Lil30 Lil30 komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

V pořadí 4. kniha, kterou jsem od autorky četla, opravdu se mi líbila a v některých situacích jsem se zasmála. Zároveň byla opravdu smutná, jako život bývá. Také jsem se občas chytala za hlavu a říkala si, co vlastně Eliška chce. Nářečí mi vůbec nevadilo a nerušilo mě při čtení. Nakonec to dopadlo hodně otevřeně a ráda bych věděla, co bylo dál...

21.12.2019 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Prvních 100 stran bylo opravdu nudných, ale když se konečně objevil Baz, bylo o zábavu postaráno. Musím se přiznat, že ač je příběh podobný HP, neměla jsem nutkání je neustále porovnávat. Objevila jsem ji díky výzvě a opravdu se mi líbila.

02.10.2019 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Četla jsem více válečných knih, ale v žádné nebyl takový popis hrůzných pokusů Mengeleho a zároveň i strašné činnosti sonderkommanda. Být součástí takové vražedné mašinérie a vědět, že jednou skončí v peci, kde skončilo tolik milionů nevinných lidí, muselo být strašné. Bylo to opravdu těžké čtení a nejhorší na tom je, že se to opravdu stalo. Dočetla jsem ji před pár dny a pořád o ní musím přemýšlet...

26.08.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Off-Campus i Wags jsem si neskutečně oblíbila a moc jsem se těšila na začátek další série. A ani tahle kniha mě nezklamala. Divoká Summer se mi zalíbila hned od začátku a Fitz se k ní skvěle hodil. Těším se na další díl o Brenně, která je taky pěkné kvítko a mám tušení, kdo si k ní v ukázce přisedl ;-)

02.06.2019 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Jako první jsem viděla film, který mě opravdu dostal a od té doby jsem čekala, kdy si budu moci přečíst i knihu. Byla jsem zvědavá, jestli na mě knižní předloha zapůsobí ještě více a to se také stalo. Člověk si ani neumí představit, co se děje s takto nemocným člověkem, jaké je postupně přicházet o drahocenné vzpomínky, sebe samu a nakonec ztratit vše. Takový silný příběh donutí k zamyšlení a rozhodně stojí za přečtení.

01.03.2019

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemná oddychovka, u které jsem se i zasmála, co víc si přát? Těším se na další autorčiny knihy.

16.01.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

O gulazích jsem slyšela, ale nikdy jsem o nich nečetla. Z celého příběhu mi bylo do pláče a běhal mi mráz po zádech. Tuto knihu by si měli přečíst všichni, abychom nezapomněli, jaká zvěrstva se těmto lidem stala, a aby se to již neopakovalo. Chybělo jim to základní, co my považujeme každý den za samozřejmost.

24.04.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Věřím, že na knihu ještě dlouho nezapomenu, zasáhla mě a budu o ní hodně přemýšlet. Každá postava měla pohnutý osud, něco hrůzného si zažila a doufala, že WG pro ni bude cestou k vysvobození, která se ale změnila v pravé peklo a znamenala tolik zmařených životů. Hlavně dětí, které měly celý život před sebou.
Líbilo se mi vyprávění z více pohledů, kniha tak získala širší rozměr a náhledli jsme do světa každé z postav.
Jsem si jistá, že si přečtu i další knihy od této autorky.

18.04.2018 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Nádherný příběh, u kterého jsem pořád doufala ve šťastný konec, i když jsem viděla, jak vše dopadne. Catherine mi bylo tak líto a pořád jsem si říkala, co by se mohlo stát, aby se z tak milé dívky mohla stát taková královna...a Šprým, toho jsem si zamilovala od první chvíle. Kdo by taky ne? Autorčiny Měsíční kroniky jsem zbožňovala a u této knihy je to stejné. Má skvělou fantazii a vytvořila úžasný příběh. Určitě doporučuji si ji přečíst.

26.02.2018 5 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Úžasná kniha, do které jsem se začetla a nešlo ji odložit. Líbilo se mi škádlení mezi hlavními postavami a je škoda, že není další pokračování. Souhlasím s předchozím komentářem- více takových knih

29.12.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Po přečtení celé série přiznávám, že jsem si na úvodu prvního dílu myslela, jaká to bude duchařina i podle fotek na obálkách. Ale ve výsledku vůbec zklamaná nejsem, i když nejsem cílová věková skupina. Příběh se mi líbil, až na některé nudné pasáže a popisy, bez kterých bych se obešla...

08.10.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Je to má první kniha, kterou jsem si od této dvojice přečetla a čekala jsem asi mnohem více kvůli recenzím, které pěly jen chválu. Z celé knihy mám zmatené a rozporuplné pocity. Nebyla špatná, ale chování téměř všech postav bylo často zcestné a nepochopitelné. I u těch, které měly být psychicky v pořádku...Vsuvka o 10 let zpět mi nevadila, bylo zajímavé zjistit, jak se vše událo. A o milostných scénách se klidně mohli jen zmínit, nic do příběhu nepřinesly. Chvílemi jsem přemýšlela o odložení knihy, ale nakonec jsem ráda, že se rak ně stalo. Snad budou další díly lepší...

22.09.2017 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pan Hartl nejspíše mým oblíbeným autorem nebude...Knihu jsem dočetla po několikerém přemýšlení, zda ji dočíst, nebo ne. Bylo to takové vztahové tornádo, které semlelo úplně všechny, sežvýkalo je a vyplivlo úplně někde jinde a v jiném stavu. Jinak nevím, jak bych to popsala...mně tam prostě chyběla trocha pozitivity. Jasně, že život není jen o hezkých věcech, ale tady by jí trošku být mohlo.

07.12.2020 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Pořád přemýšlím nad tím, proč mě tato kniha nezasáhla tak, jak jsem předpokládala a jak mi bylo řečeno, protože mi ji doporučila kamarádka. Nejsem věkově cílová skupina, ale YA literatura je můj šálek kávy a mám ji ráda...Ale k příběhu: Oba hlavní představitelé, i vlastně další postavy, se potýkali s vlastními smutnými a těžkými osudy a snažili se a nimi vyrovnat po svém. Ne vždy se jim to dařilo. Ale o tom život je. Líbilo se mi střídání úhlů pohledů a náhled na stejnou situaci více pohledy. Konec byl hezký, očekávaný.

17.11.2020 3 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Deníček znám, takže jsem tušila, do čeho jdu a kniha mě pobavila. K tomu četba Janem Maxiánem byla skvělá, hezky se poslouchala a Čeňka uměl dobře vystihnout. V každé kapitole jsem se zasmála. Žádná vysoká literatura to není, ale pobaví :-)

10.11.2020 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Retellingy mám strašně moc ráda, objevila jsem je díky M. Meyer a rozhodně budu hledat i další. Líbilo se mi, jak autorka i zlé sestry dokázala vykreslit tak, že s nimi soucítíme, že také mají city a záliby, možná dost nečekané. Líbilo se mi také, jak Isabelle postupně rostla a měla sílu změnit svůj osud. Linka se sudičkami a Šancí byla povedená, hezky ji autorka do příběhu zapracovala. Kniha byla velmi čtivá a určitě ji doporučuji.

06.11.2019 5 z 5

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Vi Keeland to prostě umí, píše skvěle a každá její kniha se mi zatím moc líbila. Četla se lehce, příběh rychle ubíhal a oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Byla to příjemná odpočinková kniha, u které jsem se zasmála a opravdu se těším na další.

02.10.2019 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Jako oddychovka, proč ne? Jejich seznámení bylo originální, hezky se dobírali a byli vtipní. K tomu to mělo i nějaký příběh. Možná si po delší době nebudu pamatovat obsah podrobněji, ale pobavila jsem se.

03.09.2019 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Znova jsem si tuto autorku vybrala díky Čtenářské výzvě, jako minulý rok. Kniha se mi líbila a zasmála jsem se u ní, hlavní hrdinka byla vtipná. Ale chvílemi jsem měla chuť s ní zatřást, hlavně na konci. Musím se ale přiznat, že Pekáč buchet se mi líbil vice. Těžko si budu po delší době pamatovat, že jsem tuto knihu četla, ale jako oddychovka byla fajn. Už mi chybí jen Bavettovi.

26.06.2019 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Krásná kniha, hned mě vtáhla do děje a nedokázala jsem se odtrhnout. Vše se krásně v průběhu příběhu vysvětlilo a líbily se mi obě dějové linie. Četla jsem již její Motýlí ostrov, který byl také skvělý. Těším se na u nás poslední přeloženou knihu, která mi od ní zbývá, Vůně jasmínu. Snad jich brzy bude ještě více.

31.01.2019 5 z 5