LiKa00 LiKa00 komentáře u knih

Děti holocaustu Děti holocaustu Allan Zullo

Srdcervoucí příběhy židovských dětí v době holocaustu. Každý z nich to zažil a přežil jinak, ale podepsalo se to na všech, ať už ztrátou rodiny, příbuzných nebo kamarádů, či opuštěním jejich domovů. Nejvíce se to podepsalo na jejich duši, která se už nikdy nezocelí tak jako dřív. Krásně čtivá kniha. Líbí se mi, že příběhy nejsou jen z koncentračních táborů, ale ukazují, jak dokázali přežít i jiní.

31.05.2020 5 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Čtu tady všechny ty komentáře a nemohu souhlasit s nikým. Mně se kniha moc líbila, dobře se četla, měla zajímavý děj a byla napínavá, člověk nevěděl, jak vše dopadne. Je to určitě zase příběh z té “druhé” strany. Četla jsem tolik knih o holokaustu, takže tato kniha je zase pohled z té strany druhé. Takže za mě skvělá knížka.

30.05.2020 5 z 5

Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Katrina Shawver

Další dechberoucí příběh přeživšího koncentračních táborů. Přečetla jsem již velké množství takto zaměřených knih a nikdy mě to neomrzí. Líbily se mi historické vsuvky, ty autorčiny, z její návštěvy koncentračních táborů, by tam být nemusely, ale historické byly na místě. Jinak občas jsem se ztrácela, co vyprávěl Henry a co autorka, ale na druhou stranu chválím, že autorka psala tak, jak Henry mluvil, ať přeskakoval z místa na místo nebo z události na událost. Moc se mi líbily fotografie! Ty v takto zaměřených knihách málokdy najdeme. Celkově moc hezky zpracována kniha. Lidé by prostě měli vědět, co se dříve odehrávalo a hlavně by si to měli přečíst a připomínat. Protože to se již nikdy nesmí opakovat.

19.05.2020 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Silný příběh ze světa koncentračního tábora. I když si mnozí mysleli a také jim záviděli, jaká je to výhoda být v orchestru, nebylo to tak. Ano měli se trošku lépe než vězni, kteří museli pracovat a tak se mohli alespoň chvílemi cítit zase lidmi. Knihy s touto tematikou čtu hrozně ráda, je to asi má šestá kniha a určitě přibyde do mé knihovny. Protože tyto zvěrstva by neměly nikdy být zapomenuty.

13.05.2020 5 z 5

Anna: Šarišská amazonka Anna: Šarišská amazonka Eva Ava Šranková

Kniha se mi líbila. Občas mě mátlo, jak se na řádcích střídali postavy, děj a čas. To docela ubíralo na dokonalosti knihy, ale jinak mě zaujala. Historii miluji tudíž jsem si to užila.

06.04.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Skvělá kniha. Moc dobře se mi četla, celou dobu je velmi napínavá a tak je člověk při zjištěních na konci příběhu překvapený. Moc se mi kniha líbila, ale večer bych ji teda opravdu nedoporučovala číst ????

04.04.2020 5 z 5

Poslední velký den Poslední velký den Tammy Robinson

Nádherná kniha. Moc se mi líbilo, jak byla napsaná. Krásný, avšak smutný příběh.

30.03.2020 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Nádherně psaná kniha. Moc jsem si čtení užívala, moc mě bavil styl jazyka jakým je psána. Je smutné, jak v té době byly ženy celkově vnímány. Ty urozenější byly jen na plození potomků, nejlépe synů a ty neurozené byly často obviňovány z čarodějnictví. V dnešní době bychom asi každá byla čarodějnice, co se bylinek a vývarů z nich týče ????.

23.03.2020 5 z 5

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

Tak ze začátku mě kniha tedy moc nebavila, měla jsem i nutkání ji odložit. Ale od pobytu na ostrově mě začala bavit a s radostí jsem ji dočetla. Docela mi vadil Libbyin přístup k rakovině. Chvílemi se chovala jako malé děcko, ale chápu, že lidé to s touto nemocí nemají vůbec snadné. Také mi vadil její přístup k Tomovi. Zjištění to bylo určitě hrozné, ale myslím, že se potom mohla chovat lépe. Takže za mě to není úplně nejlepší kniha, ale přečíst se dá.

17.03.2020 4 z 5

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Podle mě naprosto skvělá kniha, jak co nejvíce šetřit přírodu. Určitě doporučuji. Měli by si to povině přečíst všichni na této planetě!

02.03.2020 5 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Za mě teda kniha super. Politika mi vůbec nevadila, mám ráda historii a tak je fajn se něco dozvědět. Četla se krásně. Občas jsem si teda říkala, proč ještě snáší toho Lincolna, když byl takovej jakej byl, to jsem měla sto chutí být v té knize a něco dělat místo ní. Ale za mě fakt dobrá kniha.

02.03.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Achjo, já nevím, proč čtu takové knihy. Strašně moc nádherná knížka to byla. Četla se úplně sama. Na konci jsem brečela jako želva. Strašně emotivní. Člověk by si opravdu měl vážit zdraví, protože
tohle zažít fakt nikdo nechce. Obdivuji všechny nemocné, kteří musí denně zapásit.

08.02.2020 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Ach jo. Já nevím, co psát. Jsem z toho ještě pořád tak omámená. Nádherná kniha, která se četla jedna báseň. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, a když ano, byť jen na maličký okamžik, už jsem potřebovala zase číst, abych konečně věděla, jak to skončí. Ta jejich láska byla ohromná i přes všechna ta léta. A jsem nesmírně ráda, že nakonec spolu skončili, protože to tak být mělo. Ale co fakt nemám ráda, je ten zbytečně promarněný čas, který spolu nebyli a chodili kolem sebe, jak okolo horké kaše. Ano chápu, v těch dobách to takhle ti výše postavení měli, stejně jako v dobách královských, nemohli si brát někoho z lásky, ale sakra.. stejně mě to štve. Takže to mi vadilo a vadí i v normálním životě, ale mělo to tak být. Kniha byla opravdu skvělá.

04.02.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Skvěle napsaná kniha. Hltala jsem ji už od samého začátku. Moc mě bavilo střídání minulosti a současnosti. Až do samého konce člověk nevěděl, jak to skončí. Vždy se tam střídalo zlo a dobro. Nejvíce jsem byla ráda, když jsem zjistila, že Hanna nezemřela a prožili tak s Benem nádherný život, za to jsem byla nejvíce ráda.

28.01.2020 5 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Kniha se mi dobře četla. Toto téma mě vždy zajímalo, takže jsem si příběhy lidí moc ráda přečetla. Jen to není kniha na čtení v kuse jako nějaký příběh, ale přečíst si třeba jen pár historek na večer bylo pro mě nejlepší.

04.01.2020 5 z 5

Hitlerovy ukradené děti Hitlerovy ukradené děti Ingrid von Oelhafen

Skvěle napsaná a dobře čtivá kniha. O takových věcech by se rozhodně nemělo mlčet a měl by si to každý přečíst a něco o tom vědět, potom by se možná i lidé mezi sebou chovali jinak.

30.12.2019 5 z 5

Veganův průvodce Veganův průvodce Karolína Rathousová

Určitě skvělá kniha pro začínající vegany nebo pro lidi, kteří se o rostlinou stravu zajímají. Za mě tam toho mohli být asi více, ale jinak moc dobrá kniha.

30.11.2019 4 z 5

Hříchy mocných Hříchy mocných Eva Ava Šranková

Skvělá kniha. Krásně se četla a moc mě bavila. Krásný příběh z ,hlavně pro ženy, těžkých dob, ale jako jeden z mála dopadl dobře a měl šťastný konec pro oba jedince.

02.11.2019 5 z 5

Chlapec ze sněhu Chlapec ze sněhu Chloe Mayer

Nevím co k tomu napsat. Určitě velmi zajímavá a čtivá kniha. Ke konci jsem věděla, jak bude tento komentář vypadat, ale jakmile jsem to dočetla tak jsem si to rozmyslela. Ten název knihy pro mě nebyl úplně výstižný ani ten "dojemný příběh z válečné Anglie" a vlastně ani ten stručný popis děje na jedné straně vazby, ale po dočtení jsem názor změnila. Název je vlastně výstižný, ale člověk to pochopí až na konci. Ten komentář pod názvem bych tam ale stejně úplně nedávala. Člověk si pod tím představí něco s dobrým koncem, něco veselého, ale kniha byla, jak už tady někteří psali, docela depresivní. A ten text, který knihu nastiňuje bych také trochu poupravila, protože je tam psáno, že jejich vztah byl pro všechny trnem v oku, ale to přeci není vůbec pravda jelikož o tom nikdo nevěděl. Ale jinak za mě čtivá a dobře napsaná kniha. Určitě oceňuji autorčino líčení psychických stavů obou osob.

19.10.2019 4 z 5

Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Veronika Moreira

Nádherně napsaná kniha. Dopisy a vyprávění z pohledu šaška bylo opravdu skvělé spestření. Miluji historii a opravdu je až k nevíře, jak bylo v té době s ženami zacházeno a jak byly brány.

01.10.2019 5 z 5