Tajemství mezi námi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vysoko v horách na jihu Francie se osmnáctiletá Ceci snaží žít co nejnormálnější život. Píše se však rok 1943 a normální není nic – a to především ne pro dívku, která se zamiluje do špatné osoby. Zdá se totiž, že skandál by mohl být stejně nebezpečný jako válka, které se podařilo vloudit i do tak zdánlivě zapadlého městečka. O padesát let později se Annie pustí do pátrání po své dávno ztracené babičce. Vyzbrojená pouze stohem papírů se vydává na cestu z Anglie do Paříže, aby konečně nalezla pravdu. Ovšem s tím, jak odkrývá babiččin příběh, odhalí Annie i něco, na co nebyla připravená, něco, co obrátí vzhůru nohama vše, co o své rodině věděla – a co si myslela, že ví i sama o sobě...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459483/big_tajemstvi-mezi-nami-Bvy-459483.jpg 4.357
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

The Secrets Between Us, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Tajemství mezi námi

Knihomolka506
03.09.2022

Historicky román provoněný moukou, francouzským pečivem, ale také nasládlé kovové vůně vojenských přileb...
1943, Paříž: mladá už dospělá dcera pekaře Celeste se zamiluje do stíhané osoby.
1993, Anglie: O půl století později se mladá knihovnice dozvídá o své babičce, kterou si pamatuje jen z útržky dětství. Informace, na které přijde změní vše. To, co si myslela že ví.

raty
18.06.2022

V poslední době moje několikátá přečtená kniha s dvěma časovými linkami. Zpočátku jsem myslela, že tato mezi ostatní celkem zapadne, ale jak se děj odvíjel, byla jsem mile překvapená. Příběh z 2. světové války je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se na jihu Francie.
Zakázáná láska vede k velmi tragickým událostem.
Druhá linie se odehrává o 50 let později a sleduje pátrání mladé Annie po své babičce.
Zajímavé a napínavé čtení.


Josh
17.04.2022

Četlo se to dobře, i když ne tak jako Cukrářova dcera. Zajímavý námět byl život místních lidí a Židů, kteří utekli do Francie okupované Itálií a pak Němci. Je to zdánlivě rodinný příběh, kdy hlavní ženské postavy dělí 50 let a také tajemství, jež na dobu 2SV je překvapivé, jak říká obálka „zamilovat se do špatné osoby.“ Tvrdé časy prověřují charakter.

SumýšIrena
11.04.2022

Otřepaný milostný trojúhelník z neotřepaného pohledu. Moc se mi to líbilo. Jen za velmi časté střídání časových rovin dnes a tehdy ubírám jednu hvězdu. Připadalo mi, že se děj ještě ani nestihl rozjet a už byl střih do jiné doby.

Kristulda
11.04.2022

Kniha se mi moc líbila,sice pomalejší rozjezd ale druhou půlku jsem shltla. Zajímavý pohled na válku na hranicích Francie s Itálií.

intelektuálka
07.12.2021

Tak po šachových partiích zase něco jiného - téma láska a válka ....

Vysoko v horách jižní Francie se odehrává tento příběh jednoto léta - o válce, nečekané lásce a podmíněném rozhodnutí ....
Ale také o statečnosti, obětování a smíření se s životem ....

Chléb a sůl tu hrají rozhodující roli - jako pouto, jež nelze porušit ....

Co vše dokáže skrýt časový rozdíl 50 - ti let ?
Na to vám kniha odpoví - a já byla ráda za ten závěr - spravedlnost občas promluví....

Je to pěkné čtení - doporučím.

Szilvia1
29.11.2021

(+ SPOILER) Knížka je velmi pěkně napsaná,vypráví o lásce,přátelství a o tom jak se lidé nevzdávají se života.Je to příběh ve dvou dějových linkách,kde se vnučka dozvídá o tom,že její babička vlastně není babička,a nakonec najde knížku kterou napsala její skutečná babička,kterou si mysleli,že už nežije.Nakonec se střetnou a všechno je pěkné.Mám ráda tuhle autorku,už mám od ní přečtené všechny knížky,a ani tahle mě nesklamala.

Kaja1
28.11.2021

Je to zajímavá kniha z hlediska toho, co se dělo za války za pomezí Itálie a Francie. Bylo krásné jak se osudy hrdinek na konci spojily. Opravdu obdivuju sílu lidí, kteří se drželi života za každou cenu a hlavně se nevzdávali.

1