Kde rostou divoké třešně

Kde rostou divoké třešně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424942/bmid_kde-rostou-divoke-tresne-Wyo-424942.jpg 4 83 32

První světová válka je u konce, ale osmnáctiletá Emeline Vaneová, zchudlá dědička z chladných anglických mokřadů, stíhaná vzpomínkami na všechny, jež ztratila, klid stále nenachází. V jednu chvíli, kdy už to vypadá, že se její život nadobro ocitá v temné uličce, nasedne na vlak a odjede do malého přímořského městečka na jihu Francie, do kraje barev a vůní, do kraje slunce, koření, pomerančů a lahodného jídla plného divokých chutí. Po příjezdu se usadí u místní kuchařky a jejího dvacetiletého syna a postupně se nechává pohltit nejen tajemstvím jižanské kuchyně, ale i vášně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Where The Wild Cherries Grow , 2017

josska
18.11.2020 3 z 5

Kniha má krasnou obálku ale nevím,čekala jsem asi něco trochu jiného,,přečetla jsem ji,střídání minulosti a současnosti mě baví,,,,,,ale....

Arwen777
04.10.2020 4 z 5

Romantická kniha vyprávěná ve dvou časových linkách. První příběh je o dívce, která se po veliké ztrátě vzepřela manipulaci ze strany příbuzných a utekla před životem, který jí rodina připravila. Druhá linie je o mladém advokátovi, který o 50 let později má za úkol vypátrat tuto dívku kvůli prodeji rodinného sídla.
Obě linky jsou vyprávěné poutavě, obě hlavní postavy zažívají dobrodružství a hledají smysl svého života a svoje místo v něm.
Vyprávění o Emeline je navíc prodchnuté vůněmi a chutěmi jihu Francie, prací v kuchyni a okořeněné velkou láskou.
Konec byl na mě trochu useknutý a uspěchaný, přivítala bych delší rozvedení. Nicméně kniha je čtivá, rozhodně stojí za ochutnání.

Zdenas5
03.10.2020 3 z 5

Nechala jsem se ovlivnit komentáři, ale mě bohužel kniha tak nenadchla, ale přečíst se dala. Hvězdičku přidávám za popis prostředí, zvyků a gastronomie.

Šánka
31.08.2020 4 z 5

Když jsem uviděla tu krásnou obálku, přečetla anotaci, komentář Hanky (Mandlevest), věděděla jsem, že si ji musím přečíst a bude se mi líbit. A taky že jo !
Pěkně napsaný příběh, podaný ve dvou časových linkách a střídavě vyprávěný dvěma vypravěči. Minulost se odehrává těsně po 1. světové válce, současnost o padesát let později.
Příběh má vše, co takové romány mají mít....tajemství, lásku, spoustu dobrého jídla, a také úžasnou atmosféru jižní Francie.
Maličkou výtku mám k závěru, kterému bych pár stránek přidala, ale také si ho můžu dovyprávět podle svého.

Sidonia
25.08.2020 4 z 5

Odehrává se na hranice Francie a Španělska, moc mě zaujalo prostředí, tradice, gastronomie, způsob života, k tomu pěkný příběh - hlavní hrdinka utekla před psych. léčbou do Cerbere na jihu Francie, tam pozná lásku a žije svobodný život. Mladý začínající detektiv, hluchý mladík, popis kulinářských specialit, na konci recept - třešňový koláč.

Hedviga
19.08.2020 4 z 5

Pekný príbeh, nie nezabudnuteľný, ale pohladí a dojme Vás.

Linda007
15.08.2020 4 z 5

Četlo se to neuvěřitelně rychle. Hezký, jednoduchý příběh. Googlila jsem si různé recepty z knihy :). Jen Škoda, že to bylo povrchové.

MartinaF
04.08.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem na posledních stránkách obrečela. Celý příběh mě opravdu dojal a nepamatuji se, že by mi po dočtení ještě tak dlouho tekly slzy. Je to velice laskavé vyprávění plný lásky, hledání sebe samého a také dobrého jídla, při kterém se vám budou sbíhat sliny.

Tenhle titul se zařadil mezi TOP toho nejlepšího, co jsem v letošním roce přečetla.

putpuda
20.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, u které jsem měla co dělat, abych nenakoukla, jak to dopadne. Miluju knihy, kde se prolínají dvě časové linky. Krásný příběh, plný tajemství, naděje a lásky, ale ne žádná červená knihovna. Ne jednou se mi sbíhaly sliny a teď po dočtení knihy mám hlad :D
Jako bonus pár otázek pro paní spisovatelku a recept na třešňový koláč ... Mňam!
Už se těším na další knihu a doufám, že bude v podobném duchu ;)

Mandlevest
20.07.2020 5 z 5

Po přečtení této knihy, kterou bych si i díky obalu, který je sice krásný, ale vzbuzuje ve mně prvoplánovou červenou knihovnu, kterou nemusím a vlastně i anotace mě příliš nenavnadila, musím přiznat, že by byla velká chyba tento velmi hezky zpracovaný příběh minout. Dvě časové roviny, kde ta současná má také své kouzlo a vůbec nepůsobí jako vata k hlavní linii příběhu z minulosti. Příběh Emilie a Aara se krásně četl, byl zvláštně komorně napsán,ale přesto mě dokázal absolutně vtáhnout do prostředí, ve kterém se odehrával. Cítila jsem vůni moře, chuť toho famózního jídla, které , hlavně druhou část knihy, provoní a atmosféru soudržnosti francouzského venkova . Nečekaně krásné čtení , a tak děkuji rodaw a jejímu knihánkovskému povídání , které mně pomohlo knihu objevit. A posílám velké doporučení.

deniska2
20.06.2020 5 z 5

Napřed mne zaujala krásná obálka a pak krásný pribeh.Knizka se četla úplně sama úžasný pribeh a knizku doporucuju.Za mne 5 hvezdicek.

Knižní střípky
07.06.2020 4 z 5

Miluji příběhy, které se odehrávají ve dvou dějových liniích, většinou mě mnohem více baví linie z minulosti, která odkrývá nějaké staré rodinné tajemství a podobně, však to znáte. V tomto příběhu se mi líbily obě dvě dějové linky, obě dvě byly velmi zajímavé a velmi čtivé. Kapitoly z prosluněné Francie krátce po skončení první světové války měly stejně velké kouzlo jako Billyho pátrání po osudu záhadné mladé dívky. A hodně se tady jí a hodně dobře se tady jí, rozhodně doporučuji, hlavně k druhé části knihy, kdy se Emeline nachází ve Francii, vzít si ke čtení něco dobrého na zub.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

pro ženy Francie romantika nový začátek jižní Francie

Laura Madeleine
britská, 1988
2020  77%Kde rostou divoké třešně
2017  75%Cukrářova dcera
2021  84%Tajemství mezi námi
2023  83%Ozvěna skandálu

Kniha Kde rostou divoké třešně je v