Kavárnička na pobřeží

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Floru přivede pracovní cesta na ostrůvek Mure, kde prožila dětství. Musí proto opustit hektický život v Londýně plném světel, což je pro ni velmi náročný úkol. Ani pohled na jasně modré moře ji příliš netěší. Navíc se musí starat o svého otce a nemožné bratry. Pustí se do generálního úklidu kuchyně a při něm objeví maminčinu sbírku receptů a začne podle nich vařit. Postupně se stále víc sbližuje se svou rodinou a přítelkyní z dětství Lornou, která tu pracuje jako učitelka v místní škole. No a samozřejmě jsou tu i bájná stvoření selkie, která se vyskytují ve skotském folkloru i na severských ostrovech. Žijí jako tuleni v moři, ale když si svléknou kůži, stávají se lidmi na pevnině. Podaří se Floře najít po letech v Mure své místo, velkou lásku, i sebe samotnou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391564/big_kavarnicka-na-pobrezi-nxY-391564.png 3.8173
Série:

Letní kuchyně 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Cafe by the Sea, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Kavárnička na pobřeží

ladyfromskye
31.12.2022

Na tuhle knížku mě nalákalo jisté tušení, že by se mohlo jednat o stejně inteligentní romány, jaké píše Julie Caplin. A taky pěkná obálka dýchající pohodou. Skutečně jsem se nemýlila, jedná se o pěkný romantický příběh, jaký si čas od času potřebuji vychutnat, když už v reálném světě padám únavou, nicméně "Kavárničce na pobřeží" do dokonalosti série "Romantické útěky" ještě leccos chybí. Ale já věřím, že se to dá docela snadno napravit, takže už se těším na další díl. A určitě si přečtu i jiné knihy autorky, doma už na mě čeká třeba Pojízdný krámek snů.

Aaloha
08.08.2022

Nenáročné letní čtení, ale takový průměr. Od autorky jsem četla daleko lepší. Zkusím i druhý díl. Postavy na mě působily spíš negativně, nikoho jsem si neoblíbila.


Nildon2022
27.02.2022

Knihy od této autorky mám moc ráda, obzvláště ty dvě (zatím) poslední (série Skotské knihkupectví). Tady ovšem volím pouze 3 hvězdičky a knihu bych zařadila mezi její slabší dílo. Zkusím ale i druhý díl, mám nějakou představu, tak jsem zvědavá, jestli se alespoň v něčem shodnu s autorkou v následujícím díle :)

zimka.r
27.02.2022

1. Báječný krámek s čokoládou, 2. Kavárnička na pobřeží....krásný příběh s romantikou, trochou tajemna či záhad, velmi zajímavým prostředím, asi si hned půjčím i druhý díl :)

mil
24.02.2022

Autorka opět nezklamala. Prostě hezký příběh. Prostředí ostrova (i když vymyšleného) je tak krásně popsáno, že jsem se tam při čtení chtěla přenést a vše vidět. Ve skutečnosti na takovýchto ostrovech musí být velice těžký život, takže raději zůstanu ve svém milovaném Českém středohoří.

le21nka
20.02.2022

Romantický příběh pro chvíle pohody. Děj se dá předvídat, ale to vůbec nevadí.

cukrovka
11.02.2022

Moc mě to nezaujalo. Začátek se dost táhl a vůbec jsem nerozuměla o čem to je. Postupně se příběh trochu rozjel, ale přišlo mi to dost nudné a nezajímavé.

sonalana
30.01.2022

Prvních 100 stran se mi táhlo. Na začátku se rozehraje nějaký děj a až někdy na straně 150 se začne vyvíjet. Rozjezd se mi zdál velmi dlouhý, ale nakonec to vzalo správný spád a kniha mě začala velmi bavit. Líbí se mi kombinace práce, podnikání, vytváření něčeho nového a také trochu milostného románu. Trochu bych ubrala dlouhých popisů počasí, chvílemi jsem myslela, že čtu jen o něm. Nakonec to byl ale moc fajn román, jdu hned začít číst druhý díl.

1