Kavárnička na pobřeží

Floru přivede pracovní cesta na ostrůvek Mure, kde prožila dětství. Musí proto opustit hektický život v Londýně plném světel, což je pro ni velmi náročný úkol. Ani pohled na jasně modré moře ji příliš netěší. Navíc se musí starat o svého otce a nemožné bratry. Pustí se do generálního úklidu kuchyně a při něm objeví maminčinu sbírku receptů a začne podle nich vařit. Postupně se stále víc sbližuje se svou rodinou a přítelkyní z dětství Lornou, která tu pracuje jako učitelka v místní škole. No a samozřejmě jsou tu i bájná stvoření selkie, která se vyskytují ve skotském folkloru i na severských ostrovech. Žijí jako tuleni v moři, ale když si svléknou kůži, stávají se lidmi na pevnině. Podaří se Floře najít po letech v Mure své místo, velkou lásku, i sebe samotnou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391564/kavarnicka-na-pobrezi-WdS-391564.jpg 3.846

Letní kuchyně (1.)

Vydáno:, Argo

The Cafe by the Sea (2017)

Kniha Kavárnička na pobřeží

Jitka822

Příjemné čtení. Okatý konec a příběh, ale prostředí a popis moc pěkný! Na dovolenou příjemná kniha!

akinomV

Prázdninové - dovolenkové - čtení - za mě splněno. Příběh úplně nepřekvapil, ale z toho důvodu jsem to nečetla. Chtěla jsem si užít tu romantickou atmosféru a popis ostrova a života na něm - to mě tak nakoplo, že mě úplně mrzí, že je ostrov Mure vymyšlený :-D

Nelička

Musim dát jen 3*. Na můj vkus byla knížka poměrně dost smutně napsaná. Hlavní hrdince se ze všeho chtělo furt jen brečet a dost často mi přišla trochu natvrdlá. Chyběl mi u ní smysl pro humor, nadhled a trochu důvtipu. Těšila jsem se na voňavou kavárenskou atmosféru, které tam bohužel zas tolik nebylo. Spíš se jen právníci handrkovali.... Celé to bylo zabalené do melancholie, která mi není až tak blízká. Četla jsem od Jenny lepší :)

LiKa00

Další skvělá kniha od Jenny Colgan.

renca5386

Byla to moje první kniha od této autorky a po přečtení Kavárničky určitě nebyla poslední...

alzbeta4340

Souhlasím s komentářem bookcase. Nečekám, že mě J.C. nějak dějově překvapí. Mám ale jistotu, že si s její knihou velmi pěkně odpočinu. A atmosféra ostrova na severu je zajímavým bonbonkem navíc.

bookcase

Za mě jo. Já tohle Jennyino vaření, pečení, honění se za láskou a zabydlování se na malých ostrovech miluju. I když je to šablonovité, pro mě to kouzlo pořád má.

janina74

Vlastně nevím, jestli sem ta kniha patří, ale je ze skotského ostrova, z farmy s to já čtu moc ráda. Fakt je, že o krajině toho tam není zase tak moc, ale něco přece.