Chlapec ze sněhu

Válečný román odehrávající se v roce 1944 mimo bojiště. V jedné anglické vesnici mají velice aktivní domobranu, bedlivě sledující německého zajatce Hanse, který sem je přidělen na nucené práce. S Hansem se skamarádí malý Daniel, chlapec milující pohádkové příběhy a žijící ve svém vlastním kouzelném světě. Sblíží se s ním však i jeho matka Annabel, jejíž muž bojuje na frontě. Přátelský a snad i milostný vztah mezi Angličankou a Němcem je místním lidem trnem v oku a nabírá překvapivé, hrozivé a nakonec i zničující obrátky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409673/big_chlapec-ze-snehu-Yjh-409673.jpg 3.867
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Argo

The Boy Made of Snow, 2017

Kniha Chlapec ze sněhu

DreamerX9

Po této knize jsem sáhla nahodou a musím říct že byla velice krásně napsaná ovšem velmi smutná. Příběh plný melancholie a neopetovane mateřské lásky. Dej samotný celkem průměr

Rolada88
17.12.2021

Smutný příběh 9leteho Daniela a jeho pouto k matce která mu ani kousek lásky neopětovala.

Katka2382
27.02.2021

Teda tak to bylo hodně smutné čtení.
Psychické problémy jsou mnohem horší než ty fyzické.A jsou-li přehlíženy a neléčeny,lehce dojde ke katastrofě.
Bylo mi moc líto Davida,jaké ztížení si nese do života.

Zuknihomol
19.01.2021

Pro mě velmi těžká a melancholická kniha, po jejíž dočtení jsem měla akorát špatný pocit a cítila jsem beznaděj. Napsaná byla dobře, četla se také dobře, ale příběh i samotná postava Daniela mi nesedla.

clouds
04.01.2021

Příběh o citové deprivaci, hluboké vině a katastrofách, které z toho vzejdou, to vše je pouze zasazeno do válečných kulis, ale řeší se zde ještě skrytější a hlubší věci než nabízí vnější strádání války. Žena zasažená poporodní depresí, která přeroste v hlubokou depresi celkovou a dlouhodobou. Žena toužící po lásce, ale neschopná jakoukoli lásku dát. Sněhová královna, překrásná, dokonalá, chladná, krutá. Ne snad, že by chtěla, ale jinak to neumí. Žena, toužící v sobě lásku zažehnout, která vůbec nevnímá, že má dítě, která nevnímá, že její manžel může zemřít nebo strádat ve válce, žena zaobírající se výhradně jen sebou a svými pocity. Uvězněná v sobě, citově chladná a přitom tolik, tolik toužící po lásce - prostě neštěstí na x - tou. Mohla za to? Způsobila si to sama? Mohla s tím něco udělat? Další otázka - jak z toho může vyjít její odmítaný syn, jemuž tatínek zmizí ve válce? Daniel odsouzený k samotě a životě napůl ve snách jen nekonečně a marně bojuje o matčinu přízeň, stará o ni, místo toho, aby se ona starala o něj...Je to smutné a celkem nutně to musí skončit špatně. Sněhová královna zemře, Danielovy sny se změní v bludné kruhy a přivodí neštěstí mnoha dalším. Chlapec ale nakonec najde cestu určitého smíření - pochopí matku, odpustí sám sobě, je v tom i přes velkou beznaděj - také mnoho naděje. Velmi zajímavý příběh. Určitě ne zamilovaný románek, také ne válečný román, spíš psychologická sonda, velmi hluboká a zajímavě prokomponovaná.

iška
07.08.2020

Rozhodně zajímavý příběh který mi dal spoustu námětů k zamyšlení. I já byla v prvních kapitolách trochu na vážkách, ale jsem moc ráda, že jsem to nevzdala.

pydla
14.05.2020

Příběh z válečné Anglie " Chlapec ze sněhu ", je dojemně mrazivý příběh o chlapci, který miluje pohádky a svět kolem sebe vnímá podobně. Žije v malé zapadlé vesničce, poblíž zajateckého tábora pro Němce. Jednoho dne se s jedním zajatcem jménem Hans, který je přidělen na nucené práce, skamarádí. Sblíží se s ním však i jeho matka Annabel, která má manžela na frontě. Žena, která se cítí být nemilována a má více než zvláštní citový vztah ke svému synovi, se do Hanse zamiluje a chce s ním opustit dosavadní život. Jenže je válka, jejich vztah je okolí nepřípustný a nakonec dopadne katastrofálně. Tento příběh je vyprávěn z pohledu Daniela, který se musí potýkat s nezájmem své matky, svou fantazií, strachem a nakonec i dilematem, který se stane osudným Hansovi, matce a málem i jemu samotnému.

Evžen82
18.02.2020

Na úvod bych ráda polemizovala s komentáři, které označují knihu za červenou knihovnu. Myslím, že text má mnohem hlubší přesah. Osobně jsem ji vnímala jako zajímavý psychologický pohled do duše ženy, která trpí neléčenou laktační psychózou, a do světa nešťastného a osamělého dítěte. Kapitoly z pohledu obou hlavních protagonistů se zajímavě proplétaly a doplňovaly. Kniha svižně ubíhala a konec románku mě velmi překvapil. Moc se mi líbily citace z pohádek, byly krásně zakomponované do děje kapitol.