Jestli odejdeš...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dokázal by ji milovat víc, než nenávidí válku? Jestli odejde, bude muset zabíjet, nebo bude sám zabit. Jestli zůstane, bude uvězněn a možná odsouzen k trestu smrti. Takto bezútěšné jsou možnosti volby, před kterými stojí talentovaný dramatik Howard Henderson. Nedokáže sdílet nadšení svých vrstevníků pro účast ve válce, nechce bojovat s neviditelným nepřítelem. Ví velice dobře, jak to na frontě chodí, a nechce se na tom sebeméně podílet. Když poslechne své srdce, bude zostuzena a opovrhována. Když se zachová podle společenských konvencí, bude v osamění odsouzena k bezbřehé nudě. Takovéto možnosti se nabízejí půvabné Vivian Fosterové. Právě se vdává, když vypukne válka, a její doposud odtažitý manžel se vmžiku mění v bojovného vlastence. Vivian zůstává sama na farmě v Derbyshire, bolestně odtržená od společenského života, z něhož se mohla dříve těšit... Lze v čase běsnící války nalézt krásu? Anebo přátelství Howarda a Vivian představuje jen zoufalý únik z dusivé bezvýchodnosti situace, v níž se oba ocitli? Odejdi do války a už nikdy nepohlédni své lásce do očí. Zachraň svého nepřítele. Anebo jdi k čertu. Správná volba jako by snad ani neexistovala......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302693/jestli-odejdes-TRK-302693.jpg 452
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Domino
Orig. název

If You Go Away, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Jestli odejdeš...

Přidat komentář
Charmedka
12. září

Kniha je plná podrobných popisů a je třeba počítat s tím, že samotný příběh není kdovíjak akční. Neděje se neustále něco a nestane se toho tolik, ale příběh je opravdu hodně popisován a překvapivě mě to vůbec nenudilo, naopak, četla jsem stránku za stránkou a byla nadšená.

Asi více mě bavilo vyprávění od Vivian a pak Howardovo, kdy popisoval všechna zvěrstva coby reportér. Autorka se nebála drsných popisů zranění.

Tohle je neskutečně silná kniha, která ve mně něco zanechala a která mě velmi dojala. Já byla během čtení neustále naměkko a musím říct, že po hodně dlouhé době to je kniha, která si zaslouží plný počet hvězdiček a maximální hodnocení.

baterka.gs
06. července

Hodně silná kniha. Obecně nemám ráda válečnou tématiku, ale knihu jsem přečetla velmi rychle a nechala ve mně silné dojmy. Neřekla bych, že je to jen ženský románek, ale také příběh o hodnotách, odvaze a přesvědčení.


zuzka5372
28. ledna

Krásný příběh o válce a lásce. Vyprávění o životě před tím, než se hlavní hrdinové do sebe zamilují mě bavilo, je hezké sledovat jak se z rozmazlené slečny stane silná a statečná žena.

evelýny
02.09.2019

Přemíra slov v této knize a stálé opakování již řečeného mě okradlo o radost ze čtení a skoro jsem nezaznamenala poselství, vyslané ke čtenáři.
Trojúhelník lásky - žena a dva muži - Vivian, Aubrey, Howard. Kulisou pro jejich příběh - 1. sv. válka.
Láska, která má dojít naplnění, nemůže být vykoupena jenom smrtí ,,toho nepohodlného".
Válka si žádá pravého vojáka, který splní jakýkoli rozkaz i za cenu vlastního života.
Láska si žádá také nezlomnou víru, obsaženou ve třech prostých slovech: ,,Vrať se domů."
A co chce osud? Osud chce odpuštění formou úcty k lidskému životu...

P.S: U tohoto příběhu jsem si uvědomila, že v mé šroubovnici DNA jsou otisky mého dědy, kerý měl to štěstí a přežil. Protože kdyby nepřežil...

Kniha mě donutila přemýšlet a proto měním primární hodnocení, ale těch slov tam opravdu bylo nad rámec mojí tolerance.

Adellaida
28.08.2019

Román, který chvílemi trochu nudí.

certik003
16.07.2019

Trošku pomalý rozjezd, Vivian působila dojmem naivní a rozmazlené holky, ale byla vlastně jenom produktem své doby a společenského postavení. Po propuknutí války se z ní postupně stává sebevědomá a zralá žena. Moc se mi líbil popis toho, co se dělo na bojištích, i když to bylo hodně drsné. Taky Howardovy důvody, proč nechce bojovat a postupné změny smýšlení dalších lidí ve společnosti. I když samotný příběh byl jednoduchý, je to moc hezká a nepřeslazená romance.

veronika9761
01.07.2019

Dlouho sem vahala, jestli si ji nenechat v moji knihovnicce knizek, ke kterym se vracim. Velmi mila a velmi ctiva knizka, ale neni preslazena. Doporucuju.

Madelisi
06.04.2019

Nevěsty bez zenichů se mi líbily, zde jsme se setkali v epizodních postavách a zmínkách s hrdiny Nevěst. Příběh je to moc pěkný, i když zpočátku mě více bavila Vivianina linka, Howardova byla nudnější. Když se dali dohromady, tak už i jeho pohled začal stát za to.
Líbí se mi popsaný život ve vlasti, ve které je válka katalyzátorem změn ve společnosti, scény z fronty jsou naturalistické.
V předposlední kapitole ve mně hrklo - snad všichni nejsou mrtví. O to jsem si více vychutnala sladký konec a v podstatě komický důvod, proč se mohl udát.

1

Doporučujeme

Ukradený polibek
Ukradený polibek
Jen jeden den
Jen jeden den
Poslední dopis od tvé lásky
Poslední dopis od tvé lásky
Hra s láskou
Hra s láskou