Chlapec na mostě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Návrat do krvelačného světa románu Všemi dary obdarovaná. Svět napadla epidemie, jež proměnila většinu populace v nemrtvé hladovce, kteří požírají všechno, co jim přijde do cesty, a dál šíří nákazu. Z posledního lidského sídla v jižní Anglii vyráží na cestu do Skotska napůl vědecká a napůl vojenská výprava. Jejím cílem je nasbírat vzorky plísňových kultur, které po sobě v terénu zanechala předchozí expedice, a získat tak o patogenu informace, jež by později mohly vést k objevení léku. Jedinou nadějí na přežití lidstva jsou doktorka Samrina Khanová a výjimečně inteligentní chlapec s poruchou autistického spektra Stephen Greaves, kterého Khanová zachránila před hladovci. A nepřítel venku má hlad....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381413/big_chlapec-na-moste-qC0-381413.jpg 4.2110
Série:

Všemi dary obdarovaná 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Host
Originální název:

The Boy on the Bridge, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Chlapec na mostě

gabriela8704
14. května

Nevím, co dodat. Možná že lidstvo takový trest potřebuje, aby se poučilo. Já osobně bych byla raději, kdyby lidem začalo svítat dřív než se něco takového fakt přihodí.

laura
08.05.2022

Dějově tenhle příběh předchází knihu Všemi dary obdarovaná...

Je to čtivé, krvavé, drsné, hladové... Svět mezi dvěma závorkami. Čas, který nemáme. Touha zachytit to, co nám uniká... Nemilosrdnost osudu - chcete - li.

Stephen je v jistém směru stejný jako Melanie. Stejný tím, jak přemýšlí. Co chce. Na čí straně stojí. Dítě (muž) který žije ve svém vlastním světě. Robot, který má to, co mnoha lidem v tomto příběhu chybělo - srdce...

Některé události týkající se proměny mi tam ale neseděly. V prvním případě mi neseděl čas. Prostě si nemyslím, že by se to dalo stihnout. Ale budiž. Potom ale neseděl zase ten konec, kde autor proměnu provedl tak rychle, jak potřeboval - a to by vzhledem k tomu, o čem psal několik desítek stránek předtím, nebylo možné.

Když od toho odhlédnu, zůstává příběh, ze kterého mrazí. Příběh, který není až tak nereálný a tím víc je děsivý. Lidé se prostě nikdy nepoučí. I když jim jde o holý život, budou bojovat především o moc...

Burcující, naléhavé a - marné... Bohužel.

Kdysi ještě existoval svět, který dával smysl...


evilunicorn
20.04.2022

Skvělý! Po románu Všemi dary obdarovaná jsem si myslel, že už tenhle svět a příběh nejde moc posunout někam dál, ale druhý díl mě přesvědčil jak moc jsem se spletl. Velmi čtivé, akční a nápadité. Autistický chlapec příběhu dodává originalitu, ostatní postavy mu zdatně sekundují.. Vyústění výborné a oceňuji, že se autor nebojí sáhnout na životy hlavních protagonistů. Bavil jsem se hodně.. A možná i víc, než při prvním dílu.

Knihomlok2015
05.03.2022

Velmi povedené - tedy rozhodně lepší než první díl.

lachtan77
04.03.2022

Celkem povedený sci-fi horor. V dnešní době virů a nákaz skoro lehko uvěřitelný. Taková budoucnost nemusí být až tak vzdálená :-)) Příběh měl akci, zápletku a napětí. Sice se konec až moc rychle jakoby vyřešil, ale celkově mi to do příběhu pasovalo. Propojení s Melanie mě potěšilo.

Princezna22
15.12.2021

Než jsem se zacetla tak to trvalo, ale pak najednou bum a dej utíkal div jsem se nestačila divit. Krásne napsaná knížka. A konec mě dostal do stavu nechápani. Super.

Metla
03.08.2021

Zlatý covid, horší by bylo, kdyby nám na matičce Zemi řádil cordyceps… tahle houba tedy řádí, ale naštěstí je zhoubná pouze pro hmyz, lidé z ní naopak mají užitek. Nikoliv v nelítostném katastrofickém světě M. Careyho, kde tento parazit lidstvo zombifikuje. A co nezvládne zničit cizopasná plíseň, na to stačí člověk. Jednotný boj za zachování života? Kdepak, vždycky se najde důvod, proč se mordovat navzájem. Ani v obrněném vozidle, které veze vědce a vojáky na výpravu za shromažďováním informací ve snaze najít lék či jiný prostředek k zastavení nákazy, není nouze o všemožné animozity. Nechybí ani množství zajímavých otázek a neveselých úvah, ctitelé akce si rovněž přijdou na své.
K páté hvězdě jsem postrádala pečlivěji vykreslené postavy – jsou sice různorodé a vůbec ne ploché, mírné sympatie i antipatie jsem cítila, přesto jsem se s posádkou (natož s těmi ostatními) úplně nesžila. A ve finále mě zarazila jedna logická lochna, navíc nakrknul otevřený konec: kdy bude pokračování?
Každopádně povedená, promyšlená a vůbec ne tupá „zombie“ apokalypsa, srovnatelná s prvním dílem. 80-85%

allart
16.07.2021

Obával som sa dvojky, ale bol som prekvapený, ba dokonca ju považujem za lepšiu. Lepšie sa mi čítala a záver bol rovnako strhujúci ako i prekvapivý. Možno sa k nim v budúcnosti vrátim, je to výborné čítanie.

1