Aktovky v dějinách

Aktovky v dějinách https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260594/bmid_aktovky-v-dejinach-7sU-260594.jpg 4 9 5

Sám autor této knihy nevycházel při své práci z údivu nad tím, jak fatální roli sehrály někdy aktovky v moderních dějinách. Aktovky na místě útoku na Reinharda Heydricha byly dokonce čtyři! Aktovka Stauffenbergova, s jejíž pomocí měl být zlikvidován Hitler. Co měla skrývat Mussoliniho aktovka? Co se stalo s penězi z aktovky K. H. Franka? Jakou úlohu sehrála aktovka, nalezená během alžírské války? Anebo: co vše měl v aktovce Jan Palach? Jak to bylo s aktovkou ledabylého špióna Falouta, který své příruční zavazadlo s tajnými spisy zapomněl na kbelském letišti? Jaká tajemství obsahovala aktovka hudebního skladatele Eugena Suchoně, objevená léta po jeho smrti? To jsou některé z „případů aktovek“, které vstoupily do dějin – a nejsou zdaleka poslední.... celý text

Dant76
13.12.2020 4 z 5

Kniha popisuje známé, méně známé i neznámé případy, kde hrála nějakou roli aktovka.

Jack93
04.11.2020 5 z 5

Ano, do jisté míry chápu, pokud někdo napíše, že kniha vznikla poměrně zbytečně a že bychom se bez ní obešli. V pořádku. Musím ale říct, že mě kniha velmi příjemně překvapila a potěšila. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí z 20. století. A knížky jsou především o obohacení a požitku ze čtení, ne? Proto jasných pět hvězd.

LiKa00
07.10.2020 4 z 5

Některé příběhy byly zajímavé jiné zase ne. Aktovky v dějinách opravdu očividně hodně figurovaly, ale myslím, že takové příběhy by se našly i u jiných předmětů. Ale jinak vcelku zajímavá kniha.

hnatlubo
28.12.2016 3 z 5

Kniha se sice dobře čte, ale téma je neatraktivní, připadá mi, že kniha vznikla jen proto aby se autor mohl chlubit, že napsal knihu. Zcela zbytečná, ničím a nikoho neobohacující kniha.

alhl
26.01.2016 5 z 5

Zajímavá kniha s 17 krátkými kapitolkami! Doporučuji milovníkům historie, zejm. 20. století.