Jestli odejdeš...

Dokázal by ji milovat víc, než nenávidí válku? Jestli odejde, bude muset zabíjet, nebo bude sám zabit. Jestli zůstane, bude uvězněn a možná odsouzen k trestu smrti. Takto bezútěšné jsou možnosti volby, před kterými stojí talentovaný dramatik Howard Henderson. Nedokáže sdílet nadšení svých vrstevníků pro účast ve válce, nechce bojovat s neviditelným nepřítelem. Ví velice dobře, jak to na frontě chodí, a nechce se na tom sebeméně podílet. Když poslechne své srdce, bude zostuzena a opovrhována. Když se zachová podle společenských konvencí, bude v osamění odsouzena k bezbřehé nudě. Takovéto možnosti se nabízejí půvabné Vivian Fosterové. Právě se vdává, když vypukne válka, a její doposud odtažitý manžel se vmžiku mění v bojovného vlastence. Vivian zůstává sama na farmě v Derbyshire, bolestně odtržená od společenského života, z něhož se mohla dříve těšit... Lze v čase běsnící války nalézt krásu? Anebo přátelství Howarda a Vivian představuje jen zoufalý únik z dusivé bezvýchodnosti situace, v níž se oba ocitli? Odejdi do války a už nikdy nepohlédni své lásce do očí. Zachraň svého nepřítele. Anebo jdi k čertu. Správná volba jako by snad ani neexistovala......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302693/big_jestli-odejdes-TRK-302693.jpg 455

Vydáno: , Domino

If You Go Away, 2015

Kniha Jestli odejdeš...

Charmedka
12.09.2020

Kniha je plná podrobných popisů a je třeba počítat s tím, že samotný příběh není kdovíjak akční. Neděje se neustále něco a nestane se toho tolik, ale příběh je opravdu hodně popisován a překvapivě mě to vůbec nenudilo, naopak, četla jsem stránku za stránkou a byla nadšená.

Asi více mě bavilo vyprávění od Vivian a pak Howardovo, kdy popisoval všechna zvěrstva coby reportér. Autorka se nebála drsných popisů zranění.

Tohle je neskutečně silná kniha, která ve mně něco zanechala a která mě velmi dojala. Já byla během čtení neustále naměkko a musím říct, že po hodně dlouhé době to je kniha, která si zaslouží plný počet hvězdiček a maximální hodnocení.

baterka.gs
06.07.2020

Hodně silná kniha. Obecně nemám ráda válečnou tématiku, ale knihu jsem přečetla velmi rychle a nechala ve mně silné dojmy. Neřekla bych, že je to jen ženský románek, ale také příběh o hodnotách, odvaze a přesvědčení.

zuzka5372
28.01.2020

Krásný příběh o válce a lásce. Vyprávění o životě před tím, než se hlavní hrdinové do sebe zamilují mě bavilo, je hezké sledovat jak se z rozmazlené slečny stane silná a statečná žena.

evelýny
02.09.2019

Přemíra slov v této knize a stálé opakování již řečeného mě okradlo o radost ze čtení a skoro jsem nezaznamenala poselství, vyslané ke čtenáři.
Trojúhelník lásky - žena a dva muži - Vivian, Aubrey, Howard. Kulisou pro jejich příběh - 1. sv. válka.
Láska, která má dojít naplnění, nemůže být vykoupena jenom smrtí ,,toho nepohodlného".
Válka si žádá pravého vojáka, který splní jakýkoli rozkaz i za cenu vlastního života.
Láska si žádá také nezlomnou víru, obsaženou ve třech prostých slovech: ,,Vrať se domů."
A co chce osud? Osud chce odpuštění formou úcty k lidskému životu...

P.S: U tohoto příběhu jsem si uvědomila, že v mé šroubovnici DNA jsou otisky mého dědy, kerý měl to štěstí a přežil. Protože kdyby nepřežil...

Kniha mě donutila přemýšlet a proto měním primární hodnocení, ale těch slov tam opravdu bylo nad rámec mojí tolerance.

Adellaida
28.08.2019

Román, který chvílemi trochu nudí.

certik003
16.07.2019

Trošku pomalý rozjezd, Vivian působila dojmem naivní a rozmazlené holky, ale byla vlastně jenom produktem své doby a společenského postavení. Po propuknutí války se z ní postupně stává sebevědomá a zralá žena. Moc se mi líbil popis toho, co se dělo na bojištích, i když to bylo hodně drsné. Taky Howardovy důvody, proč nechce bojovat a postupné změny smýšlení dalších lidí ve společnosti. I když samotný příběh byl jednoduchý, je to moc hezká a nepřeslazená romance.

veronika9761
01.07.2019

Dlouho sem vahala, jestli si ji nenechat v moji knihovnicce knizek, ke kterym se vracim. Velmi mila a velmi ctiva knizka, ale neni preslazena. Doporucuju.

Madelisi
06.04.2019

Nevěsty bez zenichů se mi líbily, zde jsme se setkali v epizodních postavách a zmínkách s hrdiny Nevěst. Příběh je to moc pěkný, i když zpočátku mě více bavila Vivianina linka, Howardova byla nudnější. Když se dali dohromady, tak už i jeho pohled začal stát za to.
Líbí se mi popsaný život ve vlasti, ve které je válka katalyzátorem změn ve společnosti, scény z fronty jsou naturalistické.
V předposlední kapitole ve mně hrklo - snad všichni nejsou mrtví. O to jsem si více vychutnala sladký konec a v podstatě komický důvod, proč se mohl udát.