Linda007 Linda007 komentáře u knih

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Konečně dotčeno. Další z mnoha knih o Osvětimi.. Neurazí, nenadchne. Velká část knihy je napsána dost necitelně. Hodnotím slabší 3*.

26.11.2020 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Uf. Konečně dotčeno. Bylo to čtivé a já se vždy těšila, až si zalezu do postele a budu si číst.

26.11.2020 5 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Miluju tuhle sérii je má nejoblíbenější. Doufala jsem, že na mě dýchne atmosféra Vánoc, což se bohužel nestalo. Polly je spíš z Vánoc nervózní a v knize se řeší spíše vážná témata. I tak se mi kniha líbila, ale vánoční sezónu nezahájila.

06.11.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Dosti nechutná kniha. Velmi vyšinutá a zvrácená mysl. Kdo ví, co je pravda. Přijde mi ale i zvrhlé o tom psát.

21.10.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Na českou autorku moc hezké. Opravdu to připomíná paní Erskinovou, kterou mám moc ráda. Knihu jsem četla dlouho, ale nebylo to knihou, ale stěhováním. Rozhodně doporučuji a přečtu si i další knihy od autorky.

20.10.2020 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Skvělé jako vždy.

20.10.2020 5 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Stojí určitě za přečtení, ale napsané to je nepoutavě, každou chvíli jsem zjistila, že myslím na něco jiného a knihu nevnímám.

13.10.2020 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Smutný příběh, ale moc hezky napsané. Lince s Arturem jsem úplně nevěřila, přijde mi smyšlená ( možná není). Taky mi je líto pana Jurka, je to popsaný, jak kdyby na ni zbyl. Název mi přijde jako marketingový tah, paní se s Mengelem setkala jednou. Scény s dětmi jsou šílené.

06.10.2020 5 z 5

Pravá čarodějka Pravá čarodějka Nora Roberts

Čistou romantiku jsem nečetla už tak dlouho. Hezké, plynulé. Kniha je poměrně krátká, ale děj to nijak negativně neovlivnilo. Moc milá magická romantika. Jsem zvědavá na další díly.

29.09.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Taková blbinka, ale hezky se to čte. Dál pokračovat nebudu, když u nás stejně nevyšly všechny díly.

21.09.2020 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Vynikající román. Násilné scény mi nepřišly přehnané, takhle to bylo, tak nevidím důvod proč by měli být mírnější.
Kdo byl “horší”? Karel nebo Viktor? Překvapuje mě, že hodně lidí vidí Viktora pozitivně.

17.09.2020 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Obě linky se mi líbily. Takové milé čtení, trochu smutné. Nebylo to úplně předvídatelné. Jen mě tam naštvala ta zápletka na konci mezi Johnem a Sarah.

10.09.2020 5 z 5

Kde rostou divoké třešně Kde rostou divoké třešně Laura Madeleine

Četlo se to neuvěřitelně rychle. Hezký, jednoduchý příběh. Googlila jsem si různé recepty z knihy :). Jen Škoda, že to bylo povrchové.

15.08.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Lepší 4*. Líbilo se mi to. Kdybych to měla srovnat s prvním dílem Dvorů, tak ve Dvorech mi přišel zajímavější svět a děj. Ikdyž zde byl uvěřitelnější a věřím, že svět se rozvine v dalších dílech. Hlavní hrdinka mi zde byla mnohem více sympatická než Feyre, ale mužské postavy jsou zajímavější ve Dvorech. Těším se na další díl.

07.08.2020 4 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Uf četla jsem to dlouho, ale moc se mi to líbilo. Rozhodně více, než první díl. Těším se na pokračování.

01.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha moc mě bavila. Zajímavá doba, prostředí. Všem doporučuji.

28.07.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Četlo se to dobře, ale něco tomu chybělo. Navíc jsem uhodla zápletku. Přišlo mi to hodně natahované. Slabší 4*.

17.07.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Příjemná mrazivá atmosféra. Kniha se dobře čte, postavy sympatické. Bohužel je to kapku přitažené za vlasy a předvídatelný konec.

22.06.2020 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Novela ze světa Dvorů. Mě se to líbilo. Hlavní hrdinové slaví slunovrat (nikoli Vánoce, jak se zde zmiňuje v komentářích). Kniha je o tom, jak mají všichni posttraumatický syndrom. Jen mě mrzí, jak dopadl Tamlin a jak se k němu chovají.

09.06.2020 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Nejdříve jse četla sérii Panský dům a ta se mi zdála mnohem lepší. Čekala jsem, že linka z minulosti bude obsáhlejší. Bohužel z minulosti tu téměř nic není. Bohužel mi všechny postavy jsou nesympatické. Ani téma Východního Německa mě moc nezaujal. Kniha to není špatná a na čtení jsem se těšila. Další díl si přečtu.

08.06.2020 3 z 5