Bajky

Koupit

Kompletní vydání La Fontainova díla (všech dvanáct knih zvířecích bajek), v němž autor, snad nejslavnější klasicistní básník vůbec, kritizuje vtipnými alegoriemi své současníky a podává tak živý obraz francouzské společnosti 17. století. Bohatě ilustrováno Adolfem Bornem. Texty se dobře čtou nejen dospělým, ale i dětským čtenářům. Ocenění: 3.cena na 11. podzimním knižním trhu v Havlíčkově Brodě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13665/bajky-13665.jpg 484
Literatura světová, Příběhy
Vydáno:, Brio

Fables

Kniha Bajky

Ronnie68

krásně se mi bajky četly, u některých jsem si pamatovala, že jsem je už někdy slyšela .. a byla jsem ráda, že jsem si je mohla přečíst znova ...

Gweny

Krátké příběhy. Většina z nich vede čtenáře k zamyšlení. Často se zde opakují druhy zvířat - lvi, osli, myši, jeleni atd. Jsou to bajky a tak mě překvapilo, že v hlavní roli jsou i lidé nebo vesmírné elementy (vítr a slunce).
Pár citátů jsem si vypsala, avšak tento se mi líbí nejvice: "Mnohý, když se mu dobře vede, přičítá to svému vtipů a píli, jakmile ale vlastní chybou jeho se stane, že nehody jej stíhají, hned tím jest vinen osud."

LiKa00

Bajky jsou krásné i ilustrace jsou moc hezké. Akorát v mé knize nebyly ty bajky, které jsem zrovna potřebovala, ale jinak hezké.

havranice
21.05.2018

Kniha obsahuje 21 bajek, text u každé je dlouhý na necelou stránku A5. U všech našich 3 dětí jsou tyto bajky oblíbené. Naposledy, když jsem je četla, tak se zaujetím poslouchaly všechny naše tři děti (10,6,4) - asi polovina bajek byla už i s pointou plně nebo téměř plně pochopitelná i pro 4 letou dceru, u zbytku chápala příběh, ale pointu jen částečně či po větším dovysvětlení. Bajky jsou velmi dobře zformulované a pochopitelné, je to dobrý výběr, mají fakt dobré a užitečné pointy, které z příběhu dobře a srozumitelně vyplynou. Každá bajka doplněná pěkným obrázkem. Děti chtěly mnohé bajky znova a znova. Opravdu mohu vřele doporučit.

Marekh
11.03.2018

Bajky se mi líbily. V knize se nachází velmi mnoho bajek, ze kterých si můžeme vzít poučení do života. :)

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Trpělivost a dlouhý čas
zmohou víc nežli vztek a síla.

Často lest nejlíp osnovaná
může i strůjci uškodit.
A stává se, že zrádná rána
se vrátí tomu, kdo chtěl bít.

Kdo nechce trpět zlem, zlo nesmí druhým činit.

Vždyť nepřítomností se i nenávist zhojí,
podobně jako lásky cit.

KAREL6725
14.02.2018

La Fontainovy bajky v novém kompletním vydání , obsahuje všech dvanáct knih. Ilustrováno jedním z nejlepších ilustrátorů knih Adolfem Bornem. Kolosální dílo , Adolf Born o Bajkách řekl , že mu byli šity na míru. Byl to můj svět , kde zvířata nabírají lidské rysy. Skvost mojí knihovny, miluji ilustrace Adolfa Borna. Plný počet hvězd .

Lessana
30.07.2017

Ako dieťa som si v knihe Bájok listovala často. V prvom rade, samozrejme, pre texty, ktorých ponaučenie, ako spravodlivej bytosti, sa mi vždy páčilo a napäto som naň pri čítaní čakala. No tiež pre ilustrácie, ktoré zručne podporovali mravoučný dopad bájok samotných. Určite by, spolu s Ezopovými, nemali chýbať v žiadnej knihovničke malých či veľkých čitateľov :).

PeťkaW.
03.04.2017

Jedna z prvních knížek, kterou jsem vytáhla ze své dětské knihovničky a sama ji přečetla. Krásné ilustrace jsem si prohlížela pořád dokola a příběhy znala skoro zpaměti. Díky tomu budou mít tyto bajky už napořád místo v mé čtenářské duši.

Děti z Bullerbynu
Děti z Bullerbynu