Tady a teď

Tady a teď https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210932/bmid_tady-a-ted-opm-210932.jpg 4 120 43

Rozhodující životní chvíle jen málokdy rozpoznáme, když se právě odehrávají. Nastoupíte do letadla a posadíte se vedle naprosto neznámého člověka. Nakolik je pravděpodobné, že vám onen spolucestující změní život – zvláště když je na první pohled patrné, že jste každý úplně jiný? Joanna je životní optimistka, v každém člověku, kterého potká, spatřuje téměř spřízněnou duši. Naproti tomu Deana dovedla krutá životní zkušenost k postoji zahořklého cynika, který důvěru k jiným považuje za slabost. Zdání ovšem může klamat a let z Londýna do Chicaga trvá docela dlouho. Dostatečně dlouho na to, aby Joanna s Deanem mohli zjistit, jestli každý z nich nemá něco, co ten druhý potřebuje. Nikdy totiž nemůžeme vědět, jestli se právě tady a teď nerozhoduje o tom, jak naložíme se svou minulostí a kam se náš život bude ubírat dál. Třeba ve chvíli, kdy vystoupíme z letadla...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The State We

hlina
12.03.2017 4 z 5

Byla to taková jednohubka, ale poměrně dost čtivá.
Líbil se mi vývoj hlavní postavy. Byl pro mě i uvěřitelný.
Jen mě mrzí, že díky některým komentářům jsme tušila, kam závěr bude směřovat. Díky němu jsme knížce přidala hvězdičku.

petra5585
09.03.2017 3 z 5

Ze začátku jsem se trochu přemáhala dál číst, přišlo mi to zbytečně zdlouhavé a nic neříkající. Chvílemi mi docela vadily přístupy některých postav k dané situaci. Konec mě však velmi překvapil.

Lucik87
25.12.2016 4 z 5

Nejdřív mi děj přišel strašně zdlouhavý. V půlce jsem se chvilkami musela přemáhat, abych se prokopala do konce. Nebavily mě ty předlouhé myšlenkové monology,které by se v podstatě mohly zkrátit na jednu stránku, a ne do jedné kapitoly. Ale jsem ráda, že jsem vydržela a prokousala se do konce. Protože konec mě překvapil a díky konci knížku hodnotím lépe než kterékoli jiné romány. A to z toho důvodu, že to bylo naprosto nečekané, nepředvídatelné a vymykající se těm zajetým osnovám sladkých románů, kterých je všude mraky . Moc krásný konec.

barbora-luc5407
14.11.2016

Naprosto strhující román, ale ten konec mě zdrtil :(

Flowers
09.11.2016 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nenadchla, takové zdlouhavé popisování. Ale jakmile nastoupili do letadla, nemohla jsem se odtrhniut. Moc pěkný, citlivý, dojemný příběh. Přála bych si lepší konec.

Janiste
02.11.2016 5 z 5

Moc pěkně napsaná knížka, doufala jsem v "happy end", ale bohužel. Ale i tak v poslední době nejlepší knížka co jsem přečetla!

jaspis
05.07.2016 4 z 5

Ze začátku byla Joanna na pár facek, takové přerostlé děcko. V půlce už jsem ji začala mít i ráda a ke konci si říkala, jůů, to bude pěkný "happyend" a ejhle... pěkně jsem si poplakala. Sice bych si opravdu přála jiný konec, ale zase to podle mě knihu hodně vyzdvihlo a autorka má můj obdiv, že se toho nebála. Asi i proto 4 *.

LiKa00
17.03.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Vážně moc hezky napsaná. Škoda, že neskončí zrovna nejlíp. Určitě doporučuji.

Jikli
14.01.2016

Joana byla prostě Joana-naivní 35letá ženská.Dean na tom byl podstatně lépe s nohama na zemi.Kniha se mi líbila až na ten tragický konec,ten mě rozesmutnil.Ale jo,doporučila bych ji k přečtení.

PetraBery
19.08.2015 4 z 5

Hlavní hrdinka Joanna je opravdu naivní... Při čtení byly chvíle, kdy jsem se dobře bavila... Lepší průměr, za ten konec přidávám hvězdu, to jsem opravdu nečekala...

triana
02.08.2015 4 z 5

Knihu jsem si naordinovala jako letní pauzu od detektivek a svůj účel spnila... Napínavý děj, spousta zajímavých charakterů, překvapivý konec.... Nevím ale, jestli si na ni za pár let vzpomenu, jsou knihy, které mne oslovily víc, takže čtyři hvězdy.

shey
01.08.2015 3 z 5

Do knížky jsem se nedokázala pořádně začíst, Joanna mi lezla děsně na nervy. Děj mě nijak neoslovil a epilog to celé zabil úplně.

luciefeix
22.07.2015 4 z 5

mě teda kniha dostala a ikdyž jsem věděla jak zkončí tak sem se nemohla odpoutat . Prijemné čtení do horkých dnu

Jaruce
29.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se jedním dechem a konec ten jsem vůbec nečekala a bylo mi docela líto, že to nedopadlo tak jak se dá předpokládat už skoro od začátku. Joana sice měla neobvykle naivní povahu ale nasmála jsem se u toho docela od srdce.

Petra28
23.04.2015 5 z 5

Jsem překvapená, mile.
J. bych umlátila žufánkem. Byla naprosto příšerná :-) ... mimo realitu. Naopak styl psaní to všechno krásně vyrovnal. Mám ráda knížky, které mě baví, které sednou do unavené nálady a pomůžou mi odpočinout, zrelaxovat. Tady a teď to naprosto splnilo.
A závěr? za ten je ta pátá hvězdička.

marca_m
15.03.2015 4 z 5

Tady a teď patří mezi knihy, u nichž už po přečtení přebalu tušíte, o čem asi budou, nicméně i tak byla příjemnou oddechovkou. Občas si zkrátka ráda přečtu svěží romantické příběhy o vztazích ze současnosti. Kniha je napsána čtivě, i když vztahová linie mezi čtyřmi postavami, jejichž příběhy sledujeme, byla trošku moc jednoduchá a nepravděpodobná. Samotný konec příběhu byl dost nečekaný, podle mě i zbytečný pokus o dramatičnost a snížil celkový dojem z knihy.

NicaCola
04.03.2015 5 z 5

I když mě hlavní hrdinka tohoto románu nesčetněkrát vytočila do ruda, byly i chvilky, kdy mě opravdu bavila. Kniha byla napsána zajímavým způsobem a když jsem zrovna nečetla, tak jsem na ni myslela. Takový konec jsem teda nečekala, ale... :))

Paja.
25.02.2015 5 z 5

Dobře přiznejme si mezi námi děvčaty - každá jsme najivní. Joana je, ale ta nejhorší noční můra najivity !! Pokud se budu takhle chovat v 35 prosím vemte někdo pistol a střelte mě rovnou do hlavy a pak radši rovnou zakopejte, protože bych tou svou najivitou mohla sama oživit!
Kdybych mohla nejradši bych skočila do příbehu a dala Joane tak tucet facek, aby se probrala a slezla z toho svého růžového mráčku najivity, který už ji v podstatě sežral za živa.
Nejhorší na tom je, že by stejně každá znás chtěla pomoct Deanovi :D aby neměl v sobě jen nenávist, ale i lásku tu kterou mu chtěla dát Joana a též najivě doufat, ža já budu ta co to dokáže. A tím byl ten příběh nejlepší. To že je Joana tupá až to bolí nic nemění na to, že ve finálé bychom doufali ve stejný zázrak jako ona. Ono co si budem povídat v jejím věku neměla moc na výběr :D buď naivita nebo troska, která si váže někde oprátku a přemýšlí nad sebevraždou. Taková Joana by mě možná štvala ještě víc než ta naivní :D.
Knihu jsem v podstatě nedala z ruky, protože příběh je psán opravdu velice dobře a napínavě, že prostě se nemůžete odtrhnout. Štve Vás, ale potřebujete vědět jak to dopadne a tím autorka dosáhla toho čeho chtěla - originálně napsaného příběhu, který vás nedokáže pustit. A tím koncem jen dokázala jak moc Vás ještě dokáže nasr** :D

Tobika
06.02.2015 4 z 5

Super knížka. Moc hezky se četla. Děj odsýpal. A konec mě taky dostal! Je to moje první knížka od Adele a už se těším, jaký budou ty další.

pikilo
25.01.2015 5 z 5

Krajně nesnáším tupé ženy, a Joana je tupostí královna. Nejen že je blbá, tupá, chová se jak malý harant i přes to, že jí je 34 let je i neskonale pitomá, najivní a vdavek chtivá blbka. Dean se mi oproti ní líbil mnohem víc. Byl to fešák, chytrolín, hezky mluvil a byl tak trochu proutník. I přes to, že taková to ženština se v knize vůbec objevila, dám ruku do ohně za to, že Tady a Teď je za poslední rok, nejlepší kniha co jsem četla. Strašně dobře se čte, je napínavá, není to nic pro malý holky (sorry chlapci, ale pochybuji, že je to váš žánr :D) styl Parksový je prostě perfektní. I přeš to, že mi je hlavní hrdinka krajně nesympatická tak mě celá kniha naprosto dostala. Dámy, ke konci knihy si nachystejte kapesníčky, protože zjistíte jak je život prostě nefér a Adele Parks bezcitná mrcha.

romantika

Adele Parks