Strážci příběhů

Strážci příběhů

Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moudrého Šér Chána z Knihy džunglí, láskou usouženého Goetheho Werthera nebo Olivera Twista, kterému daruje žvýkačku, což se posléze ukáže jako velmi nerozumné… Svět knih ale není tak pokojný, jak se Amy zprvu zdálo. Nejprve zmizí peníze z Ali Babova pokladu. Pak se cestou na ples k panu Darcymu zraní Elizabeth Bennetová, takže jeden z nejznámějších milostných příběhů je náhle v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné. O co tajemnému nepříteli doopravdy jde?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308061/strazci-pribehu-tMl-308061.jpg 4.2102

Die Buchspringer (2015)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Klarsik3
předevčírem

Mě to bavilo moc. Je to velmi čtivé a poměrně nepředvídatelné což se často nestává. Jediné k čemu mám výtku je ta Amyna polovičatost. Myslela sem si že to ještě nějak opepří děj ale nakonec to pomohlo jen ke konci "domyslí si sám" a tím mě závěr knihy zklamal.

kaca3606

moc pěkná knížka ,super nápad,nic nebylo předvídatelné. srážím bod za hodně chyb v textu

Pedruska01

Knížka je neuvěřitelně čtivá. Ponořila jsem se do příběhu Amy, ale i dalších "opravdových" literárních postav a bylo to úžasné. Jen těžko jsem knihu odkládala, stránky jsem nepřestávala otáčet. Jestli je tenhle příběh pro děti, tak si ho rozhodně můžou přečíst i děti mnohem starší - v každém věku jsme uvnitř stále dítětem. :)
Každým odhalením jsem sama podezírala pokaždé někoho jiného - nikdy bych na pravého zloděje nepřišla, což bylo dost šokující. Vlastně i samotný závěr mě překvapil - nejspíš nemile. Tak nějak jsem doufala... Jednoznačně to happyend nemá, i když se to tak tváří.
Mimo jiné, leč to je taková pohádka o příbězích/pohádkách a princezny k tomu patří - jsou roztomilé, většinou moudré a hodné, tak v téhle knize jsem měla chuť tu "malou mrchu", jak ji nazvala sama Amy, shodit z cimbuří - a nejen to!
Závěrem, je to milý příběh, který mě překvapil, jak moc mě dokázal pohltit a jak moc se mi líbil. Trochu mě rozčilovaly uvozovky, které byly všude tam kde být neměly a naopak, ale za to tento příběh nemůže. :)

NinaStikova

Výborný nápad a skvělý způsob, jak mučit pravověrné čtenáře, kteří do knížky vhupsnout umí jen vlastní představivostí. Kolik nešťastníků teď bude mít odřený nos, jak si budou své knížky pokládat na obličej a snažit se protlačit se do příběhu?
Narazila jsem tu na několik stížností na romantickou linku a i mě poněkud rušila. Víc mě však obtěžovaly chyby pana korektora či paní korektorky, především značení přímé řeči bylo dost nedbalé.
V celku se mi dílo zda maličko neukončené a k závěru uspěchané, člověk sotva stačil pochopit, že příběh končí, a už mu došly stránky ke čtení. Což společně s dobrým námětem zanechá ve čtenáři jakési nespokojené rozčarování, které se však od obvyklého stesku po dočtení knihy poněkud liší.
Nemůžu si pomoci a cítím v příběhu ztracené pohádky hrozný smutek. Vždyť ona se jen chtěla vrátit domů.
A ubohý opomíjený Werther! Jak s ním jen to dopadne? Chci pokračování jeho vlastního příběhu! A když se bude Amy chovat slušně, může v něm hrát taky.

karolkakofolka

Nejlepší kniha všichni si přečtěte

Tetis

Když už jsem se radovala, že zloděje nápadů konečně našli a že budu moct jít spát, našel se další podezřelý, kterého bych vůbec nečekala. I samotný konec mě dost překvapil...
Víc už ale nebudu prozrazovat. Byla to prostě napínavá a zábavná knížka pro všechny milovníky literatury.

tereza1198

Kouzelná jednohubka. Něco jako Nekonečný příběh literatury. Svět kde se všichni potkávají a myslím, že každý z nás má příběh, který by chtěl zažít. Být součástí velkého dobrodružství. Skvělý námět, jen zpravování mi občas nesedlo.

oolinkaa

zajímavý námět a příběh.. chvilkama mě to bavilo, chvilkama ne, ale určitě doporučuji přečíst. kdo je stejný knihomol jako já, tak je toto téma pro něj jak dělané.. komu by se taky nelíbilo vstupovat do děje knížek, že? :)

AgnessN.R.

Och jako všichni strážcům příběhů závidím:) A za to co princezna provedla Willovi bych ji vyškubala všechny vlasy a roztrhala na kusy:)

hlina

Nádhera! Knížka pro knihomoly. Moc jsem si ji užila (a hrdinům záviděla), i když je napsaná pro mladší cílovou skupinu. No a co?

MayaBu

Nikdy by mě nenapadlo, že může Werther s Šer Chánem vyrazit do Pýchy a předsudku a že si ještě k tomu budou i celkem rozumět!
Skvěle propletené příběhy, dokonce ani nedostatek popisu, na který si tu někteří stěžují jsem nezaregistrovala. Ideální kniha na prázdniny!

lucie2371

Opravdu krasná kniha. Škoda že má jen jeden díl. Trochu jsem Strážcům příběhů záviděla, také bych chtěla umět vstupovat do knih.
Knihu jen doporučuji!

Dym

Byla jsem opravdu nadšená originálním nápadem autorky, ale samotný příběh mě trochu zklamal. Nemůžu říct, že do bylo nějak špatné čtení, opravdu, ale nějak jsem se nedokázala začíst. Prostě se člověk příběhem musí maličko provrtávat. Vážně by to asi chtělo lepší zpracování

ElissEm333

To už jsem na konci? Krásné čtení. Originální příběh, který by si chtěl na vlastní kůži zažít určitě každý z nás, s postavami, které si získají vaše srdce. Konec mě překvapil, autorka má můj obdiv, že se do toho pustila.. A k těm pootevřeným dvířkám na poslední straně? Snad jediné.. Pokračování? Prosím!

lizavett

Originální nápad, jak se dostat mezi knižní hrdiny a zároveň pečovat o knižní příběhy. Čtenáři se mohli seznámit s hrdiny klasických knižních příběhů -např. Kniha džunglí, Utrpení mladého Werthera... takže kniha nepřímo poskytuje také vodítko k tomu, aby si čtenáři po vzájemných sympatiích přečetli i tyto příběhy. Kniha se četla dobře, děj byl napínavý, jednalo se trochu o detektivku, dobrodružství a romantiku v jednom. Kdo má rád toto téma cestování do knižních příběhů, doporučuji přečíst.

Petkona

Kniha mě docela překvapila,vtáhla mě do děje a stránky mi ubíhaly, ani jsem nevěděla jak. Nikdy jsem neměla pocit, že bych se do té knihy musela nutit a jakkoli se dokopávat k tomu, abych to přečetla. Děj byl originální - no řekněte mi, kdo by nechtěl vstupovat do knih ?! Akorát ten konec mi přišel trochu nesrozumitelný, proto jsem si ho musela přečíst dvakrát. Jinak nádherná obálka.= )

Ornwen

Námět i větší část příběhu se mi líbila, i když je to nejspíš cíleno na mladší čtenáře. Ale nějak to pro mě zabila ta romantická linka. Hlavně na konci.

katallinka

Námět je naprosto dokonalý a je určitě snem každého knihomola. Možná jsem na knihu moc stará, ale strašně mě nebavila a do každé stránky jsem se musela nutit. Doufala jsem, že alespoň závěr bude lepší, ale kdybych věděla jak vše skončí asi bych knihu přestala číst už v průběhu. Nicméně je to oddechová kniha a nepochybuji, že mladším čtenářům se bude líbit.

Torino

Nápad jako takový mi přišel neskutečně zajímavý, za to několik palců nahoru. Ale zároveň mi přišlo, jako by se autorce v hlavě zrodil úžasný nápad a ona ho honem rychle chtěla napsat a rychle vydat. Prostě mi to přišlo místy nedotažené do konce, nepromyšlené od základu... Málo popsané postavy (na to že jich tam mnoho nebylo), málo popsané určité skutečnosti nebo události. Taková práce na půl cesty. Ale i tak bych knihu doporučila, ten námět je jedinečný.

handulli

Na knížku jsem narazila náhodou, přeci jen už do cílové kategorie nespadám a v knihovně v oddělení pro Děti a mládež jsem se cítila dost divně, ale anotace mě vyloženě navnadila (vstupování do příběhů, krimizápletka). Svého výběru jsem ani na okamžik nelitovala. Už dlouho jsem nečetla knížku, která mě pohltila od první stránky a já se od ní nemohla odtrhnout. Knížka mě doslova vtáhla do děje, až se mi leckdy do reality ani vracet nechtělo. Parádní knížka. Doporučuju.

kika812

Knížka mě velice překvapila. Byla to super oddechovka, která mě bavila. Kdo má rád dobrodružství a pohádky, tak si knížku přečtěte, určitě vás bude bavit.

Kačkaknihomol

Kniha mě zaujala samotnou anotací. Vstupování do knížek, no neber to. Nezmýlila jsem se, kniha se opravdu moc povedla. Mám jen malou výtku, tou je příliš málo informací o postavách. Jinak se mi kniha moc líbila, je čtivá, svižná a má krásný přebal. Doporučuji všem knihomolům, kteří chtějí utéct do světa, kde jejich nejoblíbenější postavy ožívají před očima.

kuceju

Nadchl mě námět. Ovládání schopnosti vstupovat do knih? Číst o mém životním snu? Ani jsem nazaváhala a nadšeně knihu zhltla za jedno odpoledne! Bohužel příběh zklamal má očekávání. Spousta nakousnutých odboček, které by přímé linii příběhu dodaly šťávu a skutečnost. Měla jsem pocit, jako kdyby autorku napadl úžasný námět na knihu a tak zběsile popadla pero a vychrstla ze své inspirace bez přemýšlení na papír a nedočkavě naškrábala příběh, který v sobě má spoustu potenciálu a postrádá větší hloubku. A ještě k tomu se ke konci zamotala. Chápu, možná je to určeno mladší kategorii, tak nemohu očekávat kdoví jakou filosofii v každé knize, ale přesto si nemůžu odpustit pocit, že kniha je jako nedozrálé jablko - kdyby příběhu autorka dala víc času, mohlo z něj být krásné červeňoučké a lahodné jablíčko, které by chutnalo stejně dobře, jako vypadá na první pohled.

Jane007

Přestože už dávno nejsem cílová skupina, knížka mě neuvěřitelným způsobem okouzlila. Nápad na knihu byl výborný, děj kouzelný a bylo velmi příjemné potkat své oblíbence z jiných knížek. Jediné, co mě trošku zaráží je, že hlavní hrdinka své matce říkala jménem.

klarinka9974

Milujete pohádky? Tak tuto pohádku si rozhodně zamilujete také. Skvělá oddechová kniha s úžasným nápadem na děj, který vás od začátku do konce pohltí do světa pohádek a příběhů a až na konci vás vypustí do zamilovaného a šťastného konce. :)

Bookgirl

Tak tahle knížka mě absolutně dostala! Byla napínavá a neuvěřitelně rychle se četla. Úplně jsem se do ní zamilovala a přečetla ji jedním dechem. Svým způsobem byla originální, i když mi z nějakého důvodu přišla hrozně podobná jako Rudá jako rubín.
K přečtení určitě doporučuji!

BlogKnihotání

Knížka se mi velice líbila. Byla vtipná a čtivá, sice spíše pro mladší čtenáře, ale já ji i tak velice doporučuji. Autorka měla celou knihu velice dobře promyšlenou.

rosa12

Tato kniha byla velice poutavá určitě doporučuji

KnihomolkD

Velice napínavá knížka a taky velmi čtivá.Hlavní hrdinové mi byly sympatický . Jenže je tady problém.Knížka mi přišla stejná jako Rudá jako Rubín.

Aires

Napínavá a čtivá knížka o vysněné schopnosti všech knihomolů - o cestování přímo do příběhů a pohádek :) Být o pár let mladší, tak jsem z ní naprosto unesená a hned vyzkouším, jestli když si dám na hlavu otevřeného Hobita, propadnu se taky do příběhu.:) Knížka je mířená na mladší čtenáře (cca 14+) a protože do té cílové kategorie už úplně nespadám, tak to pro mě nebyl životní zážitek, ale jen pěkné odpočinkové čtení. :)