Děti holocaustu

„Přežiju. Musím. Až válka skončí, musím být ta, která lidem řekne o naší rodině.“ Příběhy „dětí holocaustu“ představují strhující životní osudy devíti židovských dětí, které musely přežít hrůzy holocaustu po celé Evropě. V době největších zvěrstev, která se kdy děla, muselo každé z nich prožít své osobní peklo a projít noční můrou druhé světové války. Tato kniha je pomníkem jejich odvahy tváří tvář smrti. A také oslavou lidského ducha – vůle překonat nevýslovné hrůzy, vůle zvítězit nad zlem, vůle žít. Lidé v příbězích vlastně mají jednu společnou vlastnost – hluboko ve svém srdci věřili, že budou žít, i když mnoho jiných kolem nich umíralo. „Vím, že vznikne lepší svět, až tahle válka skončí. Nemůže to být tak zlé napořád.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420945/deti-holocaustu-HU5-420945.jpg 4.311
Literatura faktu, Válečné, Historie
Vydáno, Cosmopolis

Survivors: True Stories of Children in the Holocaust, 2004

Kniha Děti holocaustu

Mermaida
19. listopadu

Co ke knize napsat? Přišla mi úplně jiná, než běžné knihy o holocaustu. Možná proto, že šlo o osm jednotlivých příběhů devíti přežívších dětí té doby, nikoliv o ucelený příběh. Každý příběh je jedinečný - jiný, a přitom si jsou v mnohém podobné. Plné útrap, hladovění, ztrát, strachu, ale také naděje a víry v život. Opět kniha plná poselství!

Denisa232623
13. listopadu

Je mi smutno po každé takové přečtené knize. Ale je důležité abychom četly takové typy knih. Začneme si více vážit maličkostí. Devět smutných příběhů neskutečně silných dětí. Moc pěkně napsané.

Danago
08. listopadu

Devět příběhů dětí, které přežily holokaust. Příběhy jsou každý úplně jiný, což bylo o to zajímavější.
Knížka je napsaná hodně jednoduchým stylem, a dost velkým písmem. Myslím, že knížka je vhodná svým podáním bude iseální pro mladší čtenáře, klidně pro školní mládež. Příběhy jsou podány dětmi a to bude dětem mnohem bližší forma k pochopení jaké hrozné věci se děli a přesto touha žít zvítězila. Moc se mi líbil dovětek ke každému příběhu, čtenář se dozvěděl co bylo s dětmi dál, jak se dokázaly jít dál a mít i přes to všechno pěkný život.

Silmarien
27.10.2018

Deväť príbehov detí, ktoré prežili.
O hrozných časoch pomerne ľahkým štýlom, vhodné aj pre starších školákov s patričným vysvetlením. Kedysi sme si na dejepise čítavali z rôznych kníh (je to to jediné čo si pamätám z dejepisu v sekunde až kvarte a je to zrejme preto, že som bývala jednou z tých dvoch-troch, ktorí zvykli čítať nahlas). Viem si predstaviť, že niektoré časti z tejto knihy by boli vhodným doplnkom k danej látke. Jazyk je pomerne jednoduchý, kniha sa čítala rýchlo. Hodnota zanechaného odkazu je samozrejme "neohviezdičkovateľná".