Tady a teď

Tady a teď https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210932/bmid_tady-a-ted-opm-210932.jpg 4 120 43

Rozhodující životní chvíle jen málokdy rozpoznáme, když se právě odehrávají. Nastoupíte do letadla a posadíte se vedle naprosto neznámého člověka. Nakolik je pravděpodobné, že vám onen spolucestující změní život – zvláště když je na první pohled patrné, že jste každý úplně jiný? Joanna je životní optimistka, v každém člověku, kterého potká, spatřuje téměř spřízněnou duši. Naproti tomu Deana dovedla krutá životní zkušenost k postoji zahořklého cynika, který důvěru k jiným považuje za slabost. Zdání ovšem může klamat a let z Londýna do Chicaga trvá docela dlouho. Dostatečně dlouho na to, aby Joanna s Deanem mohli zjistit, jestli každý z nich nemá něco, co ten druhý potřebuje. Nikdy totiž nemůžeme vědět, jestli se právě tady a teď nerozhoduje o tom, jak naložíme se svou minulostí a kam se náš život bude ubírat dál. Třeba ve chvíli, kdy vystoupíme z letadla...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The State We

aydam
17.04.2024 1 z 5

Myslím, že si za čas na tuto knihu vzpomenu v těchto bodech:
- 10 let stála na polici
- příliš rozvláčný děj (než se J a D dostali do letadla, málem jsem to vzdal)
- Tohle, že je romantika?
- Co to je za konec?

"Hledání partnera je to samé jako mačkat se v davu nakupujících první den lednových výprodejů! Musíte mít ostré lokty."

lali42
20.10.2023 5 z 5

Román se mi líbil, asi jako všechny mě překvapil závěr, nicméně ne nepříjemně. Smutné ano jistě, ale to je život. Do života nám vrazí někdo nečekaný, úplně ho rozvrátí a zase odejde.. . Líbí se mi jak na sebe hlavní postavy měli vliv, pomohli si vzájemně vyrůst a posunout se dál.

Pichoval
22.07.2023 4 z 5

Kniha má spád, děj se rozvíjí. Je to příjemné čtení, ale zvolila bych jiný závěr, více romantický..

Vlaďkaa4
24.09.2020 5 z 5

Mě se to líbilo, do epilogu je to oddechovka. A vlastně je to to pohádka pro dospělé. Jen ten konec.....

Laf
06.03.2020 4 z 5

Příjemné počtení, jen ten závěr byl zklamáním... Happy end být pořád nemůže :)

Marcik7
14.01.2020 4 z 5

docela svižný, milý román, avšak se smutným koncem, asi aby to nebylo tak sladké...

Milla
23.07.2019 3 z 5

Knížka se mi moc líbila, až do chvíle závěrečné kapitoly, kdy mě autorka velmi naštvala tím, jaký závěr zvolila

kulihrasek
29.06.2019 4 z 5

Super knížka, škoda jen toho smutného konce.... čekala jsem, že Joanna a Dean se dají dohromady

Kamiliana
21.02.2019 2 z 5

Vše na této knize mi přijde matoucí - včetně obálky, která navozuje komický žánr a přitom kniha není komedie, tedy je, asi má být, ale závěr je tragický, jako by se autorka sama lekla, že by jinak dílo působilo moc sladkobolně. Pro mě je záměr knihy nejasný a epilog vykalkulovaný. Navíc vnitřní život mužů i žen je popisován stejně, což musí každá rozumně uvažující lidská bytost považovat za nereálné :-)

Martinaa24
30.05.2018 1 z 5

kniha mi přišla o ničem, dočetla jsem ji do necelé poloviny a příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý.

Peti
28.12.2017

Kniha mě moc nezaujala, ale do konce jsem ji dočetla. Joanna mi byla velmi nesympatická, ale konec mě zamrzel.

AniS1
06.11.2017 4 z 5

Možná jste právě zklamaní životem. Láskou. Školou. Prací. Možná jste obecně zklamaní, a tak sáhnete po první knížce, která vám svojí obálkou a anotací nejspíše vylepší náladu.
Je to určitě pravda. Tady a Teď je úžasná oddechovka, kterou přečtete a ani nebudete vědět jak. Děj příjemně ubíhá, je realistický a vám bude připadat, jako by jste stáli vedle Joanny v Anglii, nebo byli s Deanem v Chicagu.

petra4080
16.10.2017 3 z 5

Kniha mi připadala strašně vleklá, příliš popisná, konec možná trochu useknutý... Ale v poslední třetině mě vážně začala bavit a dočkala jsem se i překvápka ve formě konce (tak to chodí), takže ty 3* nakonec dám.

Adell-ka
25.09.2017 4 z 5

Taková průměrná oddechovka, řekla bych. Konec byl dost nečekaný a podle mě trochu přehnaný, jinak ale vcelku fajn četba.

Fidem
31.08.2017 3 z 5

Jsem beznadějná romantička stejně jako Joanna a ten konec mi zlomil srdce. Pro mě kniha končí 50. kapitolou, kdy si ještě můžu sama rozhodnout, jak to všechno dopadne.

La Fiera
29.08.2017 4 z 5

Velmi příjemné čtení o životě a žití současného okamžiku, životních chybách, pravých láskách,... Celkově kniha působí jako ze života, pravda, některé události jsou v dosti krátkém časovém rámci, ale co, třeba to tak někteří opravdu mají.
Zajímavé pro mne bylo i členění kapitol, kdy se prolínaly pohledy hlavních protagonistů a jejich rodičů.
A konec? No tak nějak jsem jej od jisté chvíle čekala, ale potěšil mne.

Janniska
17.06.2017 5 z 5

Skvělá oddychovka na dovolenou.Na konci ukápla i slza dojetí.Knihu jsem si vybrala na doporučení do knižní výzvy a jsem ráda že jsem ochutnala z trochu jiného žánru než čtu běžně.

evelýny
25.04.2017 5 z 5

Přestože je v knize dost nudných míst, které vás doslova vybízejí přeskakovat v textu, přesto se autorce podařilo udržet moji pozornost až do úplného konce. Čím více se mi odkrýval příběh obou protagonistů a jejich blízkých, tím více jsem byla dějem pohlcena a tím více jsem si na jeho konci přála to staré obehrané klišé, tím více jsem si přála starý dobrý hyppy end. A pak přišel Epilog....
Příběh o lásce, úctě, toleranci, osobní zodpovědnosti, druhých šancích,
odvaze .... Ale hlavně příběh o odpuštění.
Karmo, co ode mně očekáváš? A karma odpověděla: ,,Odpuštění."
Ale co s tím, když odpustit je někdy tak těžké...
A co s tím, když na konci příběhu je tolik: ,,Proč?" ,,Kdyby?" A odpovědět nemá kdo.
Originálně neoriginální příběh, který jsem zdolala za jeden den a který mi po ,,Stalkerovi" nalil do žil opět radost ze čtení a chuť objevovat další krásné příběhy.
Děkuji Vám, paní Adele Parksová.

kozisek1
19.04.2017 5 z 5

Moje asi druhá kniha této spisovatelky. Pěkné , čtivé, pro ženy. Určitě přečtu i další během dovolené.

Danulka11
16.03.2017 5 z 5

Nejsem fanouškem románů ze současnosti, dávám přednost historickým. Od této autorky jsem přečetla dvě knihy a tato byla jednoznačně lepší. I když to nedělám, autorka Parks píše místy zdlouhavě, takže jsem někdy přeskakovala stránky...Děj je poutavý, hlavní postavy zajímavé, ale přikláním se k názorům ostatních, že konec mě nepříjemně překvapil a po dočtení knihy jsem nad celou knížkou přemýšlela a říkala si "Proč, zvolila takový konec?". Kniha stojí za přečtení, ale není vhodné po ní sáhnout, když potřebujete povzbudit a zlepšit si náladu :o)

romantika

Adele Parks