LiKa00 LiKa00 komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

Super knížka. Opět se těším na další díl.

17.10.2016 5 z 5

Záhadná mystéria dějin Záhadná mystéria dějin Vladimír Liška

Mám ráda historii a ještě více záhady. Moc se mi kniha líbila. Hezky psaná, byla jsem ráda i za pár obrázků, vážně moc pěkné.

26.09.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Super knížka. Bavila mě. Těším se až začnu číst další díl.

13.09.2016 5 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Super knížka. Mám celkově ráda řeckou mytologii, takže tohle jsem si přečetla hrozně ráda.

02.09.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Z této knihy mám velmi smíšené pocity. Rolland napsal krásný příběh o snad nejtěžších dobách a byl o dvou mladých lidech, kteří byli schopni zemřít a vlastně i na smrt čekali. Moc krásný.

01.09.2016 4 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Jedním slovem nádhera. Kniha se mi moc hezky četla. Poutavý a sice smutný příběh mě vážně ohromil. Malá Maddie byla vážně super, některé její výroky vážně pobavily. Tuto knihu zařazuji k dalším knihám, mezi nejlepší, které jsem kdy četla.

25.08.2016 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Smutný konec, ale krásná knížka. Moc se mi líbila Hamletova řeč, jak byl drzý, ale samozřejmě spisovně. Tato tragédie vznikla při Shakespearových těžkých časech, je to smutné, ale díky tomu tady zase máme úžasná díla.

01.08.2016 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Krásná knížka. Molièra mám ráda a tuhle knížku jsem si chtěla vždycky přečíst. Líbí se mi, že je psaná v próze. I jsem se u toho nasmála. Vážně super knížka.

19.07.2016 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Nádherná knížka. Miluji tyto typy knížek, takže já jsem vážně unešená. Některé příběhy se mi líbily více, některé zase méně, ale celková kniha je vážně úžasná. Plus dávám taky tomu krásnému obalu.

15.07.2016 5 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Tu knížku jsem měla v plánu si koupit a potom jsem jí objevila v knihovně a byla jsem fakt šťastná. Nádherná knížka. Je to zase něco jiného. Jiná kultura, jiné zvyky. A i když konec neskončí podle mých představ (to skoro nikdy) je ta knížka jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

17.06.2016 5 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Moc krásná knížka, dobře se čte. Je spíše pro lidi v mém věku, pro ty teenagery. Určitě doporučuji.

20.05.2016 5 z 5

První věc co bych tak nějak měla ohodnotit je ten obal. Je vážně úžasný. Příběhy jsou kouzelné, některé více, některé zase méně, ale všechny jsou hezky napsané. Sice je vzadu napsáno "pro dlouhé zimní večery", ale já to četla i teď na jaře a bylo hezké si připomenout Vánoce zase trošku jinak. Vážně krásná knížka, nemůžu jinak než doporučit.

10.05.2016 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Miluju Paříž a miluju čokoládu, takže hned jsem věděla, že tato kniha bude něco pro mě a opravdu byla. Jedním slovem dokonalá. Láska, smutek, ale i autorčin humor, to všechno bylo prostě úžasné. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

21.04.2016 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Měla jsem tu možnost slyšet vyprávění od samotné paní Sosnarové. Je to úplně něco jiného než číst knihu. Převyprávěla to sice tomu autorovi, ale on některé pasáže předělal, takže slyšet přesně celý příběh od samotné ženy, která si tohle protrpěla je pro mě něco velkého. Dala nám i pár rad do života a opravdu jsem si to všechno vzala k srdci. Kniha určitě krásná, ale slyšet tento příběh na vlastní uši je něco úžasného.

03.04.2016

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Nádherná knížka. Vážně moc hezky napsaná. Škoda, že neskončí zrovna nejlíp. Určitě doporučuji.

17.03.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc krásná kniha. Jen mě trošku zklamalo, že je tam o jejich setkání cca jen deset stránek. A taky konec má celkem rychlý spád. Jinak je to úžasná, krásně čtivá knížka. Škoda, že Werner zemřel, ale tak to ke krásné knize nevýslovně patří. Určitě doporučuji.

28.02.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nádherná knížka. Kniha na zamyšlení. Kniha zábavná i velmi smutná. Už v polovině knihy mi došlo, že nemůže skončit dobře. Už jen tím, že se tam pojednává o klukovi, který trpí depresemi a fascinuje ho smrt. Je to velmi silný příběh, který určitě chytí za srdce a v paměti zůstane navždy. Rozhodně doporučuji.

09.02.2016 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Krásná a velmi zajímavá kniha. Opravdu mě uchvátila. Ještě jak spisovatelka dokázala to všechno popsat a jak se inspirovala skutečnými příběhy některých lidí. Je to velmi napínavé a člověk se od toho stěží odtrhne. Určitě doporučuji.

27.01.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Krásná kniha. Mám osobně velmi ráda knihy, nad kterými se člověk musí pozastavit a zamyslet se a tato je jedna z nich. Jsem ráda, že jsem si jí mohla přečíst. Některé věty či myšlenky jsem si i zapsala k sobě na papír, abych je měla už pořád. Samozřejmě, že sem tam ukápla i slza, ale to je také to krásné, že to člověka dokáže dojmout. John Green má většinu svých knížek s nějakými určitými myšlenkami, které donutí člověka se nad tím opravdu pozastavit. Nádherná knížka.

20.01.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Udělala jsem si povánoční dárek tím, že jsem si koupila tuto knihu, ktrerou jsem měla vyhlídnutou už dříve. Absolutně nelituji toho, že jsem si jí koupila.Je úžasná. Jediná z knížek do které jsem se fakt dokázala začíst. Hrozně mě uchvátila. Markův vtip je prostě úžasný a bez toho by to prostě nešlo. Rozhodně doporučuji

14.01.2016 5 z 5