Kavárnička na pobřeží

Kavárnička na pobřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391564/bmid_kavarnicka-na-pobrezi-nxY-391564.png 4 192 53

Letní kuchyně série

Floru přivede pracovní cesta na ostrůvek Mure, kde prožila dětství. Musí proto opustit hektický život v Londýně plném světel, což je pro ni velmi náročný úkol. Ani pohled na jasně modré moře ji příliš netěší. Navíc se musí starat o svého otce a nemožné bratry. Pustí se do generálního úklidu kuchyně a při něm objeví maminčinu sbírku receptů a začne podle nich vařit. Postupně se stále víc sbližuje se svou rodinou a přítelkyní z dětství Lornou, která tu pracuje jako učitelka v místní škole. No a samozřejmě jsou tu i bájná stvoření selkie, která se vyskytují ve skotském folkloru i na severských ostrovech. Žijí jako tuleni v moři, ale když si svléknou kůži, stávají se lidmi na pevnině. Podaří se Floře najít po letech v Mure své místo, velkou lásku, i sebe samotnou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Cafe by the Sea , 2017

Herča76
12.11.2020 4 z 5

Miluji knihy od Jenny Colganové. Jsou naplněny úžasnými popisy ostrova Mure, krásnou přímořskou krajinou a popisy místních lidí a jejich zvyklostí. Skoro jako by jste tam žili nebo alespoň trávili dovolenou. Pak spousta lásky a citů, špetka vzájemných zápletek a knížku odložíte s pocitem sladkého uvolnění a relaxace. Doporučuji, tato autorka za to stojí.

lehaje
08.11.2020 3 z 5

První půlka knížky se hodně táhla. Obsirle popisy prirody byly krásné, horší už popisy pocitů hlavni hrdinky jejíž nesebevedomi mě nebavilo. Postupně jsem se ale do knížky krásně dostala a posledních 200 stránek zhltla najednou. A zůstává po ní ten sladký pocit, který prostě po romantice chcete mít.

Ellissabeth
29.09.2020 3 z 5

Milé. Chvilkami natahane. Čekala jsem vice příběh z kavárny. Nadpis je trochu zavádějící. Ale ostrov kouzelný.

janasim
27.09.2020 3 z 5

Všechny knihy Jenny Colgan, které jsem dosud četla, jsou o ženách, které se odhodlaly k velké životní změně a ani tento román neni výjimkou. Zpočátku jsem měla potíže se začíst, ale jen co jsem se rozkoukala, četla se kniha dobře. Za mě je však Kavárnička nejslabší. Ani nevím, proč se kniha jmenuje Kavárnička na pobřeží, když o kavárně tato kniha opravdu moc nebyla. Důvod Joelova chování mi moc neseděl. Celkově bych řekla, že negativní chování většiny aktérů se hodně rychle a snadno změnilo k lepšímu. Autorka podle mě jen klouzala po povrchu, dost spěchala. Janny Colgan umí psát lepší romány než je tento a tak jsem zvědavá na její další knihy, které si určitě přečtu.

LadyCotton
31.08.2020 4 z 5

Pokud máte rádi knihy Julie Caplin, bez obav se pusťte do čtení i této. Je to skvělá oddechovka. A i když víte, že ostrov je imaginární, stejně máte chuť se na něj vydat :-) ráda si přečtu druhý díl

Květinka008
26.08.2020 4 z 5

Trochu jsem to spletla a nejdříve přečetla druhý díl - Nekonečnou pláž. Ten mě úplně nechytil... Tohle bylo o něco lepší, přestože se děj spíš nevyvíjel... Dala bych 3, ale hvězdu navíc má autorka za perfektní popis ZCELA VYMYŠLENÉHO prostředí. Kdybych to nevěděla, rozhodně bych se na Mure chtěla jet podívat, jak ho dokázala vykreslit...

medlovice
02.08.2020 5 z 5

Skotsko.
Země, která mě fascinuje. Když mě Petr May přivedl na výbornou Skálu , hltala jsem děj, ale kniha byla studená, mokrá a tmavá . Kavárnička je optimistická kniha, přímo sluníčková. Flora se vrací domů a zjištuje, že už doma není , že vše je jinak a tak začne znovu .Najde sama sebe , ten důvod proč žít , snad najde toho pravého na celý život . Příběh protkaný nejen pověstmi ale i recepty zaútočí na všechny smysly čtenáře.
A pak i já jsem ta, co by na ostrov Mure jela , pozorovala moře , pekla sušenky a masové koláče a byla štastná.
Ten ostrov neexistuje na mapách, najdu ho v sobě.

douchova11
14.06.2020 4 z 5

Romantický příběh od autorky,která nikdy nezklame. Ke všemu je děj umístěný do krásného prostředí skotského ostrova:-)))). Prostě kniha pro pohodové chvíle.

JessieEx
20.04.2020 3 z 5

Jenny Colgan je sice moje srdcovka, ale Kavárnička byla její nejslabší knížkou. I když jsem několikrát změnila názor během čtení... Něco se mi totiž na knížce hrozně líbilo, ale je toho víc, co se mi nelíbilo.
Milá předmluva autorky mě skoro rozbrečela..., styl psaní byl sice originální ale nemohla jsem si zvyknout. Příběh plyne už podle klasického vzorce, kdy hlavní hrdinka opouští velké město a vydává se buď do rodného místa či někam "blíž přírodě", na venkov. Nevadí mi, že se autorka tohoto vzorce stále drží, proto mě její knížky baví, ale musím si je dávkovat. Trochu mě ale zamrzelo, že děj zasadila na fiktivní ostrůvek. Hlavní hrdinka byla nemastná neslaná, ale jiskření mezi ní a jejím šéfem bylo super. Já mám tenhle typ romanťáren ráda, když se slečna zamiluje do svého šéfa :) Nebyla by to ale Jenny Colgan, kdyby tam nenastražila dalšího hezkého chlápka, což je za mě úplná zbytečnost, já milostné trojúhelníky přímo nesnáším... A aby to celé bylo dostatečně moderní, tak tam nesmí chybět LGBT tématika, že ano. Ach jo.
Konec byl taky takový nijaký, ale mě už vlastně ani nezajímal. Jsem zklamaná a nevím, zda sáhnout po pokračování, ale má mnohem lepší hodnocení... A mohlo by napravit nijaký konec... takže asi ano, dojde i na další díl :)

Mrňous1
01.04.2020 4 z 5

Tak už se mi dlouho nestalo, aby mě hlavní postava od začátku tak štvala a byla mi tak nesympatická. První polovinu knihy jsem si říkala, že to není možné, aby byl někdo tak slepý, ufňukaný a zahleděný do sebe. Ale od poloviny knihy se to začalo zlepšovat a pak mi to došlo, o tom ta kniha vlastně je. Jak býváme zaslepení, nevidíme si na špičku nosu, nevnímáme, co vlastně máme, jaké máme štěstí...Takže kniha určitě stojí za přečtení. Styl Jenny Colganové se mi líbí. Jo a homosexuálové mi v knihách nevadí, jsou mezi námi a myslím, že jich není málo a bude jich spíš přibývat, takže by bylo asi divné, kdyby se v knihách nevyskytovali:-)

knihomolka999
28.01.2020 3 z 5

Příjemné, oddechové čtení.

annasglamour034
11.01.2020 5 z 5

Knížka byla krásnou oddechovkou s krásným příběhem. Motiv malého ostrova, starých receptů a divokrásné přírody nemá chybu. Osobně jsem si knížku užila a těšila se, jak se bude příběh vyvíjet. Určitě doporučuji k přečtení.

lenka31
07.01.2020 4 z 5

Milé, příjemné,odpočinkové čtení.

martinkaLLL
27.11.2019 4 z 5

Pěkná oddychovka a hned bych chtěla zajít na koláče do takové kavárničky. Musela jsem si upéct koláč když jsem to četla.

Restang
12.11.2019 1 z 5

Tak bohužel, po pár stránkách jsem zavřela tuto knihu. I oddechovky mohou mít jakousi úroveň. Toto je psáno stylem pro 20 max. 25 leté dívky, ženy. Za mne o ničem, asi jsem na tuto četbu, už hodně stará. Hvězdu dávám za prostředí ve kterém se to odehrávalo, za snahu spisovatelky.

avi8
30.10.2019 4 z 5

Krásné , lehké čtení .

hapac
10.09.2019 4 z 5

Oddechové čtení, kterým moc ráda prokládám některé trochu náročnější kousky, autorka píše mile, hlavním postavám fandím, atmosféra je příjemná, děj je pravda více méně obdobný - Londýn, krásný venkov, super podnikatelský nápad a prima partner, no a co - jsem za to ráda, proč ne. Takže až na mne v knihovně zase nějaká knížka od Jenny Colgan jukne, tak si to rozhodně nenechám ujít.

hana8062
26.08.2019 3 z 5

Další knížka od Jenny Colgan zdolána. Tentokrát jsem se s ní malinko trápila, není to úplně taková rychlovka, jak jsem od Jenny zvyklá. Hlavní hrdinka Flora má totiž sice krásné jméno, ale jinak mi moc po chuti nebyla. Věčně se kvůli něčemu trápila, pro neopětovanou lásku ke svému šéfovi, protože ji štval ruch Londýna, proto, že se musela vrátit na svůj rodný ostrov, kde jí taky zase trápila jeho odlehlost a taky nepříjemné vzpomínky. Nicméně! Ta atmosféra ostrova... To je nádhera, hned byste se tam rozjeli, pozorovat třeba tuleně, velryby, či prostě jen příliv . A nebo si tam taky otevřít kavárnu a péct v ní sladkosti.

Jitka822
31.07.2019 3 z 5

Příjemné čtení. Okatý konec a příběh, ale prostředí a popis moc pěkný! Na dovolenou příjemná kniha!

akinomV
07.07.2019 5 z 5

Prázdninové - dovolenkové - čtení - za mě splněno. Příběh úplně nepřekvapil, ale z toho důvodu jsem to nečetla. Chtěla jsem si užít tu romantickou atmosféru a popis ostrova a života na něm - to mě tak nakoplo, že mě úplně mrzí, že je ostrov Mure vymyšlený :-D