Lil30 Lil30 komentáře u knih

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Znova jsem si tuto autorku vybrala díky Čtenářské výzvě, jako minulý rok. Kniha se mi líbila a zasmála jsem se u ní, hlavní hrdinka byla vtipná. Ale chvílemi jsem měla chuť s ní zatřást, hlavně na konci. Musím se ale přiznat, že Pekáč buchet se mi líbil vice. Těžko si budu po delší době pamatovat, že jsem tuto knihu četla, ale jako oddychovka byla fajn. Už mi chybí jen Bavettovi.

26.06.2019 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Již minulý rok se mi tahle autorka hodila do Čtenářské výzvy a letos také. Příběh je ze života, přitom psaný vtipně. Možná si časem přečtu pokračování.

23.06.2019 4 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Jako i další čtenáře, ke čtení mě nahlodal seriál, kterým se nyní vysílal. Vyprávění lidí, jež tuto katastrofu zažili, je hrůzné. Člověk v té době neznamenal pro režim nic a klidně jej obětovali. Udržení režimu a utajení katastrofy znamenalo víc, než životy nevinných lidí. Čtení pro mě bylo opravdu těžké.

23.06.2019 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Taková normální kniha, která se dobře četla, odpočinula jsem si u ní, ale že bych na ni musela vzpomínat, to asi ne. Více se mi líbila série Stage Dive.

15.06.2019 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Off-Campus i Wags jsem si neskutečně oblíbila a moc jsem se těšila na začátek další série. A ani tahle kniha mě nezklamala. Divoká Summer se mi zalíbila hned od začátku a Fitz se k ní skvěle hodil. Těším se na další díl o Brenně, která je taky pěkné kvítko a mám tušení, kdo si k ní v ukázce přisedl ;-)

02.06.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Celou sérii zbožňuji a moc jsem se těšila na pokračování, které mě ale neskutečně zklamalo. Vlastně jsem se nic nového nedozvěděla, celá kniha se neskutečně vlekla a některé stránky jsem přeskakovala.

28.05.2019 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé pokračování, moc jsem si čtení užila. Vůbec mi nevadil tak velký počet stran, protože se pořád něco dělo a děj gradoval k úžasnému konci a bitvě, kterou jsem prožívala s nimi. Jen mě mrzí nevyřešené vztahy, jak to s nimi dopadne? A co Tamlin, najde svou spřízněnou duši? Na začátku dílu mi byl tak protivný, ale poté dokázal, že měl srdce na správném místě. Snad bude i její druhá série stejně skvělá a bude se mi také líbit.

24.05.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Přestože jsem se na začátku nemohla začíst, zbytek knihy mi to skvěle vynahradil a nedokázala jsem se odtrhnout. Autorka měla vše dokonale promyšlené a líbilo se mi postupné odhalování pravdy. Tama jsem si oblíbila hned od začátku. Sice jsem takové sexuální scény nečekala u knihy pro dívky, ale co, nejsem puritán ;-) Jsem zvědavá, co se ještě z Rhyse vyklube. Moc se těším na další díl.

16.04.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Sama jsem byla překvapená, jak moc se mi kniha líbila. Čekala jsem obyčejnou romantiku, jednoduchou zápletku a nic víc. Ale bručouna Jacka jsem si oblíbila již od začátku a Gillian mi byla také sympatická, k tomu neobvyklé letecké prostředí. Za mě super příběh. Autorku i knihu si řadím do oblíbených :-)

05.04.2019 5 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Příjemná oddychovka, u které jsem se zasmála, co víc si přát? Jasně, že je to klišé a připomíná mi to třeba film "Taková normální holka", ale co, bavila jsem se a to je hlavní. Ian byl opravdu vtipný a ty jeho hlášky :-D Ráda si přečtu ještě další díl o Gabi a Lexovi, opravdu se na něj těším.

29.03.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha se mi moc líbila, smála jsem se u ní a bavila po celou dobu. Sal mi byla hned od začátku sympatická a byla jsem zvědavá, kdy se to konečně mezi nimi zlomí. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvijel. Co mi ale vadilo, bylo nesmírné množství chyb, překlepů a nedokončených slov. Je to škoda, protože příběh je skvělý a k odpočinku jako stvořený. Snad brzy vyjdou i její další knihy, na které se nesmírně těším.

27.03.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na radu kamarádky, které se tato kniha a celá série nesmírně líbila, jsem se nadšeně pustila do prvního dílu také. Ale mé nadšení rychle pohaslo a byla jsem zklamaná. Humor i situace jsou trapné a sama sobě se divím, že jsem ji zvládla přečíst až do třetiny. Nemám ráda nedočtené knihy, pokaždé se jim snažím dát šanci, ale tuto odložím s klidným srdcem a ráda.

27.03.2019 odpad!

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Jako první jsem viděla film, který mě opravdu dostal a od té doby jsem čekala, kdy si budu moci přečíst i knihu. Byla jsem zvědavá, jestli na mě knižní předloha zapůsobí ještě více a to se také stalo. Člověk si ani neumí představit, co se děje s takto nemocným člověkem, jaké je postupně přicházet o drahocenné vzpomínky, sebe samu a nakonec ztratit vše. Takový silný příběh donutí k zamyšlení a rozhodně stojí za přečtení.

01.03.2019

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Kniha by mohla podle počtu stránek odrazovat, ale rozhodně stojí za přečtení. Zachycuje celý život hlavní hrdinky, která podle mě není záporná. Život ji tak zformoval, téměř všichni milovaní ji zklamali; ale samozřejmě udělala dost věcí, které se mi příčí. Líbilo se mi vzpomínání hrdinky, které bylo postupně vkládáno do současnosti a díky tomu dokreslilo celý příběh a vše do sebe pěkně zapadalo. Navíc jsem se více dozvěděla o výrobě zmrzliny :-) Určitě nelituji čtení, stojí za to.

25.02.2019 5 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Co se dá napsat ke knize, která vám rve srdce? Věděla jsem, že to tak bude a možná proro jsem ji odkládala. Proplakala jsem většinu knihy a obdivuji autorku, že o tom dokázala psát. Zároveň byla ona i její rodina tak silná. Po přečtení knihy si člověk uvědomí, že často řeší prkotiny a jaké má štěstí, že je on i jeho dítě zdravé a na ničem jiném nezáleží.

03.02.2019 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Krásná kniha, hned mě vtáhla do děje a nedokázala jsem se odtrhnout. Vše se krásně v průběhu příběhu vysvětlilo a líbily se mi obě dějové linie. Četla jsem již její Motýlí ostrov, který byl také skvělý. Těším se na u nás poslední přeloženou knihu, která mi od ní zbývá, Vůně jasmínu. Snad jich brzy bude ještě více.

31.01.2019 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemná oddychovka, u které jsem se i zasmála, co víc si přát? Těším se na další autorčiny knihy.

16.01.2019 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Kniha je skvělá, četla se sama. Nápad vstupovat do příběhu je originální a mně by se také taková schopnost moc líbila :-) Zloděje jsem vůbec neodhalila, v průběhu jsem podezírala snad všechny. Jen konec mě zklamal, připadalo mi to uspěchané.

15.01.2019 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Hezká oddechová kniha, u které jsem se dobře bavila. Příběh ze současnosti nebyl tak silný, hlavní hrdinka byla příliš naivní a hned od začátku jsem měla podezření, které se vyplnilo. Linie z období války byla mnohem zajímavější a pokaždé jsem se na ni při čtení současné linie těšila. Jistě si přečtu další autorčiny knihy.

09.01.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Na knize se mi líbí, že byl příběh zasažen do existujícího místa a domu. Musím se ale přiznat, že jsem ji krátce na začátku chtěla odložit, ale poté se příběh rozjel a líbil se mi. Až na sexuální scény, které do příběhu nic nepřidaly. Kvůli tomu a dalším věcem rozumím členům rodiny, kterým se tato vymyšlená kniha vůbec nezamlouvá.

09.01.2019 3 z 5