LiKa00 LiKa00 komentáře u knih

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Další Darcyina skvělá kniha. Moc mě bavila, skvěle se četla, byla napínavá a na začátku, než se člověk vše dozvěděl, i místy děsivá. Konec byl moc hezký.

26.11.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Další nádherný, odvážný a srdce trhající příběh z dob nacistických hrůz. Kniha se krásně a úplně sama četla. Obdivuji všechny zemřelé i přeživší tohoto příšerného období dějin. Nikdo z nás si nedokáže představit, jak se cítili a jak jim bylo, když každý den nevěděli, jestli se druhého dne dožijí. Člověk projevuje své emoce při čtení těchto příběhů, avšak zcela vžít se do nich nikdo nikdy nedokáže.

18.11.2020 5 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Moc krásně napsaná kniha. Četla se úplně sama. Samozřejmě moc těžké téma, které nezažije každý, takže se snažíme vcítit do té hlavní postavy. Je to smutné, ale některým lidem to může otevřít oči, to ano.

05.11.2020 5 z 5

Kámen na mém srdci - O přežití holokaustu a dalším životě v Německu Kámen na mém srdci - O přežití holokaustu a dalším životě v Německu Shlomo Birnbaum

Určitě další velmi silný příběh přeživšího holokaustu. Jen mi vadily občasné skoky v příběhu, co se osob týče tak i časové. Ale jinak se kniha četla hezky.

21.10.2020 4 z 5

Aktovky v dějinách Aktovky v dějinách Emil Hruška

Některé příběhy byly zajímavé jiné zase ne. Aktovky v dějinách opravdu očividně hodně figurovaly, ale myslím, že takové příběhy by se našly i u jiných předmětů. Ale jinak vcelku zajímavá kniha.

07.10.2020 4 z 5

Říše divů Říše divů Jennifer Cody Epstein

Skvělá kniha. Člověk až do konce nevěděl, jak to opravdu bylo. Moc mě to bavilo a ani mi nevadily ty skoky v čase a postavách. Moc krásně napsané.

28.09.2020 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

(SPOILER) No takhle.. na začátku jsem měla opravdu nutkání tu knihu odložit, protože chování hlavní hrdinky a celkově situace ohledně Dieterových dopisů jeho milé, za kterou se vydávala hlavní hrdinka. Až poté, když jsem zjistila, že vlastně on zažíval neopětovanou lásku ze strany Židovky Margot, mě to vtáhlo a začalo bavit. Takže nakonec to byl moc hezký příběh. A jsem ráda za konečné dopisy, které nám vlastně odkryli jejich společný život. Čtenář si tak nemusel domýšlet, jak to asi dopadlo, ale měl to černé na bílém.

22.09.2020 5 z 5

Gulag: historie Gulag: historie Anne Applebaum

Kniha byla velmi zajímavá, ale na mě moc dlouhá, pokud jsem ji chvíli nečetla, už jsem nevěděla o co zrovna jde. Ale jinak moc zajímavé téma. Neustále čteme jen o koncentračních táborech spravované Němci, ale o těchto táborech člověk málokdy něco čte.

18.09.2020 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Mně se teda kniha velmi líbila. Mnohými odsuzované hrdinčino chování, mi naopak nevadilo a líbilo se mi. Kniha byla velmi zajímavá, četla jsem hodně knih z druhé světové války, ale většinu, z prostředí koncentračních táborů, tudíž jsem si moc ráda přečetla knihu jinak zaměřenou a z jiného prostředí a pohledu. Moc ty všechny lidi obdivuji, od vojáků až po odbojáře, kvůli kterým máme to, co máme.

16.09.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Za mě skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dělat něco jiného než ji jen číst. Moc se mi líbila. Neustále se tam něco dělo. Opravdu skvělé čtení.

11.09.2020 5 z 5

Prach, který se snáší ze snů Prach, který se snáší ze snů Louis De Bernières

Já popravdě nevím co napsat. Na začátku, kdy autor popisoval dobu, jsem byla docela zmatená, nevěděla jsem o co tam jde, dokud nezačalo vyprávění o samotné rodině. Poté se mi to už líbilo. Bohužel smutné, zbytečně zmařené životy jsou nedílnou součástí knihy o první světové válce. Moc mě bavila Sofie a jejich otec a celkově i ostatní sestry a jejich polovičky. Jinak si možná nemyslím, že Rosie byla ta správná hlavní hrdinka. Podle mě by lépe obstála kterákoliv z jejich sester. Moc mě nebavila a často štvala. Taky moc obdivuji bravurně vykreslené válečné a letecké situace. Jinak v celku zajímavá kniha.

08.09.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný ale smutný příběh skvělého pejska. Bohužel se hodně psů potýká s takovým životem. Já osobně jsem knihu číst nechtěla, říkala jsem si, že to bude určitě smutné a já nenávidím, když někdo zvířatům ubližuje. Ale poté jsem ji dostala k Vánocům a tedy ji byla nucena si přečíst. A nelituji toho, opravdu teď na své čtyřnohé kamarády doma pohlížím jinak.

23.08.2020 5 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Jenny opět nezklamala a vtáhla tak čtenáře do pokračování neskutečně krásného příběhu. Opět skvěle napsané a s humorem. Není to jen prochazka růžovým sadem, ale i každodenní lidské nesnáze. Není divu, že od ní mám všechny knihy, protože ona fakt umí psát.

21.08.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Moc krásný a smutný příběh chlapce z nacistické rodiny, který ještě nechápal celou situaci a byl zvědavý jako každé jiné dítě. Bohužel na to doplatila jeho rodina, ne on sám, jelikož nevěděl do poslední chvíle co se děje a byl se svým nejlepším přítelem na život a na smrt přeci. Je to sice ošklivé, ale alespoň jeden nacista si uvědomil, jaké hrůzy oni páchají, až když mu to vzalo jeho vlastní dítě.

16.08.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Skvělá kniha. Ze začátku jsem si teda říkala, že by mi bohatě stačilo vyprávění z minulosti, ale potom, když už se děj rozjel, mě to úplně pohltilo. Moc krásný a dojemný příběh.

14.08.2020 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Moc krásná a dojemná kniha. Moc se mi líbí, že se liší od jiných knih se zaměřením na holocaust tím, že paní vypráví i život poté a přináší člověku určité poselství.

03.08.2020 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Mně se kniha tedy velmi líbila. Čtu tady hodně negativních komentářů, ale za mě to bylo hezké čtení. Jediná věc co mi trochu chyběla byl propracovanější vztah se Silasem. Trochu se mohli více poznávat a ne si jednou popovídat a hned se políbit. To mohlo opravdu být lepší, ale jinak se mi to hezky četlo. Moc se těším co přinese další díl.

27.07.2020 5 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Za mě skvělá kniha. Krásně napsaná, velmi pravdivá a ještě k tomu humorná. Moc mě čtení bavilo a tu knihu by si měl povinně přečíst každý.

22.07.2020 5 z 5

Zachraň jídlo v kuchyni Zachraň jídlo v kuchyni Adam Podhola

Skvělá kniha se skvělými nápady a recepty, jak šetřit jídlo a ani drobek nevyhodit.

08.06.2020 5 z 5

Slavné ženy Francie Slavné ženy Francie Hana Kneblová

Moc hezky napsaná kniha. Dobře se četla. Příběhy zajímavé a poutavé.

03.06.2020 5 z 5