Kde rostou divoké třešně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První světová válka je u konce, ale osmnáctiletá Emeline Vaneová, zchudlá dědička z chladných anglických mokřadů, stíhaná vzpomínkami na všechny, jež ztratila, klid stále nenachází. V jednu chvíli, kdy už to vypadá, že se její život nadobro ocitá v temné uličce, nasedne na vlak a odjede do malého přímořského městečka na jihu Francie, do kraje barev a vůní, do kraje slunce, koření, pomerančů a lahodného jídla plného divokých chutí. Po příjezdu se usadí u místní kuchařky a jejího dvacetiletého syna a postupně se nechává pohltit nejen tajemstvím jižanské kuchyně, ale i vášně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424942/big_kde-rostou-divoke-tresne-Wyo-424942.jpg 456
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Where The Wild Cherries Grow, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Kde rostou divoké třešně

intelektuálka
28.12.2021

Tak už vím, kde rostou divoké třešně ....
Je to v malé vesničce v jižní Francii - až na hranici se Španělskem ....

A tam se také rozvíjí příběh Emeline - dívky na útěku .... a ona zde nalézá klid, zázemí i lásku ....

I já zde cítila vůni moře, bylinek a všech těch dobrot, které tu autorka uvádí ....

A i když v závěru dochází k objasnění trochu smutnému, celý příběh na mě působil láskyplně .... vždyť Emeline po sobě zanechala stopy....

Jen nevím, jak se po těch pěkných příbězích zase budu vracet k četbě jiné ....

ZiPur
17.12.2021

Proč pět hvězdiček? Protože první část knihy, kde je popsán stav člověka na hranici bolesti a smutku beroucího schopnost žít, je neobyčejný.


Ma-Kli
07.12.2021

Příjemné oddechové čtení. Ta Billova část byla slabší, povrchní, události nasilu a bez podstaty naskládané tak, aby se dostal, kam měl - ta jeho cesta měla asi představovat paralelu k příběhu Emeline, ale bylo to takové neuvěřitelné. Ale nevadí - Emelinin příběh to bohatě vynahrazuje. Moc krásné opisy přírody, lidí a života. Propracované vyprávění s pěkným koncem (pro Emeline). Škoda, že konec celé knihy je takový nemastný neslaný.

kopeceli
15.09.2021

Příběh je takový lehký, plyne, nic po sobě nezanechává. Řekla bych, že autorka není ještě vypsaná, děj je dost povrchní, místy překombinovaný, i k neuvěření. Dalo se z něj dostat daleko víc. Závěr byl trapný, úžeh měla spíš autorka, než Bill. Ujde to, ale četla jsem lepší.

medlovice
16.08.2021

Nikdy jsem nebyla u moře. Ani ve Francii.
Vlastně byla. Ano díky této knize jsem navštívila mista, o kterých ani nevím jestli existují, jestli jsou na mapách. Z této knihy jsou cítit vůně , už vím jak voní moře, neznámé koření , katalánské jídla, čerstvé ryby s citrusem a bylinkami , všechno tu voní a láká. Děj knihy je tak napínavý , že ani nedokážu říct , který příběh mě zaujal víc, jestli 1919 nebo 1969 a ke konci jsem nedokázala si dát pauzu a přečetla příběh Emeline jedním dechem. Nádherný příběh , nádherná obálka i lákavý titul, knihu jsem doporučovala čtenářkám a doporučuju i dále.

alzbeta4340
01.08.2021

Příběh Emeline z roku 1919 se prolíná s příběhem Billa v roce 1969. Takto psané knihy nejsou úplně mé obvyklé čtení, přesto jsem v podstatě spokojená. Bylo to milé, místy dojemné i napínavé. Trochu mi vadilo kolísavé tempo vyprávění, chvílemi se děj hnal vpřed, aby se za pár stránek nic nedělo.
Čtenářkám, které mají rády střídání časových rovin a trochu melancholický děj, bude určitě kniha dobře vyhovovat.

TetaLik
30.07.2021

Knihu se četla velmi dobře. Příběh se mi moc líbil, ale ten konec by mohl být o něco lepší.

TamaraKrejčí
06.07.2021

Krásné čtení pro letní dny úplně ideální. Vůně jižní Francie, okořeněno za mě trošku nekonečným vařením, ale i láskou, tajemstvím, exotikou…a hlavně zařazuji do letošní ČV

1