LenaWirus LenaWirus komentáře u knih

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tato kniha mě mile překvapila, jednalo se o zajímavě pojmutý příběh z prostředí knihoven, kde knihy ožívají a můžou způsobit spoustu problémů. Také mě pozitivně překvapil systém čarodějnictví - tedy že každý čaroděj potřebuje ke své magii démona, kterému ze sebe musí něco obětovat. Za dlouhou dobu jsem narazila na ženskou hrdinku, která nebyla otravná a naprosto neracionální. Vzhledem k epilogu se bude zřejmě jednat o sérii, což mi přijde zbytečné. Hodnotím kladně.

30.06.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Omlouvám se, ale tento brak se nedá ani dočíst. To je tak hloupé a přehnané od první stránky, že jsem to nezvládla. A to většinou nemám problém s touto literaturou - stmívání jsem měla ráda i navzdory tomu, že je to blbost. Tohle je ale pouze trapnost a ukázka absolutního autorského netalentu.

19.06.2023 odpad!

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Zajímavě a neotřele vymyšlený literární svět, obzvlášť se mi líbilo provázání reálných lidí a knižních postav. Zápletka vypadala ze začátku poutavě, nakonec se ale nejednalo o nic složitého. Hlavní hrdinka mi moc nesedla, byla přehnaně sarkastická a "vtipná", nicméně takovým způsobem, až to působilo uměle. Landsbury byl samozřejmě perfektní bručoun, který neodolá ženskému kouzlu a musí ochránit dámu. Celkově to bylo milé a zábavné, ubírám ale hvězdu za přílišnou jednoduchost.

19.06.2023 3 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Na tento kousek jsem netrpělivě čekala - jedná se přesně o můj žánr a styl. Zamilovala jsem si oba mužské hrdiny, mezi dívkami mi ale více sedla Rose. Rozjezd byl pomalejší, jinak se ale stále něco dělo a romantická linka byla kouzelná, ačkoliv jsem doufala, že dostane víc prostoru. Škoda, že se bude jednat opět o sérii - nemám je ráda, ocenila bych spíše jednu obsáhlou knihu.

04.06.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Zaujala mě Vikingská tématika, kterou mám obecně v oblibě, ačkoliv jsem moc takových knih nečetla. Bez romantické linky není pro mě kniha knihou, proto jsem byla potěšená, že jsou zde vztahy v popředí. Trochu jsem čekala, že bude děj složitější vzhledem k archeologickým nálezům, ale jednalo se o jednoduchou linku, mě to vůbec nevadilo. Původně jsem se domnívala, že bude na konci trochu rozvedená reinkarnace, nicméně hrdinům v současnosti ani nedošlo, že Ceri a Haukr byli oni v minulém životě, tak to mě trochu zklamalo. Jinak jsem ale spokojená.

05.05.2023 4 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Na knihu jsem se těšila, jelikož od této autorky zbožňuji Měsíční kroniky. Bohužel jsem zdaleka tak nadšená nebyla. Potěšil mě retelling příběhu Rampelníka a originální pojetí ženské hrdinky i prostředí, nicméně zde nejsou žádné šťastné konce. Prakticky všichni, kdo mohli být zachráněni, umřeli, všechny pokusy a plány nefungovaly. Jedná se spíše o takový YA horror. Alespoň romantické linky jsme trochu dočkali. Moc mě mrzí pojetí zloducha Krále duchců - postava nebyla vůbec komplexní. Král je jednoduše zlý a nic víc, nic míň. Přitom s takovouhle postavou se dalo pracovat mnohem lépe.

28.04.2023 3 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Smutný příběh z Irska za doby hladomoru, autorka zdatně popisuje tehdejší způsoby života a strasti vyvolané hladomorem a následnými nemocemi, stejně jako chamtivou vyšší společností a sobeckostí tehdejších Britů. Hlavní hrdinka Grace byla laskavá, statečná a pro rodinu a přátelé by obětovala vše, bohužel musela prožít nepopsatelné životní rány, stejně jako všichni tehdy v Irsku z nižší vrstvy. Velice smutný, na pohled autentický příběh. Hvězdu ubírám za to, že to nebylo moc čtivé a trvalo mi dlouho, než jsem se knihou prokousala.

17.04.2023 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Byla jsem přesvědčená, že příběh Rhyse a Bridget se mi bude líbit více než první díl, překvapivě to tak ale nebylo. Ačkoliv mám ráda obsáhlé zdlouhavé slowburn romance, tohle bylo zdlouhavé i na mě. A oba hrdinové byli vlastně úplně stejní jako Alex s Avou z předchozí knihy. Dokonce i erotické hlášky byly na chlup stejné. Škoda. Uvidíme, zda další kniha bude obsahovat příběh Jules a Joshe nebo Christiana se Stellou (tyto dvojice předpokládám dle epilogu).

09.04.2023 3 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Čtivé, mělo to rychlý spád a sympatické postavy, jinak to ale byla vlastně hrozná blbost. A erotické scény už nemohly být přitaženější za vlasy.

06.04.2023 2 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Čtivé, ale velice nereálné. v reálném světě by byl Alex toxický člověk, se kterým by nechtěla většina žen mít nic společného, a to i navzdory jeho perfektnímu zevnějšku. V knize se na tohle samozřejmě nehledí, a tak jsme si mohli užít obsesivního ochranitelského mužského hrdinu bez výčitek svědomí. I konec byl trochu přitažený za vlasy, ale vem to čert. Jsem velmi mile překvapená, že byl závěr příběhu detailněji rozveden a nejednalo se o useknutý konec na dvou stranách. Milostné scény mi moc nesedly - ty sprosté řeči nebyly můj šálek kávy. Každopádně ještě více se těším na příběh Bridget a Rhyse.

04.04.2023 4 z 5

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Alexander Stainforth (p)

Zpočátku jsem uvažovala, že knihu odložím, a to z jednoduchého důvodu - Oliver byl prostě idiot. Kupodivu byla ale ženská hrdinka sympatická, což se moc nestává. Zde byl zřejmě problém, že mám od autora veliká očekávání vzhledem k některým velmi podařeným minulým dílům ( např. Zimní zámek). Postupně se příběh ale začal vyvíjet a podařilo se mi začíst. Odkaz na možné pokračování se mi ale nelíbil - za mě zbytečné.

01.04.2023 3 z 5

Tao koně Tao koně Linda Kohanov

Jelikož se nejedná o beletrii, četlo se to pomalu. Kniha je to vskutku kontroverzní (není myšleno ve špatném slova smyslu) a je třeba k ní přistupovat otevřeně. Nalezla jsem několik zajímavých myšlenek, díky kterým stojí za to knihu přečíst. Naopak mi vadilo, že se autorka stavěla do pozice téměř jediného člověka, který chápe koně a umí s nimi správně pracovat, skoro bych řekla role "vyvolené".

25.03.2023 3 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Děj se trochu více táhnul než v prvním díle, ale postavy byly sympatičtější. Annabell jsem si oblíbila více než Hope a Will měl taky něco do sebe. Jenom bych konec trochu více rozvinula. Jsem zvědavá, zda se dočkáme dalšího příběhu - třeba i Jack by si mohl najít lásku ve vlastním příběhu.

16.03.2023 3 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Začalo to slibně a potom se to najednou proměnilo v 50 odstínů šedi. Bohužel to nezvládám dočíst, čekapa jsem něco jiného.

14.03.2023 1 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Lehké odpočinkové čtení. Žádné drama, což nevadí, ale konec jsem čekala trochu složitější.

11.03.2023 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Slyšela jsem, že seriál je výjimečně lepší než kniha, to vzbudilo moji zvědavost, ačkoliv jsem seriál neviděla. I tak jsem ale byla obeznámena s postavami a hrubým dějem. Přiznám se, že jsem od začátku stranila Temnyjovi, proto jsem poté byla zklamaná, když se ukázalo, že je jenom parchant a nic víc. V tom vidím ztracený potenciál. Nejsem tedy vůbec fanda love-trianglů, takže toto mě iritovalo. Jinak Alina byla sympatická a dokonale nedokonalá. Nejsem si ale jistá, zda chci číst pokračování.

09.03.2023 3 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Zápletka je vlastně pouze okrajově, jinak se řeší pouze vztah dvou hlavních postav. Mě to ale nevadí, nejednalo se sice o žádný nadprůměrný počin, bylo to ale čtivé a rychle to plynulo. Akorát hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila - byla nesympatická. Doufám, že zůstane pouze u jednoho dílu, vytvořit z tohohle sérii by bylo zbytečné a já jsem z všudypřítomných zdlouhavých sérií již otrávená.

19.02.2023 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Třetí díl byl slabší než ten předchozí, ačkoliv jsem si užívala rozkol mezi Gwendolyn a Gideonem z počátku knihy. Konec byl velmi uspěchaný a řešení mi přišlo nějaké moc snadné, na jedné stránce vymyslí teoretický plán, jak by to asi mohlo být, a na druhé se to prostě stane a konec. I tak se jednalo o pěknou sérii, dále bych v ní už ale nepokračovala.

11.02.2023 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Dočkali jsme se dalších romantických chvilek mezi Gwendolyn a Gideonem a ten konec mezi nimi? Už se těším na třetí knihu a jak to spolu vyřeší. Stále bohužel nevíme, proč Paul a Lucy ukradli chronograf, dle epilogu se to ale určitě dozvíme. Je to samozřejmě jednoduché psaní pro mládež, i mě to ale jako dospělou ženu baví - možná právě proto, že hlavní hrdinka konečně není paní dokonalá (jak bývá v knihách zvykem).

09.02.2023 4 z 5

Nevěsta na zkoušku Nevěsta na zkoušku Joanna Johnson

Zajímavý nápad, nicméně provedení se úplně nesetkalo s očekáváním. Bylo to krátké a místy uspěchané, na druhou stranu jedna část knihy se naopak táhla a přemýšlela jsem, že ji odložím. Hodnotila bych jako průměr.

07.02.2023 3 z 5