Chlapec na mostě

Návrat do krvelačného světa románu Všemi dary obdarovaná. Svět napadla epidemie, jež proměnila většinu populace v nemrtvé hladovce, kteří požírají všechno, co jim přijde do cesty, a dál šíří nákazu. Z posledního lidského sídla v jižní Anglii vyráží na cestu do Skotska napůl vědecká a napůl vojenská výprava. Jejím cílem je nasbírat vzorky plísňových kultur, které po sobě v terénu zanechala předchozí expedice, a získat tak o patogenu informace, jež by později mohly vést k objevení léku. Jedinou nadějí na přežití lidstva jsou doktorka Samrina Khanová a výjimečně inteligentní chlapec s poruchou autistického spektra Stephen Greaves, kterého Khanová zachránila před hladovci. A nepřítel venku má hlad....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381413/big_chlapec-na-moste-qC0-381413.jpg 4.289

Všemi dary obdarovaná 2.

Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Host

The Boy on the Bridge, 2017

Kniha Chlapec na mostě

Princezna22
15.12.2021

Než jsem se zacetla tak to trvalo, ale pak najednou bum a dej utíkal div jsem se nestačila divit. Krásne napsaná knížka. A konec mě dostal do stavu nechápani. Super.

Metla
03.08.2021

Zlatý covid, horší by bylo, kdyby nám na matičce Zemi řádil cordyceps… tahle houba tedy řádí, ale naštěstí je zhoubná pouze pro hmyz, lidé z ní naopak mají užitek. Nikoliv v nelítostném katastrofickém světě M. Careyho, kde tento parazit lidstvo zombifikuje. A co nezvládne zničit cizopasná plíseň, na to stačí člověk. Jednotný boj za zachování života? Kdepak, vždycky se najde důvod, proč se mordovat navzájem. Ani v obrněném vozidle, které veze vědce a vojáky na výpravu za shromažďováním informací ve snaze najít lék či jiný prostředek k zastavení nákazy, není nouze o všemožné animozity. Nechybí ani množství zajímavých otázek a neveselých úvah, ctitelé akce si rovněž přijdou na své.
K páté hvězdě jsem postrádala pečlivěji vykreslené postavy – jsou sice různorodé a vůbec ne ploché, mírné sympatie i antipatie jsem cítila, přesto jsem se s posádkou (natož s těmi ostatními) úplně nesžila. A ve finále mě zarazila jedna logická lochna, navíc nakrknul otevřený konec: kdy bude pokračování?
Každopádně povedená, promyšlená a vůbec ne tupá „zombie“ apokalypsa, srovnatelná s prvním dílem. 80-85%

allart
16.07.2021

Obával som sa dvojky, ale bol som prekvapený, ba dokonca ju považujem za lepšiu. Lepšie sa mi čítala a záver bol rovnako strhujúci ako i prekvapivý. Možno sa k nim v budúcnosti vrátim, je to výborné čítanie.

Alma-Nacida
02.05.2021

Druhý díl sice někde kolem prostředka trochu dějově drhnul - a za to ta hvězda dolů - ale když se zase rozběhnul, rozvinul se ve strhující závěr a v úplném konci ve vítězství naděje, což bylo to poslední, co bych čekala.

Arev122
27.06.2020

Zprvu jsem se nemohla začíst, ale pak příběh nabral na dramatičnosti a děj měl spád.

cukrovka
22.05.2020

Tento díl dějově předchází knížce Všemi dary obdarovaná a v závěru se s ní i zajímavě propojí. Začátek příběhu je pomalejší, ale děj se nakonec rozjede a už vás nepustí. Postavy jsou dobře vykreslené se všemi svými klady i zápory. Zajímavé, napínavé - doporučuji.

Pigface
22.09.2019

Přečteno na mé poměry tak rychle, že jsem knihu ani nestačil zaškatulkovat do "Právě čtených". Druhá kniha od M.R. Careyho, kterou jsem četl. Oblíbenost autora u mně stoupá. O to víc, že námětem otřepaný příběh dokázal přetvořit v něco, co se čte samo a co není stejné jako desítky podobných knih.
Militantně-vědecká "road-story" z jihu na sever a ze severu na jih a pak vlastně ještě jednou na sever si mně získala a vyvolávala trochu i mráz na zádech, protože i tak by se to mohlo stát, že jednou svět jak ho známe skončí. O dějové zvraty není nouze a příběh sám udrží čtenáře onlajn stejně lehce, jak snadno se přenáší nákaza.
Hladovci, vetešáci a pak něco, co málokdo čekal...no a samozřejmě nejohroženější druh na Zemi - člověk.
Rád doporučuji.

klikas
13.09.2019

Dnes už dost provařený postapo námět, přesto originální. Spousta zajímavých myšlenek autora... Autenticky vtáhne do děje..