LenaWirus LenaWirus komentáře u knih

Emma Emma Jane Austen

Jak je u knih ze starších dob zvykem, kniha je plná pečlivých rozborů monologů, výkladů charakterů a někdy i velmi nezáživných, zdlouhavých popisů, což ale patří k době a stylu tehdejšího psaní. Kniha měla velmi pomalý rozjezd a bavit jsem se začala až v půli příběhu. I tak jsem velmi ráda, že jsem si tuto klasiku přečetla. Emma byla namyšlená, místy povrchní a velmi často sobecká, nakonec ale díky vlastním pochybením a i přičiněním pana Knightleyho dospěla k vylepšení svého charakteru. Nechápu, proč jí trvalo tak dlouho si uvědomit, že jedině pan Knightley je ten pravý pro ni. Oceňuji vývoj Emmy s postupně se vyvíjejícími událostmi, nicméně Elizabeth Bennetová je mou stále oblíbenou hrdinkou mezi ženami Austenové. Musím ale přiznat, že ačkoliv se o panu Darcym říká, že je to prototyp dokonalého muže, zřejmě na mě takto více zapůsobil pan Knightley, který byl charakterově ještě dokonalejší.

17.01.2022 4 z 5

Město naděje Město naděje Salma Blanco

Série s Jackem se mi tedy upřímně líbila více. Tento příběh se mi zdál uspěchaný, jednoduchý a i velmi stručný, což není v mém vkusu. Jinak to bylo ale milé i žhavé, hlavní hrdina byl samozřejmě "pan dokonalý" a tak by to mělo být :)

12.01.2022 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Už jsem nedoufala, že by se série po nudné Penelope a Eloise zvedla, nicméně k mému překvapení se tento díl povedl. Ačkoliv Franceska nebyla nijak zábavná ani zajímavá postava, Michael celou knihu "táhnul" a vznikla z toho zase super oddechovka podobná prvním dílům série.

31.12.2021 4 z 5

Důvody pro manželství Důvody pro manželství Stephanie Laurens (p)

Historická romance s prakticky každým klišé, které může tento typ příběhu mít. A i tak jsem se skvěle bavila. Oblíbila jsem si Jasona i Lenore, ačkoliv byli oba někdy skutečně natvrdlí a sobečtí. Příběh měl spád, ani chvíli jsem se nenudila a knihu jsem přečetla za dva dny. Tuto autorku začínám mít v oblibě. Ani její předchozí knihy, které jsem četla, mě nezklamaly.

29.12.2021 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Kniha to byla vcelku milá a obsahovala pasáže s hlubšími myšlenkami k zamyšlení. Nicméně problém je s tím, že zde není prakticky žádný děj - na otázku "o čem kniha vyprávěla" bych upřímně těžko hledala odpověď. Prudencie byla hodně urážlivá, a ačkoliv to v knize i sama vyvracela, zdála se mi i pyšná. Nelituji času stráveného čtením knihy, nicméně dále se k ní vracet nebudu a ostatní knihy autorky nemám v plánu číst

28.12.2021 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

Spisovatel má talent a umí psát, to je bez pochyby. Příběh měl dobře promyšlený a rozdělení knihy na tři části mě mile překvapilo. Vše bylo hezky vysvětlené a dostatečně popsané. Bohužel mě nijak nezaujaly postavy a u tohoto stylu zpracování jsem se trochu nudila a nutila se do čtení. Kniha to není špatná, ale pro mě nezáživná. Zřejmě bude u tohoto autora záležet hodně na vkusu čtenáře.

14.12.2021 3 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Dvě sestry, jedna cesta, která životy obou rozdělí. Kniha Vás nutí přirozeně fandit "hodné" sestře a druhou zatracovat, nicméně příběh ukazuje i to, že člověk se skutečně dokáže změnit. Na druhou stranu pokud vezmeme v úvahu matku sester, někdo se nezmění nikdy. Jedná se o čtivý romantický příběh, hrdinky musí překonat mnoho životních překážek a vzít tzv. štěstí do vlastních rukou. A dokážou si najít cestu i samy k sobě. Při čtení jsem se bavila, toužila jsem po širším rozepsání romantické linky, čehož jsem se bohužel nedočkala. I tak velice milá kniha na dlouhé večery.

01.12.2021 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Toto dílo mě upřímně moc neoslovilo, nenašla jsem zde nic obohacujícího.

26.11.2021 3 z 5

Když tě miluje Skot Když tě miluje Skot Hannah Howell

Tak toto se opravdu nepovedlo. První díl nijak nenadchnul, označila bych ho za velmi průměrný počin autorky. Za to druhý díl považuji za absolutní zklamání. Hlavní aktéři mezi sebou nemají z pohledu čtenáře vůbec žádnou chemii, v knize se vlastně téměř nic neděje - samozřejmě že od tohoto typu knihy se neočekává hluboce promyšlená zápletka, zde se ale neděje vůbec nic. Ačkoliv mám ráda delší a obsáhlejší konce, tady jsem se těšila, až to utrpení konečně skončí. Zároveň strhávám pomyslné body i za prakticky stejný začátek příběhu jako u předchozího dílu. "Když tě miluje skot" je za poslední dobu nejhorší a nejnudnější kniha, kterou jsem četla. Abych byla spravedlivá, hvězdu dávám - přece jenom už jsem v životě četla i horší odpad, než je tento.

23.11.2021 2 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Navzdory válečné tématice byla kniha velmi milá. Kniha nemá tolik stránek, nejedná se o žádnou "bichli", zřejmě i proto má příběh příjemně rychlý spád. Pokud by se jednalo o obsáhlou knihu, tak se obávám, že už by místy nudila. Naštěstí tomu tak není, proto hodnotím pozitivně. Postavy byly sympatické a dobře vykreslené. Od začátku jsem doufala, že si k sobe Grace a George nakonec najdou cestu. Je zde i mnoho smutných událostí a ztrát, které k válce patří. Kladně hodnotím i relativně pěknou obálku. Dávám čtyři hvězdy - velmi povedená kniha, nicméně nejedná se o literaturu, od které se nebudete moci u další knihy odpoutat.

18.11.2021 4 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Nevadil mi starý styl psaní ani zdlouhavý děj bez akce - to k takovéto knize patří, nicméně hlavní hrdince jsem nepřišla na chuť po celou dobu knihy a byla mi vyloženě protivná. Naopak Gabriel byl takový prototyp dobráka, který nehledí na sebe a jen plní přání, co na očích vidí. Celkově hodnotím kladně.

15.11.2021 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Omlouvám se, ale toto je opravdu brak.

05.11.2021 odpad!

Cedrový dům Cedrový dům Pauline Peters (p)

Třetí díl je kvalitou a čtivostí téměř totožný s předchozími dvěma díly. Série si drží laťku, na druhou stranu se mi nezdálo, že by pokračování přineslo něco nového nebo jiného. Milá zábavná kniha, kterou táhnou hlavně sympatické postavy.

03.11.2021 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Trochu lepší než Čekanka, nicméně i tak "S láskou, Eloise" řadím ke slabším dílům této série. Může to být ale tím, že mám radši starší členy rodiny Bridgertonových a ty mladší jsem si moc neoblíbila.

25.10.2021 3 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Milé, nicméně chvílemi nezáživné. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat mezi postavami, což se naštěstí s postupem příběhu zlepšilo. Zmínek a úvah o Jane Austenové je v opravdu mnoho, kniha tedy dostála svému názvu. Oblíbila jsem si doktora Graye a od začátku jsem fandila jemu a Adeline, v tomto směru jsem se tedy dočkala šťastného konce. Kniha mě všeho všudy bavila, nicméně znovu bych se k ní už nevracela

23.10.2021 3 z 5

Limea Limea Lin Rina

Po Kronikách prachu jsem od této autorky očekávala další bombu, která mě nadchne, což se bohužel nestalo. Může to být způsobeno tím, že Limea byla v němčině napsána ještě před kronikami, a tak už se jistým způsobem autorka vypsala. Limea nebyla vůbec špatná, nemohu ale říct, že by se jednalo o výjimečný nebo něčím nezapomenutelný počin. Autorku mám ráda a budu číst i další její knihy, pokud vyjdou, nicméně budu doufat, že její další příběhy se budou ubírat spíše směrem Kronik prachu.

17.10.2021 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Milá oddechová kniha. Je pravda, že se příběh chvílemi táhnul, ačkoliv já nemívám problém s obsáhlými knihami, naopak je preferuji. Jinak se jedná o příjemně zpracovanou knihu, ve které najdete honbu za poklady, odkrývání rodinných tajemství a velmi milou romantickou linku.

12.10.2021 4 z 5

Tajemství růžového pokoje Tajemství růžového pokoje Pauline Peters (p)

Druhý díl série se mi líbil ještě o chlup více než ten první. Bavila mě romantická linka s Jeremym, a ačkoliv mi občas lezla na nervy Victorie svým chováním, knihu hodnotím vcelku kladně. Určitě si přečtu i další díly.

03.10.2021 4 z 5

Životní šance Životní šance Jude Deveraux (p)

Hodnotím velmi slabě - kniha mě od začátku nudila a nedokázala jsem se začíst. Tuto knihu jsem bohužel nedokázala dočíst, což je škoda, jelikož se jedná o zajímavý námět.

29.09.2021 2 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Pro mě po Daphne zatím nejslabší díl, což nutně neznamená, že by byl špatný. Trochu jsem měla problém uvěřit, že by se Colin do Penelope skutečně zamiloval, proto jsem si knihu tolik neužila. Jinak se jedná o podobný příběh jako v celé sérii Bridgertonů - neurazí, zároveň nebudete mít problém se od knihy po dočtení rychle odpoutat.

22.09.2021 3 z 5