Dva krůčky po mokrém písku

od:


KoupitKoupit eknihu

Až do dvou let byla Thais úplně normální. Alespoň nic nesvědčilo o tom, že by tomu bylo jinak. Jednoho dne si však její matka na pláži všimla, že Thais chodí nejistě a vytáčí nožičku směrem ven. Zašla s ní tedy k lékaři, který jí po sérii vyšetření sdělil šokující zprávu. Její dcera trpí vzácnou genetickou nemocí, na kterou není lék, a zbývá jí jen několik měsíců života. Tehdy matka své dceři slíbí: „Budeš mít krásný život. Jiný než ostatní holčičky, ale život, na který budeš moct být pyšná.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135892/dva-krucky-po-mokrem-pisku-erV-135892.jpg 4.7199
Orig. název:

Deux petits pas sur le sable mouillé (2010)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Příběhy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Přidat komentář
ravenclaw
07. ledna

Nádherná kniha! Na konci se mi vehnaly slzy do očí, o to víc když jsem zjistila, že i autorčina druhá dcera Azylis ve svých jedenácti letech zemřela. Autorku obdivuji za to, jak umí své emoce přeměnit na tak silná slova a hlavně za to, že ani v těch nejtěžších chvílích nepřestala být skvělou matkou. A obě malé princezny, Thaïs i Azylis, pozdravuji tam nahoru!

Jurfinka
27.12.2018

Nádherna kniha

Ainyska
02.12.2018

Velice čtivá a silná kniha. Neuvěřitelné co dokáže prožít jedna rodina a přitom stále držet pospolu a navzájem si pomáhat, utěšovat se, bojovat. Vlastně celá tato kniha je o síle bojovat a o dvojím pohledu na tu samou situaci. Jeden z pohledu rodiče a druhý z pohledu dítěte. Thaïs máš můj veliký obdiv, stejně jako celá tvá rodina.

myšpa
30.10.2018

Knihu jsem četla dost dlouho, takové trápení nejde pochopit. Rodina má můj velký obdiv.

Leni.S
23.09.2018

Uf... :'( Thaïs, andílku.. těším se, až se jednou setkáme v nebi .... A děkuji Tvé mamince, že nám o Tobě napsala. Krásná kniha.

Zuzvil
28.08.2018

Zatímco u předchozí knížky jsme nebyla tzv. cílovkou, tady tomu bylo naopak. Tady jsem byla zacílena přesně...Knížka mě absolutně dostala a rozervala mě doslova na kusy. Za mě je napsaná výborně, tak stroze a jasně, není potřeba "okecávání", vše je jasné, přímé a bohužel i realistické (i reálné), takové až reportážní. Knížka je takovou jednohubkou a jelikož se jedná o skutečný příběh, tak jsem ji opravdu doslova zhltla a určitě si z této edice ještě něco přečtu. Knížku určitě doporučuji.

Melaanie
16.08.2018

Přečteno jedním dechem. Opravdu neskutečná kniha, ze které je cítit síla rodiny, která se nechce vzdát, ale bohužel osud je zákeřný a porazí je v jejich snažení.

marwinmh
07.08.2018

Skutečně neskutečný vykreslený náhled do života a niterních pocitů jedné rodiny, která se musí rvát se smrtelnou nemocí svých dětí.

helenkan
28.07.2018

Poprvé nevím co napsat. Snad jen, dech beroucí čtení.

1casper
06.07.2018

Přečteno za pár hodin.
Rodičovská láska je nekonečná, víc, než děti nemáme, víc prostě není....četlo se to dobře, ale už se ke knížce nikdy nevrátim.

Irsaf
08.05.2018

Tady uz bylo řečeno vse...

flycat
12.04.2018

Škoda že takovou péči nemohou mít všichni nemocní..........opět a zase,nevíme co máme,když žijeme zdraví se svojí rodinou:o)když máme pocit že je vše špatně, což mají skoro všichni,tak pak si člověk přečte tuto knížku, a opět se musí utvrdit v tom, že zdraví naše ,dětí a našich nejbližích je jedinné bohatství které máme.

bookcase
07.04.2018

Velmi silné a emočně náročné čtení. Víc ani netřeba psát. :(

perpe2a
15.01.2018

Dočteno. Není co říct. Slova jsou zbytečná. Bylo mi úzko a obdivuji celou rodinu, já bych to asi nezvládla.

JustWomen
20.12.2017

Ach, to bylo smutné, dojemné a přesto krásné čtení. Neuvěřitelné, co všechno je člověk schopen zvládnout. A obdivuji spisovatelku, že to dokázala napsat.

Riccia
24.10.2017

Četla jsem a dočetla jsem. Nedalo se přestat, i když to bylo opravdu hodně těžké čtení. Hodně těžko se hodnotí - těžko se hledají ta pravá slova. Řekla bych, že v předchozích hodnocení už bylo napsáno prakticky vše. Ponaučení? Važme si každého klidného a pěkného dne a děkujme denně "Bohu", když je vše v rodině jakžtakž v pořádku.

peterkovasona
23.10.2017

O téhle knize není co psát...

pocketka
01.10.2017

Zrovna jsem knihu dočetla. Tohle už bylo na mě docela moc, i když se kniha četla lehce a dala jsem jí 5 hvězd, vracet se k ní nebudu. Člověk pak moc přemýšlí, jak by takovou situaci zvládal on sám, udělal-li by něco jinak apod. Z tohoto tématu už skutečně bolí srdce.

ujunka
30.09.2017

Knížka se čte rychle. Ale musím se přiznat, že se mi styl psaní nelíbil. Byly i okamžiky, které mě překvapily. Třeba když autorka slibuje dceři, že si s ní vychutná každou chvilku jejího života při situaci, kdy život dcerky visí na vlásku, zpomaluje se jí dech i tep... a za dvě stránky jede celá rodinka na týden do Itálie a dcerku nechají hlídat rodinou. Jasně, nedokážu si to vůbec představit, asi museli být vyčerpaní, ale stejně.. tohle mi hlava nebrala.
Co říct na konec, přečtěte si to a buďme rádi, že máme zdravé děti.

jana4550
24.09.2017

Jedna z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších knížek, které jsem četla. Doporučuju

melien
16.09.2017

Obdivuji všechny tyto rodiče co se dokáží vyrovnat s těmito těžkými životními situacemi. . Ptám se sama sebe, zda bych i já dokázala v sobě najít takovou sílu bojovat a nevzdávat se?!! Možná!?? Snad!??? Važme si zdraví!!!

medlovice
15.08.2017

V době, kdy jsem tuto knížku četla jsem byla dlouhodobě bez pořádného přijmu, auto v servisu, konto prázdné, zato septik přeplněný ale moje zlatíčka byly zdravé a živé a já pochopila, že mám víc , že zdraví si nekoupíš a štěstí nepochází z toho co mám ale z toho s kým jsem.

Danago
26.07.2017

Moc smutné o to víc, že se jedná o skutečný příběh. Velice dojemný příběh plný lásky a naděje. Velmi emotivní a bolestné. Je až neuvěřitelné, jak je přes to všechno neštěstí krásný. Oba rodiče i ostatní velice obdivuji. Slzám s nelze vyhnout. Za mě zcela úžasná knížka.

Arte
23.06.2017

Kniha která není pro slabé povahy. Většinu knihy jsem probrečela, až jsem přes slzy na text neviděla. Je to dech beroucí příběh, který vás dojme a pomůže vám vcítit se do role rodiče, kterému umírá jeho milované dítě. Opět ale opakuji, není to pro slabé povahy. Já to nedočetla, protože to na mě bylo moc, ale ani to mi nabrání dát knize 5/5 hvězdiček. Pokud máte odvahu, doporučuji!

jarki
21.06.2017

Příběh o neskonale velké LÁSCE k rodině, dítěti, péči o umírající dcerušku, nádherné vztahy v tak těžkém období...

jbezda
08.06.2017

Tato kniha mě silně zasáhla. Často mi u čtení tekly slzy, ale nedalo se přestat a knihu jsem musela dočíst. Klobouk dolů před spisovatelkou. Není mnoho lidí, kteří by zvládli to, co ona a její rodina.

adelinka
14.04.2017

Aj keď to je tenká kniha, čítala sa dlho.....Obdivujem silu rodičov, ako to dokázali zvládať. Žiť a vedieť, že mi dieťa zomiera.....strašné. Silný príbeh....

hruskovalucie93
16.12.2016

Opravdu smutný a tragický příběh. Bohužel, i takové věci se v životě dějí, jen v případě, kdy čtete takovou knížku se Vás to silně dotkne a uvědomíte si, co je v životě důležité. Velký obdiv pro sílu této rodiny.

angelak
02.12.2016

Moc smutný příběh - Neuvěřitelné, co je člověk schopen zvládnout . Příběh plný lásky a naděje.

Balumba
05.10.2016

Hluboce smekám před touto ženou, před její láskou a vnitřní silou. A stejně tak i před jejím manželem, protože ji v tom nenechal a byl jí oporou.