Warleggan - Nad propastí

Ross Poldark se po návratu z války v Americe, otcově smrti a sňatku s mladičkou služebnou Demelzou pouští do obnovy hospodářství a otevírá rodový měděný důl. Neustále však naráží na nedostatek peněz a ohrožuje tak nejen holou existenci své rodiny. Snaží se udržet důl v provozu za finančního přispění bratrance Francise, ale místo toho upadá do dluhů stále hlouběji. Přitom po celou dobu čelí svému úhlavnímu nepříteli, bezskrupulóznímu finančníkovi a majiteli dolů Georgi Warlegganovi. Další krizí prochází i jeho vztah s manželkou Demelzou. Po tom, co rodinu postihne další těžká ztráta, je zřejmé, že manželům Poldarkovým hrozí nebezpečí na všech frontách. Dramatické zvraty prožívají i ostatní lidé z Rossova okolí – obětavý mladý doktor Dwight Enys, Caroline Penwenenová, sestřenka Verity s manželem i hornické rodiny z chudého zkoušeného Cornwallu na konci osmnáctého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321696/warleggan-nad-propasti-AF7-321696.jpg 4.456

Poldark 4.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Baronet

Warleggan, 1953

Kniha Warleggan - Nad propastí

snowpinkee
26.12.2020

Další díl, další pecka. Miluji tuhle ságu. Navazuji hned dalším dílem. ????????

annes
08.11.2020

(+ SPOILER) Tak, konečně dočteno..rozečetla jsem a stejně jako u předešlých dílů mi trochu trvalo se začíst, ALE tenhle díl mi fakt škaredou obálku (jakože george fakt nesnáším) vykompenzoval všemi těmi vztahovými situacemi, které v díle nastávají. Ross a jeho holky, Elizabeth a její muži a v neposlední řadě i příběh Dwighta a Caroline mi připravil hezké i úzkostné chvilky. Nejvíc mi samozřejmě daly pasáže s Demelzou a jejími myšlenkami a proslovy. Dnes by se tato žena pravděpodobně rozvedla hned v květnu a zůstala sama se svými úvahami a dítětem.
No celkově shrnuto za mě rozhodně povedený díl!

Damonka12
27.10.2020

Super historická sága, která určitě stojí za přečtení.

Lee7
02.11.2018

Vždycky mě zajímá jak daleko se dostanou jejich životy. Velmi hezky napsané..

Michalka98
04.09.2018

Další skvělá kniha ze série Poldark! Moc se mi líbil popis postupného opětovného sbližování Rosse a Demelzy. Doporučuji.

de_baques
18.05.2018

Jsem zvědavý na další díl, autor se každým dílem zlepšuje. Kniha se čte velmi dobře, je plná zvratů, napětí a očekávání. Nebylo by marné, kdyby do každého dílu vytiskli schématickou mapku, aby se člověk lépe zorientoval v místních názvech, šlechtických sídlech apod.

Atuin
06.04.2018

Jsem po přečtení tohoto dílu maličko v rozpacích. Autora jako by opustila taková ta míza, vlastní pro takové příběhy. Přišlo mi to oproti předchozím třem poněkud mdlé a odnikud nikam vedené. Na proti formě, kterou se snažil autor pilovat a pilovat mu z toho jaksi unikl obsah a celé se to zploštilo.
Tím nechci říct že mě kniha úplně a navždy zklamala, ale mírné rozpaky vyvolala, od série mě však neodradila. 3,5/5

markéta23
26.03.2018

Opět skvělé! Tento díl se povedl, napínavý a dojemný...

Vévoda a já
Vévoda a já