Léto plné neskutečných věcí

Před třiceti lety se Lunině matce stala děsivá věc. Natolik děsivá, že si ji nechala celý život pro sebe. Pravda vyšla najevo až nyní, po její smrti. Odhalení matčina tajemství Lunu i její sestru silně zasáhne – a když zjistí, že se jim naskytla možnost vrátit se v čase do matčina rodného města a dát věci do pořádku, rozhodnou se to udělat. V New Yorku roku 1977 zpočátku nacházejí více otázek než odpovědí. Pak se ale Luně přihodí cosi neskutečného, téměř magického – potká svou matku jako mladou dívku. Zprvu si připadá jako blázen, ale pak pochopí, jaká šance se jí tím naskýtá. Když může cestovat v čase, může také změnit běh událostí. Může to udělat, nepochybně. Ale měla by? Jestliže se totiž odhodlá k činu – jakémukoli – a změní matčin život, nebude nakonec muset obětovat sama sebe?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347624/leto-plne-neskutecnych-veci-zkK-347624.jpg 474

The Summer Of Impossible Things (2017)

Vydáno:, Domino

Kniha Léto plné neskutečných věcí

raffi

No fuj, čo to bolo za nezmysel?! Táto kniha mi veľmi pripomína scénku Vichr z hor (Jára Cimrman ležící, spící), kedy hrali v roku 1911 v Pacově - niečo v zmysle "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn. A maminka? To je babička z otcovy strany."... Ešte že aj moje spomienky na túto knihu odveje víchor času a dúfam, že to nebude za dlho.

Allla9

Luna se přemísťuje v čase. Dala si za úkol zachránit matku před znásilněním. Ale má právo měnit minulost? Co to pro ni a okolí bude znamenat v přítomnosti?

monarichter

Po knížce jsem sáhla zcela náhodou, když jsem ji uviděla v knihkupectví mezi zlevněnými a zaujal mě její obsah. Kdyby nebyla za tak lákavou cenu, nejspíš bych si ji ani nikdy nepřečetla. Trochu mě mrzí, že mi hned z obsahu došlo, o čem kniha bude a jak se bude vyvíjet. Kniha nebyla nejhorší, ale ani nejlepší. Téma cestování do minulosti se mi líbilo, dovolila bych si říct, že i pasáže z minulosti se mi líbili víc. Celou dobu, co jsem četla, jsem přemýšlela, kdy hlavní postavě dojde, že možná bude muset obětovat svůj život za záchranu své matky a musím říct, že mě strašně štvalo, že na to tak dlouho nikdo nepřišel. Ale teď mi prosím někdo řekněte, co měl znamenat ten konec? Přeslazený, nelogický, prostě fuj, přesně takové konce nemám ráda. Ale je pravda, že jsem čekala, že se něco takového stane podle komentářů. Za mě tedy příjemná oddechovka, ale na můj vkus až příliš emotivní.

Devil-Ivet
22.12.2018

Tahle kniha byla zatím nejslabší a dost mě zklamala. Přeskakování v čase z přítomnosti do minulosti a nazpět na mě neudělalo moc dobrý dojem a spíše to rušilo. A následný přešťastný konec byl více než očekávaný a předvídatelný. Děj spíše stagnoval a dal by se určitě zkrátit tak o polovinu knihy. Bohužel mě autorka zklamala a ještě si rozmyslím, jestli se pustím do dalších jejích knih (pokud budou přeloženy).

hana0348
29.11.2018

Příjemné nejen letní čtení. Téma narušeného časoprostoru a možnosti cestovat časem bylo důvodem, proč jsem po knize sáhla (a také pěkná obálka). Kniha se četla téměř sama, nicméně ke konci jsem byla docela zklamaná.
SPOILER! Plot twist týkající se záměny osoby hlavního záporáka vůbec nesedl jako prdel na hrnec, spíše zanechal otazníky, jelikož autorka tady úplně důsledně nezametla stopy k původnímu podezřelému a pokud se čtenář vrátil v knize na začátek, tak si jen potvrdí, že závěr opravdu smysluplně nenavazuje na to, co bylo dáno na začátku a v průběhu příběhu. Autorka se zde trochu zamotala a rozhodla se z otazníků vymotat "koncem z červené knihovny", kýčovitým, ale tak sladkým, že čtenář zapomene na nezodpovězené otázky a spokojí se s dobrým pocitem z knihy.
Velmi dobré téma, poměrně dobře uchopené, avšak nedobře využité a nedůsledně dotažené do konce.

wiolca
15.11.2018

Mám ráda, když ve mně kniha vzbuzuje emoce. A to tahle dělala skvěle. Cesta k přečtení byla strastiplnejsi, nemohla jsem ji sehnat, pak jsem se nemohla zacist, ale pak to přišlo. Byl to nadhernej příběh, skvěle se knížka četla a mně je jen líto, že už ji mám za sebou.

jitka1271
04.11.2018

Pěkná knížka.

ZuzziŠ
27.10.2018

1.) Jaký život asi musí žít někdo, kdo si pod pojmem "Léto plné neskutečných věcí" představí fyzičku s vyjadřováním motivátorů z ženských časopisů cestující v čase a ovlivňující budoucnost?
2.) V knize jsou místy nelogicky užívány spojky, což mohla být chyba překladu. Nicméně někdy jsou tam naprosto nelogické spojení (něco ve smyslu: Pro někoho možná existují závažnější důvody pro ztrátu vlastního života, ne však pro mě, proto vím co mám udělat). A tady zřejmě chybuje autorka.
3.) Závěr vůbec smysluplně nenavazuje na to, co bylo řečeno na začátku a nijak tu celou změnu událostí nevysvětluje.

Paní autorka se musí v životě hodně nudit, když vymýšlí takové blbosti.

Peace
10.06.2018

"Ne všechno, co je logické, musí být automaticky správné."

Ze začátku příběhu jsem chtěla knihu několikrát odložit, ale jsem ráda, že jsem nakonec mávla rukou nad nelogičností a dočetla ji. Ve výsledku jde totiž o moc hezký (spíše pohádkový) příběh, který má hloubku.
A Michael .. to je prostě úžasná knižní postava :o))

anibeni
02.06.2018

Knihu jsem si vzala jako oddychovku, ale překvapilo mě, jak moc mě ten příběh vtáhl do děje... cestovala jsem časem spolu s Lunou a držela jí palce... i když mi logika nedovolí přijmout konec knihy takový, jaký je, moc se mi to líbilo..

bilamyska
30.05.2018

Ke knize jsem se dostala náhodou, díky pěkné obálce ve vystavené sekci Nové knihy.
Tématiku cestování časem mám ráda. Sice spíš při neměnnosti minulosti, ale vzhledem k zaměření knihy na příjemné letní čtení mi ani změna minulosti až tak nevadila. Byla jsem ráda, že těch změn bylo víc. Dej díky tomu nebyl příliš přímočarý a rozvinul charakter Luny. Rozuzlení s vesmírem se mi sice moc nelíbilo, ale ke knize se hodilo. Romantická linka s Michaelem byla krásná.
Kniha byla sice trochu delší, ale stránky ubíhali rychle. Takže až na chvíli před výpadkem, která mi přišel trošku natažená, jsem to vůbec nevnímala.

Dáduše
28.05.2018

Oddechovka, která mě ale chytla rovnou za srdce. Snad na mě Michael počká:-)

Petratra
16.05.2018

Hezký námět, hezký konec, příjemné čtení, ale některé věci se tam zbytečně opakovaly a celkově by kniha vyzněla pro mě lépe, kdyby byla o fous kratší...

harena
11.04.2018

Romantika, tajemno, cestování v čase a zase romantika, příjemné klidné čtení, které by pro mne mohlo být tak o třetinu kratší. Asi už moc na tuto romantiku nejsem, ale dočetla jsem do konce, závěr se mi moc líbil. A kvůli tomu úžasně krásnému vztahu dcery k matce snad dám i ty čtyři hvězdičky.

marimat
29.03.2018

Tedy ze začátku jsem z toho byla dosti v rozpacích,ale potom mě to dosti chytlo.
Zajímavé svým způsobem neuchopitelné .
No mě se to líbilo fakt že jo.

niknikita
11.03.2018

Nepopírám, že jsou věci mezi nebem a zemí a proto jsem dala šanci tomuto zvláštnímu příběhu. Ale kdyby tam nebyla romantická zápletka Luny a Mihaela, asi bych to nepřeskákala až nakonec, protože těch slov a nadpozemských záhad tam bylo opravdu zbytečně moc. Možná nemám tu správnou fantazii a nebo cestování v čase prostě nerozumím...

Šánka
28.02.2018

R. Coleman napsala další velmi pěkný román, a ač tentokrát zabrousila do žánru, který já až tak moc nevyhledávám, líbilo se mi to.
Pátrání v 30 let staré minulosti netradiční formou, cestováním v čase s porcí tajemna i lehkého napětí a s troškou romantiky. Lze změnit minulost ve prospěch budoucnosti, kdybychom tu šanci dostali ? Je možné ochránit své blízké a zabránit dávné tragédii ?
Říkala jsem si, jak z téhle ,,duchařiny" autorka vybruslí a dostane nějaký přijatelný závěr, ale ano, povedlo se jí to.....a moc hezky.

ještěrka38
19.02.2018

Těšila jsem se na zajímavý příběh. Byla jsem ale hrozně zklamaná. Pro mě nejhorší z knížek, které jsem od ní četla. :-(

Šárka5875
13.02.2018

Z knihy jsem měla trochu strach, to se přiznám. Nejsem zrovna čtenář, který prahne po nereálných příbězích. Ale četlo se mi to dobře, autorka píše čtivě, o tom jsem se již několikrát přesvědčila. Nikdy jsem o cestování časem nečetla, bylo to pro mě něco nového a neotřelého. Ale bavila jsem se. Konec a celkové vyústění příběhu mě úplně nenadchlo, očekávala jsem ho malinko jinak, ale to už je asi věc každého čtenáře.

Jinak můžu knihu s klidným svědomím doporučit. Čte se dobře, a pokud toužíte po zajímavém příběhu, který se chvílemi odehrává tak trochu mezi nebem a zemí, a ve kterém nechybí romantika, určitě po nejnovější Rowan Coleman sáhněte.

Jane007
09.01.2018

Mám ráda všechny knížky od Colemanové a ani tato knížka mě nezklamala. Na začátku jsem sice měla strach, že to bude duchařina, ale naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Knížka je úžasně čtivá, místy na zamyšlení a naštěstí nechybí ani romantika. Takže příjemná oddechovka. Každopádně doporučuji.

Anasa
27.12.2017

Kniha je čtivá, návratů do minulosti však nemuselo být tolik, tempo mohlo být svižnější. Postavy byly sympatické, plnokrevné, pokud se chovaly přirozeně. Jak se příběh chýlil ke konci, zdálo se, že autorka podléhá sentimentu a ne všechno mi už přišlo životné. Postava Lýdie byla navíc - v čem hrdince pomohla? Ušlechtilá matka a emoce ovládající sestra v předposledním návratu do budoucnosti šustily papírem, ještě že tak nezůstaly! Nejsem si jistá, jak mám komentovat Michaela, tahle nit se mi líbila, ale chvílemi se měnila v nit cukrovou.
Když to shrnu, knížka je pro čtenáře, kteří mají rádi tajemství, věci mezi nebem a zemí , ale také romantiku.

bookcase
27.12.2017

Zajímavý příběh, autorka tentokrát jiná než jak ji známe. Kniha je neskutečně čtivá, vcucne a nepustí.

maca1245
12.12.2017

Tady u té knihy jsem měl jediný problém a to, že strašně rychle jsem se dočetl konce. Tato kniha je tak čtivá, že si ani neuvědomíte, že je už konec

KristynaJankova
30.11.2017

Předčila očekávání, moc se mi líbila a byla to jedna z těch, kterou buď čtěte, anebo se těšíte až ji budete číst :-)

Rowan Coleman

Rowan Coleman
britská

všechny knihy autora

Kniha Léto plné neskutečných věcí je: