LiKa00 LiKa00 komentáře u knih

Poslední hodiny Poslední hodiny Minette Walters

Nádherná kniha. Moc hezky se mi četla a po celou dobu mě hrozně bavila. Moc dobré čtení.

24.09.2019 5 z 5

Dřevěný král Dřevěný král Thomas McConnell

Zajímavá kniha. Dobře se četla. Celou dobu měla takový klidný průběh, a když byl nějaký zvrat tak byl líčen taky klidně. Jinak ohledně jeho syna, byl ten konec pro mě velmi zarážející. Ale jinak to samozřejmě skončilo tak, jak to normálně probíhalo během komunistické éry. Po poražené zrůdě nastoupila nová zrůda. Jediné co se mi opravdu nelíbilo byl ten překlad, panebože tolik ne úplně chyb jako spíše překlepů co tam bylo! To mi opravdu kazilo požitek ze čtení.

03.09.2019 4 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Nádherné pokračování předchozí knihy. Moc se mi to opět líbilo. Knihy od Jenny Colgan prostě nemají chybu. Ten překlad byl tedy místy špatný, ale za to autorka bohužel nemůže.

28.08.2019 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Další krásně napsaná kniha od Jenny Colgan. Miluji její knihy a jako ostatní se i tato velmi dobře četla. Vždy se do jejich příběhu dokáži vžít.

22.08.2019 5 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Opět další kniha o holokaustu, v mém pořadí již čtvrtá, kterou jsem přečetla. Drásá mi to srdce, ale čtu o tom hrozně ráda, jelikož chci znát příběhy lidí, kteří takovou hrůzu zažili a přežili. Bohužel zemřelo obrovské množství lidí, kteří už nám svůj příběh vyprávět nemohou, ale díky přeživším máme pohled na ty zvěrstva, která se odehrávala. Tento kus historie by měl znát každý, jelikož, jak sám pán v knize několikrát vyzdvihuje, nesmíme zapomínat.

13.08.2019 5 z 5

Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících 3 Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících 3 Vladimír Liška

Stejně krásně čtivý je i tento díl. Moc mě bavily všechny tři díly.

22.07.2019 5 z 5

Ženy českých panovníků 2 Ženy českých panovníků 2 Vladimír Liška

Krásné pokračování předchozího dílu. Ještě ten poslední a je to komplet. Moc mě to baví.

17.07.2019 5 z 5

Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících Vladimír Liška

Krásná kniha. Jen na začátku mi přišlo, že se autor věnuje spíše vysvětlování historie než té určitě ženě. Ale za mě super knížka a jsem zvědavá na ty dvě ostatní.

12.07.2019 5 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Skvělá kniha na to, že je vymyšlená. Četla se mi opravdu dobře, prožívala jsem ji do posledního písmene. Samozřejmě raději vítám knihy, které popisují pravdivý příběh, kterých mám pár už ve své knihovně, ale obdivuji autorku, že dokázala vymyslet tak poutavý příběh.

10.07.2019 5 z 5

Habsburské císařovny Habsburské císařovny Sigrid-Maria Größing

Moc krásně čtivá kniha. Historie mě hrozně baví a tak si takové knihy přečtu moc rada. Jen mě mrzí, že u každé zmíněné ženy nebyl obrázek, ale jen u některých. Mohlo jich tam být určitě více. Ale jinak za mě moc krásná kniha.

05.07.2019 5 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Nádhera, nádhera, nádhera. Ze začátku jsem si říkala, co jsem si to pujcila za knihu, nějaké fyzikální myšlenky, ale potom? To bylo něco neuvěřitelného, tak moc jsem se do toho příběhu zamilovala. Člověk až do poslední stránky nevěděl jak to skončí, vše bylo nakonec úplně jinak. Za mě proste nádherná knížka, která nesmí v mé knihovně chybět!

24.06.2019 5 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Další skvělá kniha od Jenny Colgan.

12.06.2019 5 z 5

Krásná kniha. Zpočátku jsem se bála, že ji budu muset odložit jelikož mě tak moc neuchvatila, ale později jsem se do toho dostala a nakonec mě kniha příjemně překvapila.

05.06.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další kniha, kterou jsem četla o holokaustu. Ta první kniha byla o hodně drsnější, člověk v ni viděl tu krutost a bezmocnost zároveň, u té jsem se i rozplakala. Tato kniha je psaná tak trochu nadlehčeně, nejsou tam podle mě ukázány ty nejhorší strasti. Samozřejmě každý neměl to štěstí jako Lale a nevyšlo mu mít takovouhle pozici a utéct z všech možných míst. Samozřejmě i tato kniha měla silný příběh jako každé vyprávění člověka, který takovou hrůzu prožil. Je skvělé, že existují lidé, kteří šíří tyto příběhy a ukazují tak lidem něco, co by se už nikdy nemělo opakovat.

30.05.2019 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Další skvělá kniha od Jenny Colganové. Už je to třetí kniha a opět nezklamala.

27.05.2019 5 z 5

Bajky Bajky Jean De La Fontaine

Bajky jsou krásné i ilustrace jsou moc hezké. Akorát v mé knize nebyly ty bajky, které jsem zrovna potřebovala, ale jinak hezké.

18.04.2019 5 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Krásně čtivá kniha, avšak velmi smutná. Je hrozné, jak se lidé chovali v té době k Židům a bohuzel ne jen nacisté. Je dobré že jsou tací, kteří tyto příběhy vyhledávají a mohou nám tak přiblížit kruté životy. Alespon víme, že se to v budoucnu nesmí nikdy opakovat.

17.04.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha moc hezká, ale smutná. Některé z těch postav jsem opravdu nenáviděla, jiné si zase oblíbila. Hezky se to čte.

01.03.2019 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Kniha se čte hezky, je sice smutné, jak to dopadne, ale určitě zaujme.

24.02.2019 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha se mi moc líbila. Hodně lidí říká, že je film ani kniha nebaví, ale mě to bavilo a bylo to super. Sice smutný konec, ale jinak moc hezké.

09.02.2019 5 z 5