LenaWirus LenaWirus komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Příběh mladé studentky z podivné rodiny, kde se dědí gen umožňující cestování v čase. Nemůžu ani popsat, jak škodolibou radost jsem měla, když se "obyčejná" Gwendolyn přenesla v čase a naopak "dokonalá" Charlotte ostrouhala. Rušivým elementem byl pro mě mužský hrdina Gideon - byl mi opravdu velice nesympatický. Zdál se arogantní, namyšlený a samozřejmě zakoukaný do perfektní Charlotte, ostatně jako všichni ostatní. Čekala jsem trochu více akce, dialogů a rozvíjení vztahů. Trochu to na mě působilo jako kdyby byl první díl pouze takovým uvedením do děje a opravdový příběh začne až v nové knize. I tak mě to potěšilo. Nic složitého, ale zabaví vás to.

26.01.2023 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Po velké propagaci a pozitivních ohlasech jsem se na tento kousek moc těšila, bohužel mě ale čekalo pouze zklamání. Ačkoliv se jedná ne sice o moc originální, ale i tak zajímavý námět, kniha se vůbec nepotkala s mým očekáváním. Celý příběh je vlastně pouze o tom, jak po sobě všichni vzdychají nebo se mlátí. A mužský aktér byl příliš nereálný i na fantasy svět. Za mě velké zklamání a další díly - pokud se u nás vydají - číst nebudu.

22.01.2023 1 z 5

Strážce z Vysočiny Strážce z Vysočiny Hannah Howell

Přiznám se, že už si moc nepamatuji všechny rytíře a zemany a panství - od autorky jsem přečetla hodně knih. I tak mi všichni mužští protagonisté přišli povědomí a byla jsem ráda, že jsou zmiňováni v dalších příbězích. Tato kniha nebyla špatná, i když mě nenadchla tolik jako třeba jiné. Místy to bylo opravdu příliš prvoplánové - samozřejmě chápu, že v tomto žánru to jinak nejde, dalo by se to ale trochu víc propracovat. I tak mě to bavilo a ráda si přečtu další. Akorát s obálkou by si mohl někdo dát větší práci, tahle se opravdu nepovedla.

18.01.2023 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Byla jsem příjemně překvapená - čekala jsem to horší a vůbec to nebylo špatné. Na to, že se jedná o začínající autorku, byl styl psaní zralý a příjemně popisný. Slow-burn romance byla přesně šálek mého čaje a hltala jsem každou větu s očekáváním. Nadšená jsem ale vůbec nebyla z příbehové linky dvojčete Nei. Popravdě bych se úplně obešla bez jakéhokoliv dalšího rozvoje této postavy a v nejlepším případě, kdyby byla zcela vyjmuta. V tom případě by se mohl příběh uzavřít a nemusela by se z toho opět stát série - v dnešní době už jsem téměř alergická na pokračovací knihy. Jako kdyby dnes nikdo neuměl napsat jednu pořádnou knihu a muselo se čekat na zbytečné a překombinované psaní. Pro mě je kniha uzavřená a budu předstírat, že žádná série není.

13.01.2023 4 z 5

Pět polibků Pět polibků Rachael Anderson

Jednoduché, čtivé, předvídatelné - u tohoto žánru to ani jinak nejde. Já jsem se moc bavila a knihu přečetla jedním dechem. Hlavní hrdinka nebyla otravná (což bývá můj problém u mnoha knih) a mužský aktér byl prostě Pan Dokonalý.

10.01.2023 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Sérii jsem četla jako náctiletá a nyní jsem se k ní vrátila. S odstupem času samozřejmě vidím, že se nejedná o žádné kvalitní čtení, hlavní hrdinka je otravná a hraje si na drsňačku, což je již dnes velice ohrané, nicméně Jesse je stále ten úžasný Jesse a nostalgie u těchto knih funguje.

28.12.2022 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

K mladším sourozencům Bridgertonových už nemám takový vztah jako k těm starším. Příběh Gregoryho se mi celkově líbil více než Hyacint, ačkoliv jejího Garetha jsem si zalíbila. Gregory nebyl tak zajímavý, připadal mi místy jako ještě dítě, ale celkově mě to bavilo. Škoda zase urychleného konce, ocenila bych větší rozepsání. Škoda že série končí, pokračovala byl dál.

14.12.2022 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Je mi to líto - přečetla jsem tři kapitoly a odkládám. Něco tak špatného jsem už dlouho nevzala do ruky. Působilo to na mě, jak když text píše malé dítě, a to hlavně dialogy. Knihu jsem si koupila kvůli anotaci, přišlo mi to jako fajn nápad. Provedení se ale vůbec nesetkalo s očekáváním.

09.12.2022 odpad!

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Po Eloise a Francesce to byl konečně díl, který byl něčím zajímavý, ačkoliv Hyacint je mi vyloženě protivná. Gareth je sice fajn, ale požádat někoho o ruku, aby vyčinil otci? To by mě opravdu ublížilo a nejsem si jistá, zda bych odpustila. Jinak se to ale povedlo a v epilogu mě pobavilo rozhřešení s diamanty.

09.12.2022 3 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Kroniky prachu jsem si zamilovala, Kufr z nebe jsem si tedy nemohla nechat ujít, ačkoliv jsem si Elisu dříve nijak neoblíbila. Zprvu to začalo vlažně - sice se pořád něco dělo, ale vlastně mě to nebavilo. Byla jsem i zmatená z toho, jaký vztah se buduje mezi Elisou a Jamiem, než se objevila zmínka o Benjaminovi. Po první třetině knihy se pro mě všechno zlomilo a nemohla jsem se odtrhnout. Možná to bylo romantickou linkou, která je možná klišé, ale pro mě v knihách nepostradatelná. A pan Green - páni. Jevil se mi trochu jako kopie pana Reeda, ale vzhledem k tomu, že pana Reeda jsem zbožňovala, ani v nejmenším mi to nevadilo. Zápletka byla ve výsledku jednoduchá, ale mě to neobtěžovalo, nejsem fanoušek detektivek. Více mě zajímají interakce mezi postavami. Kufr z nebe pro mě nebyl tak perfektní jako Kroniky prachu, jelikož Elisa není Animant a vyšetřování vraždy není tak kouzelné jako prostředí knihovny, i tak jsem si knihu ale moc užila a nejsem vůbec zklamaná.

06.12.2022 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Je vidět, že se jedná o starý text, i tak se mi to líbilo, četla jsem jako první díl a jsem ráda, že hned na začátku vím, jak Narnie vznikla a mám podklad pro další díly.

27.11.2022 3 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Scifi opravdu nemám ráda, ale jelikož se jedná o Paoliniho a Eragon je moje srdcovka, knihu jsem si chtěla přečíst. A potvrdilo se mi, že tento žánr není nic pro mě. Fantasy zbožňuji, ale scifi mi nic neříká. Nebylo to vůbec špatné - skvěle vykreslené sympatické postavy, mnoho kreativních nápadů (názvy lodí, technologie, mimozemské organismy, ...). Věřím, že se jedná o povedený příběh, ze kterého budou fanoušci žánru nadšeni, i mě to vlastně celkem bavilo. Jenom bych si přála, aby zde bylo více interakce mezi postavami - například bych ocenila více prostoru pro Falconiho s Kirou, ti dva mě spolu bavili. Zatím jsem se nerozhodla, zda se pustím do druhé části, možná až za nějakou dobu a po několika dalších přečtených knihách. Hodnotím kladně, ačkoliv nejsem a nebudu skalní fanoušek mezigalaktických dobrodružství.

26.11.2022 3 z 5

Dcera Sparty Dcera Sparty Claire M. Andrews

Měla jsem příliš velké očekávání, to byla moje chyba. Řekla jsem si, že s touto tématikou to nemůže být špatné - a bylo. Ačkoliv téma je velmi čtivé a všeobecně oblíbené, dlouho jsem se nesetkala s takhle nesympatickými postavami, především hlavní hrdinkou. Začala jako nafoukaná sebestředná femme fatale a s postupem příběhu se to jenom zhoršovalo. Vlastně mě kvůli tomu kniha ani nebavila a nutila jsem se jí dočíst. Příběh nebyl zdaleka tak propracovaný, jak bych očekávala. Nevím co dalšího říct - budoucí pokračování číst nebudu.

25.10.2022 2 z 5

Manželství bez chybičky Manželství bez chybičky Stephanie Laurens (p)

Kniha se dobře četla, všechny postavy byly sympatické a děj rychle ubíhal, ačkoliv neshod hlavních postav bylo po nějaké době už trochu moc. Překvapilo mě veljé množství chyb a překlepů - to by se stávat nemělo. Hodnotím kladně, i tak se mi ostatní příběhy Lesterových líbily trošku více.

13.10.2022 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Stejně jako první díl jsem četla velice pomalu - příběhy jsou zajímavé, ale ne moc čtivé. Občas je vše moc uspěchané, jindy mě naopak hloubka vyprávění překvapí. Budu pokračovat i dalšími díly série, potřebuji k tomu ale větší pauzu.

10.10.2022 3 z 5

Warleggan - Nad propastí Warleggan - Nad propastí Winston Graham

Každý díl je lepší než ten předchozí. Všechny postavy se dále rozvíjejí, příběh se žene dál - v tomto díle se hlavním hrdinům příliš nedaří, ať už v osobní nebo pracovní rovině. Elizabeth je naprosto nesnesitelná, dospěla jsem k závěru, že její krása je na ní to jediné pozitivní, jinak je sebestředná, nestálá, sobecká, marnivá. Ross se taky neukázal opět zrovna v lichotivém světle. Demelza je zde jediná rozumná. Těším se na pokračování série.

28.08.2022 5 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Tento díl byl z prequelové série ten nejslabší - upřímně mě ani moc nebavil. Na Nicholasovi a Georgianě nebylo vlastně nic zajímavého a v knize se ani nic moc nedělo. Za mě spíše zklamání.

20.08.2022 2 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

První díl prequelu byl stále nejlepší, ačkoliv příběh Poppy mě zase bavil víc než příběh Cecile z druhé knihy. Andrew byl samozřejmě dokonalý, jenom jsem doufala v trochu větší interakci mezi nimi. S koncem jsem byla spokojená - konečně zajímavé ukončení bez otevřeného konce ( nemyslím v porovnání s ostatními Bridgertonovi, nýbrž s dnešními knihami obecně).

19.08.2022 3 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Trochu horší než první díl, ale i tak čtivé. Zajímavá zápletka, nicméně neuvěřitelně mi drásalo nervy to, že hlavní hrdinka držela svou lež až do konce knihy. Doufala jsem, že maximálně do půlky příběhu bude pravda venku a dále si budou tyto křivdy mezi sebou řešit. Bohužel tot rozuzlení si nechala autorka až na konec. Jinak opět sympatické postavy a čtivě napsaná romantika.

15.08.2022 3 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Autorčino klasické psaní - nezklamalo. Samozřejmě se stále jedná o jednoduché vyprávění s důrazem na romantiku, u čehož si ale vždy odočinu. Jediná věc, která mi vadila, byl způsob,jakým byla prezentována Billie - "jiná než ostatní dívky". Tento fenomén nemám ráda, jelikož je mnoho typů žen a dívek a žádná není jediná, která má ráda to a ono.

14.08.2022 4 z 5