levac levac komentáře u knih

Dvojitá ozvěna Dvojitá ozvěna Hynek Čapka

Je to jako číst něčí deník, autentické a intimní. Velmi příjemné a uvěřitelné čtení na oddechový víkend, a to i přes veliké množství chyb, které díky stylu psaní člověk autorovi tak nějak odpustí.

10.09.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Není to ten typ knihy, kde by bylo potřeba hnát se ku konci, napnutá, jak to dopadne. Je to fantazie puštěná z uzdy, mysl toulajici se navolno. Rozumím, proč nesedne každému, já jsem si ji ale moc užila. A na rozdíl od mnoha knih, kdy po dočtení cítím smutek, že už skončily, tady si člověk může dál rozvíjet vlastní příběhy. Co by bylo, kdybych tenkrát...

25.03.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Skvělá kniha, kterou řadím mezi to nejlepší, co jsem kdy četla. Nádherně a poutavě napsané, s nadhledem a milým humorem. V první části není moc z avizovaného děje, tím se ale nenechte odradit a užívejte si atmosféru té doby, později do sebe všechno zapadne.

23.09.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Za mě mnohem lepší než Hana. Kniha jde hlouběji, až do úplného nitra lidské duše. Navíc zde osudy hlavních hrdinů mnohem víc než okolní dějiny ovlivnili oni sami navzájem. Nádherně vybarvená kniha o tom, jak naše myšlenky, představy a očekávání mohou ovlivnit následující život nás i našich dětí. A co se čtivosti, uvěřitelnosti a jazyku týče, opět naprostá špička!

15.10.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Dostala jsem ji s tím, že je to pěkné čtení o horách. Mně ale mnohem víc než o horách přijde o lidech, jejich komplikovaných povahách, vztazích a citech. Každý si tam prostě najde něco jiného. Je to kniha bez velkých dějových zvratů a napětí, je to spíš taková osobní zpověď, napsaná krásným jazykem. Chce to zakousnout se aspoň na hodinku, na dvě, není to čtení na 2 zastávky busem :)

10.07.2018 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Od autorky jsem nejprve četla Drak spí a říkala jsem si, že je tam detektivní zápletka a její vyšetřovatelé tak nějak navíc, že by úplně stačilo vystavět příběh na těch skvěle vykreslených postavách. A v této knize mi to autorka "splnila":). Čtivé, napínavé a ještě postavené na historických reáliích, lze jen doporučit.

03.09.2021 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Důkaz toho, že detektivka může být vtipná a napínavá, aniž by z ní stříkala krev na každé stránce. Moc jsem si tu knihu užila, ideální na dovolenou nebo při nemoci :)

08.09.2019 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Při Vondruškových knihách jako by člověk prošel branou času a sám se ocitl ve středověku. Chodí po dlážděných ulicích, nahlíží do šenků, v podzemních chodbách mu běhá mráz po zádech. Navozená iluze je dokonalá a odtrhnout se od ní dá až na konci knihy...

14.09.2019 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Jsem moc ráda, že jsem se díky čtenářské výzvě dostala k této knize. Horory už nemusím, a tak jsem na ni přišla jen díky jiným čtenářům, kteří jí doporučovali. byla to jízda!

05.08.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Též doporučuji jako audioknihu, člověk po celém dni nechá odpočinout očím a když čte knihu autor sám, je o zážitek víc.

02.02.2022 5 z 5

Fanoušek Harryho Pottera, který předchozích 7 dílů doslova zhltnul, si tento prostě nedokáže nechat ujít, ať jsou recenze jakékoli. Je to příliš velké lákadlo být ještě na chvíli v tom úžasném světě. Ale už je to opravdu jiné, chybí to geniální propracování, detaily, které do sebe zapadají a postavy, jak je známe.
Nicméně se to dá díky použitému zpracování přečíst za jeden večer a neurazí to.

29.12.2017 4 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Za mě velmi příjemná kniha. Ani nevím, kde jsem k ní přišla a neměla jsem žádná očekávání, autorku neznám. Ale po tom frustrujícím začátku se to začalo zajímavě rozvíjet a i hloubka postav, zejména tedy hlavní hrdinky, mi přišla dostatečná. Spokojenost, určitě vede k zamyšlení, jak dalece změní některá naše rozhodnutí trajektorii našeho života. A i našich blízkých.

10.06.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velmi vtipné a nenáročné čtení, skvělý oddech mezi těžkými tématy. Zvlášť doporučuji číst během nemoci, člověk u toho nemusí myslet a smích mu pomůže k dřívějšímu uzdravení. Oceňuji též autorovu otevřenost.
Akorát k plánu vyrazit po přečtení na pouť mě tato kniha nenavnadila ani omylem, spíš naopak ;)

30.01.2019 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Po dlouhé době kniha, která mě chytla od první stránky a vracela jsem se k ní každý volný okamžik. Zajímavé téma, které člověka přenese na jih Spojených Států 60.let. Díky stylu psaní jsem se chvíli cítila jako bílá panička a hned zas jako černá hospodyně, čtení jsem si opravdu užila.

06.10.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Je to jedna z těch knih, které čtete dnem i nocí, a když konečně zjistíte, kdo byl vrah, je vám líto, že už to skončilo a nemůžete být dál ve společnosti Strika a Robin. Z této řady pro mě zatím nejlepší kniha - postav tak akorát, aby se v nich člověk dokázal dobře orientovat, navíc dobře psychologicky propracované, trocha romantiky a humoru, krásný jazyk (to i díky překladu) a navíc se člověk dozví i něco ze současné Británie. Pokud máte rádi oddechové krimi, vřele doporučuji.

15.08.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vzdávám to, ani po sto stranách mě to nebaví. Děj skoro žádný, příměry v každé druhé větě už nejsou zajímavé ale otravující a už mě štve, jak autor pořád předbíhá a nakousává, co bude, čímž všechno opakuje a natahuje.

26.06.2016 1 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Kniha má přes 900 stran a je skvělá pro ty, co nemají rádi, když kniha končí, sotva se trochu začetli :) Líbilo se mi poznat dobu středověké Anglie zblízka a nadchla mě nečekaná cesta jednoho z hlavních hrdinů po Evropě, kdy člověk zjistil, jak to tou dobou vypadalo jinde.
Osobní dramata mi přišla občas trochu přitažená za vlasy, některé sáhodlouhé popisné pasáže musel člověk přeskákat a sebevychvalující úvod autora je nejlepší přeskočit úplně. Jinak super, silný příběh na základech reálných hist.událostí, skvělý způsob jak oprášit dějepis.

18.01.2016 4 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Po nějaké době čtení jsem si uvědomila, že jsem vlastně kdysi viděla film, a tudíž jsem si vzpomněla, kdo vraždil. Kniha byla ale velmi čtivá, tak jsem pokračovala a užívala si autorčinu genialitu, jak si hraje se čtenářem - chvilku ho navede správně, pak ho zase pošle do slepé uličky, a tak až do konce :) oproti filmu zde byly i velmi zajímavé reálie z té doby. Skvělá jednohubka, doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Ze začátku jsou to spíš milé než vtipné povídky, ale pak se to rozjelo a rodinu Pogodových jsem si tak zamilovala, že je mi líto, že není třetí díl. Rozhodně doporučuji jako audioknihu, povídky čtené autory dodávají textu emoce, které si v tištěném textu lze stěží dodat. Za mě super oddechovka!

17.05.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Natěšená po Haně a Tichých rocích a tak se muselo dostavit zklamání. Souhlasím s předchozími komentáři, že toto je takový okresní přebor oproti následujícím prvotřídním dílům paní M. Děj ani postavy člověka ničím neobohatí, je to jen prostý popis životů, jaký prožili mnozí v této zemi. Tuto knihu tak chápu jako zkoušku spisovatelskeho řemesla, než paní Mornstajnova naplno projevila svůj obrovský talent.

27.04.2020 3 z 5