsýpá. A závěr knihy...
Za mně 5 hvězdiček plus další za pěkně načtenou audioknihu :-)

Netti
01.11.2020

Moje první postapo se zombie a líbila se mi opravdu hodně. A ten závěr?! Wow!

Natali.159
28.09.2020

Čtivě psaná kniha, zajímavé zakončení knihy..

To-z-kanálu
01.09.2020

Knihu hodnotím jako fajn průměr. Klasická variace na zombie příběhy. Nedávno jsem například četl Kingův Puls, který se mi líbil nastejno. Je tu pár zajímavých nápadů i obvyklé klišé. Některé části mě bavily a některé moc ne. Desetileté hladovčátko bylo sympatickou postavou. Film podle knihy taktéž průměr.