Tao koně

Tao koně https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233181/mid_tao-kone-233181.jpg 4 28 3

V knize Tao koně Linda Kohanov vypráví o svém objevování duchovní podstaty koní za pomoci mytologie, vědeckého výzkumu i svých vlastních zážitků. Neobyčejný příběh o léčitelských schopnostech koní a vzájemné komunikaci obrací naruby náš konvenční pohled na tato obdivuhodná zvířata. Autorka také pátrá po duchovních principech stojících v pozadí magického propojení mezi koněm a člověkem – v jehož důsledku koně vnímají a reagují na nepatrné změny v lidském rozpoložení. Objevuje v koních prastarý pramen ženské moudrosti a ukazuje, jak tato moudrost dokáže člověka uzdravit a posílit. Časem objevila i neobyčejnou schopnost koní probouzet i v lidech intuici zrcadlením autentických pocitů, které chtějí skrýt – což z nich činí velice účinné terapeutické pomocníky a učitele. Linda popisuje jemné emocionální, až jasnozřivé prožitky, které zažívala po čase stráveném interakcí se stádem. Podrobně se věnuje technikám, které na základě svých zážitků vypracovala, aby s pomocí koní i svým studentům pomohla posílit a propojit vnímání sama sebe v tělesné a duševní jednotě a uvědomit si své mimosmyslové schopnosti. Dovedným promísením „nadpřirozena“, totiž svých věšteckých snů spolu s výzkumem v rámci své rozsáhlé hipoterapeutické praxe Linda Kohanov vytvořila neobyčejné dílo, které jistě zaujme jak dlouholeté jezdce, tak čtenáře, zajímající se o zkoumání nejhlubších vztahů a vazeb mezi zvířetem a člověkem.... celý text

Žánr:
Duchovní literatura

Vydáno: ekniha , Synergie
Originální název:

Tao of Equus


více info...

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 1

Labradorit
Labradorit
14.04.2023 5 z 5

To je kniha pro vsechny skutecne milovniky koni. Plna pravd nejen o konich ale i o zivote. Skutecne must have kazde knihovny. Dokonale.

LenaWirus
LenaWirus
25.03.2023 3 z 5

Jelikož se nejedná o beletrii, četlo se to pomalu. Kniha je to vskutku kontroverzní (není myšleno ve špatném slova smyslu) a je třeba k ní přistupovat otevřeně. Nalezla jsem několik zajímavých myšlenek, díky kterým stojí za to knihu přečíst. Naopak mi vadilo, že se autorka stavěla do pozice téměř jediného člověka, který chápe koně a umí s nimi správně pracovat, skoro bych řekla role "vyvolené".


toulava
toulava
16.12.2020 5 z 5

Knížka, která vyvolává kontroverzi. Ale na druhou stranu má velký potenciál a je tak dobře psaná, že ve mě vyvolávala ty správné emoce. A ladění se na kolektivní vědomí. Pro milovníky koní s širokými obzory je jako dělaná. Navíc v ní najdete odkazy na další zajímavou literaturu a techniky, které se týkají koní.

Autorovy další knížky

Linda Kohanov
americká, 1960
2016  79%S koněm mezi světy
2014  81%Tao koně

Kniha Tao koně je v

Právě čtených4x
Přečtených38x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených2x
Knihotéce19x
Chystám se číst15x
Chci si koupit11x
dalších seznamech1x