Kavárnička na pobřeží

Floru přivede pracovní cesta na ostrůvek Mure, kde prožila dětství. Musí proto opustit hektický život v Londýně plném světel, což je pro ni velmi náročný úkol. Ani pohled na jasně modré moře ji příliš netěší. Navíc se musí starat o svého otce a nemožné bratry. Pustí se do generálního úklidu kuchyně a při něm objeví maminčinu sbírku receptů a začne podle nich vařit. Postupně se stále víc sbližuje se svou rodinou a přítelkyní z dětství Lornou, která tu pracuje jako učitelka v místní škole. No a samozřejmě jsou tu i bájná stvoření selkie, která se vyskytují ve skotském folkloru i na severských ostrovech. Žijí jako tuleni v moři, ale když si svléknou kůži, stávají se lidmi na pevnině. Podaří se Floře najít po letech v Mure své místo, velkou lásku, i sebe samotnou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391564/big_kavarnicka-na-pobrezi-nxY-391564.png 3.8139

Letní kuchyně 1.

Vydáno: , Argo

The Cafe by the Sea, 2017

Kniha Kavárnička na pobřeží

pip11
17.12.2021

Flora nedobrovolně odjíždí z Londýna na rodný ostrov, kde má pracovní záležitost. Postupně, i přes nevoli usedlíků, se začíná její pobyt obracet k lepšímu… S přibývajícími stránkami je příběh lepší a poutavější. Také zde byla krásně vykreslená příroda spolu s počasím, a to mě nadchlo. Kniha mi pěkně sedla a hned se pouštím do pokračování.

knihovniceS
03.12.2021

Knihy Jenny Colganové mám ráda. Těšila jsem se na sérii Letní kuchyně, ale první díl Kavárnička na pobřeží mě docela zklamal. Oproti sérii Skotské knihkupectví, ten příběh se mi moc líbil, se Kavárnička neskutečně táhla a nemohla jsem zabrat, po 20 min. mi padala víčka, odkládala jsem knihu na zítra. Dočetla jsem ... Teď jsem zvědavá na druhý díl, třeba bude lepší. Prvnímu dílu dávám 3 hvězdy hlavně za líčení krásné přírody.

Riccia
23.11.2021

Když jsem po pěkné knížce Vysněná kavárna na zámku od Caroline Roberts potkala v knihovně tuhle Kavárničku na pobřeží, byla jsem zvědavá, jak moc se podobnost názvů odrazí v podobnosti/nepodobnosti příběhu. Prostředí bylo jiné, postavy byly jiné, ale určitá "autorská finta" byla hodně podobná a v závěru byla v obou případech nabídka několika receptů. Každopádně co měla tato kniha specifické, byly popisy krásné skotské přírody a nenápadné exkurze do místních pověstí, bájí a tradic. A když navíc zapátráte na internetu, můžete se i pokochat pohledem na tradiční národní tance, o kterých je v knížce také řeč :-)

Freedomova
11.11.2021

Miluji kávu, takže jsem si tuhle knihu půjčila v knihovně proto, že se mi moc líbil její název a popis slibující "hřejivý a okouzlující příběh". A přesně taková knížka je - uklidňující, pohodová, hřejivá, domácká a s milým romantickým příběhem uprostřed úchvatně barvitě popsané přírody. Prostě antistresové klidné čtení do neklidné doby :) Doporučuji všem, kdo chtějí alespoň na chvilku odjet na dovolenou od svých starostí.

Tesset
03.10.2021

Za mě to byla celkem nuda. Příběh jako takový asi jako u klasické romantické oddechovky, ale strašně se táhl. Některé dialogy mi přišly dost nesmyslné a hádky sourozenců naprosto malicherné a v podstatě o ničem. Chyběl mi tam hlavně humor a vtip. Plus ale dávám za recepty na konci. Za mě na jedno přečtení. Vracet se k tomu nikdy nebudu.

Nikychlupova
22.09.2021

Oddechové čtení na volné chvíle. Příběh nebyl špatný. Moc jsem si oblíbila to městečko, a ten popis. Dávám čtyři hvězdičky a pokračují ve čtení druhým dílem.

tess.de.veles
21.06.2021

Nejprve jsem omylem četla druhý díl.... a pak až tento....Musím bohužel říct, že tento díl mě tedy moc nebavil....A tak dvě hvězdičky...

kotatkoz
23.05.2021

Typická Jenny Colgan - hlavní hrdinka, která od základu změní svůj život, objeví se i nějaký ten kostlivec z minulosti, nezbytný výběr ze dvou mužů (kdy oba jsou vykresleni jako Pan Božský, a přitom by nemohli být rozdílnější), perfektní popis ostrovního života a prostředí "někde na konci světa"... jen tahle její kniha je snad vůbec nejsladší, žádná zbytečná zamotanost, prostě krásná jednoduchá romanťárna :)