Tajemství mezi námi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vysoko v horách na jihu Francie se osmnáctiletá Ceci snaží žít co nejnormálnější život. Píše se však rok 1943 a normální není nic – a to především ne pro dívku, která se zamiluje do špatné osoby. Zdá se totiž, že skandál by mohl být stejně nebezpečný jako válka, které se podařilo vloudit i do tak zdánlivě zapadlého městečka. O padesát let později se Annie pustí do pátrání po své dávno ztracené babičce. Vyzbrojená pouze stohem papírů se vydává na cestu z Anglie do Paříže, aby konečně nalezla pravdu. Ovšem s tím, jak odkrývá babiččin příběh, odhalí Annie i něco, na co nebyla připravená, něco, co obrátí vzhůru nohama vše, co o své rodině věděla – a co si myslela, že ví i sama o sobě...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459483/big_tajemstvi-mezi-nami-Bvy-459483.jpg 4.420
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

The Secrets Between Us, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Tajemství mezi námi

josska
05. září

Kniha se mě moc líbila,prolínání minulosti ,součastnosti mám moc ráda,tajemství,smutek,láska,vše tam bylo,,,a moc pěkná obálka,,,

evask
16. srpna

Než si z knihovny půjčím knížku, vždycky kouknu sem na její hodnocení. Někdy se nechám ovlivnit vysokým procentem a na počet hodnotitelů nedbám. Jako třeba teď. Takže za mě - zklamání.


bábuška
04. srpna

Celeste je venkovská dívka, pomáhá svému otci v pekárně, jako poslušná dcera se provdá podle přání rodičů, i když je přesvědčená, že nedělá dobře. Děj se odehrává uprostřed války, kde na malém území mezi Francií a Itálií jsou soustředěni židovští uprchlíci z různých koutů Evropy. Celeste si najde mezi nimi své přátele a vzniká tím rozpor mezi jejím bratrem i manželem, kteří pracují pro dobrovolnickou milici.Knihou prolíná druhá dějová linka, ve které se ocitáme v roce 1993, Celestu si vyhledá její vnučka Anna a chce po dlouhých letech mlčení získat vzpomínky své babičky na její mládí. Začátek knihy mi připadal vleklý, ale druhá půlka knihy byla víc než napínavá, i roruzlení bylo velice překvapivé. Mohu doporučit s klidným svědomím.

TetaLik
30. července

Kniha je skvělá. Nádherné příběhy. Škoda,že jsem tak rychle přečetla.

zuzana2599
01. července

Tajemství mezi námi je velmi pěkná knížka, oddechová, nenáročná na čtení, ale ukrývá na svých stránkách krásný i bolestný příběh, odehrávající se vysoko v horách na jihu Francie ve válečném roce 1943. Příběh se odehrává ve dvou časových liniích, v roce 1993 se rozhodne Annie najít svoji babičku Celeste. Obě tyto ženy se pak spolu vrátí do hor, aby čelily dávnému tajemství a pravdě. Příběh o trošku jiné lásce, o obětavosti a odhodlání mě chytil za srdce. Zejména jeho poslední část, kterou jsem četla jedním dechem.

Arsi
24. května

Krásná kniha plná lásky, smutku a naděje. Moc pěkně napsaná kniha z období 2. světové války.

mysterygirl
17. května

Pribeh fajn, kniha krasna, ale vnucku Celeste, Annie, bych necim praštila, strasne nesympaticka, uťápnutá, nerozhodná..

Irsaf
15. května

Jedna z nejkrásnějších knih co se válečného tématu týká…
Celeste je od začátku knihy skvělá…musíte jí fandit, ať chcete nebo ne…