Osm hor

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ať už je osud cokoli, přebývá v horách, které máme nad hlavou – pro protagonisty románu Osm hor platí tohle tvrzení beze zbytku. V horách se do sebe zamilovali rodiče Pietra, jednoho ze dvou hlavních mužských hrdinů, v horách se Pietro seznámí s Brunem, svým nejlepším kamarádem. Výšlapy do hor se stanou výchovnou metodou Pietrova otce, samotářského chemika střádajícího v šedi Milána svůj vztek na celý svět i svůj stesk po horských vrcholech. Také Pietrův i Brunův dospělý život bude pevně svázán s horami…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349488/big_osm-hor-ihJ-349488.jpg 4.3367
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Le otto montagne, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Osm hor

J0hn
04. listopadu

Pro mne naprosto atypická kniha. Kdybych ji četl v papírové podobě tak bych ji asi brzo odložil jako melancholickou slátaninu bez děje a vyvrcholení. Ale jako audioknihu, čtenou uklidňujícím hlasem Pavla Baťka, jsem si ji užíval. Byl to skvělý relax u kterého jsem si zavzpomínal na vlastní mládí a vlastní touhu se občas schovat do samoty.

gretl74
25. října

Trochu smutná melancholická knížka, na kterou musíte mít náladu a možná se i nacházet v té správné životní etapě. Příběh o nespoutané kráse a síle hor a o několika lidech, kteří se snaží najít svou cestu. Pocit, že běžné "pozemské" starosti mizí s nastoupanou nadmořskou výškou, ten moc dobře znám. I když se do pořádných hor dostanu málokdy, obcházím v okolí alespoň všechny výškové body a vyhlídky, abych se na všechno dívala pěkně z výšky. A musím konstatovat, že to pomáhá ...
Z anotace mi nebylo úplně jasné, co mám od knížky očekávat, ale bylo to moc příjemné čtení. Opravdové, bez příkras, které možná i vyléčí pár snílků, snících o idylickém životě v horách.
4,5*


jana0338
13. září

Nádherná kniha pro všechny , kteří milují hory .

ajaworld
29. července

Naprostá pecka. Tuhle knihu nikdy neprodám.

meluzena
22. května

Překrásná kniha o jednom dlouhém přátelství dvou kluků/mužů. Bruno je prostý kluk z vesnice vysoko v Alpách, který odtud snad za celý život nevytáhl paty. Pietro je naopak kluk z města, „lufťák“, cestovatel, kterému v Nepálu jeden nosič řekne o hoře Sumeru ležícíc uprostřed světa a okruhu osmi hor.
Není to kniha o horolezcích, ale o horalech. Není o hrdinství a rekordech, je o lidské opravdovosti, o samotné podstatě života, žití.
Už dlouho jsem nečetla něco tak ryzího. Až z toho naskakuje husí kůže. Vřele doporučuju.
---
„Naučil se víc ten, kdo udělal okruh osmi hor, nebo ten, co vylezl na horu Sumeru?“

Libris_Na_Ex
18. května

3,5/5
Osm hor pro mě bylo dost velké vystoupení z mé čtenářské komfortní zóny, světovku nečtu a proto je pro mě těžké knihu hodnotit, protože nemám srovnání.
Kniha mě zaujala svým tématem. Hory miluju a jejich popisy mě vážně neskutečně bavili a celou dobu jsem měla chuť se do hor hned vydat.
Bohužel příběh a postavy se mě nijak zvlášť nedotkly. Ano, napsané to bylo dobře. Postavy byly komplexní, děj smutný, ale celkově byl pro mě příběh vyprávěn strašně odměřeně a nedokozála jsem se do postav vcítit. Může to být tím, že jsem do světovky ještě nedorostla, může to být problém můj, problém konkrétní knihy, nebo problém celého žánru. Nevím.
Ale vím, že touto knihou mě provedly hory.

bookemma
26. února

"...než se tam člověk vydá, je potřeba, aby je uměl rozeznat, a aby po nich dlouho toužil..."
Kniha, kterou jsem přečetla za pár hodin, neskutečně silný příběh, který mě chytil za srdce.
I proto, že sama hory miluji a navázala jsem v nich nejeden silný vztah...

"Ať už je osud cokoli, přebývá v horách, které máme nad hlavou."
Neskutečně pravdivá věta...Hory jsou mocné, dávají sílu, dávají svobodu, ale stejně tak mohou snadno vzít to, na čem vám záleží, něco, co v životě hor není nic než jen pomíjivý, chvilkový záblesk. Hory život berou, i ho dávají...

"...že v jistých životech jsou hory, kam se není možné vrátit..."

Zamilovala jsem se na první přečtení, na stěnu věším mapu kolem Balmenhornu...a plánujeme další italské dobrodružství.

plutoking
18. února

Jednohubka, krásné čtení, krásná a drsná příroda, drsný život v horách :)

1